Okolice

Pijany motorowerzysta oferował policjantom 20 000 zł łapówki

Pijany motorowerzysta oferował policjantom 20 000 zł łapówki

Miał ponad 2 promile alkoholu, w trakcie kontroli próbował przekupić policjantów oferując im 20 000 złotych w gotówce. Może trafić za kratki na 10 lat

Policjanci z Myślenic zatrzymali jadącego motorowerem nietrzeźwego 22-latka w Skomielnej Czarnej. Z relacji policjantów wynika, że mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi. Podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Jak się okazało miał 2,2 promile alkoholu w organizmie. 

Kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności namawiał policjantów do przyjęcia 20 000 złotych w gotówce.

- Funkcjonariusze poinformowali zatrzymanego, że popełnił kolejne przestępstwo. Nietrzeźwy kierowca spędził noc w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty karne. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom w celu nakłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowych, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Do czasu rozprawy sądowej mężczyzna będzie się stawiał na policyjny dozór. Wiadomo już, że pieniądze, którymi dysponował 22-latek pochodziły z legalnego źródła. 

Powiązane tematy

Komentarze (7)

Zobacz więcej