Zapasy: Dwa złota i dwa srebra dla Dalinu

Zawodnicy Dalinu z Mistrzostw Śląska przywieźli dwa złote i dwa srebrne medale

Na matach w Katowicach walczyło 104 zapaśników z sześciu klubów: Unia Racibórz, Pogoń Ruda Śląska, GKS Katowice, Slavia Ruda Śląska , Tytan Katowice, oraz gościnnie Dalin Myślenice. Dalin w poszczególnych kategoriach wagowych reprezentowali: Krzysztof Chytra (kat. do 29 kg), Adrian Poradzisz  (kat. do 38 kg), Maciej  Turała  (kat. do 50 kg), Karol Turała (kat. do 53 kg), Karol Stachura  (do 58 kg), Mateusz Panuś i Piotr Papiernik (do 63 kg) oraz Piotr Horab (do 69 kg).

Reprezentanci Myślenic przywieźli z zawodów dwa złote i dwa srebrne medale. Złote wywalczyli:  Krzysztof Chytra, który w finale pokonał zawodnika gospodarzy Dominika Dominiczaka oraz Maciej Turała, który wygrał z zawodnikiem Slavii Ruda Śląska - Jackiem Kupniewskim.

Srebrne medale zdobyli:  Karol Turała, który w finale przegrał z Andrzejem Kindlą z Katowic i Mateusz Panuś, którego pokonał zawodnik Slavii - Rafał Danisz.

Czwarte miejsca zajęli Karol Stachura i Piotr Horab, którzy przegrali walki o brązowe medale z Jakubem Kurką ze Slavii i z Szymonem Ćwikiem z Raciborza. Nie mieli szczęścia podczas losowania Adrian Poradzisz  i Piotr Papiernik, którzytrafili na faworytów, późniejszych medalistówzawodówi przegrywając zajęliodpowiedniomiejsca - piąte i szóste.

- Zawodnicy przystąpili do zawodów niejako z marszu, bez kontrolowania wagi, dlatego część z nich wystąpiła w wyższych kategoriach wagowych, niż zazwyczaj walczą. Dlatego cieszą wyniki jakie uzyskali. Pewne zastrzeżenia można mieć do poziomu sędziowania, m.in. podczas walki finałowej Mateusza, gdzie arbiter nie zauważył ewidentnego faulu na naszym zawodniku. Pomimo to wyjazd był bardzo pożyteczny pod względem szkoleniowym. Wszyscy nasi zawodnicy stoczyli  średnio po trzy walki, więc jest dużo materiału do analizy przed kolejnymi startami - mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Najbliższe zawody w tych grupach wiekowych odbędą się w Myślenicach 12 kwietnia. Będzie to Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy im. Władysława Ruska, który zostanie rozegrany w Hali Sportów Walki na Zarabiu o godz. 10:45. Wstęp wolny.