Sport

Sylwia Jaśkowiec z Osieczan trzecia w Oberhofie [WIDEO]

Sylwia Jaśkowiec z Osieczan trzecia w Oberhofie [WIDEO]

Ostatni weekend roku bez wątpienia należał do Sylwii Jaśkowiec z Osieczan. Nasza krajanka zajęła trzecie miejsce w prologu Tour de Ski w Oberhofie

Biegaczka narciarska z Osieczan na koniec roku sprawiła kibicom sportów zimowych nie lada niespodziankę. Sylwia Jaśkowiec zajęła trzecie miejsce w biegu na 3 km techniką dowolną w niemieckim Oberhofie.

Pierwsza na mecie pojawiła się Marit Bjoergen, która na mecie miała czas 6.34,4, natomiast druga była Astrid Uhrenholdt Jacobsen, która straciła do Bjoergen 1,9 s. Sylwii zabrakło do Norweżek kolejno 7 i 5,9 sekund. Zajęła trzecie miejsce i po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na podium o randzie Pucharu Świata.

SYLWIA JAŚKOWIEC: Nie wiem jak to zrobiłam. Byłam skoncentrowana na tym, aby prolog był w dobrym stylu i z dobrym rezultatem a wszyło trzecie miejsce. Na pierwszym pomiarze czasu trener krzyknął mi, że tracę tylko trzy sekundy do liderki i to było dla mnie wystarczającym bodźcem, żeby nie popuścić tego tempa, które na początku sobie założyłam i w finale okazało się trzecie miejsce - po biegu powiedziała TVP.

W 2010 roku Sylwia reprezentowała nasz kraj i region podczas Olimpiady Zimowej w Vancouver, gdzie zajęła szóste miejsce w sztafecie 4x5 km.

Na temat występów reprezentantów Polski dyskutujecie również na forum.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 29 gru 2013

  i dobre! niech ci sie wiedzie i samych sukcesów w 2014 roku Sylwia!

  28 Odpowiedz
 • 29 gru 2013

  Gratulacje :)

  24 Odpowiedz
 • 29 gru 2013

  Czapki z głów:)

  23 Odpowiedz
 • mirek@ 29 gru 2013
  12 16 Odpowiedz
 • 29 gru 2013

  Panie Mirku.Z całym szacunkiem, ale tu jest artykuł i forum o Sylwi Jaśkowiec, a nie o Mikołaju Włodarczyku,więc nie zaśmiecaj forum.
  z poważaniem Ziomal

  22 10 Odpowiedz
 • Wyrwigrosz Włapędaj 29 gru 2013

  Gratuluje naszy dziewczynie! Niech wygrywo! Niech ji tylko śliskie narty sprawi Tajner coby szybci śmigała nasa kozica bo talenta mo. Jo 3mom kciuka!!!

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 gru 2013

  Wreszcie informacja która dla wszystkich była sensacją i wreszcie w studio TV dzisiaj powiedziano prawdę że Sylwia gdyby miała "zaplecze" takie jak powinna dzisiaj też byłby sukces ale widocznie narty musi smarować sama bo cała kasa idzie gdzie indziej.Panowie gorący temat więc może poproście o parę słów komentarza pana Gubałę który w rozwój biegów narciarskich u nas włożył wiele pracy.

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 gru 2013

  Brawo! To jest to ;) Pani Sylwia zaliczyła świetny występ w Oberhofie. Niestety można przypuścić, że to jednorazowy sukces chociaż osobiście życzę Jej jak najwięcej sukcesów! Jest młoda (27 lat) więc myślę że jeszcze długo będzie reprezentować Biało-Czerwone barwy! 4mam kciuki ;)

  6 3 Odpowiedz
 • 30 gru 2013

  Super wielkie gratulacje tylko w tematach powiązanych na zdjęciu nie jest Sylwia tylko nasz drugi talent Urszula Łętocha :)

  2 4 Odpowiedz
 • 30 gru 2013

  Za ile tygodni czy miesięcy strona będzie normalna w systemie android ?
  Teraz to szkoda tutaj wchodzić,nic niema

  3 4 Odpowiedz
  • 30 gru 2013

   Korzystając z wersji mobilnej wystarczy kliknąć przycisk menu umieszczony w górnej części strony na prawo od logotypu. Pod nim znajdują sie pozostałe kategorie...

   1 3 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 30 gru 2013

  Brawo Justyna!

  3 10 Odpowiedz

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do natury,...