Miasto

NOWE STREFY PARKOWANIA: Ile zapłacimy za zostawienie samochodu?

NOWE STREFY PARKOWANIA: Ile zapłacimy za zostawienie samochodu?

Dotychczasowe strefy parkingowe zostaną poszerzone, a w kilkunastu miejscach Myślenic trzeba będzie płacić za zostawienie samochodu. Zmienią się stawki abonamentu dla mieszkańców


Strefa płatnego parkowania A, nowa strefa płatnego parkowania B, mający powstać bezpłatny parking przy ul Traugutta

Nowe strefy parkingowe zostały zaakceptowane przez radnym miejskich. Za ich wprowadzeniem głosowało 15 z nich, przeciw było 3, a 1 wstrzymał się od głosu. Jak informują przedstawiciele UMiG, podział na nowe strefy i nowe opłaty obowiązywać będą od 1 października lub 1 listopada, co zależne jest od daty uruchomienia bezpłatnego parking przy ul. Traugutta. Na pytanie o to, jak długi parking w miejscu obecnego placu targowego będzie bezpłatny, otrzymaliśmy odpowiedź: Czas pokaże czy będzie on wystarczający, czy będzie trzeba szukać dodatkowych rozwiązań.

Poszerzona płatna strefa A

Strefa Płatnego Parkowania A obejmie ulice: Rynek, Kilińskiego, Klakurki, Jordana (parkingi za budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, przy budynku TG Sokół, za parkiem Jordana w kierunku restauracji Stek), ul. Kościuszki do Rynku, ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Jordana, ul. Reja do Ronda im. St. Chorobika, ulice: Gałczyńskiego oraz Średniawskiego od Kilińskiego do Kniaziewicza.

W strefie A podstawową stawką opłaty za parkowanie pozostanie 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Ceny abonamentu dla mieszkańców strefy A wynoszą: 300 zł rocznie, 150 zł za pół roku, 100 zł za kwartał i 50 zł za miesiąc. 100 zł będzie kosztował miesięczny abonament dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a 400 zł trzeba będzie zapłacić za abonament miesięczny z zastrzeżeniem wyłączności na parkowanie (tzw. koperta). Za brak opłaty za parkowanie naliczana będzie opłata podwyższona w wysokości 50 zł.

Na temat płatnych miejsc parkingowych rozmawiacie na forum

Nowa płatna strefa B

Nowa Strefa Płatnego Parkowania B obejmie rejon w okolicy centrów komunikacyjnych: ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ronda do ul. Słonecznej, ul. Słoneczna do skrzyżowania ze Słowackiego, odcinek ul. Słowackiego do Żeromskiego, lewa strona w kierunku zachodnim ul. Żeromskiego, ulice: Rzemieślnicza, gen. Maczka, Okulickiego oraz Armii Krajowej.

Czas bezpłatnego postoju na tym terenie do 2 godzin. Za każdą następną rozpoczętą godzinę będziemy musieli zapłacić 3 zł. Mieszkańcy tej strefy nie będą płacili abonamentu.

Osoby niepełnosprawne posiadające ważny identyfikator są zwolnione z opłat w obydwu strefach w miejscach do tego wyznaczonych

Myślenice: Miasto pełne samochodów

Parking przy ul. Słowackiego nadal płatny

W październiku ubiegłego roku plac przy ul. Słowackiego - dawny dworzec busów również został włączony do płatnej strefy parkingowej. - Pozostanie płatny - informuje UMiG. Policja coraz częściej zwracała uwagę na pozostawione przez kierowców samochody w niedozwolonych miejscach, natomiast mieszkańcy od dawna skarżą się na nieodpowiednią liczbę miejsc parkingowych.

 

Najczęściej łamane przepisy przez kierowców i pieszych na ulicach Myślenic

W jednym z naszych sondaży pytamy was o to, gdzie zostawiacie samochód parkując w Myślenicach. Zdecydowana większość z was (88%) szuka wolnego, ale bezpłatnego miejsca, natomiast co dziesiąty (12%) ankietowany decyduje się zostawić samochód w płatnej strefie. Od jesieni znalezienie bezpłatnego miejsca parkingowego będzie trudniejsze niż do tej pory.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 31 lip 2013

  pozdrowienia dla pana burmistrza i kolesi.
  Ps. od dziś jeżdżę do Krakowa na zakupy

  125 10 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Jeszcze tego brakuje żebym pod własnym domem płacił za parkowanie. Ciekawe czy przed domem Pana Kęska radnego województwa też będzie płatny parking czy "strefa wyłączona" z opłat. Paranoja kto wybrał takich radnych.??

