Okolice

Stróża - Pcim: Odcinkowy pomiar prędkości w 2014 roku

Stróża - Pcim: Odcinkowy pomiar prędkości w 2014 roku

W tym roku fotoradary mierzące prędkość na wyznaczonym odcinku drogi zamontowane zostaną w kilkunastu miejscowościach w kraju. Jedno z takich urządzeń znajdzie się na 3,5 kilometrowym fragmencie Zakopianki między Stróżą a Pcimiem

Odcinkowy pomiar polega na mierzeniu prędkości samochodu na wyznaczonym dystansie. Na jego początku i końcu znajdą się kamery, które odczytają numer rejestracyjny auta, a system na końcu wyznaczonej trasy zmierzy czas w jakim pokonaliśmy dystans objęty pomiarem. To pozwoli na obliczenie prędkości z jaką poruszał się samochód. Jeżeli będzie wyższa niż dopuszczają przepisy, kierowca otrzyma mandat na takich samych zasadach jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru.

W Małopolsce Główny Inspektorat Transportu Drogowego postanowił w ten sposób mierzyć prędkość samochodów w dwóch miejscach. Jednym z nich będzie 3,5 kilometrowy odcinek Zakopianki pomiędzy Stróżą, a Pcimiem. Urządzenie zostanie zainstalowane jeszcze w tym roku.

 

Powiązane tematy

Komentarze (34)

 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Inspektorat drogowy uzasadnia swoją decyzje poprawą bezpieczeństwa na drogach. Tymczasem na odcinku w naszym powiecie nie zginął od lat żaden człowiek. Droga jest bezpieczna i równa, a "nowa zakopianka" jakością bije wiele innych dróg, często o teoretycznie wyższym standardzie (jak A4 Krk - Ktw).

  Odkąd wybudowano nową zakopiankę ten odcinek stał się bardzo bezpieczny. Za dawnych czasów z tego co pamiętam były tam czarne punkty i sporo osób tam ginęło.

  Nie rozumiem więc decyzji o umieszczaniu tego w naszym powiecie. Przecież na odcinku Mogilany - Libertów jest znacznie bardziej niebezpieczniej i więcej skrzyżowań, przejść dla pieszych itd. A tutaj w Pcimiu i Stróży tylko dwa węzły drogowe...

  137 3 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Niech sobie te urządzenia wsadzą w dupe . Te osoby chyba mózgu nie mają . Instalują tam gdzie jest najmniej wypadków . Idioci !!!

  75 1 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Droga Redakcjo. inspektorat drogowy jest instytucją publiczną, w związku z tym, że ja jako podatnik jestem poniekąd ich pracodawcą proszę redakcję aby między innymi w moim imieniu zadała na łamach publicznych pytanie do ITD w jaki sposób ten odcinkowy pomiar prędkości wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze ekspresowej z bardzo długimi prostymi na Łuczanach ??? Na odcinku Stróża - Pcim nie ma przejść dla pieszych, skrzyżowań itp. wobec tego czy nie lepiej przeznaczyć pieniążki na przejście dla pieszych niekolizyjne np. w Gaju ???
  jeśli nie kto" wziął w łape " żeby właśnie na tym odcinku zamontować coś co tylko będzie nabijało kasę dla dziury budżetowej

  63 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Nie idioci,chodzi o kasę ,prosta droga ekspresowa aż kusi pocisnąć a tu masz ograniczenie do 90 km/h,złota żyła.

  54 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Prawda jest taka, że od Myślenic do Lubnia droga jest jedną z najlepszych w kraju. Co by nie mówić o Mocie i o tym ile lat trwała budowa nowej zakopianki, ale akurat ten odcinek jest wykonany wręcz rewelacyjnie - kto jeździ sporo po Polsce ten przyzna racje.

  46 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...