Sylwia Jaśkowiec z Osieczan trzecia w Oberhofie [WIDEO]

Ostatni weekend roku bez wątpienia należał do Sylwii Jaśkowiec z Osieczan. Nasza krajanka zajęła trzecie miejsce w prologu Tour de Ski w Oberhofie

Biegaczka narciarska z Osieczan na koniec roku sprawiła kibicom sportów zimowych nie lada niespodziankę. Sylwia Jaśkowiec zajęła trzecie miejsce w biegu na 3 km techniką dowolną w niemieckim Oberhofie.

Pierwsza na mecie pojawiła się Marit Bjoergen, która na mecie miała czas 6.34,4, natomiast druga była Astrid Uhrenholdt Jacobsen, która straciła do Bjoergen 1,9 s. Sylwii zabrakło do Norweżek kolejno 7 i 5,9 sekund. Zajęła trzecie miejsce i po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na podium o randzie Pucharu Świata.

SYLWIA JAŚKOWIEC: Nie wiem jak to zrobiłam. Byłam skoncentrowana na tym, aby prolog był w dobrym stylu i z dobrym rezultatem a wszyło trzecie miejsce. Na pierwszym pomiarze czasu trener krzyknął mi, że tracę tylko trzy sekundy do liderki i to było dla mnie wystarczającym bodźcem, żeby nie popuścić tego tempa, które na początku sobie założyłam i w finale okazało się trzecie miejsce - po biegu powiedziała TVP.

W 2010 roku Sylwia reprezentowała nasz kraj i region podczas Olimpiady Zimowej w Vancouver, gdzie zajęła szóste miejsce w sztafecie 4x5 km.

Na temat występów reprezentantów Polski dyskutujecie również na forum.