Miasto

Kolejny napad na przechodnia w Myślenicach. Tym razem na ul. Rzemieślniczej

Kolejny napad na przechodnia w Myślenicach. Tym razem na ul. Rzemieślniczej

Dwóch mężczyzn zastraszyło i napadło przechodnia przy ul. Rzemieślniczej. Dzięki zgłoszeniu na policję, szybko zostali namierzeni. Po raz kolejny na ulicach Myślenic doszło do napadu na przechodnia. 

Był piątek 17 stycznia ok. godz. 14:45, kiedy dwóch mężczyzn zatrzymało idącego wzdłuż ul. Rzemieślniczej przechodnia. Zastraszyli go, grozili i zmusili do wydania pieniędzy. Zabrali mu kilkadziesiąt złotych. 

Poszkodowany zawiadomił policję. Patrole szybko dotarły do 34 i 35-latków z Myślenic. Funkcjonariusze odzyskali także bezprawnie zabrane pieniądze. 

- Obu podejrzewanych o rozbój zatrzymano. Zgromadzony w tej sprawie przez policję i prokuraturę materiał pozwolił na to, aby Sąd Rejonowy w Myślenicach zdecydował o zastosowaniu wobec obu zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Starszy ze sprawców działał w warunkach recydywy: grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15, jego kompanowi – do lat 10 - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.  

Niedawno pisaliśmy o młodych mężczyznach, którzy napadali na mieszkańców uzbrojeni w klucz do odkręcania kół samochodowych. 

Powiązane tematy

Komentarze (14)

Zobacz więcej