Miasto

Referendum w sprawie Olimpiady w Myślenicach? Pytamy was o zdanie już dzisiaj [SONDAŻ]

W mediach trwa dyskusja na temat słuszności organizacji Zmowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie i okolicznych gminach. Czy waszym zdaniem organizacje tej imprezy na terenie Myślenic to dobry pomysł?

Kraków stara się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Jeżeli zostanie gospodarzem Olimpiady m.in. w Myślenicach powstanie tor bobslejowy. Budowę obiektu zaplanowano na północnym zboczu góry Chełm na Zarabiu. Koszt budowy to ok. 300 mln zł.

Organizacja Olimpiady w Małopolsce mogłaby zagwarantować m.in. modernizację zakopianki i przekształcenie jej w drogę ekspresową. 

Temat poruszyła Gazeta Myślenicka w której burmistrz mówi o roli samorządu w budowie toru.

Maciej Ostrowski: Jako samorząd nie zbudujemy toru, ani nie będziemy go utrzymywać z budżetu gminy Myślenice. Po pierwsze nie posiadamy takich środków, a po drugie to zablokowałoby wiele inwestycji. (…) Wyjściem z tej sytuacji może być budowa toru z budżetu Państwa, a następnie utrzymywanie go, przejęcie przez prywatnego inwestora lub rozebranie - burmistrz powiedział Gazecie Myślenickiej.

Burmistrz nie wyklucza przeprowadzenia referendum w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk w 2022 w naszym mieście. Na 25 maja w Krakowie zaplanowano referendum podczas którego mieszkańcy zostaną zapytani ""Czy jesteś za organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Krakowie?" . Do tej pory nikt nie pytał mieszkańców pozostałych gmin Małopolski o to ocenę tego pomysłu. Skoro w Myślenicach miałby powstać tor bobslejowy postanowiliśmy zapytać was, co sądzicie na ten temat:

Czy jesteś za przeprowadzeniem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku na terenie Myślenic?

 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 12 kwi 2014

  dobre pytanie! jezeli nie bedzie nas to nic kosztować TO ROBIĆ! ROBIĆ ROBIC!!! kazdy na tym zyska a potem rozebrac to dziadostwo i wybudowac stok narciarski

  28 21 Odpowiedz
 • Artur 12 kwi 2014

  Tak czy tak będzie to kosztować podatników (czyt. każdego z nas). Pytanie czy wolimy zorganizować imprezę po której większość torów i tak trzeba będzie rozebrać (dodatkowe koszty) bądź zostawić, ewentualnie dofinansowywać. Za te same pieniądze można by wesprzeć rozwój Nauki chociażby ;) nie dostrzegam żadnych korzyści w organizacji tych igrzysk. Poza tym, w tym roku śniegu dużo nie widziałem, jakże to zimowe igrzyska bez śniegu ;D

  44 8 Odpowiedz
 • adzygmunt 12 kwi 2014

  Soczi kosztowało 50 mld $
  Za osiem lat nic na tym świecie nie stanieje. Raczej wszystko pójdzie w górę.
  Będą rosły także koszty każdej olimpiady. Wydaje się, że nie stać Polski na taki jednorazowy wydatek. Nawet długofalowe zyski nie zwrócą się Polsce w przewidywalnej dla naszego pokolenia perspektywie.
  Czekanie ma olimpiadę tylko dlatego, że do Zakopanego dojadę ekspresówką nie ma sensu.Kolej także ma pod górę Teraz sześć a za lat osiem trzy godziny jazdy? Także nie ma sensu.
  Cieszy się może Nowy Targ. Lotnisko będzie oblężone przez miesiąc. Nie wierzę, w rentowność lotniska.Latanie górali do NY i Chicago już nie jest tak atrakcyjne.
  Reasumując "Jestem za a nawet przeciw"!

  24 7 Odpowiedz
 • Basia 12 kwi 2014

  właśnie a jak zima będzie jak w tym roku to co zrobią?olimpiada zimowa bez śniegu?nie bardzo...

  10 6 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 12 kwi 2014

  Tylko w Polsce można wpaść na tak idiotyczny pomysł,żeby wybudować coś za 300 mln i potem to rozebrać.No cóż może przesadzam,przecież stać nas na to,jesteśmy gospodarczą potęgą Europy.

