Okolice

Krzyszkowice: Bazgrali po murze i drzwiach gimnazjum. Wpadli na gorącym uczynku

Krzyszkowice: Bazgrali po murze i drzwiach gimnazjum. Wpadli na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku nastolatków, którzy na murze i drzwiach gimnazjum w Krzyszkowicach umieścili kibicowskie napisy

Nastolatkowie wpadli na gorącym uczynku w sobotę po godz. 22. Kilka minut wcześniej o podejrzanym zachowaniu w okolicach szkoły, policję powiadomił jeden z mieszkańców okolicy. Gdy patrol zjawił się na miejscu, funkcjonariusze zastali tam osiem osób – młodych mężczyzn w wieku 18-20 lat, z których dwaj 19-latkowie z Krzyszkowic, pozostawili na ścianach budynku i drzwiach napisy związane z jednym z klubów piłkarskich. 

Policjanci zabezpieczyli dla potrzeb postępowania farby w sprayu, którymi się posłużyli. Graficiarze trafili do policyjnego aresztu. Dyrektor placówki złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Straty w mieniu wynoszą kilkaset złotych. 

- Obaj zatrzymani zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzut przestępstwa umyślnego uszkodzenia cudzego mienia. Przyznali się do winy. Wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze oraz naprawienia wyrządzonej szkody. Za przypisywany im czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Komentarze

 • 24 lut 2014

  Pała, pała i jeszcze raz pała, a dopiero potem prokurator

  32 6 Odpowiedz
 • 24 lut 2014

  Krzyszkowice tu nic się nie zmieniło.

  19 8 Odpowiedz
 • 24 lut 2014

  Przez grupke takich ludzi później cała młodzież jest wrzucana do jednego worka o nazwie "dzisiejsza młodzież"

  23 5 Odpowiedz
 • OKOKI 24 lut 2014

  Na pewno będą odzanczenia i jakaś premia za tak spektakluarne ujęcie groźnych przestępców.

  23 20 Odpowiedz
 • 24 lut 2014

  jak tylko uda się Sądowi (co w Polsce nie jest łatwe) to niech zapłacą potrójnie za szkody, a jak nie mają to niech odrobią zamiatając ulice w pomarańczowym ubranku więziennym w szkole, kiedy wszyscy uczniowie będą w szkole i będą na to patrzyć. - Ale wiemy jak to się skończy: 2 lata w zawieszeniu - czyli nic.

  12 5 Odpowiedz
 • 24 lut 2014

  [cytat=ziomal1]Pała, pała i jeszcze raz pała, a dopiero potem prokurator i jeszcze raz pała...

  12 1 Odpowiedz
 • adzygmunt 24 lut 2014

  Jestem za strojami więziennymi i sprzątaniem.
  Żadna cela!!! EWENTUALNIE TYLKO WÓWCZAS KIEDY RODZICE W CAŁOŚCI POKRYJĄ ICH KOSZT POBYTU W MAMRZE!!!!!!
  Minusy na start!!!

  24 6 Odpowiedz
 • Artur 25 lut 2014

  5 Lat za graffiti?! No dobra, może i to jest czyn szkodliwy społecznie, ale bez przesady...

  13 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lut 2014

  Jak widać miejscowość ta wyjątkowo rodzi patologie społeczne. Smutne.

  4 18 Odpowiedz
 • Bogdan Banat 25 lut 2014

  Moze z plastyki mieli jedynki w szkole to pokazują społeczeństwu ze potrafią rysować

  4 1 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  Ej no bez przesady hejtujecie prawie kazdy artykul nic wam sie niepodoba rozumiem akurat ten powod ,ktory opisany jest w powyzszym tekscie ale niebawcie sie w "sedziow " moze za to grafitti powinni isc jeszcze na dozywocie ??

  13 12 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  Powodzianin Ty uważaj co piszesz w Twojej miejscowości może nie ma patologii???A może sam jesteś patologiczny!!!!Nie róbcie z nich znowu kryminalistów!!!!Ktoś z Was tu komentujących jest bez grzechu to niech pierwszy rzuci kamień.

  17 4 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  Ciekaw jestem czy uda się złapać "myślenickich artystów" którzy swoje dzieła zostawili pod wiaduktem na Kazimierza Wielkiego. Złapać,ubrać w odpowiedni strój i wysłać w teren(sprzątanie ulic, zamalowywanie bazgrołów, koszenie trawników) innej metody na zwalczenie takiego kretyństwa nie widzę.

  8 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   25 lut 2014

   To pewnie Ci sami kibice :-) bo takie same Bazgroły próbowali malować!

   5 3 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  Ten rocznik(95) pokazał co potrafi jeśli chodzi o męską toaletę w tym gimnazjum hehe;)

  5 2 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  W tylu to śmiało mogą stworzyć drużyne siatkarzy przynajmniej by tak nie wydziwiali ;) a jak chcą to mogę im dać namiary na darmowe warsztaty artystyczne przynajmniej te ich "dzieła" miały by wygląd i sens.kiedy usłyszymy w końcu o grupce młodych którzy z nudów zrobili coś wspaniałomyślnego a nie tempego :) pozdrawiam artystów malarzy.

  1 3 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  Ciekawe czy to zamalują. Było dość ładnie odnowione to znaleźli się mądrzy inaczej i napaskudzili. Żeby to jeszcze ładne było...

  3 1 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  nie używajcie tutaj słowa graffiti ...

  2 7 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  nie dość że pod prąd na zakopiance jeżdżą to jeszcze po murach bazgrają we łbach się im już przewraca gównażeria się nam rozbrykała

  3 3 Odpowiedz
  • 26 lut 2014

   co mają wspólnego z tymi co pod prąd jeżdżą?bo ci byli s Krzyszkowic a tamci z Zawady

   2 3 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    26 lut 2014

    Nie wszyscy z zawady, nie wszyscy.

    1 3 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  Hahaha małolaty w dresach, zapewne miejscowe cwaniaczki a jak przyjdzie co do czego to trzepią gaciami i przyznają się do wszystkiego żeby tylko złagodzić karę. Żenada. Za taki akt wandalizmu powinny być opublikowane zdjęcia mord takich delikwentów wraz z danymi osobowymi. Myślę że już by im się odechciało takich akcji jakby pod tym artykułem zobaczyli swoje zdjęcie z imieniem i nazwiskiem..

  2 3 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  nie wandale tylko ULTRASI !! to jest roznica sracie ludzie takie głupoty we swiat bez zastanawienia.. ani złotowki do tego nie daliscie i nie dacie a najwiecej do powiedzenia macie ... wezcie sie walnijcie w te głupie łby wasze i zastanowcie sie czy wy czegos podobnego nie zrobiliscie za młodu ... PDW

  3 9 Odpowiedz
 • 25 lut 2014

  NamalowAli zepsuli. No to niech pokrywają koszty i całoroczne sprzątanie terenu szkolnego oraz głównych ulic w pomarańczowym ubraniu. Wystarczyło by raz na tydzien co by sobie przez rok posprzątali.A ten od pały niech ja sobie wsadzi w...... CI CO TAK NAJBARDZIEJ KRYTYKUJĄ. I mają najwięcej do gadania,NIE TAKIE ZECZY ROBILI ZA MŁODU. Dobrze wiedzą o czym pisze

  2 3 Odpowiedz
 • Piotrek 26 lut 2014

  oj wszyscy z Zawady bo znam osobiście

  1 4 Odpowiedz
 • 26 lut 2014

  z zawady czy nie z zawady chodziło mi oto ze ta sama prawie grupa wiekowa ostatnio ma ostatnio problemy z prawem

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lut 2014

  g wiecie w d byliście! WIŚLACKIE KRZYSZKOWICE!!! i '' jedziesz tira!'':D

  4 3 Odpowiedz
 • 27 lut 2014

  Nie należy obrażać całej młodzieży z Krzyszkowic odrazu, przecież są też normalnie dzieciaki, które potrafią się zachować. Robią to oni jedynie z powodu nudów, bo nie mają innych zajęć na terenie miejscowości.

  A i Powodzianin nazywanie całej wsi patologią było trochę nie trafne, popatrz się też na inne miejscowości, wszędzie się dzieje to samo, czy w Myślenicach czy w pobliskich wsiach.

  Nazywanie kogoś wieśniakiem odnosi się do jego zachowania, a nie POCHODZENIA :)

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lut 2014

  Oczywiście, młodzież niszczy mienie i jeździ pod prąd z nudów.

  Mam pytanie jak taka młodzież z nudów - zabije Twoją rodzinę *(bo zderzy się z nimi autem), albo zniszczy ci ogrodzenie to też będziesz to tłumaczyć "nudą"?
  Jeśli tak to wydaje mi się, że na nic w życiu nie zarobiłeś/aś własnymi rękami i nie różnisz się wiekowo i mentalnie od bohaterów ostatniego miesiąca.
  Pozdrawiam.

  2 3 Odpowiedz
 • 27 lut 2014

  Z nudy? jak tacy fanatycy to niech na mecze jadą kibicowć a nie bazgrolić po ścianach czas by sobie zapełnili. Każde wytłumaczenie jest dobre. Jakby mieli pomysł na życie to by się nie nudzili.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lut 2014
  TheUndertaker napisał/a:

  Twoje zdanie mnie rusza:(
  A po drugie nie lubię ,gdy ktoś stwierdza o kimś jaki jest po jednym wpisie(..."wydaje mi się, że na nic w życiu nie zarobiłeś/aś własnymi rękami i nie różnisz się wiekowo i mentalnie od bohaterów ostatniego miesiąca"...)
  odpowiedziałem ino właśnie na ten bezczelny atak powodzianina na wpis misyogi16.

  Oj, oj, oj myślisz że mnie rusza "maść na ból.."

  Przecież widać, że komentarze popierające/broniące pseudo-dorosłe "bachory" i ich występki robią ich znajomi, oni sami ew. rodziny. Nikt normalnie myślący nie będzie tłumaczył niszczenia mienia i jazdy pod prąd nudą.

  1 1 Odpowiedz
  • 27 lut 2014

   Po 1 nie popieram i nie bronie tego występku.
   Po 2 określenia "z powodu nudy" nie uważam za trafne, wg mnie wynika to z braku umiejętności zagospodarowania wolnego czasu.
   Po 3 mój post do twej osoby wynikł z tego co napisałem w poprzednim wpisie"...nie lubię ,gdy ktoś stwierdza o kimś jaki jest po jednym wpisie..."

   2 Odpowiedz
   • 27 lut 2014

    Miałam dokładnie to samo na myśli, co Ty jeśli chodzi o to "z powodu nudy". Nie popieram takiego zachowania, ale dobrze wiem, że na wsiach nie ma co robić w porównaniu np. do Myślenic, a wszystkie szkody jakie wykonują to przez to, że nie potrafią sobie dobrze zorganizować czasu, np. wyjść na basen lub pograć w piłkę. Wolą palić papierosy, ćpać i pić. Bardzo dobrze znam to towarzystwo i nigdy nie rozumiałam ich zachowania, starałam się wręcz jemu zapobiegać.
    A co do Powodzianina.
    Napisałam w tamtym poście, że nie każdy z tej miejscowości jest od razu przestępcą, oczywiście zdarzają się tam niektóre niewychowane przypadki. To co, jeśli powiem, że jestem z Krzyszkowic to będę uznana za osobę, która niszczy mienie i nie potrafi się zachować... No właśnie :)
    Może i jestem z podobnego wieku, ale to nie musi od razu oznaczać, że jestem przestępczynią i zachowuję się tak samo jak oni :) Wcale nie pochwalam tego co oni robią, a tutaj z tego co zauważyłam jest artykuł o bazgraniu po murze, a nie jeździe pod prąd.
    Jestem dobrze wychowaną osobą i wiem gdzie są granice "wygłupiania się". Także wypraszam sobie stwierdzania jakiś faktów, bez poznania mojej osoby.
    Pozdrawiam

    1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lut 2014

  A ja nie lubię, gdy ktoś broni gówniarzerię, która jest niewychowana i stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia swojego otoczenia + niszczy mienie, które jest budowane z mojej pracy - z moich podatków.

  Czasem jedno zdanie powie ci więcej o człowieku, niż myślisz.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 mar 2014

  Dla Ciebie już za późno.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce
Stróża 0

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce

Dobrze dobrany garnitur stanowi wizytówkę eleganckiego mężczyzny. Stworzenie modnego i dopasowanego zestawu nie jest jednak prostym zadaniem. AS-Garnitex zapewnia profesjonalną pomoc w doborze elementów garderoby Przestrzeń pełna elegancji Powierzchnia nowego salonu otwartego w Stróży liczy 700 m.kw., co sprawia, że jest on jednym z największych...

Lipnik, Wiśniowa, Kobielnik i Glichów nadal bez wody pitnej
Wielka woda 2020 0

Lipnik, Wiśniowa, Kobielnik i Glichów nadal bez wody pitnej

Pomimo wymiany kruszyw filtracyjnych na ujęciach wody oraz płukaniu sieci wodociągowej woda z ujęć w Lipniku, Kobielniku oraz Glichowie nadaje się wyłącznie do celów gospodarczych Jak czytamy na stronie UG w Wiśniowej, w pobranych próbkach wody nie stwierdzono  bakterii z grupy coli lub Escherichia coli, lecz ze względu na przekroczone parametry w...

Przygniótł go ciągnik. Na czas wyciągnęli go strażacy
Jasienica 0

Przygniótł go ciągnik. Na czas wyciągnęli go strażacy

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku do jakiego doszło w Jasienicy. Przygnieciony przez ciągnik mężczyzna trafił do myślenickiego szpitala Do zdarzenia doszło w środę o godz. 16.52, kiedy to do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym przez ciągnik rolniczy mężczyźnie w miejscowości Jasienica. Na miejsce udały się zastępy JRG Myśl...

Wąż w domu! Strażacy wezwani do nietypowej interwencji w Polance
Okolice 3

Wąż w domu! Strażacy wezwani do nietypowej interwencji w Polance

Strażacy zostali wezwani do jednego z domów w Polance, gdzie znajdował się wąż. Jak się okazało na miejscu, był to zaskroniec W środę 8 lipca zastęp JRG Myślenice został zadysponowany do miejscowości Polanka po odebraniu zgłoszenia mówiącego o tym, że w jednym z domów znajduje się wąż. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono węża, którym oka...

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców
Tenczyn 21

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców

"Budowa i utrzymanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi” - radnej Annie Rapacz (PiS) odpowiada starosta Józef Tomal (FZM) Na temat udrażniania rowów, przeglądu i wymiany przepustów oraz uzupełnienie ubytków w poboczach i na drodze powiatowej w Tenczynie, pis...

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki
Wybory Prezydenckie 2020 2

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki

Obiad dla sołtysa lub pani sołtys i osoby towarzyszącej w jednej z restauracji, a za drugie miejsce bukiet z 30 róż. Tak Wacław Żarski (PiS) chce zmobilizować mieszkańców, aby poszli na wybory i uzyskali najwyższą frekwencję Po I turze wyborów prezydenckich 2020 nagrodzono kilkanaście miejscowości w Polsce, w których uzyskano najwyższą frekwencję....