Sport

Piłka nożna: Mało kto w to wierzył. Dalin zostaje w III lidze

Piłka nożna: Mało kto w to wierzył. Dalin zostaje w III lidze

Do ostatniej kolejki ważyły się losy myślenickiej drużyny, która aby utrzymać się w III lidze musiała wygrać z Popradem w Muszynie. Udało się! Bramka Szymona Kwaczka w 87 min. wybawiła Dalin od degradacji

Pojedynek w Muszynie był dla Dalinu najważniejszym meczem tego sezonu, a ten nie był dla myślenickiej drużyny łatwy. Kadrę Dalinu udało się skompletować niemal w ostatniej chwili, a poprowadzenia drużyny podjął się Krzysztof Bukalski. Trener zastąpił podającego się po kilku tygodniach do dymisji Marcina Wojtyniuka. 

Po meczu kończącym rozgrywki w ramach rundy jesiennej piłkarze Dalinu Myślenice zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli. W 17 spotkaniach wygrali zaledwie 3 razy i strzelili najmniej bramek w lidze. W przerwie między rozgrywkami drużyna przechodziła kryzys, a podczas walnego zebrania zarządu poruszano temat długów i kosztów jakie generuje  utrzymanie III ligowej drużyny. Kiedy doszło do zgłaszania kandydatur do nowego zarządu, zarówno prezes jak i wiceprezesi zrezygnowali z kandydowania na kolejną kadencję.

Tak przed rundą wiosenną mówił Trener Krzysztof Bukalski:

- Uczynię wszystko co będę mógł, aby utrzymać  drużynę w III lidze.  (…) Gwarantuję, że nie oddamy pola bez walki. Mamy dużą szansę na utrzymanie, chcemy ją wykorzystać, ale  trzeba pamiętać, że to wymaga nie tylko mojej pracy, ale i wszystkich struktur klubu, miasta oraz obecnych i potencjalnych sponsorów -

 Jak widać udało mu się dotrzymać słowa, a Dalin zakończył sezon 2013/2014 na 12 miejscu. 

W 34 meczach Dalin zdobył 43 punkty strzelając średnio 1,23 bramki i tracąc przy tym 1,29 gola na mecz. W sumie zdobyli 42 bramki a piłkę z siatki bramkarze wyciągali 44 razy. W ciągu sezonu biało-zieloni wygrali 11, zremisowali 10 i przegrywali 13 razy. Największe zwycięstwo myśleniczanie odnieśli w pojedynku z Górniekiem Libiąż, wygrywając aż 7:0, natomiast najdotkliwszą porażkę ponieśli u siebie w pojedynku z Wisłą Sandomierz, kiedy to przegrali 1:4.

Z III ligą pożegnają się zespoły Porońca Poronin, Górnika Libiąż, BKS Bochnia, Nida Pińczów i Przebój Wolbrom.

 

W utrzymanie Dalinu w III lidze wierzył co czwarty z was. Aż 63% twierdziło, że drużyna z Zarabia nie jest dostatecznie silna na ten poziom rozgrywek. Zawodnikom jednak udało się wywalczyć utrzymanie i podobnie jak w sezonie 2012/13 zakończyć go na 12 pozycji. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 10 cze 2014

  przestańcie pitolić o orlikach że trzeba płacić bo dzieci nie płacą ani złotówki a jak stare dziadki chca pograć to bardzo dobrze niech ich kasują. A tak w ogóle to 10 lat temu grało się na asfalcie i kto chciał to kopał a teraz to nawet pogoda ludziom przeszkadza. co do Dalinu to dlaczego gmina ma finansować grajków z krakowa i okolic, owszem na młodzierz daje i to całkiem sporo ale to jest przejadane na starych dziadów i to jest skandal!!!
  Przecież można grać w 4 lidze swoimi chłopakami i mniej wydawać a gwarantuje że więcej kibiców bedzie!!!
  W tym klubie zawsze nie szanowało się wychowanków i w tym trzeba upatrywać tego dziadostwa. sam tam byłem wiec wiem o czym piszę. Trzeba odciąć chore kończyny i zacząć od początku!!!

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 cze 2014

  To nie chodzi o orliki, Dalin (piłka nożna) też płaci dzierżawę za budynek w którym przebywa i boisko.Siatkarki trenują w szkole nr 3 jak dobrze pamiętam. Wynajem dziadkom i prywatnie ok, ale czołowe drużyny powinny mieć free. Ale i tak zawsze będę z Dalinem i na mecz idę w środę. Jeśli chodzi o Orła to niech się im wiedzie jak najlepiej ale wiem od jakiego momentu wzrosło zainteresowanie Orłem i to mnie odpycha, ale życzę im sukcesów .

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 cze 2014

  FINAŁ PUCHARU POLSKI na szczeblu krakowskim.

  Dalin Myślenice - Hutnik Kraków, środa godz. 17:30.

  WSZYSCY NA MECZ (Parking koło stadionu) ! :-)

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 cze 2014

  Cała prawda!
  Większość przyjezdnych drużyn komentuje jakie mamy wspaniałe zaplecze obiekty ,boiska, halę och ach a niestety niewiedzą jak to wygląda od środka...że drużyny będące wizytówką Myślenic muszą płacić za wszystko...

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 cze 2014

  Gratulacje !!! Widać że pod koniec drużyna się "zgrała" Wielka zasługa trenera, odwalił kawał dobrej roboty!!!
  Teraz znów pieniądze będą grały główną rolę żeby zatrzymać wartościowych piłkarzy i trenera!
  Chodź podobno szykują się "powroty" do Dalinu co niektórych.
  Jeszcze raz gratulacje...
  ps błąd w nazwisku Szymka.

  11 4 Odpowiedz

Zobacz więcej