Okolice

Dobczyce: Remont. Most zamknięty do odwołania

Dobczyce: Remont. Most zamknięty do odwołania

Od 20 sierpnia ruszają prace remontowe na moście w Dobczycach. Ruch samochodowy zostanie wstrzymany, dojazd do centrum tylko objazdem

Do centrum miasta będzie można dojechać objazdem przez ul. Zarabie i obwodnicę Dobczyc. Ruch pieszy będzie odbywał się na obiekcie na specjalnie przygotowanych kładkach. Wykonawca przygotowuje tablice informacyjne z oznakowanymi objazdami. Prace remontowe potrwają około trzech miesięcy.

Komentarze

 • 19 sie 2013

  akurat 2 tygodnie przed
  rozpoczeciem szkoly..... i do odwolania ;-);-)

  10 7 Odpowiedz
 • 19 sie 2013

  Tak na prawdę zawsze będzie dla kogoś zły moment...

  21 2 Odpowiedz
 • 19 sie 2013

  Remont trzeba zrobić, to nie ma dyskusji.
  Ale trochę jest nie w porządku to, że nie ma kompletnie żadnych tablic informujących o objeździe, znak ślepej ulicy itp itd....

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2013

  Krótka piłka: ile rodzin wyżywi jeszcze ta techniczna fuszerka? Z zasłyszenia, kiedy budowano most za późnej komuny podkradano cement na budowę prywatnych domów, bo cementu brakowało w sklepach. Na ile zaszkodziło to mostowi, strach pomyśleć że beton może być źle związany.. Mamy ok. 2010 r. i słychać o remoncie mostu, wydawało się że remont zostanie solidnie zrobiony i po sprawie. A tu what a f... ktoś postarał się żeby mieć znowu zajęcie przy moście parę lat później czy jak mam to rozumieć? - Kto robił ekspertyzy, kto odbierał? Wykonawca robót i odbiorca na dywanik.

  Jak mówił Zulu Gula - Polska to dziwny kraj.

  1 3 Odpowiedz
 • 21 sie 2013

  @tomcio184 tablice są zamontowane, a informacje były już dawno.

  @maktor nie było remontu w ok.2010 przynajmniej ja nie widziałem. przez 12 lat jak mieszkam w Dobczycach widziałem raz malowanie barierek. trudno to nazwać remontem mostu

  2 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   21 sie 2013

   Pierwsza połowa 2009 r. - jechałem tym mostem, były światła i ruch wahadłowy jednym pasem. Coś się musiało wtedy dziać, wydaje mi się że to był remont.

   1 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  [cytat=waski310]@tomcio184 tablice są zamontowane, a informacje były już dawno./cytat]

  Tablice zostały zamontowane wczoraj dopiero! Jedna jedyna tablica była przed wczoraj przed rondem od Myślenic.Stąd most nie został zamknięty 20 sierpnia tylko 21 bo nie było wszystkich tablic.

  1 Odpowiedz
 • 22 sie 2013

  @maktor to piszesz chyba o moście nad zalewem w Brzączowicach a nie nad Rabą prowadzącym do centrum Dobczyc.

  @tomcio184 przez co najmniej tydzień wisiały informacje na moście, że będzie on zamknięty dla ruchu kołowego, od kilku miesięcy w Dobczycach wiedzieli prawie wszyscy, że most będzie zamknięty. Zgłaszano zastrzeżenia, co do całkowitego zamknięcia mostu (więc ludzie wiedzieli). Prawdą jest, że duże tablice informacyjne postawiono dopiero 19tego (jeszcze zasłonięte) do 21 do godzin południowych most był jeszcze otwarty. zamknięcie mostu 21go nie było związane z brakiem tablic.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2013

  Faktycznie zapamiętałem remont mostu w Brzączowicach, dzięki za sprostowanie.

  Odpowiedz
 • 23 sie 2013

  Po co ten most remontować ? cały popękany filary po powodzi naruszone, Marnotrawienie kasy, Wystarczyło obecny most użyć jako konstrukcja nośna zrobić rusztowanie i nad nim zalać nowy mocniejszy szerszy, co by pewno taniej wyszło od remontu obecnego badziewia który przy każdym większym zrzucie wody będzie podmywany, ale co ja się tam znam jak widać wybitnych mamy u władzy.

  1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   24 sie 2013

   Heh, ktoś pomyślał - dzieci głodne w domu a rozpadający się most czyni nas łaskawymi dobroczyńcami. Jak tu nie ulżyć doli ubogich i nie zapewnić im utrzymania z remoncików rozpadającego się mostu? Po prostu złoty biznes na wiele lat, spokojnie - na Maybacha też zostanie.

   1 Odpowiedz
   • 24 sie 2013

    Tutaj nie trzeba być orłem żeby to wymyślić, jak się rudera sypie to się wyburza i stawia nową chatę bardziej współczesną lepszą bo i technika poszła do przodu. ze starego mostu wystarczyło barierki odciąć, na moście postawić rusztowanie kwestia pomysłu technicznego a koszty już maleją, zrobić zbrojenie zalać betonem i położyć asfalt, nowy most zrobili by w 2 miesiące albo szybciej niech by stary pół roku rozbierali, Kogo to obchodzi że powoli jak ruch by już szedł normalnie, ale nie bo taniej wyjdzie o 10% remont obecnego niż nowy lepszy, a co z zasadą gospodarności ? wydają publiczne pieniądze tak bezmyślnie że wstyd mi za nich, i tak jest ze wszystkim ! a za kilka lat będzie znowu remont bo trzeba będzie wodę spuścić ze zbiornika i znów podmyje wszystko.....

    Odpowiedz
 • 24 sie 2013

  Dla zainteresowanych. Zdjęcie profilowe mostu jest idealne aby wytłumaczyć dlaczego remont to farsa i wyciąganie kasy. Proszę popatrzeć na most. No most jak most ale środkowy filar ! Podmyty ? tak fundamenty na wierzchu, ale to nic proszę popatrzeć wyżej dwa pozostałe filary mostu mają metalowe wsporniki czy jak się to nazywa odpowiadające za pracę mostu względem filarów a środkowy filar nie ma !!!!! Most klapnięty jest na środkowym filarze !!! i tak sobie k... siedzi czy nikt tego nie widzi ?? czy może udają że nie widzą ??? Dlatego NOWY a NIE REMONT !!! Remont to wypier.... kasy w błoto.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej