Miasto

Szpital: Nowy blok operacyjny otwarty. Kosztował 5,9 mln zł

Szpital: Nowy blok operacyjny otwarty. Kosztował 5,9 mln zł

Modernizacja i rozbudowa bloku operacyjnego kosztowała 5,9 mln zł. Pierwsze zabiegi zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku

Aktualnie nowoczesny blok operacyjny posiada: 3 sale operacyjne: zieloną (ortopedyczną), żółtą (chirurgiczną) i niebieską (ginekologiczną), a także salę wybudzeń, śluzy dla pacjentów, śluzy dla lekarzy, pomieszczenia socjalne,  szatnie, węzły sanitarne, a także, co bardzo istotne,  podział na strefy: czystą i brudną. 

Pierwsze zabiegi mają tu zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku po uzyskaniu zgody na użytkowanie nowego bloku.

- Powierzchnia nowego bloku jest trzy razy większa niż starego. W ramach tego zadania wykonane zostały: nadbudowa III piętra w szpitalu, remont i modernizacja maszynowni, klatki schodowej, piwnic, elewacji, składu opału z nawierzchnią parkingową, a także wentylacja mechaniczna i klimatyzacja, instalacje elektryczne, gazów  medycznych, instalacje wodnokanalizacyjne i centralnego ogrzewania, dostawy sprzętu i wyposażenia oraz dokumentacja- podczas otwarcia podkreślał dyrektor Adam Styczeń.

Modernizacja i rozbudowa kosztowały prawie 5,9 mln zł. Powiat przeznaczył na ten cel 3,03 mln zł, z budżetu Państwa a dokładnie z rezerwy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przeznaczono na niego 2,7 mln zł, natomiast Gmina Myślenice dołożyła 0,17 mln zł.

- Realizacja tego przedsięwzięcia, przyczyniającego się do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania szpitala, a przede wszystkim wpływającego na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, była zawsze priorytetem dla Powiatu Myślenickiego – podkreślił starosta Józef Tomal.

W przyszłym roku w myślenickim szpitalu zaplanowano modernizację oddziału dziecięcego i zakaźnego. Na ten cel powiat przeznaczy 2,2 mln. zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 9 gru 2013

  Tylko,żeby chorzy doczekali się jeszcze tych operacji,a nie czekali po osiem miesięcy,albo jeszcze dłużej .

  118 1 Odpowiedz
 • Robert 9 gru 2013

  Pięknie! Nasi dołożyli się 0,17 mln zł. Szokująca kwota. Tyle samo, co za rondo przy ul. Słonecznej. Brawo!
  Szpitale budujta, a nie kościoły... znaczy ronda!

  9 18 Odpowiedz
 • 9 gru 2013

  Miło czytać, że nasz szpital się rozwija ;)

  15 12 Odpowiedz
  • 10 gru 2013

   Bardzo dynamicznie się rozwija,poszedłem zrobić prześwietleń,kazano mi przyjść za dwa tygodnie.

   23 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 9 gru 2013

  Nie wątpię, że oddział był potrzebny ... lekarzom. Będą mieli ogromny komfort w pracy. Tylko kiedy ja w razie :cóś" tam się dostanę? Np na wymianę stawu biodrowego?
  Tfu, tfu, tfu, obym nie napisał tego w złą godzinę!

  19 4 Odpowiedz
 • 10 gru 2013

  5,9 mln zł za budowę nowego bloku operacyjnego wraz z wyposażeniem a kładka w Jaworniku 7 MIN?????? nie rozumiem

  38 3 Odpowiedz
 • 10 gru 2013

  Co po niektórzy są tutaj bardzo niesprawiedliwi. Kolejki nie są winą lekarzy, tylko pacjentów którzy zapisują się do kolejek w kilku szpitalach, a potem się nie zgłaszają. Nowy blok operacyjny będzie mógł przyspieszyć kolejkę, bo jest więcej miejsca.

  marron napisał/a:

  Bardzo dynamicznie się rozwija,poszedłem zrobić prześwietleń,kazano mi przyjść za dwa tygodnie.

  co ma rozwój szpitala do twojego zdjęcia RTG, bo nie rozumiem.
  Zamiast się cieszyć że nasz szpital powoli dogania krakowskie, to tylko narzekamy. Przedtem było źle, bo brudne, stare oddziały. Teraz jeszcze gorzej bo wyremontowane. ?Nie rozumiem ...

  11 18 Odpowiedz
 • adzygmunt 10 gru 2013

  Mania_ Dzisiaj 8:36
  Twoje pytanie jest w rodzaju: co ma piernik do ...Torunia!!!???

