Okolice

Dobczyce: Pierwsza w powiecie siłownia pod chmurką

Dobczyce: Pierwsza w powiecie siłownia pod chmurką

Na placu zabaw przy ulicy Szkolnej w Dobczycach otwarto plenerową siłownię zewnętrzną

To pierwsza plenerowa siłownia w powiecie myślenickim. Kosztowała 40 tys. zł, a kwotę wyłożyła Gmina i Miasto Dobczyce. Odwiedzając siłownie można korzystać z 10 różnych urządzeń. Na placu znajduje się tablica, informująca w jaki sposób należy wykonywać ćwiczenia na każdym z nich. 

W miejscu, gdzie powstała swój początek ma trasa biegowa wzdłuż Raby. Siłownię do swojego programu już włączył Dobczycki Klub Biegacza, który popularyzuje aktywny tryb życia na terenie Dobczyc. Członkowie Klubu przeprowadzają wspólne treningi, spacery i nordic walking, jednak siłownia przy RCOS to miejsce gdzie ćwiczyć może każdy. 

Komentarze

 • Joanna Mruk 7 cze 2014

  Teraz, kiedy nałożyli poprawki, jest o wiele lepiej. Wcześniej gdy tylko troszkę popadało było tam okropne bagno. W tym momencie siłownia sprawdza się w stu procentach. Świetny pomysł na spędzanie aktywnie czasu ;) jest tylko malutki problem - już conajmniej trójka dzieci doznała tam kontuzji. Choć z drugiej strony to może rodzice powinni bardziej pilnować własnych pociech ? Dzieci same przychodzą na tą siłownie, bez żadnego nadzoru. No nie wiem, nie będę się wypowiadać. Jednaj jestem dumna z naszej gminy, że potrafili wykorzystać pieniążki z głową :)

  Tak więc zapraszam wszystkich na mały trenning "pod chmurką" ;)

  27 2 Odpowiedz
 • 7 cze 2014

  Znów Dobczyce o krok przed Myślenicami- gratuluje!!!! O to chodzi- aby inwestować a nie tylko wydawać pieniądze:-)

  30 3 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 7 cze 2014

  Brawo!!W Myślenicach jest plaża trawiasta użytkowana w zasadzie raz w roku podczas festiwalu lata wiec może dałoby się wyskrobać kawałek tej plaży i koło placu zabaw dla dzieci zrobić siłownie w plenerze dla dorosłych...?

  15 2 Odpowiedz
 • OKOKI 7 cze 2014

  Bardzo dobry pomysł.Dobczyce jakoś prężniej działają niż Myślenice.Jest tam dużo zakładów pracy ,nawet ludzie z Myślenic dojeżdżają tam do pracy.

  20 1 Odpowiedz
 • 7 cze 2014

  fajnie fajnie ale w którym miejscu to jest

  9 Odpowiedz
 • 8 cze 2014

  Prosimy w Myślenicach taką siłownię :)

  16 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 cze 2014

  U nas też promują zdrowy styl życia w urzędzie, kupują ekspres do kawy za niecienkie pieniądze.. gdyby choć podzielić sie z ludem smakiem dobrej kawy, udostępnić petentom, to byłoby jakieś zadośćuczynienie naszym portfelom bo co gminne to nasze przecie :-d

  9 1 Odpowiedz
 • 8 cze 2014

  Nie wiem co tutaj chwalić ?, Gdyby państwo tak bardzo w podatkach ludzi nie okradało każdy zainteresowany kupił by sobie siłownię i miał by w domu..... no tal bohaterskie państwo zabrało ludziom w podatkach i trochę oddało na spółkę. Wybory samorządowe idą trzeba się pokazać. Wraca jak bumerang temat zalewu i to czym władza chce się pochwalić.... Czyli to co powstało z kradzionych ludziom w podatkach .... A ile rzeczy nie powstało przez wysokie podatki ?

  5 11 Odpowiedz
 • OKOKI 8 cze 2014

  Z podatków utrzymywana jest ta armia urzędników w magistracie i straż miejska,którzy biorą pensje + różne dodatki do niej i nic z tego nie wynika.

  5 2 Odpowiedz
 • 8 cze 2014

  Siłownia plenerowa powstała również w Zegartowicach - Gmina Raciechowice,https://www.facebook.com/media/set/?set=a.666416510096105.1073741905.193558334048594&type=1

  4 1 Odpowiedz
 • 8 cze 2014

  a czy jest miejsce dla mojego bmw?????

  5 Odpowiedz
 • 8 cze 2014

  Nie zmienia to faktu że w jednym miejscu małe dzieci i takie coś, podejdzie dziecko wsadzi palec i ała...... bezsens

  13 Odpowiedz
 • 9 cze 2014

  Uważam, że to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Rodzice idąc z dziećmi na plac zabaw sami mogą skorzystać z urządzeń znajdujących się tam. W momencie kiedy ich dzieci będą się bawić na placu zabaw, oni moją spędzić ten czas ćwicząc. W końcu nasza gmina wydała pieniądze na przemyślaną inwestycję. Oby tak dalej!

  6 1 Odpowiedz
 • 12 cze 2014

  kiedy coś takiego powstanie w myślenicach? Przydałoby się i dużo ludzi by skorzystało :)

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej