Okolice

Wypadek busa wiozącego dzieci z Pcimia

Wypadek busa wiozącego dzieci z Pcimia

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pcimiu zamiast na zawody sportowe do Nowego Sącza, trafili do szpitala, po tym jak w Skrzydlnej wiozący je bus zderzył się z ciężarówką

Tak wyglądał bus po zderzeniu z samochodem ciężarowym Fot. KPP Limanowa

Dzieci w wieku 10-11 lat jechały na zawody sportowe z Pcimia do Nowego Sącza w czwartek 23 maja. W Skrzydlnej wiozący je bus zderzył się czołowo-bocznie z samochodem ciężarowym.

Ranne dzieci i dwoje opiekunów trafiło do szpitali w Limanowej i Myślenicach. Najciężej ranny chłopiec przetransportowany został śmigłowcem do Krakowa. - Doznał urazu głowy, jego stan na szczęście jest stabilny - poinformował nas Stanisław Piezga z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Ze wszystkich osób, które trafiły do szpitali, dwóch uczniów pozostało w Limanowej na dalszym leczeniu a pozostałych wypisano do domów. - Kierowcy byli trzeźwi, sprawca wypadku (kierowca busa), decyzją prokuratora został zatrzymany, dzisiaj z jego udziałem zostaną przeprowadzone dalsze czynności - dodaje Stanisław Piezga.

Komentarze (12)

 • Krzysztof 24 maj 2013

  Tym busem jechały również dzieci ze szkoły z Lipnika ,ale redekcja jak zwykle niedowiadomiona wypisuje to co chce...

  47 42 Odpowiedz
 • 25 maj 2013

  Ważne że ofiar nie ma... a nie kto podróżował...

  31 16 Odpowiedz
 • 25 maj 2013

  czy wie ktoś może którego przewoźnika to był pojazd??

  24 4 Odpowiedz
 • 24 maj 2013

  Naszym informatorem w tym temacie był Pan Stanisław Piezga z KPP w Limanowej i publikujemy informację zdobyte drogą oficjalną. Przypominamy, że portal miasto-info.pl ma charakter społecznościowy i każdy użytkownik ma możliwość dzielenia się treściami i wiedzą na dane tematy m.in. za pośrednictwem komentarzy za co Panu serdecznie dziękujemy. Te informacje pozwolą uzupełnić opublikowany wyżej artykuł.

  26 25 Odpowiedz
 • 26 maj 2013

  ze zdjęcia wygląda jakby wymusił i dzióbek "obcięło", zapewne na allegro za niedługo będzie fajny sprinter, bezwypadkowy do sprzedania :-)

  10 Odpowiedz

Zobacz więcej

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje
Lifestyle 0

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje

Styl boho na balkonie to nie tylko popularna estetyka, ale także sposób na stworzenie przytulnej i relaksującej przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym artyku...