Okolice

Stróża: Jarosław Kaczyński spotkał się ze strażakami

Stróża: Jarosław Kaczyński spotkał się ze strażakami

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas swojej wizyty w Małopolsce, spotkał się ze strażakami z Pcimia biorącymi udział w akcji powodziowej w tym regionie

W niedzielę 18 maja lider PiS udał się do Stróży w gminie Pcim, gdzie spotkał się ze strażakami OSP, którzy ostatnimi dniami ratowali lokalną infrastrukturę przed powodzią. Prezesowi PiS towarzyszyli m.in. Jarosław Szlachetka, radny województwa małopolskiego, Daniel Obajtek wójt gminy Pcim oraz Poseł Andrzej Duda.

- Przyjechałem tu podziękować strażakom, którzy ratowali tutejszy most i infrastrukturę. Trzeba pamiętać, że są to ochotnicy, ludzie którzy mają w sobie tą iskrę społeczną, która jest tak bardzo potrzebna – mówił Jarosław Kaczyński. 

Jarosław Kaczyński zaznaczył jednak, że na ręce pcimskich strażaków, składa podziękowania dla wszystkich strażaków w kraju, w dużej części ochotników, którzy w ostatnich dniach ratowali Polskę przed powodzią.

fot. archiwum PiS

Powiązane tematy

Ciągle szacują straty po nawałnicy
Okolice 3

Ciągle szacują straty po nawałnicy

Komisja powiatowa ds. szacowania strat spowodowanych przez klęski żywiołowe podczas wizyty na miejscu oszacowała pierwsze straty. Największe zniszczenia dotyczą dróg, mostów i przepustów

Komentarze

 • Grzegorz 20 maj 2014

  Eh... "Szpieg z Krainy Deszczowców" dotarł nawet i tu.
  Gdyby nie było wyborów to by spokojnie pił kawkę w Warszawie.

  54 23 Odpowiedz
  • 20 maj 2014

   Tak przypomnieć się trza przed wyborami wiernym babuszkom z gminy, które to na posła, to na wójta głos dadzą, bo to przecież sprawiedliwe ludzie ten PiS.

   16 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 maj 2014

  Boże, kto tę inormację pisał. Czyżby Jarosław Szlachetka naprędce?. Proszę doprowadzić tekst do porządku ortograficznego, interpunkcyjnego i stylistycznego. tak WAŻNA PERSONA i TAKIE LEKCEWAŻENIE!!!!!

  21 20 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 20 maj 2014

  To hańba dla strażaków.....Nie dosyć że powódź to jeszcze jedno nieszczęście ich spotkało.

  46 18 Odpowiedz
 • 20 maj 2014

  ale jesteście beznadziejni .......... no bo dla Was tylko Rusek sorry Tusek THE BEST :)

  22 21 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 20 maj 2014

  Boże widzisz i nie grzmisz......Analfabetyzm w czystej formie...i do tego Ten "GOŚĆ" ....

  13 9 Odpowiedz
 • Artur 20 maj 2014

  Powódź była to i śmieci wypłynęły...

  28 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 maj 2014

  Wydaje się wam że jesteście nowocześni a wychodzi z was wiocha i buractwo w najczystrzej postaci,można kogoś nie lubić ale każdego nawet wroga należy szanować.Menele spod budki z piwem mają więcej kultury.

  18 17 Odpowiedz
 • ten triggers 20 maj 2014

  Heh, a czy Ty szanujesz baronów z wiejskiej ?

  Ilekroć widzę przedwyborcze zabiegi plenerowe podczas umacniania, zaskarbiania tudzież ocieplania lub nawet przełamywania aktualnego wizerunku polityków w oczach wyborców, łudzę się że nasz socjal-demokratyczny naród się obudzi.

  10 6 Odpowiedz
 • 21 maj 2014

  Tych dzielnych strażaków podwójne nieszczęście spotkało.
  Trzeba było GO do raby pchnąć.
  Przydupas też przyjechał ?

  12 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 maj 2014

  Dziękuję za poprawienie tekstu z informacją. Są jeszcze błędy, ale zupełnie inaczej się czyta. jeszcze jakby Jarosław Szlachetka zrobił to samo na stronie radnego Sejmiku byłoby całkiem dobrze. Pod tym względem. Sama zaś wizyta, to naprędce sklecona hucpa kampanijna z Prezesem, który " zawiesil" kampanię. Właściciel stadniny na Kudłaczach zarobił, bo Prezes spał tam z 30- sto osobową świtą. Tak wydają nasze pieniżki. Poprzez właściciela i podatki wracaja po części do nas. Strażacy zaś piją już trzeci dzień. Nie mogą dojść do siebie po takim wydarzeniu. Nawet ochrona mostu ich tak nie wyczerpała.

