Miasto

Zarabie: Na Górnym Jazie nie popływasz - trwa remont [WIDEO]

Zarabie: Na Górnym Jazie nie popływasz - trwa remont [WIDEO]

Na Górnym Jazie trwa remont obiektu hydrotechnicznego. To zarazem jedno z ulubionych miejsc kąpielowych myśleniczan, gdzie pływa się mimo zakazu

Prace remontowe na Górnym Jazie potrwają do końca października

Obiekt hydrotechniczny na Górnym Jazie nie jest kąpieliskiem, mimo popularności jaką cieszy się wśród mieszkańców i turystów. Kąpiel w tym miejscu jest zabroniona. W ostatnich dniach ruszył remont obiektu należącego do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

- Podjęte zostały roboty obejmujące skucie uszkodzonych elementów betonowych Jazu wraz z ich oczyszczeniem i odtworzeniem oraz naprawę pękniętego przelewu Jazu. Są to prace o charakterze remontowym, mające na celu zapewnienie utrzymania obiektu we właściwym stanie technicznym - wyjaśnia Tomasz Sądag, zastępca dyrektora RZGW w Krakowie.

Regulamin utrzymania czystości: Wszędzie nie pogrillujemy

Prace mają potrwać do 31 października, jednak dyrektor RZGW nie wyklucza, że w przypadku sprzyjającej pogody i niskich stanów wód w Rabie mogą skończyć się w przeciągu kilku tygodni.

W ostatnich latach w tym miejscu wystawało wiele prętów i niebezpiecznych elementów zagrażających kąpiącym, którzy pływają tutaj mimo zakazu.

W których miejscach szukacie ochłody w upalne dni?

 


Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze (24)

 • 6 lip 2013

  Poradziłbym każdemu (zamiast kąpać się w wodzie zanieczyszczonej pracami budowlanymi) zapalić grilla na brzegu ale nie mogę bo... przecież grillów też palić nie wolno.

  37 4 Odpowiedz
 • 6 lip 2013

  Genialny pomysl, wyprzedzil w swojej genialnosci nawet zamkniecie Parku przygody. Co jeszcze zostanie zamknięte na wakacje ? hm w sumie to już wiele możliwości nie ma chyba że basen na zarabiu.
  Gratulacje w szczycie sezonu zamknąć najczęściej odwiedzane obiekty ten geniusz aż spływa po tych decyzjach

  35 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2013

  Idealnie na wakacje.

  37 11 Odpowiedz
 • mirek@ 8 lip 2013

  nie ma to jak zawodowo zajmować się filmem a krytykować amatorów wrzucających swoje nagrania na youtube... żenada to zbyt mało powiedziane. Ode mnie mirek65t masz szacunek - rzadko jetem w Myślenicach a Twoje nagrania zawsze z chęcią oglądam.

  29 3 Odpowiedz
 • 6 lip 2013

  hmm....faktycznie to jakkas kpina.Kiedys miasto turystyczno-rekreacyjne ,dzis miasto nieczynnych obiektow i nagminnych zakazow i nakazow.

  25 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...