Sport

Amatorska Liga Siatkówki odmłodniała. Rusza nabór nowych drużyn

Amatorska Liga Siatkówki odmłodniała. Rusza nabór nowych drużyn

W końcu młodsi miłośnicy piłki siatkowej doczekali się możliwości uczestnictwa w Lidze Siatkowej Powiatu Myślenickiego. Organizatorzy zmienili regulamin

Do tej pory udział w rozgrywkach mogły brać drużyny amatorskie posiadające w składzie co najmniej dwie zawodniczki oraz zawodników spełniających odpowiednie kryteria wiekowe. Organizatorzy postanowili odmłodzić ligę i zmienić nieco zasady rekrutacji drużyn. Do 20 września potrwają zapisy do Ligii Piłki Siatkowej Powiatu Myślenickiego. Organizatorem jest Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach oraz TKKF Uklejna Myślenice.

- Liga została stworzona dla młodych miłośników siatkówki z naszego regionu, po licznych komentarzach i zapytaniach ze strony młodszych drużyn, dla których warunki uczestnictwa w „Lidze +140” były nie do spełnienia, z uwagi na obowiązujący limit wiekowy zawodników. Oczywiście „Liga seniorska +140 ”  będzie nadal działać niezależnie od tej  dla młodszych zawodników. Być może nawet na koniec sezonu odbędzie się dla czołowych drużyn obu lig turniej o Super Puchar” - mówi Sławomir Tracz, jeden z głównych organizatorów Ligi.

Młoda drużyna musi zostać złożona w większości z amatorów, jednak dopuszczana będzie możliwość przebywania na boisku maksymalnie dwóch osób, które grały w zawodowych klubach sportowych poniżej pierwszej ligi. Dla zawodników 1 ligi obowiązuje 2- letnia karencja.  Drużyna musi składać się z co najmniej 2 dziewczyn stale przebywających na boisku.  Każdy z zawodników musi posiadać ukończone 18 lat. 

Szczegóły dotyczące zgłoszeń do rozgrywek

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • Bartek Bartkowski 12 mar 2014

  nareszcie poszli po rozum do glowy. od poczatku mowilem ze nie powinno byc takich ograniczen. chociaz dwie ligi (mloda i stara) to tez nienajlepsze rozwiazanie

  5 3 Odpowiedz
  • 12 mar 2014

   Rozum nie ma z tym nic wspólnego , po prostu jest już na czym budować :) chociaż obawiam się że będzie kłopot z drużynami bo młodzi raczej nie są tak dobrze zorganizowani ale zobaczymy. Połaczenie tego w jedna całość tez nie ma sensu bo nie wszyscy starsi maja ochoty grac z młodymi (zdrowia szkoda) a przecież nie zabronisz im grać.

   5 2 Odpowiedz
 • 14 mar 2014

  Moim zdaniem 1 liga to za wysoki poziom. W tym wypadku optymalnie byłoby ustalić roczną karencje dla siatkarzy grających na poziomie 3 ligi oraz dla siatkarek grających w 2 lidze.

  3 Odpowiedz
 • 14 mar 2014

  Juz to widzę jak ''młodzi'' załatwiają wszystko (sale, opłaty itp ) . Dużo mówią a jak przyjdzie co do czego to brak organizacji. Życzę powodzenia;)

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Hubert Strzelec wicemistrzem Polski w Judo
Judo 0

Hubert Strzelec wicemistrzem Polski w Judo

Hubert Strzelec w kat. 81 kg zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików rozgrywanych w Kielcach ...

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego
Szachy 0

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego

Szachiści z regionu zmierzyli się w finale IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego To zwieńczenie trwających od marca rozgrywek "szachy niedzielą", które połączy...