Miasto

Stacja Narciarska na sprzedaż, ale kto ją kupi? A sezon coraz bliżej

Stacja Narciarska na sprzedaż, ale kto ją kupi? A sezon coraz bliżej

Stacja narciarska na górze Chełm zawiesiła swoją działalność w ubiegłym roku. Wciąż niewiadomo, czy wystartuje w tym roku. Do licytacji majątku po upadłej spółce Eco-Sport wpłynęła tylko jedna oferta i to niższa od zakładanejMajątek po spółce Eco-Sport wciąż jest w rękach syndyka. Wyciąg chce kupić Józef Pasek, który prowadził go w ubiegłym sezonie, ale za niższą cenę od sugerowanej. Nowy nabywca majątku na górze Chełm miał zostać wyłoniony w tym tygodniu podczas posiedzenia krakowskiego Sądu Rejonowego. 

Interesuje mnie stacja, choć to nie czas, aby finalizować sprzedaż. Dążeniem z mojej strony jest, aby uruchomić stację w tym roku – Dziennikowi Polskiemu powiedział Józef Pasek.

Jedyną osobą zainteresowaną przejęciem był Józef Pasek, prowadzący stację w Koninkach, jednak jego oferta była niższa od zakładanej. Zaproponował bowiem 3,45 mln zł, a majątek Eco-Sportu został wyceniony na 4,11 mln zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • adzygmunt 10 lis 2013

  Pamiętam czas kiedy były sprzedawane w Warszawie Domy Handlowe centrum. Długo nie znajdowali się nabywcy. Aż min. Lewandowski wziął się za sprzedaż, że skutkiem natychmiastowym głosząc zasadę, że to co chcemy sprzedać "jest tyle warte ile da kupujący" .
  W tym wypadku będzie tak samo. Chyba, że spółce nie zależy na kasie.
  To na czym może jej zależeć?

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2013

  Jak uczy historia wystawia się cenę zaporową ,nikt nie kupuje potem obniża aż "zaprzyjaźniony"nabywca kupi za bezcen.
  Odpowiedź na zadane w tytule pytanie brzmi-spółka Artemida numer XXX.
  Dla niedowiarków proszę prześledzić losy PKS Grupa,miał być poważny inwestor a był taki który doprowadził do upadku.
  Dla kogoś kto śledził losy stacji jest jasne o co w tym wszystkim chodziło,długi rosły a nikt z władzy nie reagował.Miliony długów i zero reakcji a spróbujcie wy zalegać z kwotą kilkudziesięciu złotych miastu,zakładowi energetycznemu czy lasom państwowym.

  19 3 Odpowiedz
 • 10 lis 2013

  Niech wybudują jeszcze tor bobslejowy, a miasto z naszych podatków będzie dokładać do tego interesu.Kto będzie z tego korzystał?chyba nikt z nas a wybudowane będzie z naszych pieniędzy.To jest poroniony pomysł pana Burmistrza, nie potrzebujemy w mieście drugiego Narodowego,do którego się tylko dokłada a to skarbonka bez dna.Olimpiada?kto na tym zarobi chyba tylko MKOL,a kto liczy że zarobi lokalny biznes ,to od razu mówię że jest w błędzie.Tak podniecali się przedsiębiorcy przed Euro i co bankructwa jedno za drugim.

  20 4 Odpowiedz
 • OKOKI 10 lis 2013

  Tyle kasy zainwestowanej ,wycięty las.Zamiast się dogadać i czerpać z tego korzyści to pieski się gryzą.

  28 Odpowiedz
 • Bulage 10 lis 2013

  już wszyscy zapomnieli co się stało w zeszłym sezonie? A gdzie jest spółka Artemida która przy pomocy syndyka i kilku mięśniaków wywaliła Paska na zbity ryj tydzień przed feriami . Wszystko było przygotowane, stoki naśnieżone ,wyratrakowane . Przyszli na gotowe z zapewnieniem że za Tydzień góra dwa ruszą z wyciągiem i co? ano jak zwykle wielkie G . Kilku cwaniaków myślało że zrobią niezłą kasę bo największe wydatki poczynił Pasek a oni mieli zbierać śmietankę. Ale okazało się że nawet tego nie potrafią . Banda amatorów !!!

  44 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2013

  Są inwestorzy którzy myślą perspektywicznie i inwestują w rozwój firmy i są grupy cwaniaków które wykorzystując lokalne układy mając dostęp do kredytów otwierają interes a gdy się nachapią doprowadzają interes do bankructwa po czym tworzą nową firmę i zbijają kokosy.Są rejony gdzie takie firmy nie mają szans rozwinąć skrzydeł a są takie gdzie interes kwitnie.U nas akurat mamy sprawdzonych inwestorów co widać po PKS gdzie wszedł poważny inwestor popierany przez władze czy spółka zarządzająca wyciągiem.Czy już zapomnieliście te relacje w GM z przecięć i zapowiedzi jak to będzie pięknie.
  http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2007/7/Stacja-narciarska-wizytowka-Myslenic-1.html
  http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2007/47/Gmina-sprzedala-udzialy-w-PKS-Myslenice-1.html
  Patrząc na takie rzeczy z perspektywy zastanawia jedno-czy władza jest tak naiwna i wierzy takim inwestorom czy co najgorsze wie od początku co jest grane co już byłoby skandalem.Jedno i drugie w normalnym kraju dyskwalifikowałoby takiego gospodarza.

  10 2 Odpowiedz
 • Marek 11 lis 2013

  Tak to już jest , zobaczymy jak w tym roku wypadnie odśnieżanie dróg bo na nartach to sobie pojeżdę ale za 30 lat jak dostane te 900 zł emerytury

  6 2 Odpowiedz
 • 12 lis 2013

  Cała inwestycja na Chełmie ma od samego początku pecha, zwłaszcza że oczekiwania były ogromne. Jej pech polega na ciągłych problemach z dziwnymi firmami jak ECO czy Artemida Ileś tam. Nie jestem wielkim fanem Paska jednak jestem zdania, że najlepiej dla tej stacji byłoby gdyby to on ją kupił.

  Uważam tak ponieważ to on w końcu odpalił drugi stok, chciał odpalić nartostradę na sam dół( w zeszłym roku była już gotowa ale pojawiła się Artemida) czy też przeprofilował stoki.
  Idealnej stacji nie zrobił ale jeśli nasza stacja ma taką się stać to aktualnie nie widze innej osoby która mogła by to zrobić.

  10 1 Odpowiedz
 • 12 lis 2013

  Może chociaż raz ktoś pomyśli o narciarzach... Co? Bo jakoś wydaje mi się, ze każdy chce ugrać jak najwięcej dla siebie kosztem innych, a o korzystających ze stoku nie pamięta nikt... Jeśli mam do wyboru jeździć z Paskiem lub nie jeździć w ogóle, to chyba logiczne jest, że wybiorę jazdę na warunkach poprzedniego dzierżawcy. Może i nie było idealnie (jak ktoś już zauważył), ale przynajmniej BYŁO!

  6 Odpowiedz
 • 12 lis 2013

  "Nie wiadomo" pisze się osobno.

  1 8 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 1

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...