Okolice

Stróża - Pcim: Odcinkowy pomiar prędkości w 2014 roku

W tym roku fotoradary mierzące prędkość na wyznaczonym odcinku drogi zamontowane zostaną w kilkunastu miejscowościach w kraju. Jedno z takich urządzeń znajdzie się na 3,5 kilometrowym fragmencie Zakopianki między Stróżą a Pcimiem

Odcinkowy pomiar polega na mierzeniu prędkości samochodu na wyznaczonym dystansie. Na jego początku i końcu znajdą się kamery, które odczytają numer rejestracyjny auta, a system na końcu wyznaczonej trasy zmierzy czas w jakim pokonaliśmy dystans objęty pomiarem. To pozwoli na obliczenie prędkości z jaką poruszał się samochód. Jeżeli będzie wyższa niż dopuszczają przepisy, kierowca otrzyma mandat na takich samych zasadach jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru.

W Małopolsce Główny Inspektorat Transportu Drogowego postanowił w ten sposób mierzyć prędkość samochodów w dwóch miejscach. Jednym z nich będzie 3,5 kilometrowy odcinek Zakopianki pomiędzy Stróżą, a Pcimiem. Urządzenie zostanie zainstalowane jeszcze w tym roku.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Inspektorat drogowy uzasadnia swoją decyzje poprawą bezpieczeństwa na drogach. Tymczasem na odcinku w naszym powiecie nie zginął od lat żaden człowiek. Droga jest bezpieczna i równa, a "nowa zakopianka" jakością bije wiele innych dróg, często o teoretycznie wyższym standardzie (jak A4 Krk - Ktw).

  Odkąd wybudowano nową zakopiankę ten odcinek stał się bardzo bezpieczny. Za dawnych czasów z tego co pamiętam były tam czarne punkty i sporo osób tam ginęło.

  Nie rozumiem więc decyzji o umieszczaniu tego w naszym powiecie. Przecież na odcinku Mogilany - Libertów jest znacznie bardziej niebezpieczniej i więcej skrzyżowań, przejść dla pieszych itd. A tutaj w Pcimiu i Stróży tylko dwa węzły drogowe...

  137 3 Odpowiedz
  • Moriss Moriss 1 mar 2014

   Dokładnie !!
   Lepiej by zrobili Jawornik-Mogilany . No ale cóż, w stróży droga przystosowana jest do nieco większy prędkości na których można co nie co zarobić ( kumaci wiedzą o co chodzi )...

   33 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Na pewno nie od tego miejsca tylko między rozjazdem w Stróży a rozjazdem w Pcimiu.
  Czemu to ma służyć jak nie drenowaniu kieszeni kierowców bo niech nikt nie mówi że chodzi o poprawę bezpieczeństwa,na tym odcinku nie było chyba ani jednego wypadku,droga ekspresowa a prędkość obniżona znakami do 90 km/h.A mało kto już pamięta jak Słońce Peru naśmiewał się z Kaczyńskiego
  http://www.youtube.com/watch?v=KckjYVki0-s
  Żeby było dow*****niej w 2007 roku było około 100 czynnych fotoradarów a teraz jest ponad 650 a przybędzie jeszcze 100 plus odcinkowy pomiar prędkości.Nie że znowu krówka się czepia ale po co wygadywać głupoty i głupi naród to kupił a robić na odwrót .

  47 7 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Niech sobie te urządzenia wsadzą w dupe . Te osoby chyba mózgu nie mają . Instalują tam gdzie jest najmniej wypadków . Idioci !!!

  75 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Nie idioci,chodzi o kasę ,prosta droga ekspresowa aż kusi pocisnąć a tu masz ograniczenie do 90 km/h,złota żyła.

  54 3 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 1 mar 2014

  Może pora zmienić inspektorów drogowych,może badania mózgu by im się przydały.Na ,,zakopiance'' kładek dla pieszych się nie buduje ,ponieważ taka kładka to sama strata dla platfusów,natomiast radary na nowoczesnej drodze się stawia bo to platfo-biznes.Jak ja kocham słoneczko Pełu.

  41 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Prawda jest taka, że od Myślenic do Lubnia droga jest jedną z najlepszych w kraju. Co by nie mówić o Mocie i o tym ile lat trwała budowa nowej zakopianki, ale akurat ten odcinek jest wykonany wręcz rewelacyjnie - kto jeździ sporo po Polsce ten przyzna racje.

  46 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Nie jest to taka znowu rewelacja jeżeli prawie na całym odcinku tej drogi ekspresowej jest ograniczenie do 90km/h.

  3 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2014

  Mijasz się z prawdą co do ograniczeń prędkości.
  Na kilku krótkich odcinkach (np. Stróża Miłogosz, Stróża Wiadukt) jest 90 km/h.

  Poza tym fakt, że jest dane ograniczenie prędkości nie przesądza o jej jakości. Ograniczenia ustanawiają ludzie. Na autostradowej obwodnicy Krakowa w odcinku południowym, gdzie masz po 3-pasy zdarza się ograniczenie do 100 km/h.

