Miasto

Szpital: Nowy blok operacyjny otwarty. Kosztował 5,9 mln zł

Szpital: Nowy blok operacyjny otwarty. Kosztował 5,9 mln zł

Modernizacja i rozbudowa bloku operacyjnego kosztowała 5,9 mln zł. Pierwsze zabiegi zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku

Aktualnie nowoczesny blok operacyjny posiada: 3 sale operacyjne: zieloną (ortopedyczną), żółtą (chirurgiczną) i niebieską (ginekologiczną), a także salę wybudzeń, śluzy dla pacjentów, śluzy dla lekarzy, pomieszczenia socjalne,  szatnie, węzły sanitarne, a także, co bardzo istotne,  podział na strefy: czystą i brudną. 

Pierwsze zabiegi mają tu zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku po uzyskaniu zgody na użytkowanie nowego bloku.

- Powierzchnia nowego bloku jest trzy razy większa niż starego. W ramach tego zadania wykonane zostały: nadbudowa III piętra w szpitalu, remont i modernizacja maszynowni, klatki schodowej, piwnic, elewacji, składu opału z nawierzchnią parkingową, a także wentylacja mechaniczna i klimatyzacja, instalacje elektryczne, gazów  medycznych, instalacje wodnokanalizacyjne i centralnego ogrzewania, dostawy sprzętu i wyposażenia oraz dokumentacja- podczas otwarcia podkreślał dyrektor Adam Styczeń.

Modernizacja i rozbudowa kosztowały prawie 5,9 mln zł. Powiat przeznaczył na ten cel 3,03 mln zł, z budżetu Państwa a dokładnie z rezerwy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przeznaczono na niego 2,7 mln zł, natomiast Gmina Myślenice dołożyła 0,17 mln zł.

- Realizacja tego przedsięwzięcia, przyczyniającego się do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania szpitala, a przede wszystkim wpływającego na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, była zawsze priorytetem dla Powiatu Myślenickiego – podkreślił starosta Józef Tomal.

W przyszłym roku w myślenickim szpitalu zaplanowano modernizację oddziału dziecięcego i zakaźnego. Na ten cel powiat przeznaczy 2,2 mln. zł.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 9 gru 2013

  Tylko,żeby chorzy doczekali się jeszcze tych operacji,a nie czekali po osiem miesięcy,albo jeszcze dłużej .

  118 1 Odpowiedz
 • 10 gru 2013

  5,9 mln zł za budowę nowego bloku operacyjnego wraz z wyposażeniem a kładka w Jaworniku 7 MIN?????? nie rozumiem

  38 3 Odpowiedz
 • 10 gru 2013

  Wstyd żeby 6 mln zł na szpital wydać (tylko) a głupia kładka dla pieszych w Jaworniku za 7 mln zł za co tyle kasy ? no ale nie dziwne że na opiekę nad chorymi kasy brak skoro kładki po 7 mln zł się stawia, jak by nie mogli za 50 tyś czegoś sensownego postawić a resztę na rzeczy ważniejsze przeznaczyć.......

  21 3 Odpowiedz
 • 10 gru 2013

  Bardzo dynamicznie się rozwija,poszedłem zrobić prześwietleń,kazano mi przyjść za dwa tygodnie.

  23 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 9 gru 2013

  Nie wątpię, że oddział był potrzebny ... lekarzom. Będą mieli ogromny komfort w pracy. Tylko kiedy ja w razie :cóś" tam się dostanę? Np na wymianę stawu biodrowego?
  Tfu, tfu, tfu, obym nie napisał tego w złą godzinę!

  19 4 Odpowiedz

Zobacz więcej