Sport

Piłkarze Wisły Kraków trenują na Zarabiu [WIDEO]

Piłkarze Wisły Kraków trenują na Zarabiu [WIDEO]

Piłkarze Wisły Kraków na dobre zadomowili się w nowej bazie treningowej w Myślenicach. To właśnie tutaj przez najbliższe lata będą szlifować piłkarską formę

Wiślacka baza treningowa znajduje się przy ulicy Zdrojowej na Zarabiu w sąsiedztwie hali sportowej, sztucznego boiska piłkarskiego, salki treningowej i strzelnicy. 

Obiekt Wisły to dwa pełnowymiarowe, oświetlane boiska, w tym jedno z podgrzewaną murawą, oraz trzecie - ze sztuczną murawą. Tuż obok boisk rośnie na specjalnie przygotowanym placu kolejna jej partia- murawa rezerwowa. 

Do użytku został oddany także budynek wraz z zapleczem sportowym. Na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych znajdują się: siłownia,  dwie szatnie, osobne pokoje dla pierwszego trenera i asystentów, odnowa biologiczna, sala odpraw, gabinet rehabilitacji, magazyn, pralnia, a nawet pomieszczenie do mycia butów.

Baza powstała na mocy umowy podpisanej pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Myślenice, Spółką Sport Myślenice i Wisłą Kraków. Przez najbliższe dwadzieścia lat piłkarze Wisły będą trenować w Myślenicach. - To dla Wisły Kraków bardzo dobry dzień, szczególny moment. Wprowadzamy nasz klub w XXI wiek, jeśli chodzi o infrastrukturę –po podpisaniu umowy mówił prezes Jacek Bednarz.

Dzisiaj pytany o bazę mówi: - Mamy już duży nowoczesny stadion, naszą słabością była baza treningowa. Dzisiaj mogę powiedzieć, z pełnym przekonaniem, że infrastruktura sportowa Wisły Kraków jest na najwyższym poziomie. 

Fot. Adam Koprowski/www.wisla.krakow.pl

Powiązane tematy

Komentarze (8)

Zobacz więcej