  95 10 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Z tego co wiem to gmina nie może pobierać opłat za parkowanie na drogach powiatowych.

  70 8 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 31 lip 2013

  haha no to pieknie, teraz pozostaje czekac za wprowadzenie oplaty klimatycznej i dodatkowych 2 zł za wjazd od Myślenic :)

  72 10 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Coraz bardziej się panoszą w tych Myślenicach, trzeba by w końcu "ukrócić łańcuch".

  113 11 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  "W październiku ubiegłego roku plac przy ul. Słowackiego - dawny dworzec busów również został włączony do płatnej strefy parkingowej" a coś czuje ze w październiku tego roku dołączona zostanie "zielona wyspa" przy ul traugutta.

  39 2 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  a moze placmy za parking nominalem 200zl-troche utrudnienia z wydawaniem-hahahahaha

  27 11 Odpowiedz
  • mirek@ 31 lip 2013

   jedynie utrudnisz tym pracę parkingowym, stracisz swoj czas i narazisz na czekanie innych kierowcow... zadne rozwiazanie

   16 19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2013

  to teraz ludzie zaczną parkować po chodnikach!! sm wyrobi niezłą nadwyżkę w kasie! na następną kadencję wybierzcie jeszcze raz macieja to wam zafunduje płatne stanie na czerwonym świetle

  38 7 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 31 lip 2013

  Płatne parkowanie w centrum Myślenic jest dobrym pomysłem, bo:
  1. Centrum miasta przypomina obecnie jeden wielki parking,
  2. Po ulicach ledwo co się jeździ (są miejsca na parkowanie, a nie ma miejsca na jazdę !)
  3. Ludzie mieszkający blisko centrum jadą doń samochodem (nie dziwne ?)
  4. Centrum miasta powinno być miejscem bardziej spacerowym niż głównym punktem zostawiania samochodów.

  ALE !!
  Powinno się wybudować DUŻY parking, który może przenieść wszystkie te auta w jedno miejsce, BLISKO centrum zupełnie ZA DARMO. (Podkreślam - DUŻY, BLISKO i ZA DARMO). W planach jest tylko "za darmo".

  Wynik jest taki, że owszem, może i przegonią ludzi z parkowania wszędzie i byle gdzie, ale nie dadzą alternatywy. W taki sposób rozwścieczą społeczeństwo. I tutaj tkwi ich błąd.

  21 42 Odpowiedz
  • 31 lip 2013

   Zgadzam się.... lecz te samochody, które stoją na "darmowych" miejscach są głównie z poza miasta i stoją cały dzień, mieszkałam do niedawna na Jagielońskiej i gdy zrobili płatny parking przy Słowackiego wszystkie samochody przeniosły się na sąsiednie uliczki. Ludzie tak bezmyślnie parkują nie zważając nawet, że zastawiają komuś bramę wyjazdową. zdarzyło mi się klika razy interweniować gdyż nie mogłam z własnej posesji wyjechać, wtedy okazało się że są to samochody "zamiejscowe".
   Duży darmowy parking zmieni niewiele, bo znów będą tam stać cały dzień te same samochody. Może wszystko zrobić płatne, lecz jeżeli cały dzień to może jakieś symboliczne opłaty ???

   8 18 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  No więc tym sposobem skończą się definitywnie zakupy na rynku!
  Będe robic zakupy w Dekadzie i Janie, przecież to jest jakas kpina żeby płacić każdorazowo 2 zł za parking.
  Współczuję wszytskim handlowcom którzy prowadzą własną działalność na Rynku bo zapewne nie ejstem jedynym kierowcą który rezygnuje z zakupów na rynku z powodu opłat parkingowych! jeszcze do teraz tam robiłam zakupy bo była mozliwość zaparkowania za darmo. Od teraz na rynek zaglądne ale pewnie góra 2 razy w miesiącu.
  Nie wiem czemu to ma służyć? ktos chce wykończyć wszytskie sklepy na rynku??

  41 8 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  A już abonament dla handlowców z rynku to jakas totalna kpina!! Nie dość ze tym sposobem obiera sie im klientów to jeszcze każą im płacić JEDYNE 100 zł:-(

  31 9 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  zebrać podpisy odwołać burmistrza i historyk przejdzie do historii.....

  46 11 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  zupełnie normalna kolej rzeczy stosowana od dawna w europejskich aglomeracjach. Zabór pieniędzy to sprawa wtórna, przede wszystkich (przynajmniej w Europie) chodzi o ograniczenie ilości aut w centrum. O ile rynek owszem i dlaczego do tej pory nie został wyłączony z ruchu to nie wiem (aż się prosi aby zamknąć rynek - widać , że te 20-30 miejsc finansowo dla gminy jest ważniejsze niż estetyka, ekologia, dewastacja itp). Jednak Kazimierza Wlk i pod galerią "miejską" - jaki jest sens regulować tu postój ??? Zawalił tam projektant zupełnie nie przeliczając ilości miejsc parkingowych do siły zapotrzebowania na nie. A może "reglamentacja" była ukrytym celem ? Jeżeli na byłym placu targowym nie powstanie parking piętrowy (podpowiedź modułowy, z mocną podstawą) to ten placyk zapełni się w 15 minut ! Faktycznie JAN z własnym parkingiem może już zacierać ręce.

  15 3 Odpowiedz
 • Anna 31 lip 2013

  No i faktycznie trzeba bedzie zrezygnować z zakupów w Rynku bo o ile można zafundować sobie spacerek z jedną reklamówką to z kilkoma siatami wypchanymi zakupami będzie ciężko. U Jana będą jeszcze większe kolejki do kasy - ale to chyba jedyny minus tego całkiem przyjemnego sklepu:-)
  Uważam, iż osoby z meldunkiem w Myslenicach powinny mieć możliwośc parkowania za darmo!!!!

  15 7 Odpowiedz
  • Jagienka Mur. 31 lip 2013

   Ci z Myślenic niech dreptają na nogach. Przecież miasto nie jest wielkie. Nie mam samochodu a jednak zakupy robię.

   4 14 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  KUP AUTO ZAPLAC , PLAC ZA PALIWO KTORE DROZEJE . PLAC UBEZPIECZENIA PRZEGLADY NAPRAWY I PLAC JESZCZE ZA TO ZE NIM STOISZ HEHE MOZE ZAPLACIMY JESZCZE ZA TO ZE NISZCZYMY DROGI I ZA TO ZE POWIETRZE SMRODZI JA SIE NA ROWER PRZEZUCE ALE HM CZY ABY NA PEWNO NIE DLUGO ZA POSTUJ ROWERA NIE BEDZIEMY PLACIC ALBO HULAJNOGI ? MIASTO POTRZEBUJE DUZEGO PARKINGU BO KUZWA LUDZI PELNO Z SAMYCH MYSLENIC DRUGIE TYLE Z ROZNYCH WSI TO GDZIE MAJA STAWAC JAK NIE NA POBOCZACH ? NA KOLEJNY MARKET W CENTRUM MIEJSCE BY SIE ZNALAZLO NA STACJE BENZYNOWA TEZ JEST ALE NA POZADNY PARKING TO JUZ NIE BEDZIE MIEJSCA TYLKO ZNOW KASE SZARPAC REWOLUCJA SMIECIOWA USTAJE TO BEDZIE REWOLUCJA PARKINGOWA

  16 9 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  bardzo dobrze, pora się ruszyć - rower, spacer, a nie wszędzie autem!

  8 19 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Dobra sprawa z tymi strefami. Większość kierowców chciałaby wjeżdżać samochodami do sklepów, bo nie chce się ruszać opasłego du...ska. Drive-sklepy by się im przydały.
  Jeszcze pogoniłbym dostawców do sklepów w centrum. Wjeżdżają jak chcą i gdzie chcą. Płyta Rynku, po lewej stronie Kościuszki i Rynku w kierunku Sobieskiego. W innych miastach dowóz towarów jest do 10 rano.
  Tylko prymitywnym pomysłem jest ustawienie parkingowych, którzy na 10-15 minutowy postój ściągają haracz w wysokości 2 zł. Wieliczka sobie z tym poradziła. Parkometry zamiast zdyszanych Pań i 50 gr za półgodzinny postój. Taniej i rotacja większa.

  12 15 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  natlok sie nie zmieni bo wieksza polowa ludzi to osoby ze wsi przyjezdzaja do pracy i na zakupy i co buzem z siatami maja jezdzic ? auto po to jest by sie nim poruszac a nie utrudniac zycie skoro tu przyjezdzaja parkuja to i placa i zwiekszaja obrut znuw wygonia ludzi z miasta tak jak i wygonili busy z centrum i ludzi przTRANSPOTROWALI CZESCIOWO W STRONE DEKADY spowoduje to tylko i wylacznie znow utrudnienia i wieksze pieniazki dla władzy ...

  2 13 Odpowiedz
  • 31 lip 2013

   którą szkołę skończyłaś , że nauczyli rozróżniać większą i mniejsza połowę ? :-)))

   12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2013

  Brawo !!
  kolejna wspaniała inicjatywa włodarzy...
  wynik płatnego parkingu po zajezdni busów to zawalony parking przy sądzie i naokoło i pod szpitalem a na "busach" 5 samochodów !!!
  Ciekawe gdzie teraz się zatłoczy bo raczej chyba niema gdzie bo nad policją tłok, równoległa niepodległości tłok jak cholera za urzędem i nad stekiem tłok był już dawno...

  Ale przecie P. Maciej i spółka wjedzie na dziedziniec urzędu i bez problemu, a Ty szaraku co dajesz im ciężko zarobione pieniądze płacz i płać a oni się odwdzięczą robiąc kolejny wspaniały i jakże piękny płatny parking na miejscu byłego placu targowego.

  10 3 Odpowiedz
  • 31 lip 2013

   CAŁA PRAWDA .. NIESTETY LUDZIE GROSZE ZARABIAJA I OSZCZEDZAJA JAK MOGA NIE ZAJMA SIE TYM CO TRZEBA W TYCH URZEDACH TYLKO LUDZIOM CIEZKO PRACUJACYM ZA GROSZE KOLEJNE KLODY POD NOGI RZUCAJA

   7 7 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Klaudia. Masz tam taki klawisz na klawiaturze. Trzeci od dołu po lewej stronie. Możesz go nacisnąć ? Ale tylko raz, pamiętaj.
  Będzie łatwiej czytać .

  17 5 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  "Policja coraz częściej zwracała uwagę na pozostawione przez kierowców samochody w niedozwolonych miejscach"

  Policja zwracała uwagę? Komu? Kto ma karać takich jeśli nie policja? Gdyby policja robiła swoje to by ludzie nie parkowali w miejscach niedozwolonych. Ale policja woli się zaczaić z "suszarką" w krzakach, albo spisać lumpa, który śpi na ławce, ewentualnie 'pogonić" babcię sprzedającą mleko i ser na mieście. A to, że ludzie nie mają jak przejechać, bo jakiś baran zaparkował na zakazie i zablokował drogę to ich nie interesuje.

  15 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Klaudia, idź spać.

  20 3 Odpowiedz
  • 31 lip 2013

   MOZE TY IDZ SPAC ZAMIAST RADZIC LUDZIOM ZEBY SIE RUSZALI POWIEDZ TO STARUSZCE Z REUMATYZMEM ALBO KOBIECIE Z DZIECMI ZEBY ZAKUPY NA ROWERZE WOZILA

   9 30 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Biedna Klaudia. Zakupy Cię obciążają. Po bułeczki i marcheweczkę koniecznie autkiem musisz jechać. A kanapeczki kupujesz tylko w McDrive.
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Do-McDrive-nie-podchodz-n33945.html

  9 7 Odpowiedz
  • 31 lip 2013

   A TU CIE ZDZIWIE BO CHODZE NA NOGACH I JESTEM ZA TYM ALBY PO BULECZKI ISC SPACERKIEM ALE NIE JESTEM ZA TYM ABY JAK JUZ ROBISZ ZAKUPY PLACIC ZA PARKINGI A MOZE MA KTOS WIELODZIETNA RODZINE I ZA TE 2 ZL KUPI O 1 BOCHENEK CHLEBA WIECEJ

   6 14 Odpowiedz
 • OKOKI 31 lip 2013

  Niedługo te chytrusy pozakładają każdemu licznik na plecy i bedze się płaciło za to że żyjesz.Swoją drogą płacić 300 zł za to ze można trzymać auto na ulicy pod domem to delikatnie mówiąc trzeba być walnietym na głowe żeby coś takiego wymyśleć .

  22 3 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Dla mieszkańców wprowadzić płatny parking..a drogi i tak są dziurawe. za to podwyżki urzędników rosną.

  Nie o taką Polskę walczyli nasi dziadkowie!
  Ogarnijcie sie!

  23 5 Odpowiedz
  • 1 sie 2013

   Primo: Z definicji podwyżka nie rośnie.
   Secundo: Nie wiem o jaką Polskę walczył Twój dziadek ale mój nie po to walczył w Pułku Ułanów żebyś Ty teraz parkował autem za darmo.
   Wyjątkowo wysoki poziom ambicji...

   11 8 Odpowiedz
 • 31 lip 2013

  Tak, ogarnijcie...., a gdzierzesz to jest taka władza nawet na malutkim podwórku przy małym korytku, władza, która chciała by dobrze dla swoich wyborców...i to po wyborach.
  Dobrze że macie to forum, jest się gdzie wypłakać i zrobić rewolucje.

  7 6 Odpowiedz
 • M G 1 sie 2013

  Mnie najbardziej wkurza to , że za parkowanie obok bloku w którym mieszkam (ul. Reja) mam zapłacić 300 zł , żenada i nieporozumienie!

  18 Odpowiedz
 • 1 sie 2013
  mieszkaniec napisał/a:

  TerazMY napisał/a:Dla mieszkańców wprowadzić płatny parking..a drogi i tak są dziurawe. za to podwyżki urzędników rosną.

  Nie o taką Polskę walczyli nasi dziadkowie!
  Ogarnijcie sie!Primo: Z definicji podwyżka nie rośnie.
  Secundo: Nie wiem o jaką Polskę walczył Twój dziadek ale mój nie po to walczył w Pułku Ułanów żebyś Ty teraz parkował autem za darmo.
  Wyjątkowo wysoki poziom ambicji...

  Ja sobie parkuje z dala od mc-e tylko po prostu szkoda mi ludzi którzy tak jak napisał zwierzony że 300zł... a porównać że większość zarabia najmniejszą (niestety) 1600zł bodajże. To czynsz+parking i połowy hajsu nie ma...a gdzie godne życie. no gdzie.

  6 Odpowiedz
 • Joanna Nijakowska 1 sie 2013

  To jest parodia , można zrozumieć gminę że szuka pieniędzy ale faktycznie musi brać też pod uwagę rodziny wielodzietne , starsze osoby gdzie po zrobieniu opłat i zakupów do niezbędnej egzystencji zostają im grosze . Ludzie mają dzieci niepełnosprawne jak i sami są chorzy bez auta nawet do lekarza nie dojadą . A w dzisiejszych czasach wszystko kosztuje leki , jedzenie i mieszkanie . Jest drożyzna i większości małżeństw czy też osób mimo że we dwoje pracują nie stać już na przysłowiową bułkę bo wiążą ledwo koniec z końcem . To jest smutne ale cóż my szaraki możemy z tym zrobić nic pozostaje czekać na ciąg dalszy.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2013

  Sami ustalają bardzo ważne dla szerszej rzeszy sprawy stawiając nas przed faktem dokonanym.Powinniśmy jak mieszkańcy Krakowa protestować i nie dać się kochanej władzy.Myślę, dobrze zapłacę abonament ale jaką mam gwarancję że zaparkuję pod własnym domem ?????oczywiście żadnej. Za rondem dla mieszkańców abonament zerowy.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2013

  Ten kraj jest po prostu perfidnie okradany przez cwaniaków na urzędach i ich rozmaite układy. Na przetargach można napchać swoje prywatne kieszenie - każdy głupi się domyśli, dlatego budowano, remontowano dużo dla własnych korzyści, ale trzeba było włożyć część środków własnych i brało się kredyty, oj brało. Nie ważne co się budowało, nie ważne prognozy czy się opłaci - ech te strzelnice, wysypiska, do których lud jeszcze dopłaci. Teraz gdy kasy w budżetach brak coraz większy zagląda się znowu do naszych portfeli i wymyśla nowe opłaty. W górę podatek gruntowy - na razie ludzie jeszcze to znoszą. W górę poszła cena nawet naszej lokalnej gazety chwalącej osiągnięcia zarządzających gminą. Jedzą, piją, lulki palą... ledwie Polski nie rozwalą. Pasożyty wychodowane na naszej krwi, wielu zasługuje na areszt, którego nigdy nie ujrzą bo zdążyli sobie wyrobić układy. A my? Młodzi ludzie tutaj nie mają przyszłości i spdlają za granicę. To tylko wysokie bezrobocie w okradanym od wielu lat przez grupę sqsynów państwie. Mam nadzieję, że nie będzie za późno kiedy zrozumiemy, że ten coraz biedniejszy kraj to okradani MY, bo to właśnie my płacimy za każdy przekręt, każdą pomyłkę, płacimy nawet po kilka razy za to samo niejednokrotnie o tym nie wiedząc.

  9 2 Odpowiedz
 • 1 sie 2013
  def_ibrylator napisał/a:

  klaudia88 napisał/a:Ottoman napisał/a:Biedna Klaudia. Zakupy Cię obciążają. Po bułeczki i marcheweczkę koniecznie autkiem musisz jechać. A kanapeczki kupujesz tylko McDrive.
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Do-McDrive-nie-podchodz-n33945.html A TU CIE ZDZIWIE BO CHODZE NA NOGACH I JESTEM ZA TYM ALBY PO BULECZKI ISC SPACERKIEM ALE NIE JESTEM ZA TYM ABY JAK JUZ ROBISZ ZAKUPY PLACIC ZA PARKINGI A MOZE MA KTOS WIELODZIETNA RODZINE I ZA TE 2 ZL KUPI O 1 BOCHENEK CHLEBA WIECEJNiezły dramat z kobitką ! To chyba jedna z tych "moich ulubionych" dresowych pań :) Asz... dla niektórych przydałby się darmowy kurs języka polskiego i użytkowania klawiatury. Dziwić się potem, że takie głupie społeczeństwo, jak niektórzy nie wiedzą co to przecinek, kropka, polskie znaki, rozróżnienie dużych i małych liter. Sorry, że się wpierniczam nie w temat, ale mi ręce opadają czasami.

  Moge byc dresiara jak jak to mowisz moge byc punkiem skinem moge byc gruba moge miec anoreksje moge byc bogata a moze chleba mi na codzien brak moge pisac z duzych liter moge bez przecinkow i kropek ... iczy bycie skinem punkiem czy przecietnie wygladajaca dziewczyna powoduje to jakie mam serce? czy mozna oceniac kogos po wcisnietym CLAPS LOCK i uzywaniu kropek czy to swiadczy na wstepie o inteligencji moze akurat temat byl bulwersujacy i z czystego lenistwa wiekszosc populacji nie uzywa tych znakow piszac na klawiaturze Moze jestem matka ktora ma chore dziecko i jezdzi z nim po klinikach a kolejne zwiekszenie oplat do 300 zl aby moj samochod stac mogl pod blokiem spowoduje zwiekszenie przeszkody w zakupie lekow , Ludzie oceniaja po pozorach po wygladzie po stanie portwela .Tym ktorzy maja w nim wystarczajaco duzo wdziera sie w serce zobojetnienie lecz tym ktorzy w swoim zyciu ciagle musza walczyc o kolejny dzien i kolejna kromke chleba zrozumieja czym jest ciagla walka i utrudnianie zycia obywatelom. Rozumiem rewolucje smieciowa czy nadchodzaca parkingowa ale robmy to z glowa wczujmy sie w obywatela i nie tego z grubym portwelem dla ktorego 300zl to suma bezproblemowa do zaplacenia, przy czym dla np osoby fizyczniepracujacej muszacej utrzymac wynajmowane mieszkanie za co naj mniej 800 zl plus oplaty jest rzecza ABSURDALNA

  9 2 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 1 sie 2013

   Niezły dramat z kobitką ! To chyba jedna z tych "moich ulubionych" dresowych pań :) Asz... dla niektórych przydałby się darmowy kurs języka polskiego i użytkowania klawiatury. Dziwić się potem, że takie głupie społeczeństwo, jak niektórzy nie wiedzą co to przecinek, kropka, polskie znaki, rozróżnienie dużych i małych liter. Sorry, że się wpierniczam nie w temat, ale mi ręce opadają czasami.

