Miasto

Marsz dla życia i rodziny 2013 [WIDEO]

Marsz dla życia i rodziny 2013 [WIDEO]

Kilkaset osób przeszło ulicami Myślenic w ramach Marszu dla życia i rodziny organizowanego przez parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach

Marsz odbył się w niedzielę 26 maja w 100 miastach w całym kraju. Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny wyruszyli z myślenickiego Rynku i przeszli ulicami miasta na Zarabie, gdzie odbył się piknik rodzinny. Marszowi towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice.

Na niesionych przez uczestników transparentach znalazły sie m.in. hasła: "Płeć jest nam dana, a nie wybierana", "Chrońmy życie należycie", "Życie jest święte", "Edukacji seksualnej NIE!", "Każdą godzinę inwestuj w rodzinę", "Chcesz zabić? Zabij się sam! Aborcja stop!", "Życie chronisz, świat obronisz". Marsz odbył się w Myślenicach po raz drugi. 

Jak argumentują organizatorzy: - Maszerujemy po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Podstawowym przejawem szacunku dla rodziny powinno być zaufanie, że mogąc konsumować owoce swojej pracy będzie czynić to roztropnie i odpowiedzialnie troszcząc się zarówno o potrzeby swoje jak i wspólnoty, w której żyje.

Niedziela: Handel i praca, czy czas dla rodziny?

Do Sejmu trafił projekt zmian w kodeksie pracy przewidujący zakaz pracy w handlu w niedzielę. Według jego autorów (politycy PiS, PO, PSL, SP): Niedziela w polskiej tradycji jest dniem świętym i rodzinnym. Czy według Was w niedzielę powinien obowiązywać zakaz handlu?

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (40)

 • Def Ibrylator 28 maj 2013

  W chorych czasach żyjemy. Żeby normalni ludzie musieli tworzyć marsze, aby zwracać uwagę na siebie... niedługo ludzie heteroseksualni będą łączyć się w marszach, jako pomijana mniejszość...

  47 21 Odpowiedz
 • 28 maj 2013

  Mirekm zgadzam się z Tobą.
  Czy już nikt nie może żyć zgodnie z własnymi przekonaniami? Czy od razu trzeba manifestować i narzucać swoje poglądy innym? Każdy ma rozum, niech się nim kieruje.
  Co znaczy "płeć jest nam dana, a nie wybierana"?
  "Edukacji seksualnej NIE!" - no pewnie, niech dziewczyny myślą, że skoro po stosunku się umyją, to nie zajdą w ciążę (scena z filmu "Galerianki).

  42 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 maj 2013

  Ja uważam, a pracuję z młodzieżą że "Edukacji seksualnej" 3 x TAK.Bardzo proszę przez osoby negujące edukację seksualną o nie przytaczanie tylko i wyłącznie genitaliów i sztucznych wagin którymi edukowano w Szwajcarii. To jest margines, edukacja seksualna bardzo obiektywna ,powinna mieć miejsce w szkole . Przedszkole nie jest właściwym etapem by w buciorach obce osoby edukowały nasze pociechy. Ktoś powie od tego jest rodzina, zgodzę się ale rodzina rodzinie nierówna, w bardzo wielu domach to temat tabu, a młody człowiek miotający się w burzy hormonów potrzebuje dobrej edukacji, nie porno w necie, ale OBIEKTYWNA edukacja z wszystkimi za i przeciw, bo żal potem tych młodych nieporadnych matek, którym mało kto chce pomóc i tragedia goni tragedię.

  21 7 Odpowiedz
 • 28 maj 2013

  Każdy sposób jest dobry aby błysnąć!

  17 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 maj 2013

  Nie mam nic przeciwko homo... niech się rozmnażają:)))

  19 11 Odpowiedz

Zobacz więcej