Zapasy: Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Katowicach 4 medale dla Dalinu

W VI Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Jana Czaji w Katowicach, zawodnicy Dalinu wywalczyli dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal

Maciej Turała na podium

W silnie obsadzonym turnieju rozgrywanym w popularnym katowickim Spodku uczestniczyło ponad 130 zawodników z dwunastu klubów woj. śląskiego, łódzkiego i małopolskiego. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: dzieci, młodzików i kadetów. Dalin pod wodzą trenerów Ryszarda Szpakiewicza i Roberta Proszkowca reprezentowali:

Grupa dzieci: Krzysztof Chytra (kat. wagowa do 25 kg), Adrian Poradzisz (kat. do 35 kg)
Grupa młodzików: Andrzej Panuś (kat. do 42 kg), Karol Turała (kat. do 47 kg), Maciej Turała (do 47 kg), Karol Stachura (do 53 kg), Rafał Frączek (do 53 kg), Arkadiusz Majda (do 66 kg), Piotr Papiernik (do 66 kg).
Grupa kadetów: Piotr Horab (do 69 kg), Mateusz Panuś (do 69 kg), Daniel Miska (do 76 kg)

Złote medale wywalczyli: Krzysztof Chytra i Maciej Turała, srebrny Karol Stachura, a brązowy Adrian Poradzisz.

Krzysiek, podobnie jak w ubiegłym roku pokonał w finale zawodnika gospodarzy Dominika Dominiczaka. Maciek po zaciętej walce finałowej pokonał przez położenie na łopatki czeskiego zawodnika Miroslava Vasinkę. Karol Stachura ponownie nie potrafił wykorzystać swojej przewagi i szansy zdobycia złotego medalu.

Walki eliminacyjne i półfinałowe przeszedł jak burza, zdobywając dużo punktów, lub pokonując przeciwników przez tzw. tusz. W finale skończyła się dobra passa. Prowadząc wyraźnie na punkty z Kamilem Bordo z Raciborza zaliczył wpadkę i przegrał przez położenie na łopatki.

Krzysztof Chytra na podium

Czwarte miejsca wywalczyli Mateusz Panuś i Arkadiusz Majda, piąte – Piotr Papiernik, szóste - Rafał Frączek, Daniel Miska i Piotr Horab, siódme - Karol Turała i Andrzej Panuś. Każdy z nich stoczył po kilka. Często o porażce decydowało losowanie. Karol Turała, który zajął 6 miejsce pokonał m.in. srebrnego medalistę Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Podobnie wylosował Rafał Frączek. Po wygranej walce z zawodnikiem z Rudy Śląskiej w kolejnych spotkał się ze złotym i srebrnym medalistą ostatnich Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i także został wyeliminowany. Andrzej Panuś uległ kontuzji w pierwszej walce i do drugiej już nie przystąpił. Daniel Miska przegrał z medalistą tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Markiem Nogą z Rudy Śląskiej.

Kadeci nie mają czasu na wypoczynek. Już w tym tygodniu czeka ich wyjazd na Puchar Polski Kadetów do Radomia, a później, za tydzień, na prestiżowy Międzynarodowy Turniej im. Ryszarda Dworoka do Rudy Śląskiej.

Na zdjęciach:
Zbiorowe od lewej: Ryszard Szpakiewicz – trener, Mateusz Panuś, Karol Stachura, Arkadiusz Majda, Maciej Turała, Adrian Poradzisz, Piotr Papiernik, Krzysztor Chytra, Daniel Miska, Andrzej Panuś, Piotr Horab, Karol Turała, Rafał Frączek i Robert Proszkowiec – trener.