  40 7 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  hahahahahahahahahahahahahahahaha tak to podsumuje :) ciekawe od czego odwaraca się tym uwagę...

  19 9 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  Wtf?
  Z czym do czego...

  11 5 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  Burmistrz jest doskonały w znajdowaniu prywatnych inwestorow. W rozbieraniu też...

  30 9 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 12 kwi 2014

  Skandal!! Skąpią dać 10 mln zł na badania nad szczepionka przeciw czerniakowi, która jest w ostatniej fazie!! Ale co tam ważniejsze są igrzyska! Czasami wstydzę się że jestem polakiem ;/

  28 7 Odpowiedz
 • OKOKI 12 kwi 2014

  Będzie tak jak z Euro 2012.Oglądałem z tv jak jeden mądrala z PO się wypowiadał ze POlska zarobi miliardy euro ,że ruszy gospodarka, będzie postęp cywilizacyjny i coo?? wielkie G.......jest gorzej jak było.A skąd niby wezmą się pieniądze na organizacje igrzysk ,oczywiście z kieszeni podatników,zacznie się podnoszenie cen ,akcyz i podatów.Są bogatsze kraje ,które się nie pchają.Przerost ambicji nad możliwościami niektórych nawiedzonych urzędasów i polityków.

  37 7 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  Przecież już sama idea budowania toru za 300 MILIONÓW ZŁOTYCH tylko po to, żeby go potem rozebrać to czysty idiotyzm. Te pieniądze mogą wystarczyć na wiele cudownych inicjatyw, takich na prawdę potrzebnych wszystkim, a nie garstce sportowców przez kilka dni.
  Poza tym warto dodać, że jeszcze nawet tej Olimpiady nie dostaliśmy a już są jakieś machloje z tym związane, już wywalane są pieniądze w błoto... To tylko preludium do tego co by się działo jakbyśmy dostali te nieszczęsne Igrzyska.

  22 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2014

  Znowu ktoś robi z nas idiotów-ZGŁOSZENIE JUŻ POSZŁO I CO BĘDZIE GDY SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA SIĘ NIE ZGODZI A MKOL ZAAKCEPTUJE WNIOSEK I PRZYZNAJĄ KRAKOWOWI ORGANIZACJĘ?
  Przy organizacji można nieźle zarobić a przy ustawieniu tylu przetargów to można ustawić się do końca życia.Na etapie przygotowywania wniosku nieźle sie niektórzy obłowili to co będzie dalej?
  Warto przeczytać w temacie
  http://wpolityce.pl/polityka/191061-krakowski-uklad-zamkniety-ujawniona-afera-to-jedynie-wierzcholek-gory-lodowej-gadowski-o-dzialalnosci-komitetu-marczulajtis-nasz-wywiad

  16 7 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  Mam na temat igrzysk zdanie z którym się nie zgadzam !

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2014

  Chleba i igrzysk. Bravo bravissimo.

  9 4 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  Spokojnie z tym referendum myslę że krakowianie odrzucą ten pomysł, także w Myślenicach nie bedzie trzeba się nikogo o nic pytać :)

  10 7 Odpowiedz
  • 12 kwi 2014

   Jestem tego samego zdania, zresztą przebywając sporo w środowisku krakowskim wiem że raczej referendum będzie na "nie". Po drugie uważam że pomysł z olimpiadą przy ogólnym dziadostwie jest delikatnie mówiąc niedorzeczny.

   18 8 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  Jak chcą niech robią byle za swoje, a nie za publiczne pieniądze.

  10 3 Odpowiedz
 • 13 kwi 2014

  Ludzie zastanówcie się! Ile ludzi miałoby pracę przy tej budowie ( i przy rozbiórce też), ile firm by zarobiło, 300mln jeżeli nie wydadzą na budowę to i tak rząd rozkradnie i będzie to więcej np.500mln nagród za zaoszczędzenie 300mln, tak u nas jest, a śnieg? przecież to nie średniowiecze i technika istnieje, w tym roku zimy nie było a nartach z Chełmu zjeżdżałem

  Lesica napisał/a:

  ... Za te same pieniądze można by wesprzeć rozwój Nauki chociażby ;) nie dostrzegam żadnych korzyści w organizacji tych igrzysk. Poza tym, w tym roku śniegu dużo nie widziałem, jakże to zimowe igrzyska bez śniegu ;D

  no i po chol... inwestować w rozwój nauki, jak i tak większość wykształconych "naukowców" za granicę ucieka :)

  adzygmunt napisał/a:

  Soczi kosztowało 50 mld $
  Za osiem lat nic na tym świecie nie stanieje. Raczej wszystko pójdzie w górę.
  Będą rosły także koszty każdej olimpiady...

  ale my ruskimi nie jesteśmy i nie musimy pokazywać światu złotych zębów, można wrócić do idei sportu a nie blichtru

  tylko że taką prawdziwą olimpiadę można zrobić w normalnym kraju a nie w takim złodziejskim jak nasz,

  12 11 Odpowiedz
 • Artur 13 kwi 2014

  Dużo bogatsi Szwedzi zrezygnowali ze względu na koszty a "biedni" Polacy wszystko co nieopłacalne łykną. Już pewnie ktoś zwietrzył kasę na przetargach i na siłę będzie lobbował aby igrzyska się jednak u nas odbyły.

  15 5 Odpowiedz
  • 13 kwi 2014

   Dokładnie, bo niby dlaczego to nie mogło by być sponsorowane wyłącznie z kasy prywatnej prywatne tv, prywatni reklamodawcy, itd. po co wydawać kasę publiczną....

   7 3 Odpowiedz
 • michał hoffmann 14 kwi 2014

  moim zdanie budowa toru w Myślenicach przyniesie sporo korzyści mieszkańcom .Poprawi się jakość Zakopianki , zostanie przebudowana na drogę ekspresową a co za tym idzie powstaną nad nia np. kładki dla pieszych .Przy budowie toru i ewentualnej rozbiórce znajdzie prace wielu Myśleniczan a kosztu budowy nie poniesie gmina . Miasto zostanie tez rozreklamowane ,co poprawi turystykę w następnych latach.

  6 9 Odpowiedz
  • 14 kwi 2014

   Do budowy takiego obiektu przyjedzie wykwalifikowana firma zakontraktowana przez MKOL, transportem uczestnikow/ sportowców i ich zaplecza logistycznego zajmą się firmy sponsorujace. O samej logistyce nawet nie wspomnę, nie łudzcie się że przez okres olimpiady do kebabów i innych tego typu "szybkich dań" będą ustawiać się kolejki. Nawet pić będą w Zakopcu. Międzyzdroje Małopolski są tylko przejazdem "pomiędzy" a że mamy zalesione stoki "nie do ruszenia", przynajmniej na razie, zaplanowano tę "zjeżdzalnie". Ile pieknych działek do podziału po olimpiadzie! Pewnie już "prywatni inwestorzy" zacierają ręce na ziemię pozostałą po "rozbiórce". A mieszkańcom pozostanie poogladać sobie jak budują się "inwestycje" na stoku który pozostawi po sobie gotowe podlącza medialne. I nie piszę tu wcale o radiu i telewizji.
   Do ewentualnej "rozbiórki" też już będzie zakontraktowana firma, pewnie z Krakowa bo obserwując co się dzieje pod stołami negocjacji w UW, sprawa już przesądzona.

   Powyższy post można własciwie wydrukować jako ulotkę propagandową, dokładnie taką samą jaka kiedyś promowała budowę ZUO - kto pamięta te slogany o najtańszych śmieciach dla mieszkańców gminy?
   Dziwi mnie fakt że mieszkancy Krakowa zdają sobie sprawę z kosztów i konsekwencji organizowania takiej imprezy a my nie, no ale Kraków to miasto komunalne a my żyjemy w perle turystycznej regionu...

   6 5 Odpowiedz
 • 14 kwi 2014

  Myśleniczanin007 twój tekst też można wydrukować jako ulotkę propagandową, tyle że przeciwników. Troszkę mieszasz. Budować (jak piszesz) nie będą myślenickie firmy ale i też nie myśleniczanie będą sponsorować inwestycję, więc nie musimy zdawać sobie sprawę o kosztach. Powiesz, że publiczne pieniądze, ale publiczne to znaczy polskie, no i polscy robotnicy będą tam pracować, a czy to problem że Polacy zarobią? Piszesz, że nie będzie po olimpiadzie zysków, no ale przecież "prywatni inwestorzy" będą płacić podatek gruntowy do gminnej kasy, robić zakupy w naszych sklepach, itd,itp, Trzeba myśleć szerzej, o całym kraju a nie tylko o swoim wychodku, pozdro

  6 4 Odpowiedz
 • 14 kwi 2014

  I kto tu teraz "miesza"? W pierwszym poście pisze że zyskają mieszkańcy a w Twoim wymigujesz się krajem i "szerszym myśleniem". Gdzie ten realny zysk dla mieszkańców?