   10 9 Odpowiedz
 • 1 sie 2013

  Masz rację. Masz rację, że człowiekowi jest coraz trudniej wiązać koniec z końcem. Masz rację, że jest coraz trudniej wyżyć. Zewsząd sypią się na nas jakieś nowe opłaty, abonamenty, zakazy, nakazy. Każdemu z nas jest coraz trudniej. Dla innych mniej komfortowo, jeszcze innych gorzej.
  Ale wyrażanie swoich problemów, żali tez powinno mieć swój styl. Mówiąc, że "jest mi źle" należy też przedstawić w prostej i konkretnej formie.
  I jestem zdania, a zauważyłem, że nie tylko ja, na Twoim przykładzie - zatracamy cenną rzecz;
  KOMUNIKATYWNOŚĆ.
  W dzisiejszej dobie telefonów komórkowych, sms-ów, myślimy i piszemy skrótowo. Małe litery, brak przecinków. To jest wygodne, bo nie wymusza myślenia i stawia na bylejakość i niejednokrotnie prowadzi to do przekłamania tekstu, złego zrozumienia przez czytających.
  I żadnym nie jest wytłumaczeniem, że komuś jest gorzej, czy ma problemy, możemy kajać polski język, można pisać byle jak.
  Używając poprawnie języka polskiego, jesteś bardziej konkretna, czytający lepiej rozumieją Twoje zdanie, wzbudzasz większy szacunek pośród rozmówców.
  Na bylejakość możesz otrzymać byle jaką odpowiedź. I nie ważne, czy jesteś dresiarą, punkiem, skinem, grubaską, czy anorektyczką, bogatą, czy biedną, styl wypowiedzi świadczy o Tobie.
  Pozdrawiam.

  6 1 Odpowiedz
 • 1 sie 2013

  Śmieszne... !!! może zacznijcie szukać pieniędzy w swoich wypłatach a nie szukajcie kasy u innych...

  9 2 Odpowiedz
 • 3 sie 2013

  Nie mieszkam na terenie żadnej ze stref, ale uważam, że to niesprawiedliwe by mieszkańcy jednej strefy płacili abonament, a mieszkańcy drugiej już nie. Tak się nie robi.

  8 2 Odpowiedz
 • Pietja 4 sie 2013

  Że tak zapytam, w jakich godzinach te strefy będą płatne, bo jakoś nie znalazłem na ten temat wiadomości ? 8-18 ?

  Odpowiedz
 • 5 sie 2013

  Zapewne taj jak do tej pory, czyli od 7:00 do 18:00.

  Odpowiedz
 • 5 sie 2013

  Droga myślenicka Władzo! Skoro nasze miasto tak idzie z postępem to prosimy o jeszcze- tym razem: ścieżki rowerowe.

  2 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 6 sie 2013

  Jeszcze dwie uwagi mi się nasunęły:
  7. Czemu parkingu po busach nie przerobiono na strefę B? Tam strefa A to nawet na mapie wygląda dziwnie.
  8. Z powyższego artykułu można się domyślić (nie zostało to jednoznacznie opisane), że tylko malutki kawałeczek ul Sobieskiego ten tuż obok Gimnazjum i Domu Greckiego będzie płatny, a nie tak jak zaznaczono na mapie.

  Odpowiedz
  • 6 sie 2013

   Tam nie ma ani strefy A ani strefy B. Parking przy ul. Słowackiego jest osobnym parkingiem poza strefami parkowania. Są tam osobne karty parkingowe.

   Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 6 sie 2013

  Ps. Powtarzane kwoty przez was są opłatami rocznymi, a zapewne większość z nas jak nie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do abonamentów miesięcznych. 300zł rocznie to 25zł miesięcznie albo ok 1zł za dzień powszedni.

  1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 6 sie 2013

  A to mnie zaskoczyłeś!
  Kierowałem się powyższą mapą, a na niej ten parking jest zaznaczony jako strefa A. W opisie nie ma nic na ten temat.

  Odpowiedz
 • 7 sie 2013

  Być może po zmianach przyłączą ten parking do strefy A (na to wskazuje mapa), ale na razie nie należy on do strefy.

  PS. Porównując z mapą z Gazety Myślenickiej to ta mapa u góry jest błędna.

  1 Odpowiedz
 • Woman Angel 9 sie 2013

  No tak , kolejny raz kłania się przysłowie ,,Gdy zły siędzie na urzędzie, pewnie złodziej z niego będzie''

  Kochani - my ich sami wybieramy. Bogaty bogatemu ,krzywdy nie da zrobić - Pamiętajcie o tym :)

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej