Sport

TENIS STOŁOWY: Rafał Zlezarczyk będzie sędziował podczas Igrzysk Olimpijskich w Chinach

TENIS STOŁOWY: Rafał Zlezarczyk będzie sędziował podczas Igrzysk Olimpijskich w Chinach

Myślenicki sędzia ekstraklasy tenisa stołowego, niespełna 20 letni Rafał Zlezarczyk został nominowany do sędziowania podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w sierpniu tego roku w chińskim Nanjing. 

Rafał znajduje się na trzecim miejscu od lewej strony. Sędziował finał Mistrzostw Polski Juniorów 2013 r.

Rafał Zlezarczyk od sierpnia ubiegłego roku brał udział w projekcie organizowanym przez Światową Federację Tenisa Stołowego pod tytułem Young Umpires Project Nanjing 2014. Miał na celu wyłonienie dwunastoosobowej reprezentacji sędziów młodego pokolenia, którzy pojadą na Igrzyska do Chin. Zajęcia w całości w języku angielskim odbywały się za pośrednictwem platformy e-learningowej. Warunkiem uczestnictwa w kursie było posiadanie międzynarodowej klasy sędziowskiej, bądź uprawnień do prowadzenia spotkań w najwyższej lidze w swoim kraju. Wiek uczestników nie mógł być niższy niż 18 i wyższy niż 25 lat. Myśleniczanin był najmłodszym sędzią jaki zgłosił się do projektu. W projekcie brali udział młodzi sędziowie z ponad 20 krajów z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej.

W grudniu 2013 roku Rafał przystąpił do końcowego egzaminu i uzyskał wynik pozytywny. Jednak nie oznaczało to nominacji. Kolejnym krokiem było zakwalifikowanie się do najlepszej dwunastki, ale i to nie dawało pewności o wyjeździe do Chin, gdyż ostateczną decyzję na swoim zebraniu podjął dopiero w styczniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski. MKOL zatwierdził końcową kadrę w składzie 7 Europejczyków (w tym Rafał) oraz po jednej osobie z Kanady, Argentyny, Malezji, Mongolii i Hongkongu.

Rafał jest pierwszym w historii polskim sędzią tenisa stołowego, który jedzie na Igrzyska odkąd ta dyscyplina na nich zaistniała w 1988 roku. Sędzia z Myślenic uzyskał międzynarodową klasę sędziowską, co w znacznym stopniu ułatwi mu udział w imprezach wysokiej rangi. Aktualnie będzie najmłodszym sędzią międzynarodowym w Polsce i prawdopodobnie jednym z najmłodszych na świecie.

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • 12 lut 2014

  a i tak na pewno będzie z tego zarabiał 3x lepsze pieniądze niż ty :)

  26 3 Odpowiedz
 • 12 lut 2014

  Jak widać debilizm w regionie myślenickim ma się bardzo dobrze. Jak nisko trzeba upaść żeby wypisywać takie komentarze i jaszcze się specjalnie zarejestrować.
  I myślisz że ten twój komentarz jest bardzo smieszny?

  26 3 Odpowiedz
 • 12 lut 2014

  Poprostu zazdrościsz chłopakowi, przynajmniej on cos osiągnie w życiu a nie tak jak Ty umiesz tylko hejtować, znalazł sie mężczyzna z bożej łaski... pewnie siedzisz u mamusi na garnuszku.

  22 5 Odpowiedz
 • 12 lut 2014

  Iza musi byc dumna ^^

  26 12 Odpowiedz
 • 12 lut 2014

  Gratulacje Rafał :)

  18 5 Odpowiedz

Zobacz więcej