Okolice

Dobczyce: Pierwsza w powiecie siłownia pod chmurką

Dobczyce: Pierwsza w powiecie siłownia pod chmurką

Na placu zabaw przy ulicy Szkolnej w Dobczycach otwarto plenerową siłownię zewnętrzną

To pierwsza plenerowa siłownia w powiecie myślenickim. Kosztowała 40 tys. zł, a kwotę wyłożyła Gmina i Miasto Dobczyce. Odwiedzając siłownie można korzystać z 10 różnych urządzeń. Na placu znajduje się tablica, informująca w jaki sposób należy wykonywać ćwiczenia na każdym z nich. 

W miejscu, gdzie powstała swój początek ma trasa biegowa wzdłuż Raby. Siłownię do swojego programu już włączył Dobczycki Klub Biegacza, który popularyzuje aktywny tryb życia na terenie Dobczyc. Członkowie Klubu przeprowadzają wspólne treningi, spacery i nordic walking, jednak siłownia przy RCOS to miejsce gdzie ćwiczyć może każdy. 

Komentarze (15)

 • 7 cze 2014

  Znów Dobczyce o krok przed Myślenicami- gratuluje!!!! O to chodzi- aby inwestować a nie tylko wydawać pieniądze:-)

  30 3 Odpowiedz
 • Joanna Mruk 7 cze 2014

  Teraz, kiedy nałożyli poprawki, jest o wiele lepiej. Wcześniej gdy tylko troszkę popadało było tam okropne bagno. W tym momencie siłownia sprawdza się w stu procentach. Świetny pomysł na spędzanie aktywnie czasu ;) jest tylko malutki problem - już conajmniej trójka dzieci doznała tam kontuzji. Choć z drugiej strony to może rodzice powinni bardziej pilnować własnych pociech ? Dzieci same przychodzą na tą siłownie, bez żadnego nadzoru. No nie wiem, nie będę się wypowiadać. Jednaj jestem dumna z naszej gminy, że potrafili wykorzystać pieniążki z głową :)

  Tak więc zapraszam wszystkich na mały trenning "pod chmurką" ;)

  27 2 Odpowiedz
 • OKOKI 7 cze 2014

  Bardzo dobry pomysł.Dobczyce jakoś prężniej działają niż Myślenice.Jest tam dużo zakładów pracy ,nawet ludzie z Myślenic dojeżdżają tam do pracy.

  20 1 Odpowiedz
 • 8 cze 2014

  Prosimy w Myślenicach taką siłownię :)

  16 1 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 7 cze 2014

  Brawo!!W Myślenicach jest plaża trawiasta użytkowana w zasadzie raz w roku podczas festiwalu lata wiec może dałoby się wyskrobać kawałek tej plaży i koło placu zabaw dla dzieci zrobić siłownie w plenerze dla dorosłych...?

  15 2 Odpowiedz

Zobacz więcej