  12 10 Odpowiedz
 • 21 maj 2014

  ,,Szpieg z krainy deszczowców dotarł i tu" w końcu coraz bliżej wybory... Zawsze się pojawiają jak trzeba zagłosować.. obiecują cuda dziwa a potem zwyczajnie zwijają ogon... Szara Polska rzeczywistość..
  A dla strażaków brawa bo lepszej straży niż z Pcimia to nie ma:)

  1 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 maj 2014

  Z głupkami się nie dyskutuje co dosadnie powiedział w programie Cejrowski,nie ten temat ale z niektórymi dyskusja to tak jak z Panią Poseł
  https://www.youtube.com/watch?v=NKrCCiEaZ4A
  Macie się za elitę a potraficie tylko rzucać obelgi ,Menel spod budki z piwem to przy was elita.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 maj 2014

  Nie przejmuj się nimi krówka123 jak to mówią ku.r.a ku.r..ie łba nie urwie. Kaczyński boli takich a nie innych no i trudno.

  5 7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   22 maj 2014

   Kaczyński jest Twoim i krówki 123 problemem. Faktem jest , że na moście w Stróży stanął Kaczyński, który " zawiesił" kampanię z mającym zarzuty korupcyjne pisowskim wójtem Obajtkiem. Faktem jest, że na stronie, którą komentujemy pojawił się naprędce artykuł na ten temat z fatalnymi błędami. Takiego samo rodzaju błędy można spotkać na stronach internetowych radnego Szlachetki. I tyle. Osoby publiczne narażone są na komentarze. A krówka 123 mnie negatywnie zaskakuje. Czym więcej pisze, tym bardziej.

   2 3 Odpowiedz
 • OKOKI 21 maj 2014

  Przyjechał Kczyński i stał się cud,wody ustąpiły.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 maj 2014

  Proszę sprawdzić wcześniejsze prognozy opadów i ostrzeżenia że grozi powódź ale gdy Donald Tusk zwołał konferencję i przekazał jak to jestesmy przygotowani na przyjęcie żywiołu to żywioł przestraszony ustąpił i mieliśmy tylko lokalne podtopieniaGdyby jednak żywioł się nie przestraszył i mielibyśmy powódź to media podałyby że rząd był wspaniale przygotowany ale z żywiołem nikt nie wygra,
  Kaczyński z ekipą jako człowiek wierzący jeździł w miejsca gdzie zdarzył się cud aby zobaczyć jak to się stało że lokalne podtopienie zrobiło taką wyrwę w moście.

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 maj 2014

  Mylisz się i dobrze wiesz o tym, Jarosław to nie problem to mąż stanu problemem zawsze i wszędzie są nieudacznicy rządzący naszym krajem. Jesteś taki elokwentny i oczytany to sobie sprawdź kto rządzi tym krajem. A swoją drogą ważne co się pisze a nie jak. Mądrej głowie dość w dwie słowie.

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 maj 2014

  Nie matura, lecz chęć szczera. Nie zaskakujesz mnie. PiS-owi do bolszewików bardzo blisko. Patent na patriotyzm, na katolicyzm, na uczciwość i teraz na mądrość[ ludową]. To było i to se ju ne vrati. W radach parafialnych pełno byłych PZPR- owców. Oni zawsze muszą być aktywni i blisko ołtarza, czytaj żłobu. Często spotykana reguła PZPR - Rada Parafialna - PiS. W Pcimiu koło Obajtka główne role pełnią ludzie starego reżimu. Odżyli przy PiS-ie. Zresztą Obajtek i PiS to kabaret. Z Kaczyńskiego zaś taki mąż stanu jak z koziej d...y trąbka, że się do ludowego przysłowia odniosę.

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 maj 2014

  Potwierdzenie przez zaprzeczenie. A jednak Cię boli:).

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 maj 2014

  WKibic napisałam Ci kiedyś że nie możesz przeżyć oderwania od koryta i w tym problem a nie w PiSie.Piszesz o karierowiczach ,PZPRowcach że są w PiSie a tak się składa że najwięcej ich w PO gdzie nikt nie patrzy na poglądy czy skąd kto przychodzi zobacz na przykładzie Kamińskiego.Przedtem był be potem cacy bo pluje na Kaczora .
  Obajtek jest be bo odsunął od koryta dawny układ i teraz" rodzinka" wozi się po nim i pisze na niego gdzie się da.Jaka patologia panuje w innych gminach i jest OK tylko Pcim was boli.Trudno musicie z tym żyć .

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 maj 2014

  Jednych boli, drugich nie boli. Co to ma do rzeczy. Nad faktami się pochylcie. Jeżeli w innych gminach jest patologia, to źle a nie OK. Każdy niech obnaża znaną sobie patologię. Co do faktów, to Obajtek z " rodzinką" obalił poprzedni układ [ jak chce krówka 123] i albo im za ciasno przy korycie, albo Obajtek okradł " rodzinkę" [ sprawa w sądzie ] i piszą na siebie i po sądach się poniewierają [ to fakt ]. Faktem jest też, że Wojt Obajtek się z prezesem PiS-u lansuje. Trudno w tym przypadku o PiS-ie nie wspomnieć. A nas " boli" i komentujemy, bo taka informacja na miastoinfo. Pozostaję z bólem wielkim.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Czołowe zderzenie śmieciarki z dostawczakiem. Ten drugi skasowany. Kierowca w szpitalu
Łęki 0

Czołowe zderzenie śmieciarki z dostawczakiem. Ten drugi skasowany. Kierowca w szpitalu

Na granicy miejscowości Łęki i Trzemeśnia czołowo zderzyła się śmieciarka z samochodem dostawczym. Kierowca tego drugiego trafił do szpitala Do wypadku doszło dzisiaj przed południem. Dyżurny SKKP PSP w Myślenicach do działań zadysponował zastępy JRG oraz OSP Droginia i Trzemeśnia. Zniszczony samochód dostawczy całkowicie blokował przejazd drogą p...

Dobry moment na zakup OKIEN do domu
Biznes 0

Dobry moment na zakup OKIEN do domu

Jak to zwykle bywa, na wiosnę rusza sezon robót budowlanych. Wystarczy krótka przejażdżka po okolicy i nie sposób przegapić sporej liczby rozpoczętych i niezakończonych budów W ciągu ostatnich kilku lat nowe domy jednorodzinne powstawały jak grzyby po deszczu. To zasługa boomu gospodarczego, który wiosną tego roku został czasowo zamrożony z powodu...

Za szybcy jadą jak wściekli. Tylko w tym tygodniu prawo jazdy straciło 7 kierowców
Drogi 5

Za szybcy jadą jak wściekli. Tylko w tym tygodniu prawo jazdy straciło 7 kierowców

Najczęściej za zbyt szybką jazdę, a w dwóch przypadkach za „popełnienie rażących wykroczeń”. Jakich? Sprawę wyjaśnia policja Pierwsze interwencja, która zakończyła się zatrzymanie uprawnień miała miejsce w sobotę 16 maja w Borzęcie, kiedy policjanci zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę. Jak się okazało ten przekroczył dozwoloną w obszarze z...

Kto pomoże przedsiębiorcom? Samorządowcy składają interpelacje, deklaracje i obietnice
Polityka 14

Kto pomoże przedsiębiorcom? Samorządowcy składają interpelacje, deklaracje i obietnice

Radny powiatowy i zarazem sekretarz gminy Myślenice Robert Pitala (PiS) oczekuje od starosty i zarządu powiatu konkretnych i wymiernych działań ratujących lokalnych przedsiębiorców.  Starosta odpowiada m.in. o wnioskach złożonych do PUP-u i podsumowuje, że powiat nie ma kompetencji do pomocy przedsiębiorcom w zakresie umorzenia lub obniżenia podat...

Czołówka, wypadek motocyklisty w lesie i staranowane ogrodzenie
Region 1

Czołówka, wypadek motocyklisty w lesie i staranowane ogrodzenie

Siepraw, Lubień i Tokarnia - w tych trzech miejscowościach w niedzielę wzywano strażaków do pomocy Przed godziną 14 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu w Sieprawiu. Samochód osobowy wypadł poza jezdnię, uderzył w słup oświetleniowy i staranował ogrodzenie prywatnej posesji. Kierowca doznał obrażeń. Do drugiego wypadku, czołowego zderzenia dwóch samoch...