Miasto

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 22

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 22

Koncerty rockowe, przejażdżki samochodami rajdowymi i terenowymi, pokaz sprzętu wojskowego, gry uliczne, spektakle to tylko nieliczne wydarzenia związane z 22 finałem WOŚP w naszym regionie

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegać będzie pod hasłem "Na ratunek", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

WOŚP w Myślenicach

Jeżdżąca dla Wielkiej Orkiestry Grupa Off Road'owa przed wyprawą w teren. 

 

A tu zmagająca się z błotem podczas wyprawy. fot. Mariusz Sojka

 

 

Orkiestrowe granie w Myślenicach rozpocznie się w niedzielę o godz. 10. Na Myślenickim Rynku odbędzie się pokaz grupy rekonstrukcyjnej ASG Hunters Myślenice, sprzętu motoryzacyjnego Motosport Myślenice i działań prewencyjnych policji. 

Na Zarabiu od godz. 10 można przejechać się samochodem rajdowym, na Dolnym Przedmieściu na crossowym torze w samochodzie terenowym. O godz. 12 na Rynku rozpoczyna się  gra fabularna zorganizowana przez harcerzy. 

O godz. 17 w nowym klubie Galalit (ul. Drogowców 6) w ramach Rockowej Orkiestry na scenie zagrają: The Bastard , Fame Fatal , 77sins, Opcji Jest Wiele, Lajerkejk. 

O godz. 19 w sztabie WOŚP (Kamienica Obońskich- Rynek) odbędzie się licytacja gadżetów. Do wylicytowania m.in.: poduszka-jasiek, kalendarz ścienny, 2 kalendarze zeszytowe, zegar ścienny, - płyta DVD "Przystanek Woodstock 2010 - Justyna Steczkowska", Clipboard, koszulki 22 i 21 Finału w rozmiarach M i L.

O godz. 20 zbiórkę zakończy pokaz fajerwerków. 

WOŚP w Dobczycach

Rajdowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godz. 10. Automobilklub Galicyjski zaprosił kierowców, kibiców i sympatyków motoryzacji pod dobczycką zaporę, gdzie po raz pierwszy w historii zorganizowana zostanie dwudniowa impreza na rzecz WOŚP. Na zakończenie niedzielnej części zagra zespół HellHaven, którego występ zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

WOŚP w Sułkowicach 

Zbiórka odbywać się będzie pod kościołami w każdej miejscowości gminy, a o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach odbędzie się koncert zespołu GIEPEN. Sztab GOK-u liczy 16 wolontariuszy. Zbiórki odbędą się przy kościołach w Krzywaczce i Bęczarce, przy delikatesach Paleo w Krzywaczce, w Jaworniku Koło nowego McDonald’sa, na stacjach Orlenu i Lotosa.

WOŚP w Raciechowicach

W tym roku w zbiórkę zaangażowanych jest 11 wolontariuszy. Zbiórki odbywać się będą pod Kościołem w Raciechowicach oraz Kościołem w Gruszowie po mszy  porannej i sumie.

WOŚP w Lubniu

W podziękowaniu dla wszystkich Darczyńców, na zakończenie zbiórki w sali OSP o godz 17., odbędzie się koncert, w którym wezmą udział: dziecięca grupa taneczna ze Skomielnej Białej p/kierunkiem p. Anety Tucznio-Worwa, dziecięcy teatrzyk "Kurtynka" z Lubnia, Zespół Tańca Nowoczesnego "Crew Dance" z Jordanowa, Rock&Roll'owy Kwintet Okazjonalny "Lub-Ten Mix", Zespół "Dotyk Anioła" z Trzebuni (gmina Pcim). 

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć krótki film pokazujący co  działo się w 21 Finale, a na koniec, tuż przed Światełkiem do Nieba, Wolontariusze przygotowali niespodziankę... 

 WOŚP w Jaworniku

W Jaworniku odbędzie się zbiórka pieniędzy, którą przeprowadzą dzieci i młodzież z z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Jawornik, pod opieką starszych kolegów z jednostki OSP. Zbiórki odbywać się będą przed i po każdej Mszy św. (godz. 7, 9, 11 oraz 15.30) w okolicach kościoła w Jaworniku. 

Podczas zbiórki, będzie można zobaczyć lekki samochód ratownictwa technicznego z OSP Jawornik oraz sprzęt ratowniczy jaki się na nim znajduje. 

 

 

Dwie trzecie z was ma zamiar wesprzeć w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Waha się co dziesiąty ankietowany. 

 

Wspierasz WOŚP? Organizujesz zbiórkę lub ciekawe wydarzenie w ramach 22 Finału? Bierzesz w nim udział? Posiadasz zdjęcia z tego wydarzenia? Napisz do nas redakcja@miasto-info.pl. Wspólnie wypromujmy wasze inicjatywy, pomagając młodym i starszym!

 

Powiązane tematy

Komentarze (44)

 • Brak zdjęcia
  11 sty 2014

  Zakup sprzętu dla szpitali to obowiązek państwa dlatego czegoś takiego jak WOŚP nie ma w normalnych krajach.Łatwiej z pomocą mediów zrobić imprezę ogólnopolską i za zebrane pieniądze kupić sprzęt niż pomagać potrzebującym cały rok to już nie jest takie medialne.Każdy może dawać swoje pieniądze na co uważa ale znowu nie dzielmy ludzi na dobrych którzy dają na WOŚP i złych ktorzy dają na Caritas.Czy ktoś policzył koszty Finału WOŚP w skali kraju?Czas antenowyTVP,kilkanaście tysięcy policjantów pilnujących porządku,koszty wynajmu estrad,fajerwerków i inne w skali kraju idą w miliony tylko jakoś dziwnie o tym nikt nie mówi.Nie mam nic przeciw WOŚP i Owsiakowi tylko nie róbmy z Niego Boga bo to jego normalna praca za którą bierze wynagrodzenie.

  43 9 Odpowiedz
 • Katarzyna Reklińska 11 sty 2014

  Jak moje dziecko leżało w inkubatorze, znaczek na sprzęcie był WOŚP :p znaczku Caritasu nigdzie nie widziałam. Każdy niech pomaga jak mu się podoba....... ważne aby POMAGAĆ !

  40 24 Odpowiedz
 • 11 sty 2014

  Nigdzie na świecie nie ma takiej Wielkiej Narodowej Żebraniny na "szczytny" cel jakim jest pomoc najbardziej potrzebującym.
  Gdzie jest Państwo ?????????????????
  Gdzie są nasze pieniądze, z których nas miesiąc w miesiąc obdziera ?!!

  26 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 sty 2014

  Robertko5- czytając twoje antykatolickie komentarze i propagandę z nich płynącą przypomina mi się Palikot- idź zapisz się do jego Ruchu bo twój potencjał się tu marnuje, albo może do gazetki Urbana ? :-)

  Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska Katolicka !

  27 12 Odpowiedz
 • OKOKI 12 sty 2014

  Kto nie chcę nie musi dawać kasy do puszki ,nikt nikogo nie zmusza.Cel jest szczytny ale to państwo powinno zapewnić obywatelom to na co zbiera orkiestra,a nie łupic obywatel podatkami ,podwyżkami i wyciskać ludzi jak cytrynę nie dając nic w zamnian.Tuskoland to hydra nienasycona.

  21 2 Odpowiedz

Zobacz więcej