Miasto

Referendum w sprawie Olimpiady w Myślenicach? Pytamy was o zdanie już dzisiaj [SONDAŻ]

Referendum w sprawie Olimpiady w Myślenicach? Pytamy was o zdanie już dzisiaj [SONDAŻ]

W mediach trwa dyskusja na temat słuszności organizacji Zmowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie i okolicznych gminach. Czy waszym zdaniem organizacje tej imprezy na terenie Myślenic to dobry pomysł?

Kraków stara się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Jeżeli zostanie gospodarzem Olimpiady m.in. w Myślenicach powstanie tor bobslejowy. Budowę obiektu zaplanowano na północnym zboczu góry Chełm na Zarabiu. Koszt budowy to ok. 300 mln zł.

Organizacja Olimpiady w Małopolsce mogłaby zagwarantować m.in. modernizację zakopianki i przekształcenie jej w drogę ekspresową. 

Temat poruszyła Gazeta Myślenicka w której burmistrz mówi o roli samorządu w budowie toru.

Maciej Ostrowski: Jako samorząd nie zbudujemy toru, ani nie będziemy go utrzymywać z budżetu gminy Myślenice. Po pierwsze nie posiadamy takich środków, a po drugie to zablokowałoby wiele inwestycji. (…) Wyjściem z tej sytuacji może być budowa toru z budżetu Państwa, a następnie utrzymywanie go, przejęcie przez prywatnego inwestora lub rozebranie - burmistrz powiedział Gazecie Myślenickiej.

Burmistrz nie wyklucza przeprowadzenia referendum w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk w 2022 w naszym mieście. Na 25 maja w Krakowie zaplanowano referendum podczas którego mieszkańcy zostaną zapytani ""Czy jesteś za organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Krakowie?" . Do tej pory nikt nie pytał mieszkańców pozostałych gmin Małopolski o to ocenę tego pomysłu. Skoro w Myślenicach miałby powstać tor bobslejowy postanowiliśmy zapytać was, co sądzicie na ten temat:

Czy jesteś za przeprowadzeniem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku na terenie Myślenic?

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (30)

 • Artur 12 kwi 2014

  Tak czy tak będzie to kosztować podatników (czyt. każdego z nas). Pytanie czy wolimy zorganizować imprezę po której większość torów i tak trzeba będzie rozebrać (dodatkowe koszty) bądź zostawić, ewentualnie dofinansowywać. Za te same pieniądze można by wesprzeć rozwój Nauki chociażby ;) nie dostrzegam żadnych korzyści w organizacji tych igrzysk. Poza tym, w tym roku śniegu dużo nie widziałem, jakże to zimowe igrzyska bez śniegu ;D

  44 8 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 12 kwi 2014

  Tylko w Polsce można wpaść na tak idiotyczny pomysł,żeby wybudować coś za 300 mln i potem to rozebrać.No cóż może przesadzam,przecież stać nas na to,jesteśmy gospodarczą potęgą Europy.

  40 7 Odpowiedz
 • OKOKI 12 kwi 2014

  Będzie tak jak z Euro 2012.Oglądałem z tv jak jeden mądrala z PO się wypowiadał ze POlska zarobi miliardy euro ,że ruszy gospodarka, będzie postęp cywilizacyjny i coo?? wielkie G.......jest gorzej jak było.A skąd niby wezmą się pieniądze na organizacje igrzysk ,oczywiście z kieszeni podatników,zacznie się podnoszenie cen ,akcyz i podatów.Są bogatsze kraje ,które się nie pchają.Przerost ambicji nad możliwościami niektórych nawiedzonych urzędasów i polityków.

  37 7 Odpowiedz
 • 12 kwi 2014

  Burmistrz jest doskonały w znajdowaniu prywatnych inwestorow. W rozbieraniu też...

  30 9 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 12 kwi 2014

  Skandal!! Skąpią dać 10 mln zł na badania nad szczepionka przeciw czerniakowi, która jest w ostatniej fazie!! Ale co tam ważniejsze są igrzyska! Czasami wstydzę się że jestem polakiem ;/

  28 7 Odpowiedz

Zobacz więcej