Okolice

Jasienica: Znaleźli grzyba ważącego ponad kilogram

Jasienica: Znaleźli grzyba ważącego ponad kilogram

Państwo Małgorzata i Stanisław Pitala podczas spaceru w lesie w Jasienicy znaleźli ważącego 1,1 kg kozaka czerwonego, którego kapelusz miał średnicę 35 cm

„Czerwieniak”, bo tak potocznie nazywa się kozaka czerwonego wyrósł w jednym z lasów w Jasienicy. Natknęło się na niego małżeństwo Małgorzata i Stanisław Pitala. Grzyb ma średnicę 35 cm i ważny ok. 1,1 kg. 

- Rodzice od wielu lat zbierają grzyby, to nasza rodzinna tradycja; przekazywana z pokolenia na pokolenie  – mówią córka Ania i syn Mateusz, którzy przesłali nam zdjęcie rodziców. 

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Zobacz więcej