Sport

Tenis stołowy: Kuba Masłowski wraca do Małopolski

Tenis stołowy: Kuba Masłowski wraca do Małopolski

Wychowanek UKS Zarabie Myślenice, a zarazem najbardziej utytułowany zawodnik tego klubu po dwuletnim pobycie na wypożyczeniu w klubie ZKS Drzonków wraca do Małopolski

W obecnym sezonie Kuba będzie reprezentował KS Bronowianka Kraków, od którego otrzymał propozycję gry w drugoligowej drużynie. Myśleniczanin spędził dwa całe sezony w klubie z Zielonej Góry. Tam właśnie zetknął się z prawdziwym, profesjonalnym tenisem stołowym, poznał i mógł współpracować z wieloma wybitnymi osobistościami w swojej dyscyplinie.

Doświadczenie zbierał w I lidze

Miał również możliwość treningu z zawodnikami pierwszej ligi i ekstraklasy. Ukończył Gimnazjum Sportowe oraz pierwszą klasę Liceum Sportowego w Zielonej Górze. Podczas pobytu na Ziemi Lubuskiej Masłowski zanotował wiele sukcesów, a do najcenniejszych należą: awans z drużyną ZKS do I ligi mężczyzn, srebrny medal Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych, czy chociażby indywidualne mistrzostwo województwa Lubuskiego juniorów.

Kuba Masłowski: W tenisie stołowym wszystko zależy od ciebie

Po przenosinach do stolicy Małopolski, Kuba będzie bronił barw krakowskiej Bronowianki. Jest to klub z ogromnymi tenisowymi tradycjami. Aktualnie sekcja tenisa stołowego posiada drużynę ekstraklasy kobiet, II ligi kobiet, oraz II ligi mężczyzn, o której sile będzie stanowił właśnie Masłowski.

Treningi pod okiem Chińczyków

Myśleniczanin będzie mieszkał w Krakowie, tam na obiektach Bronowianki czekają go dwa treningi dziennie i nauka w liceum sportowym. Trenerem męskiej drużyny Bronowianki jest Xu Kai, doświadczony Chińczyk, aktualnie asystent trenera kadry narodowej seniorów, a pomaga mu również Chinka, Zhao Xia, zawodniczka ekstraklasy.

Kuba będzie grał w drużynie z trzema mocnymi zawodnikami w swoim wieku, co dobrze rokuje przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski Juniorów. W składzie znajduje się między innymi Jan Kaczor, z którym Kuba w wieku młodzika i kadeta zdobywał medale Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej

Ruszył sezon tenisowy 2024
Tenis 1

Ruszył sezon tenisowy 2024

Pierwszy turniej w sezonie 2024 w Myślenicach w kategorii open wygrał Robert Tram, a w kategorii 55+ najlepszy okazał się Andrzej Kołodziejczyk   Na kortach...