  4 5 Odpowiedz
  • michał hoffmann 15 kwi 2014

   Firma budująca tor na pewno nie będzie regionalna ale zatrudni mieszkańców Myślenic i okolic , tak jest po prostu taniej. Przykładu nie trzeba daleko szukać , firma Mota-engil która budowała Zakopiankę w naszych okolicach zatrudniała większość pracowników z powiatu myślenickiego,

   3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2014

  Mieszkańcy będą spłacać przez lata kaprysy rządzących.Ludzie dalej myślą że władza coś daje a władza najpierw zabiera a potem co zostanie z tego co ukradli daje ale też wybranym.Jak braknie z tej kasy co ściągnęli z obywatela to zaciągają kredyty które i tak będziemy spłacać,władza da sobie radę.Trzeba być idiotą aby cieszyć się z tego że znowu lekką rączką ktoś wyda nasze pieniądze a co my będziemy mieli z Igrzysk?Poszperajcie w necie co sądzą mieszkańcy poprzednich miejscowości gdzie były igrzyska,czuli się jak w więzieniu.Więcej zobaczyli w telewizji bo na bilety nie było ich stać.U nas też są tacy którzy cieszą się z rzeczy z których nie korzystali i nie korzystają,Jaki odsetek mieszkańców korzysta z hali,strzelnicy itd a płacimy wszyscy.

  4 1 Odpowiedz
 • 14 kwi 2014

  Myśleniczanin007 ja się wymiguję krajem? Przecież tu co drugi post mówi o marnowaniu publicznych państwowych pieniędzy, a nie Jaśka zza płota, więc chyba nie tylko ja mam na myśli nasz kraj. A realny zysk? jeszcze za wcześnie, na razie to tylko hipotetyczny może być, np. ludzie będą zdrowsi, chodząc na Zarabie na spacery w celu oglądania postępów w budowie ( jesteśmy bardzo ciekawską społecznością), no i jak się tak nachodzą to może piwko na miejscu wypiją, może kiełbaskę z grila zjedzą, i interes będzie się kręcił, no a te wykwalifikowane "firmy" gdzieś spać muszą bo przecież nie będą codziennie z Warszawy do roboty jeździć a pod namiotem też raczej kimać nie będą, to i hotelarze nasi zarobią, itd, itp, dajmy innym zarobić, skończmy z tą małomieszczańską zawiścią, "jak ja nic nie mam to inni też nie będą mieli". A te marne 300mln? co to jest dla rządu jak tylko ostatnio lekką rączką premier 95mln nagród urzędnikom ministerialnym przyznał, za nic nie robienie, LUD za OLIMPIADĄ, OLIMPIADA przed LUDEM

  4 4 Odpowiedz
  • Misiek 16 maj 2014

   Ot stare polskie komunistyczne myślenie.Nic nas nie będzie kosztować budowa toru bo to budżet państwa sfinansuje.
   Tyle tylko że na całym świecie te pieniądze są nazywane pieniędzmi podatnika tylko u nas w Polsce jest to budżet państwa.
   Weźcie się walnijcie w te głupie pały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 kwi 2014

  Ale trzeba być d.. .m żeby pisać takie głupoty.To zróbmy igrzyska po to aby paru robotników od łopaty miało zatrudnienie?Firma Mota -Engil zatrudniała głównie fizycznych fachowców mieli swoich.

  5 7 Odpowiedz
 • 18 maj 2014

  Moim zdaniem Myślenice zyskałyby na Olimpiadzie: zastrzyk gotówki, rozbudowa infrastruktury, modernizacja komunikacji pomiędzy miastami a co za tym idzie ruch w branży budowlanej i gastronomicznej.Byłaby to też ogromna promocja dla Myślenic. Jestem za :)

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 72

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 54

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...