Miasto

Myślenice: Napadali na przechodniów grożąc kluczem do odkręcania kół

Myślenice: Napadali na przechodniów grożąc kluczem do odkręcania kół

Trzech mężczyzn uzbrojonych w klucz do odkręcania kół samochodowych napadło na mieszkańca Myślenic, a w kolejnym dniu na dwie kobiety

Jak informuje policja na ulicach Myślenic tuż przed Nowym Rokiem w ciągu dwóch dni doszło do trzech napaści na przechodniów. Zastraszeni poszkodowani byli zmuszani do oddania pieniędzy i telefonów. 

Do pierwszego przypadku doszło w okolicy miejskiego basenu, gdzie młody myśleniczanin został przez kilku napastników zastraszony metalowym kluczem do kół i zmuszony do oddania telefonu komórkowego. Kolejnego dnia podobny scenariusz spotkał samotnie idące ul. Kazimierza Wielkiego kobiety. Zostały odepchnięte i straciły torebki z zawartością kilkuset złotych i dokumentami. 

- Zebranie od poszkodowanych dane mogły wskazywać na to, że przestępstw tych dopuściły się te same osoby. Już następnego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadli trzej mężczyźni. Zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Są to dwaj mieszkańcy gminy Myślenice oraz jeden powiatu wielickiego, dwóch 20-latków i jeden 17-latek. Nie byli dotychczas notowani w policyjnych kartotekach - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji. 

Usłyszeli zarzuty karne. Funkcjonariusze częściowo odzyskali skradzione przedmioty w tym telefon. Tego samego dnia sąd uznał, że zgromadzony przez policję i prokuraturę materiał pozwala na zastosowanie wobec wszystkich podejrzewanych tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Zdaniem śledczych najprawdopodobniej będzie można im przypisać także sprawstwo napadu na młodych kolędników w Dobczycach (do którego doszło 28 grudnia ub. roku – chłopcom zabrano pieniądze) oraz w innych miejscach. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • 14 sty 2014

  Policjanci powinni takich najpierw wymasować pałami,a dopiero pózniej zaprowadzić do prokuratora

  93 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2014

  A ja nadal pozostanę przy zdaniu, że tego typu osoby i przestępstwa powinny być karane samosądem, ewentualnie policjant mógłby bez wyroku sądu dokonać aktu rozstrzelania.

  Lub prościej - zalegalizować broń wzorem USA - napada mnie ktoś - mam prawo się bronić! Dzisiaj to napastnik ma większe prawa niż ofiara!

  78 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2014

  Bo? Konkretnie w którym miejscu nie mam racji?
  Proponuje też mniej wulgarny sposób wypowiedzi.

  44 11 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  A może wrócić do publicznej chłosty??

  26 3 Odpowiedz
 • OKOKI 14 sty 2014

  Patologia będzie rosła w tym słabym kraju.Nie ma pracy ,nie ma zajęcia ,a kasa potrzebna.I takich przypadków będzie coraz więcej.

  17 2 Odpowiedz

Zobacz więcej