  Nie sugerowałbym się więc ograniczeniami.

  19 2 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Dobrze że nie mamy wyschniętych słonych jezior bo by tam zrobili odcinowe pomiary.
  Odcinkowe pomiary tak, ale z głową, np odcinki co 2km między myślenicami a krakowem, Czy odcinkami w strefie zabudowanej.

  11 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  i jakimś dziwnym trafem zaraz po zainstalowaniu systemu dupną tam 70

  24 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  trzeba bedzie zastosowac wysuwane tablice rejestracyje na tym odcinku :)

  26 1 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Droga Redakcjo. inspektorat drogowy jest instytucją publiczną, w związku z tym, że ja jako podatnik jestem poniekąd ich pracodawcą proszę redakcję aby między innymi w moim imieniu zadała na łamach publicznych pytanie do ITD w jaki sposób ten odcinkowy pomiar prędkości wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze ekspresowej z bardzo długimi prostymi na Łuczanach ??? Na odcinku Stróża - Pcim nie ma przejść dla pieszych, skrzyżowań itp. wobec tego czy nie lepiej przeznaczyć pieniążki na przejście dla pieszych niekolizyjne np. w Gaju ???
  jeśli nie kto" wziął w łape " żeby właśnie na tym odcinku zamontować coś co tylko będzie nabijało kasę dla dziury budżetowej

  63 1 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Popieram sprzeciw! takiej instalacji na tym odcinku. Co możemy zrobic by to zmienic?

  35 1 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  szkoda słów, kto tam jedzie 90?
  to odcinek gdzie każdy nadrabia kilometry , bo w Lubniu już du..a i trzeba zwolnić, koniec ekspresówki...

  13 1 Odpowiedz
 • OKOKI 1 mar 2014

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze,a tym wypadku tylko i wyłącznie.Ten rudy pies potrzebuje kasy aby się jeszcze utrzymać przy władzy i obdarować Ukraine paroma melonami euro jak to zrobił dając Grecji 9 mld euro.

  24 6 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  A wiek ktoś czy będą gdzieś publikować najszybsze przejazdy żeby się było o co starać???

  15 3 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Jak zauważyło już kilka osób jest to jedna z najlepszych dróg w naszym rejonie. Główna droga na Zakopane którą przemierza mnóstwo samochodów (szczególnie w weekend). Również już ktoś napisał że na tym odcinku można nadrobić sporo km. Droga w miarę prosta, bez ostrych łuków czy fotoradarów. Dlatego jest to idealny odcinek na zainstalowanie urządzeń do pomiaru prędkości, dzięki któremu wpłynie OGROMNA ilość pieniążków do budżetu państwa. Ten kto myśli że urządzenie jest montowane dla poprawy bezpieczeństwa jest naiwny! Cokolwiek by ktoś robił przeciw temu, ITD i tak nie zrezygnuje z takiej maszyny do robienia pieniędzy. Niestety żyjemy w takim kraju gdzie tylko patrzą aby kosić normalnych ludzi ile się da i na czym się da.. Czytałem również że państwo ma zainwestować milion czy kilka milionów (już nie pamiętam dokładnie) na usunięcie nieczynnych fotoradarów i ich utylizację. I bądź tu mądry..

  19 Odpowiedz
 • Mietek 1 mar 2014

  To już im fotoradary nie wystarczają żeby łupić kierowców?

  18 5 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Zawsze można objechać drogą lokalną koło zakopianki tą ich politykę :)

  11 11 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  itd kgb

  7 3 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Sukces finansowy na,który,,ciężko''pracuje na Zakopiance między innymi czarny OPEL INSIGNIA skłonił do rozszerzenia oferty nękania kierowców.

  14 2 Odpowiedz
 • 1 mar 2014

  Mało jeździcie po odcinku ekspresowym "zakopianki" jeśli piszecie że jest to droga jedna z najlepszych itp. Fakt faktem można powiedzieć iż droga jest równa (to już pewien sukces), lecz z mojego punktu widzenia nie tylko ten czynnik świadczy czy droga jest bezpieczna itp. Dla mnie jedynym minusem tej drogi są mało wyprofilowane zakręty, kto wie o czym mowa to przyzna racje. Co do pomiaru, nie mam zdania - Jeżdżę głównie trasy Stróża - Myślenice. :D

  6 13 Odpowiedz
 • 2 mar 2014

  żal.. to dajmy na to że pojade 160km/h a przed ta ,,kamera'' zjade na awaryjnych na pas wyłączony z ruchu, odczekam z 2 min i pojadę.. mandat będzie ? haha :)

  5 3 Odpowiedz
 • 2 mar 2014

  barcafan9 - masz rację mandatu nie będzie. Z tym że nie nadrobisz czasu, wiec już nie ma znaczenia czy pojedziesz 160 czy 70 km/h. No chyba że Ci na tym nie zależy a lubisz przycisnąć, zatrzymasz się przed kamerą i zapalisz fajka :)

  5 2 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 3 mar 2014

  To tylko początek. Fotoradary też kiedyś były rzadkością...
  W następnym odcinku rozdziobią nas kruki i wrony.

