Miasto

NOWE STREFY PARKOWANIA: Ile zapłacimy za zostawienie samochodu?

NOWE STREFY PARKOWANIA: Ile zapłacimy za zostawienie samochodu?

Dotychczasowe strefy parkingowe zostaną poszerzone, a w kilkunastu miejscach Myślenic trzeba będzie płacić za zostawienie samochodu. Zmienią się stawki abonamentu dla mieszkańców


Strefa płatnego parkowania A, nowa strefa płatnego parkowania B, mający powstać bezpłatny parking przy ul Traugutta

Nowe strefy parkingowe zostały zaakceptowane przez radnym miejskich. Za ich wprowadzeniem głosowało 15 z nich, przeciw było 3, a 1 wstrzymał się od głosu. Jak informują przedstawiciele UMiG, podział na nowe strefy i nowe opłaty obowiązywać będą od 1 października lub 1 listopada, co zależne jest od daty uruchomienia bezpłatnego parking przy ul. Traugutta. Na pytanie o to, jak długi parking w miejscu obecnego placu targowego będzie bezpłatny, otrzymaliśmy odpowiedź: Czas pokaże czy będzie on wystarczający, czy będzie trzeba szukać dodatkowych rozwiązań.

Poszerzona płatna strefa A

Strefa Płatnego Parkowania A obejmie ulice: Rynek, Kilińskiego, Klakurki, Jordana (parkingi za budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, przy budynku TG Sokół, za parkiem Jordana w kierunku restauracji Stek), ul. Kościuszki do Rynku, ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Jordana, ul. Reja do Ronda im. St. Chorobika, ulice: Gałczyńskiego oraz Średniawskiego od Kilińskiego do Kniaziewicza.

W strefie A podstawową stawką opłaty za parkowanie pozostanie 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Ceny abonamentu dla mieszkańców strefy A wynoszą: 300 zł rocznie, 150 zł za pół roku, 100 zł za kwartał i 50 zł za miesiąc. 100 zł będzie kosztował miesięczny abonament dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a 400 zł trzeba będzie zapłacić za abonament miesięczny z zastrzeżeniem wyłączności na parkowanie (tzw. koperta). Za brak opłaty za parkowanie naliczana będzie opłata podwyższona w wysokości 50 zł.

Na temat płatnych miejsc parkingowych rozmawiacie na forum

Nowa płatna strefa B

Nowa Strefa Płatnego Parkowania B obejmie rejon w okolicy centrów komunikacyjnych: ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ronda do ul. Słonecznej, ul. Słoneczna do skrzyżowania ze Słowackiego, odcinek ul. Słowackiego do Żeromskiego, lewa strona w kierunku zachodnim ul. Żeromskiego, ulice: Rzemieślnicza, gen. Maczka, Okulickiego oraz Armii Krajowej.

Czas bezpłatnego postoju na tym terenie do 2 godzin. Za każdą następną rozpoczętą godzinę będziemy musieli zapłacić 3 zł. Mieszkańcy tej strefy nie będą płacili abonamentu.

Osoby niepełnosprawne posiadające ważny identyfikator są zwolnione z opłat w obydwu strefach w miejscach do tego wyznaczonych

Myślenice: Miasto pełne samochodów

Parking przy ul. Słowackiego nadal płatny

W październiku ubiegłego roku plac przy ul. Słowackiego - dawny dworzec busów również został włączony do płatnej strefy parkingowej. - Pozostanie płatny - informuje UMiG. Policja coraz częściej zwracała uwagę na pozostawione przez kierowców samochody w niedozwolonych miejscach, natomiast mieszkańcy od dawna skarżą się na nieodpowiednią liczbę miejsc parkingowych.

 

Najczęściej łamane przepisy przez kierowców i pieszych na ulicach Myślenic

W jednym z naszych sondaży pytamy was o to, gdzie zostawiacie samochód parkując w Myślenicach. Zdecydowana większość z was (88%) szuka wolnego, ale bezpłatnego miejsca, natomiast co dziesiąty (12%) ankietowany decyduje się zostawić samochód w płatnej strefie. Od jesieni znalezienie bezpłatnego miejsca parkingowego będzie trudniejsze niż do tej pory.

Powiązane tematy

Komentarze (55)

 • 31 lip 2013

  pozdrowienia dla pana burmistrza i kolesi.
  Ps. od dziś jeżdżę do Krakowa na zakupy

  126 10 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Coraz bardziej się panoszą w tych Myślenicach, trzeba by w końcu "ukrócić łańcuch".

  114 11 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Jeszcze tego brakuje żebym pod własnym domem płacił za parkowanie. Ciekawe czy przed domem Pana Kęska radnego województwa też będzie płatny parking czy "strefa wyłączona" z opłat. Paranoja kto wybrał takich radnych.??

  96 10 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 31 lip 2013

  haha no to pieknie, teraz pozostaje czekac za wprowadzenie oplaty klimatycznej i dodatkowych 2 zł za wjazd od Myślenic :)

  73 10 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Z tego co wiem to gmina nie może pobierać opłat za parkowanie na drogach powiatowych.

  70 8 Odpowiedz

Zobacz więcej