Okolice

Harbutowice: Trwają prace nad budową stoku narciarskiego na Szklanej Górze

Harbutowice: Trwają prace nad budową stoku narciarskiego na Szklanej Górze

Trwa budowa stoku narciarskiego na Szklanej Górze w Harbutowicach. Otwarcie zaplanowano na ten sezon. Trasa będzie miała 800 metrów długości, a wyciąg krzesełkowy obsłuży 2400 osób na godzinę

Cały poniedziałek nad Harbutowicami latał helikopter, który brał udział w osadzania podpór wyciągu. Na Szklanej Górze powstaje 800-metrowa trasa narciarska. 

Na stoku zainstalowano już oświetlenie i doprowadzono wodę. Gotowa jest przepompownia z serwisem i wypożyczalnią sprzętu oraz siedziba obsługi kolei z kasą i toaletami.  W pobliżu znalazł się parking gotowy pomieścić 250 samochodów. W jego pobliżu powstaje restauracja. 

Według zapowiedzi inwestora Wiesława Małysa; kolejka będzie wyposażona w czteroosobowe krzesełka, jej przepustowość wyniesie 2400 osób na godzinę. 

Ze stoku będzie można korzystać jeszcze w tym sezonie zimowym.

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • Brak zdjęcia
  7 gru 2013

  Odłogiem stoi stok w Myślenicach a inne działają.Różnica polega na tym że te inne stoki działają bo właściciele wkładają wiele pracy aby zarobić natomiast u nas spółka zarządzająca chciała zrobic biznes czyimś kosztem czerpiąc tylko zyski .

  70 4 Odpowiedz
 • OKOKI 7 gru 2013

  I proszę bardzo ,Harbutowice będą zarabiać bo i gastronomia przy tym zarobi.A u nas pieski się gryzą.Jak im ten stok wypali to w Myślenicach mogą zapomnieć że ktoś tu jeszcze przyjedzie,reputację będzie ciężko odbudować.Proponuje zasadzić tam z powrotem las.

  41 6 Odpowiedz
 • Paweł Latoń 8 gru 2013

  Ludzie z całym szacunkiem, ale zastanówcie się dwa razy i przestudiujcie sprawę stoku w Harbutowicach zanim coś wystukacie na klawiszach.
  Panie Eleno co ma piernik do wiatraka? Czyli co ma wspólnego nieczynny stok w Myślenicach z budowanym prawie 20 km dalej, stokiem w Harbutowicach. To tak jak by ktoś napisał po co budują zalew w Sułkowicach jak jest Zarabie? Stok jest Budowany przez prywatną Spółkę inwestorów i tu nie ma nikt nic do dyskutowania bo to jest PRYWATNE. Panie Damianie Nawet jak Unia dała, a raczej pewnie pożyczyła to nie powiatowi ani gminie tylko prywatnym inwestorom po to aby oni mogli wybudować właśnie ten stok. Nie wiem czy gmina Sułkowice ma udziały w stoku i nie wiem jak dużą rolę odegrała w budowie stoku choć na pewno bardzo dużą. Ale wiem że ci panowie właściciele byli i są bardzo zdeterminowani . Nie jeden by tym rzucił i poszedł w diabły. A oni dokończyli dzieło o którym mówiło się już dawno. Nikt sobie nie zdaje sprawy jak ciężkie jest takie przedsięwzięcie, nawet jak się ma pieniądze. Ile trzeba mieć stalowych nerwów żeby to wszystko wykonać, wykupić działki , przejść cały plan zagospodarowania itp.
  Wiecie najłatwiej jest napisać „ Po co?
  To ja już napiszę po co. Po to żeby Rysiek, Józek ,Jasiek ,Staszek i Kryśka mogli w wolnych chwilach poszusować na pięknym długim stoku z widokiem na panoramę Gminy i (Klasztor w Kalwarii). Po to aby ludzie po skończonej pracy poszli na stok odprężyć się, zrelaksować i nabrać sił psychicznych na kolejne dni pracy. Po to aby dzieci z gminy, w dni wolne od szkoły i ferie mogły pojeździć na stoku zamiast grać w gry na komputerze. Może setka dzieci widzących stok zaczynie myśleć o nartach, bo ta setka nie widzi pustego stoku w Myślenicach więc nie ma wyobraźni jak to jest wyjechać na krzesełkach. Po to aby Miłośnicy białego szaleństwa jadący z całej polski do Zawoi, przejeżdżając przez Sułkowice a potem Harbutowice ( W Harbutowicach widać najlepiej stok z centralnej drogi) przetarli oczy ze zdumienia i przy tym powiedzieli ŁAŁ !!! Pewnie tu za rok przyjedziemy. I wreszcie po to żeby mieszkańcy Harbutowic mogli zacząć zarabiać, żeby pootwierały się tam pensjonaty, i jadłodajnie. Inwestorzy budując stok dają pracę ludziom, Dają możliwości mieszkańcom odnalezienia nowej drogi , bo nie jeden już myśli o przyjmowaniu turystów, o budowie parkingów, grillowaniu kiełbasek i sporządzaniu herbatek. Harbutowice to przepiękna wieś a mieszkańcy zasługują na to żeby ich odwiedzać i dać im zarobić. A Inwestorom i Gminie chwał i wielki Szacun za to wielkie, bardzo udane przedsięwzięcie.
  Z tego co wiem to stoki mają być dwa drugi ma się kierować z Szklanej Góry w stronę Sułkowic. Więc w przyszłości na pewno będzie wiele atrakcji, a my wszyscy na tym skorzystamy.

  36 4 Odpowiedz
 • Robert 7 gru 2013

  Patrzcie, a u nas problem z doprowadzeniem wody na lodowisko :P

  30 Odpowiedz
 • adzygmunt 7 gru 2013

  Oj tam oj tam zaraz las? A gdzie będzie tor bobslejowy?

  21 2 Odpowiedz

Zobacz więcej