Miasto

Myślenice: Napadali na przechodniów grożąc kluczem do odkręcania kół

Myślenice: Napadali na przechodniów grożąc kluczem do odkręcania kół

Trzech mężczyzn uzbrojonych w klucz do odkręcania kół samochodowych napadło na mieszkańca Myślenic, a w kolejnym dniu na dwie kobiety

Jak informuje policja na ulicach Myślenic tuż przed Nowym Rokiem w ciągu dwóch dni doszło do trzech napaści na przechodniów. Zastraszeni poszkodowani byli zmuszani do oddania pieniędzy i telefonów. 

Do pierwszego przypadku doszło w okolicy miejskiego basenu, gdzie młody myśleniczanin został przez kilku napastników zastraszony metalowym kluczem do kół i zmuszony do oddania telefonu komórkowego. Kolejnego dnia podobny scenariusz spotkał samotnie idące ul. Kazimierza Wielkiego kobiety. Zostały odepchnięte i straciły torebki z zawartością kilkuset złotych i dokumentami. 

- Zebranie od poszkodowanych dane mogły wskazywać na to, że przestępstw tych dopuściły się te same osoby. Już następnego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadli trzej mężczyźni. Zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Są to dwaj mieszkańcy gminy Myślenice oraz jeden powiatu wielickiego, dwóch 20-latków i jeden 17-latek. Nie byli dotychczas notowani w policyjnych kartotekach - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji. 

Usłyszeli zarzuty karne. Funkcjonariusze częściowo odzyskali skradzione przedmioty w tym telefon. Tego samego dnia sąd uznał, że zgromadzony przez policję i prokuraturę materiał pozwala na zastosowanie wobec wszystkich podejrzewanych tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Zdaniem śledczych najprawdopodobniej będzie można im przypisać także sprawstwo napadu na młodych kolędników w Dobczycach (do którego doszło 28 grudnia ub. roku – chłopcom zabrano pieniądze) oraz w innych miejscach. 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 14 sty 2014

  Policjanci powinni takich najpierw wymasować pałami,a dopiero pózniej zaprowadzić do prokuratora

  93 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2014

  A ja nadal pozostanę przy zdaniu, że tego typu osoby i przestępstwa powinny być karane samosądem, ewentualnie policjant mógłby bez wyroku sądu dokonać aktu rozstrzelania.

  Lub prościej - zalegalizować broń wzorem USA - napada mnie ktoś - mam prawo się bronić! Dzisiaj to napastnik ma większe prawa niż ofiara!

  78 16 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  Powodzian tak od rzeczy ze sie tego czytać nie da ...

  10 60 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sty 2014

   Bo? Konkretnie w którym miejscu nie mam racji?
   Proponuje też mniej wulgarny sposób wypowiedzi.

   44 11 Odpowiedz
   • 15 sty 2014

    Widać kolego ze o dzisiejszych prawach przypisanych do 2 poprawki konstytucji Stanów Zjdnoczonych to ty nic nie wiesz , ale oczywiscie tak tak w Ameryce to nawet za kradzież torebki w metrze możesz rozstrzelać rabusia wiec prosze cie nie pierdziel tak na przyszłość wszechwiedzący Kolego .... pozdrawiam

    3 7 Odpowiedz
  • 14 sty 2014

   Trzeba było się bardziej przykładać na lekcjach j. polskiego...

   2 4 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  A może wrócić do publicznej chłosty??

  26 3 Odpowiedz
  • 14 sty 2014

   Niestety teraz nastały czasy odchodzenia od normalności. Wszystko jest wywracane do góry nogami. Ale nie martw się. Jeszcze doczekamy normalnych czasów. Takie rzeczy jak publiczna chłosta, zapędzanie do roboty więźniów czy wyrok śmierci będą podstawą w prawie.

   9 3 Odpowiedz
 • 14 sty 2014

  A skąd wiecie że dobrych chłopaków złapali ?
  Przypisali im czyny i co ???

  4 18 Odpowiedz
 • Robert 14 sty 2014

  I jeszcze wzorem innych nacji kobiety ubrać w czarne szmaty od stóp do głów, a ateistów karać ścięciem. Niektórym przydałby się wehikuł czasu do średniowiecza...

  5 16 Odpowiedz
 • OKOKI 14 sty 2014

  Patologia będzie rosła w tym słabym kraju.Nie ma pracy ,nie ma zajęcia ,a kasa potrzebna.I takich przypadków będzie coraz więcej.

  17 2 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  W krajach arabskich za kradziez odcinają dłoń.
  U nas byłoby mnóstwo ''jednorękich bandytów'';/)

  11 Odpowiedz
  • OKOKI 15 sty 2014

   To u nas wszyscy politycy i pseudobiznesmeni musieli by chodzić bez rąk.

   7 Odpowiedz
 • 15 sty 2014

  :)dokladnie

  4 Odpowiedz
 • 16 sty 2014

  frajerzy zostali złapani w najprostszy sposób z możliwych. No cóż.. nie pomyśleli nad konsekwencjami.. Na ich szczęście dostaną sporo czasu na przemyślenie swojego bezsensownego życia w pierdu.

  4 1 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 18 sty 2014

  szkoła paroletnia przed nimi

  Odpowiedz

Zobacz więcej