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2013

  Mania napisała"Kolejki nie są winą lekarzy, tylko pacjentów którzy zapisują się do kolejek w kilku szpitalach, a potem się nie zgłaszają. "
  Większej głupoty dawno nie słyszałem od kiedy przestałem oglądać transmisję obrad Sejmu.Ci wredni pacjenci wymyślają sobie choroby ,siedzą w tych kolejkach w przychodni zamiast zająć się czymś konkretnym
  "Zamiast się cieszyć że nasz szpital powoli dogania krakowskie, ......."kolejna bzdura.A czym to wyróżniają się krakowskie szpitale?Nie biorą w nich?

  12 5 Odpowiedz
 • 10 gru 2013

  Wstyd żeby 6 mln zł na szpital wydać (tylko) a głupia kładka dla pieszych w Jaworniku za 7 mln zł za co tyle kasy ? no ale nie dziwne że na opiekę nad chorymi kasy brak skoro kładki po 7 mln zł się stawia, jak by nie mogli za 50 tyś czegoś sensownego postawić a resztę na rzeczy ważniejsze przeznaczyć.......

  21 3 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 10 gru 2013

  mam to tam gdzie śpi mój hemoroid

  1 4 Odpowiedz
 • 11 gru 2013

  Jak czytam niektóre odpowiedzi to zastanawiam się czy mam do czynienia z dorosłymi ludźmi, czy z dziećmi. Czyli mam rozumieć że kolejka w szpitalu na zabieg jest wina lekarza tak? Podam tu fajny przykład. Stoję pod drzwiami do chirurga w poradni. Wychodzi lekarz. Woła nazwiska. na 30 nazwisk które wyczytał są tylko 3-4 osoby. Ale on musi wyczytać je za każdym razem. Ilu innych pacjentów mógłby przyjąć, gdyby ludzie odwoływali terminy. Lekarz nie jest cudotwórcą. Musi każdemu pacjentowi poświęcić trochę czasu. Nie może przyjmować kilku na raz, bo znowu by było że byle jak. To samo jest w Pracowni RTG Jak robiłam prześwietlenie, to też pani wyczytała 5 nazwisk, nie było nikogo, znowu pięć- 1 osoba i tak w kółko. Czyja to jest wina, że ludzie nie zgłaszają się na terminy LEKARZY!!!. Tu nie lekarz ani nie pielęgniarka jest winna, tylko system. Każdy kto chociaż raz był w naszej pracowni RTG widział jakie tłumy przychodzą codziennie. Jeżeli nie jest to skierowanie pilne, to znaczy że może tydzień poczekać.

  krowka123 napisał/a:

  Większej głupoty dawno nie słyszałem od kiedy przestałem oglądać transmisję obrad Sejmu.Ci wredni pacjenci wymyślają sobie choroby ,siedzą w tych kolejkach w przychodni zamiast zająć się czymś konkretnym
  "Zamiast się cieszyć że nasz szpital powoli dogania krakowskie, ......."kolejna bzdura.A czym to wyróżniają się krakowskie szpitale?Nie biorą w nich?

  Chodziło mi o poziom leczenia. Każdy zachwala tylko krakowskie szpitale, ale jak przychodzi do Myślenic to tylko narzeka. Ciekawe czy tak samo byśmy narzekali, gdyby szpitala w powiecie nie było. Mamy się czym szczycić. Lądowisko, nowe oddziały, nowe poradnie teraz blok Operacyjny. W przyszłym roku nowy dziecięcy. Jeszcze jakieś ale ????

  1 3 Odpowiedz
 • adzygmunt 11 gru 2013

  Nie wycofuję się ze swojego zdania Szpital rośnie w siłę budynku i wyposażenia, Nie ma to jednak przełożenia na jakość usług! Wiem po sobie. Kolejki do wspomnianego chirurga są. Zwyczajem jest, że trzeba przyjść na 7/00 wejść do lekarza za zezwoleniem pielęgniarki. Pan doktor dokonuje segregacji proponując wizytę za tydzień. Kolejna kolejka za tydzień zdjęcie rtg tego samego dnia i znowu kolejka razem w obu tygodniach 7 godzin.
  I wszystko w miłej atmosferze proszę, dziękuję miło mi i takie tam. Ale siedem godzin z opuchniętym stawem nie moje I Za to już nie usłyszałem przepraszamy. I co mi po nadbudowie jak baza nie ta!!!

  4 Odpowiedz
 • 13 gru 2013

  Pieniądze za blok operacyjny szybko się państwu zwrócą, ponieważ mają państwo podpisaną umowę z zakładami pogrzebowymi. Pozdrawiam!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej