Sport

Piłka nożna: Jaka przyszłość Dalinu? Spadek do V ligi, czy likwidacja?

Piłka nożna: Jaka przyszłość Dalinu? Spadek do V ligi, czy likwidacja?

Po raz kolejny nie udało się wybrać zarządu klubu. Wszystko wskazuje na to, że Dalin nie przystąpi do trzecioligowych rozgrywek. Do klubu wejdzie kurator sądowy. Co dalej? Degradacja do V ligi, czy likwidacja?

W poniedziałek po raz trzeci odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze i po raz kolejny nie udało się wybrać zarządu klubu. Od dłuższego czasu brak jest chętnych do prowadzenia klubu. Teraz do Dalinu wejdzie kurator sądowy. - Drużyna piłkarzy nie przystąpi do trzecioligowych rozgrywek i może zostać zdegradowana do V ligi lub zlikwidowana - Dziennikowi Polskiemu powiedział kierownik drużyny Krzysztof Kmiecik. 

Według wstępnego terminarza ustalonego przez Małopolski Związek Piłki nożnej, rozgrywki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej mają rozpocząć się 9 sierpnia. Dalin Myślenice w rundzie inauguracyjnej miały zagrać z Nowym Hutnikiem 2010. W miejsce Dalinu, prawo do gry w III lidze miałby Poroniec Poronin, a następny w kolejce jest Górnik Libiąż. 

Więcej na temat sytuacji w klubie 

 

Powiązane tematy

Komentarze (33)

 • 23 lip 2014

  Kilka faktów bo widzę, że niektórych ponosi wyobraźnia.

  - Gdyby nie Pan prezes L... i obecny zarząd to klub by nie istniał od conajmniej dwóch sezonów.
  - Zarząd działa charytatywnie (pewnie i tak nie uwieżycie ) ale z pustego i salomon nie naleje.
  - Blisko stutysięczny dług powstał w klubie za kadencji Pana prezesa J...
  - Na tym poziomie utrzymując drużyne - TRZEBA płacic zawodnikom. Oni trenują codziennie , czasem nawet dwa razy dziennie i grając mecze 2 razy w tygodniu. Chociażby zwrot kilkuset złotych za paliwo miesięcznie.
  - Pan Burmistrz już nie raz pomagał Dalinowi , ale w tym momencie zachował się lekceważąco . Był czas że długi były jeszcze większe i jakaś rezerwa się znalazła. Kompletnie nie rozumiem tej sytuacji.
  - Wszedzie pojawia się pytanie o sponsora. To ja zapytam co Dalin ma do zaoferowania sponsorowi ? Powierzchnię reklamową na stadionie na który przychodzi max 300 osob? Logo firmy na koszulkach?
  Zejdzcie na ziemię. Nikt nie będzie ładował po kilkanascie/kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie w cos co w żadnym stopniu nie przyniesie mu korzyści. Bo mówimy o sponsoringu nie charytatywności.

  PS. Czekam na minusy od wszystkich wszechwiedzących .

  36 6 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  No niesamowite ,jak ludzie z Myślenic i miasto z Burmistrzem na czele może na coś takiego pozwolić to świadczy tylko wyłącznie o chorych układach inaczej sie nie da tego wytlumaczyc .Klub z 93-letnią tradycją upada to jest hańba dla miasta że na coś takiego dopuscili. A tym samym nie ma już piłki nożnej w Myślenicach na poziomie.WSTYD

  34 8 Odpowiedz
 • Marian 23 lip 2014

  Bardzo ładnie zachował się p. burmistrz- podczas walnego zebrania, zamiast przyjść i chociaż przedstawić wszystkim członkom klubu swoje zdanie na temat Dalinu i jego dalszej przyszłości wraz z innymi członkami rady miasta biegał sobie po bieżni stadionu... także z mojej strony serdeczne pozdrowienia. A co do zawodników to jak oni mają grać w V lidze skoro nie ma zarządu który zgłosiłby ich do tych rozgrywek i zajmował się resztą spraw. Kto zatrudni trenera skoro nikt nie może a kurator niewiadomo kiedy wejdzie. Także akurat najlepsze co mogą zrobić zawodnicy to szukać sobie klubu chyba że chcą zostać przez rok na lodzie.

  28 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2014

  Oczywiście że to wstyd dla burmistrza który NIE POTRAFI utrzymać klubu z blisko 100 letnią tradycją.
  A zajęty jest wszystkim innym na około tylko nie tym co najważniejsze.

  27 12 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  Tera młodzież z Myślenic i okolic która grała w sekcjach młodzieżowych w Dalinie jaki będzie miała cel ? skoro drużyny seniorskiej nie będzie a w okolicy to był klub z najwyższej ligi , to część chłopców przestanie grać czego mam nadzieję nie uczynni lub rozejdą się po tutejszych mniejszych klubach. Przecież to jest bezsens a za kilka lat pewno ktoś znów utworzy seniorów tylko że w niższej klasie i tak będziemy sie cofać a tak już pisałem ten klub ma wielką tradycję ,Szkoda.

  17 4 Odpowiedz

Zobacz więcej