Okolice

W aucie było ich 4. Policja dotarła do piratów drogowych z Zakopianki [WIDEO]

W aucie było ich 4. Policja dotarła do piratów drogowych z Zakopianki [WIDEO]

Od roku do 8 lat więzienia grozi kierowcy, który wjechał na Zakopiankę pod prąd i umieścił film w Internecie. Na razie stracił prawo jazdy i przyznał się do winy

O niebezpiecznej zabawie młodych mężczyzn pisaliśmy kilka dni temu. Film pt. "Idioci na Zakopiance" został opublikowany na youtube.com w piątek 7 lutego. Widać na nim jak kierowca z pasażerem zawracają w rejonie Krzyszkowic na Zakopiance prowadzącej w kierunku Krakowa, a następnie kilkaset metrów jadą pod prąd w stronę MC Donalds'a w Jaworniku.

"Jedziemy na kamikadze i ch...", "Jedziesz TIR-a" - krzyczy jeden z mężczyzn na filmie, podczas gdy samochód pędzi pod prąd i mija dwa pojazdy na lewym pasie. Po dojechaniu na miejsce, mężczyzna pyta znajomych: "Widzieliście to? Prawie, żeśmy na czołowe poszli. Jechały dwa auta, lewym pasem, a my nadupc... prawym" - chwali się.

- Dotarcie do autorów filmu zajęło nam kilka dni [policjanci zatrzymali kierowcę 14 lutego]. Dziękujemy przede wszystkim internautom za ich czujność, ponieważ to oni zareagowali zgłaszając problem i pomogli nam w ustaleniach. Dane zatrzymanych były nam znane już po kilku dniach od udostępnienia filmu  – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.   

Jak się okazało audi A3 prowadził 22-latek, a oprócz niego w samochodzie siedziały jeszcze trzy osoby. Wszyscy mają po 19 lat i mieszkają na terenie gminy Myślenice. Kierowca usłyszał karny zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 8. 

- Przyznał się do winy i wyjaśnił okoliczności zdarzenia. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Wobec mężczyzny wydano postanowienie o zastosowaniu – do czasu rozprawy sądowej – środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego – wyjaśnia Szymon Sala.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

 

Powiązane tematy

Zakopianka: Motorem na trzeciego [WIDEO]
Okolice 21

Zakopianka: Motorem na trzeciego [WIDEO]

Coraz więcej kierowców podróżuje z samochodowymi kamerami. Tym razem jeden z naszych czytelników zarejestrował motocyklistę jadącego slalomem po zakopiance

Komentarze (42)

 • 18 lut 2014

  A te puste łby mieli już badane przez specjalistów?

  111 6 Odpowiedz
 • 18 lut 2014

  ciekawe czy teraz równiez się śmieje ;)

  91 6 Odpowiedz
 • 18 lut 2014

  jedziecie k.......a do celi i ch...... Widzicie kratki????
  Jeszcze porządnie bym przetrzepał policyjnymi pałami, za tą głupotę.
  I jeszcze pewnie wyrok w zawiasach dostanie kierowca. Za więzieniem nie jestem, bo to drogo kosztuje podatników. Roboty społeczne w kombinezonie z opisem za co!!!!!

  Co za kraj.

  77 6 Odpowiedz
 • 18 lut 2014

  Mboolee ma racje. Po co do więzienia - utrata prawa jazdy dożywotnia i zapierdalac roboty społeczne z napisem na plecach "jestem debilem" , przynajmniej by ulice były czystsze od tego syfu

  72 4 Odpowiedz
 • 18 lut 2014

  Brawo dla policji!

  75 11 Odpowiedz

Zobacz więcej