  8 Odpowiedz
 • Pawel"s 3 mar 2014

  Wszystko po to by kase zarobić na kierowcach tu nie chodzi o bezpieczeństwo brak mi słów na te bezmyślne cabany. jakoś zwężenie zakopianki w lubniu nikogo nie interesuje pomimo że już były tam 2 wypadki śmiertelne bo jest tak zrobione beznadziejnie że ręce opadają

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 mar 2014

  Ci to wiedzą jak robić kasę. Najlepiej robi się kasę na tym czego jest najwięcej w użytkowaniu, wtedy ustala się przepisy, podatki, opłaty i inne - a bezpieczeństwo! a kogo to obchodzi! Grunt to jest to że premie i nagrody roczne będą wyższe.

  12 Odpowiedz
 • ten triggers 5 mar 2014

  Czyżby gmina i powiat zamierzała zbierać pieniążki na powietrzne kładki dla pieszych ?.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 mar 2014

  Droga jest krajowa, gmina i powiat nie mają do niej nic.

  1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 8 mar 2014

  ja mam poloneza caro - wersja limuzyna i na pewno nie mam zamiaru rozpedzac go do takich szalonych predkosci

  1 1 Odpowiedz
 • 17 kwi 2014

  Nie ma co panikowac na zapas, od kiedy mam Coyota to wiem że zwolnie w odpowiednim momencie :) odcinkowych tez się nie ma co obawiać :)

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Motocyklista uderzył w drzewo. Zginął na miejscu
Jasienica 4

Motocyklista uderzył w drzewo. Zginął na miejscu

W Jasienicy w wyniku uderzenia w drzewo śmierć na miejscu poniósł motocyklista Wczoraj w godzinach porannych zastęp JRG Myślenice został zadysponowany do pomocy funkcjonariuszom policji podczas wykonywania oględzin miejsca wypadku w Jasienicy. Jak się okazało mężczyzna uderzył w drzewo i zmarł w wyniku wypadku. Zadania realizowane przez strażaków...

Wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na ogrodzeniu
Trzemeśnia 0

Wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na ogrodzeniu

Dwie osoby poszkodowane w tym jedna uwięziona w karoserii samochodu terenowego, który dachował na drodze powiatowej w Trzemeśni Wypadek miał miejsce w sobotę 16 listopada na drodze powiatowej w Trzemeśni, gdzie samochod trenowy wypadł z jezdni i dachował. Po kilku koziołkach zatrzymał się na ogrodzeniu. Dwie osoby zostały poszkodowane w tym jedna...

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką
Osieczany 28

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

Każdego dnia drogę powiatową w Osieczanach pokonuje 10 tys. samochodów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby 87% z nich nie przekraczało prędkości, często pędząc ponad 100 km/h  „Bezpieczeństwo pieszych w Osieczanach” to temat debaty, jaka z inicjatywy policji i starostwa powiatowego odbyła się w budynku szkoły podstawowej. To drugie spotkanie dot...

Osiem osób przewieziono do szpitala - bilans weekendu na drogach w powiecie
Drogi 3

Osiem osób przewieziono do szpitala - bilans weekendu na drogach w powiecie

Kolejny wydłużony weekend był pracowity dla myślenickich strażaków. Odnotowano 15 zdarzeń, z czego 11 to wyjazdy do wypadków i kolizji, 3 pożary oraz 1 usunięcie drzewa podgryzionego przez bobry, zagrażającego przewróceniem Jak nas poinformował Roman Ajchler, rzecznik KP PSP w Myślenicach, działania strażaków polegały na udzielaniu pierwszej pomoc...

Wspólna własność? Nie w tym mieście. Potrafią zniszczyć niemal wszystko
Sułkowice 3

Wspólna własność? Nie w tym mieście. Potrafią zniszczyć niemal wszystko

W gminie Sułkowice wandale bawią się w najlepsze. Tym razem zniszczyli przystanek autobusowy w Biertowicach „Z przykrością informujemy o kolejnym akcie wandalizmu w naszej gminie. Dzisiaj w nocy zniszczono przystanek w Biertowicach” – czytamy na oficjalnym kanale Miasta i Gminy Sułkowice. Burmistrz po raz kolejny apeluje o reagowanie i zgłaszanie...

Kolizje po deszczu. Jedźcie ostrożniej w taką pogodę
Drogi 0

Kolizje po deszczu. Jedźcie ostrożniej w taką pogodę

W środę w Stróży i Lubniu na drodze ekspresowej S7 kierowcy dwóch samochodów wpadli w poślizg i uderzyli w bariery oddzielające jezdnie Do obydwu zdarzeń doszło w krótkim odstępie czasu. Jak podaje myślenicka straż, w Stróży w wyniku uderzenia kierująca pojazdem została poszkodowana i przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitalnego...