Miasto

Dolne Przedmieście: Na nowym placu targowym będą handlować cały tydzień

Dolne Przedmieście: Na nowym placu targowym będą handlować cały tydzień

Na nowym placu targowym handel będzie odbywał się cały tydzień. Jego inauguracja zaplanowana jest na 24 sierpnia

Od soboty 24 sierpnia plac targowy na Dolnym Przedmieściu zostanie oficjalnie otwarty. W to miejsce zostanie przeniesiony handel z placu przy ul. Traugutta znajdującego się w centrum miasta. Powstanie tutaj bezpłatny parking samochodowy.

Podczas otwarcia nowego placu targowego w Myślenicach od godz. 8.00 do godz.13.00, będzie można posmakować potraw przygotowanych przez koła gospodyń z terenu gminy Myślenice. Wykonane z naturalnych i dobrej jakości produktów przysmaki, będzie można próbować, a nawet zakupić w większej ilości. Każde koło przygotuje także jedną potrawę konkursową, a publiczność na specjalnych kuponach zaznaczy tę, która smakuje najlepiej. Spośród głosujących rozlosowane zostaną nagrody.  

Na placu przy ul. Traugutta handel odbywał się w poniedziałki i piątki. Na Dolnym Przedmieściu ma trwać przez cały tydzień. - Sprzedaż może odbywać się pod nową, zadaszoną halą, gdzie znajdują się stoły dla wystawców, a w obrębie placu można także handlować z samochodu lub ustawić swoje stoisko na jednym z wydzielonych miejsc - informuje UMiG. Plac zostanie podzielony na sekcje spożywczą, tekstylną itp.

O targowisku dyskutujecie na forum

W ramach modernizacji targowiska wymieniona została nawierzchnia placu, pojawiały się nowe miejsca parkingowe, elementy małej architektury oraz oświetlenie. Wjazd na targ znajduje się od strony ul. Kazimierza Wielkiego oraz od strony ul. Partyzantów.

Ustalone są już opłaty za wynajęcie placu targowego. Sprzedaż małych ilości owoców, warzyw, nabiału, drobiu i kwiatów zajmujących plac o powierzchni do 1m2 – 3,00 zł. Zajęcie placu pod stoisko, stragan lub towar przeznaczony do sprzedaży – za każdy rozpoczęty m2 – 5,00 zł. Zajęcie placu pod stoisko, stragan lub towar przeznaczony do sprzedaży w zadaszonym segmencie stoiska gminnego – za każdy rozpoczęty m2 – 15,00 zł

Na nowym targowisku istnieje możliwość sprzedaży produktów na stoisku w obrębie placu, z samochodu lub wewnątrz hali, na której znajdują się 32 stoły. Zapewnione zostały miejsca postojowe dla samochodów dostawczych (20 szt.) oraz dla samochodów osobowych (50szt.) klientów. Na sprzedaż bezpośrednią z samochodów przewidziano natomiast 28 miejsc.

Modernizacja Placu targowego była współfinansowania z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całość inwestycji wynosi 1 522 991,30 zł brutto.

Powiązane tematy

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?
Miasto 14

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?

Po przenosinach placu targowego z centrum miasta na Dolne Przedmieście nie brakowało głosów dotyczących sposobu dotarcia do niego i propozycji uruchomienia komunikacji miejskiej. Na przeciw pomysłowi wychodzą prywatni przewoźnicy

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego
Miasto 15

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego

W sobotę, 24 sierpnia, otwarto nowy plac targowy w Myślenicach na Dolnym Przedmieściu, który będzie czynny przez cały tydzień. Przeniesiony zostanie tutaj handel z placu przy ul. Traugutta.

Komentarze (29)

 • 22 sie 2013

  przy takich opłatach (15.00zł ) to tylko ziołem będzie opłacało się handlować:)

  74 9 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  Strasznie te budy wyglądają.chyba ślepy je projektował.

  28 3 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  potrzebny jest samochód żeby tam zrobić zakupy, zaiwaniać tam na nogach - nie bardzo a potem wracać z siatami :/. W koło rynku warzywniaków jest jak grzybów po deszczu.

  30 7 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  No to nieźle ktoś naściemniał jak taka strzecha i trochę kostki brukowej kosztowało połtora miliona :)

  25 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2013

  Udogodnienia z nowym placem targowym .....tylko dla kogo????? rewelacja droga władzo tak trzymaj!!!!

  24 15 Odpowiedz

Zobacz więcej