Kolarstwo górskie: VI miejsce Michała Cząstka

• mc58
  • 13 października 2013

W III Półmaratonie Forrest Michał Cząstka zajął VI miejsce

Zawody odbyły się w sobotę 12 października w scenerii Pasma Łososińskiego. Trasa wyścigu wiodła z terenu Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski poprzez przełęcz pod Sałaszem, na góry Sarczyn, Groń, Korab, a na koniec najbardziej stromym podejściem na całej trasie, wiodącym na górną stację wyciągu. Stąd zjazd fragmentem trasy downhillowej w kierunku Nowego Krzyża na Miejskiej Górze i ostatni „sprint” na metę.

Trasa była bardzo zróżnicowana: asfalt, szerokie leśne drogi, ale też wąskie i kamieniste ścieżki w malowniczych bukowych lasach oraz trawiaste strome podejścia. Suma przewyższeń na całej trasie to około 1600 m. Na trasie klasycznego półmaratonu (21km) rywalizowali wspólnie biegacze i kolarze górscy.

Na starcie stanęło 73 biegaczy (w tym 10 kobiet) oraz 17 kolarzy górskich (w tym 3 kobiety). Michał Cząstka trasę pokonał w czasie 2 godzin i zajął 6 miejsce.