Sport

Piłka nożna: Jaka przyszłość Dalinu? Spadek do V ligi, czy likwidacja?

Piłka nożna: Jaka przyszłość Dalinu? Spadek do V ligi, czy likwidacja?

Po raz kolejny nie udało się wybrać zarządu klubu. Wszystko wskazuje na to, że Dalin nie przystąpi do trzecioligowych rozgrywek. Do klubu wejdzie kurator sądowy. Co dalej? Degradacja do V ligi, czy likwidacja?

W poniedziałek po raz trzeci odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze i po raz kolejny nie udało się wybrać zarządu klubu. Od dłuższego czasu brak jest chętnych do prowadzenia klubu. Teraz do Dalinu wejdzie kurator sądowy. - Drużyna piłkarzy nie przystąpi do trzecioligowych rozgrywek i może zostać zdegradowana do V ligi lub zlikwidowana - Dziennikowi Polskiemu powiedział kierownik drużyny Krzysztof Kmiecik. 

Według wstępnego terminarza ustalonego przez Małopolski Związek Piłki nożnej, rozgrywki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej mają rozpocząć się 9 sierpnia. Dalin Myślenice w rundzie inauguracyjnej miały zagrać z Nowym Hutnikiem 2010. W miejsce Dalinu, prawo do gry w III lidze miałby Poroniec Poronin, a następny w kolejce jest Górnik Libiąż. 

Więcej na temat sytuacji w klubie 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 23 lip 2014

  [*]

  11 2 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  No niesamowite ,jak ludzie z Myślenic i miasto z Burmistrzem na czele może na coś takiego pozwolić to świadczy tylko wyłącznie o chorych układach inaczej sie nie da tego wytlumaczyc .Klub z 93-letnią tradycją upada to jest hańba dla miasta że na coś takiego dopuscili. A tym samym nie ma już piłki nożnej w Myślenicach na poziomie.WSTYD

  34 8 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 23 lip 2014

  Co nie ma pieniążków to i chętnych do zarządu!! PAZERNE ŚWINIE!! Do upadku miał kto poprowadzić!

  10 14 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  Najłatwiej wołać o kasę i zapomnieć, że są bezrobotni, że jest kryzys i coraz więcej ludzi za miesiąc ciułania w robocie dostaje na rękę ponad tysiąc złotych. Prawda jest taka, że piłka nożna jest coraz droższa. Jedni zawodnicy traktują Dalin jak trampolinę do bogatszych klubów, część chciałaby sobie zwyczajnie dorobić, ale coraz mniej jest tych, którzy po prostu chcą tylko pograć, bez oglądania się co z tego mają. Ile zgarną działacze, tego nikt nie wie. bo oficjalna wersja mówi o społecznikostwie. Jak długo będziemy tkwić w tej hipokryzji, tak długo nie będziemy umieli policzyć, ile faktycznie kosztuje nas ten sport i czy w ogóle nas na niego stać.

  15 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2014

  Oczywiście że to wstyd dla burmistrza który NIE POTRAFI utrzymać klubu z blisko 100 letnią tradycją.
  A zajęty jest wszystkim innym na około tylko nie tym co najważniejsze.

  27 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2014

  Likwidacja.

  10 13 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  Tera młodzież z Myślenic i okolic która grała w sekcjach młodzieżowych w Dalinie jaki będzie miała cel ? skoro drużyny seniorskiej nie będzie a w okolicy to był klub z najwyższej ligi , to część chłopców przestanie grać czego mam nadzieję nie uczynni lub rozejdą się po tutejszych mniejszych klubach. Przecież to jest bezsens a za kilka lat pewno ktoś znów utworzy seniorów tylko że w niższej klasie i tak będziemy sie cofać a tak już pisałem ten klub ma wielką tradycję ,Szkoda.

  17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2014

  Nie wiem dlaczego poprzedni mój post dostal tyle minusów jak napisalem ze likwidują druzyne seniorską... Zawodnicy postanowili ze nie będą grac w V lidze a nowy sklad sie nie zbieze w tak krótkim czasie

  5 8 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  Chciałbym oglądaćw klubach grających ludzi z powiatu myślenickiego, tych z którymi się wychowałem, chodziłem do szkoly lub ich dzieci czy wnuki, to dla mnie cała frajda oglądania ich zmagań a nie jakiś najemników. Piłka nożna/siatkówka i inne dyscypliny powinny w mieście wielkości Myślenic sportem amatorskim, żadnej kasy 'za granie'. Klub powinien pokryć koszty wynajmu hali/boiska i wyjazdów na rozgrywki. Jeśli klub na to stać to także sprzęt sportowy, jeśli nie to szukamy sponsorów wśrod lokalnych firm.

  13 6 Odpowiedz
 • Marian 23 lip 2014

  Bardzo ładnie zachował się p. burmistrz- podczas walnego zebrania, zamiast przyjść i chociaż przedstawić wszystkim członkom klubu swoje zdanie na temat Dalinu i jego dalszej przyszłości wraz z innymi członkami rady miasta biegał sobie po bieżni stadionu... także z mojej strony serdeczne pozdrowienia. A co do zawodników to jak oni mają grać w V lidze skoro nie ma zarządu który zgłosiłby ich do tych rozgrywek i zajmował się resztą spraw. Kto zatrudni trenera skoro nikt nie może a kurator niewiadomo kiedy wejdzie. Także akurat najlepsze co mogą zrobić zawodnicy to szukać sobie klubu chyba że chcą zostać przez rok na lodzie.

  28 5 Odpowiedz
 • qwerty 15122 23 lip 2014

  Orzełek najlepszy w Myślenicach !!!

  10 27 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2014

  Ogólnie w Polsce piłka nożna to jedna wielka patologia co widać po wynikach klubów i reprezentacji a już szczytem wszystkiego jest to że na takim poziomie działacze i zawodnicy mają się za zawodowców.Doprowadzili do ruiny to teraz pogonić działaczy na cztery wiatry i znajdą się tacy którzy zaczną wszystko od początku.Na takim poziomie to powinno być czyste amatorstwo.Nikt nie powiedział że każde miasto musi mieć klub w jakieś wysokiej lidze,to pseudodziałacze tak uważają bo nie potrafią robić nic innego poza braniem społecznej kasy.Rok wyborów więc najlepiej teraz rozliczyć tych "społeczników" i powiedzieć -panom już dziękujemy.

  8 6 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  Kilka faktów bo widzę, że niektórych ponosi wyobraźnia.

  - Gdyby nie Pan prezes L... i obecny zarząd to klub by nie istniał od conajmniej dwóch sezonów.
  - Zarząd działa charytatywnie (pewnie i tak nie uwieżycie ) ale z pustego i salomon nie naleje.
  - Blisko stutysięczny dług powstał w klubie za kadencji Pana prezesa J...
  - Na tym poziomie utrzymując drużyne - TRZEBA płacic zawodnikom. Oni trenują codziennie , czasem nawet dwa razy dziennie i grając mecze 2 razy w tygodniu. Chociażby zwrot kilkuset złotych za paliwo miesięcznie.
  - Pan Burmistrz już nie raz pomagał Dalinowi , ale w tym momencie zachował się lekceważąco . Był czas że długi były jeszcze większe i jakaś rezerwa się znalazła. Kompletnie nie rozumiem tej sytuacji.
  - Wszedzie pojawia się pytanie o sponsora. To ja zapytam co Dalin ma do zaoferowania sponsorowi ? Powierzchnię reklamową na stadionie na który przychodzi max 300 osob? Logo firmy na koszulkach?
  Zejdzcie na ziemię. Nikt nie będzie ładował po kilkanascie/kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie w cos co w żadnym stopniu nie przyniesie mu korzyści. Bo mówimy o sponsoringu nie charytatywności.

  PS. Czekam na minusy od wszystkich wszechwiedzących .

  36 6 Odpowiedz
 • adzygmunt 23 lip 2014

  żabka27 Twój post jest pełen sprzeczności. Jesteś za czy przeciw utrzymywaniu piłkarzy przez cyt: "Pana Burmistrza"?

  3 3 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  @ adzygmunt , - absolutnie tak , jeżeli nie na poziomie 3 ligi to 4 tej , zmniejszając tym samym koszty utrzymania klubu praktycznie o połowe . Nie po to chłopaki tak walczyli w tamtym sezonie żeby teraz spaść do okregówki i kopać się po okolicznych wioskach , albo w ogóle nie wystartować w tym sezonie. Klub z taka historią i tradycją nie może od tak przestać istnieć . Obowiązkiem miasta jest wpomagać Dalin. Przecież jakby nie patrzeć jest on wizytówką miasta.

  14 10 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   23 lip 2014

   Żabka większych bzdur dawno nie czytałam.
   Dalin niech sobie radzi sam a miasto ma dbać o ogół mieszkańców,Dalin niech utrzymuje się z biletów i datków sponsorów-będą grać będzie kasa będą olewać na zieloną trawkę przepraszam za siatkę.

   9 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2014

  @żabka27 masz racje!!
  ja w poprzednim temacie pisałem podobnie ale ciężko to pojąc niektórym ...

  8 5 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  Nie mogę tego czytać jak widzę jakie bzdury ludzie tutaj piszą.
  Pierwsza podstawowa rzecz MIASTO NIE MOŻE FINANSOWAĆ DRUŻYNY SENIORÓW!!! tzn. nie może dawać pieniedzy na utrzymywanie i płacenie zawodnikom. Jeżeli klubu nie stać a "stypendia" to powinien grać lige niżej albo dwie. Druga sprawa jak można nie utrzymać klubu z dotacją roczną na poziomie 250 000 zł tego nie jestem w stanie pojąć!!! co z tego że mają 9 drużyn w niektórych klubach tych drużyn też jest 7-9 i nie mają problemu z domknięciem budżetu o połowe mniejszego. Dlaczego miasto musi ratować tonący okręt którego zarzadzający prawie zatopili i uciekli mając pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.
  Niech pokażą zestawienie finansowe za 2 ostatnie lata to zobaczycie gdzie poszły pieniądze!.
  Może szkoda jest Dalinu ale pewnych chorób nie da się wyleczyć i coś umiera.
  Myślę że znajdzie się kiedyś ktoś kto pociągnie ten bałagan ale na zdrowych zasadach!

  15 7 Odpowiedz
  • 24 lip 2014

   250 000... kwota wyciągnięta z kapelusza... Sprawa druga Dalin to nie tylko piłka nożna, ale też siatkówka i zapasy i na wszystkie trzy sekcje musi starczyć tej dotacji... A jeśli tak bardzo chciałeś zobaczyć zestawienia wydatków wystarczyło podejść na którekolwiek zebranie i poprosić, wszystko było do wglądu

   9 3 Odpowiedz
   • 24 lip 2014

    ok. kwota 284 000,- niech bedzie dokładna jak cie to boli i wiem że ma starczyć na 3 sekcje tylko prosze mi pokazać ile z tego dostały zapasy i siatkówka i tak w ogóle to nie chodzi mi zestawienie wydatków bo to jest wiadome tylko rozliczenie tych pieniedzy które dostali ile z nich zostałe przeznaczonych na seniorów co jest nie zgodne z z założeniem dotacji (mówie tu o płaceniu za granie) gdyby to było takie proste jak piszesz to dalin już dawno by sie rozliczył z pieniażków i nie było by problemu a tak widzisz jak sie to skończyło. nie broń czegosz czego nie da jasno wytłumaczyć. Dobrze ktoś napisał że jak mnie nie stać na granie w 3 lidze to nie gram tam na siłe grojkami za pieniądze tylko swoimi w niższej lidze.

    4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2014

  Miasto ma możliwości finansowania drużyn piłkarskich ! Musi tylko chcieć.
  Niebawem może się okazać ( czego jestem pewien ) że jedynie słuszną drużyną w mieście jest Orzeł :)
  zainteresowani wiedzą o czym piszę.

  11 7 Odpowiedz
 • 24 lip 2014

  czytam i czytam sobie te wpisy...
  napiszę tak, w każdym wpisie jest trochę prawdy...
  działem kiedyś w klubie tyle że w niższej klasie rozgrywkowej,
  koszty są ogromne a jeśli chodzi o kluby to ciężko im generować przychody
  krótko mówiąc to nie jest takie proste jeśli ktoś tego nie posmakował to nie ma pojęcia jak to wygląda od środka,
  fajnie się krytykuje jednych i drugich....
  a jeśli chodzi o koszty to wymienić możemy m.in.
  - zatrudnienie trenerów, od tego podatek do US i składka ZUS
  - zatrudnienie gospodarze i sprzątaczki,
  - koszty dojazdów - pewnie bardzo duże ze względy na teren rozgrywek,
  - koszty ubezpieczeń zawodników,
  - koszty badań lekarskich,
  - koszty związane z zakupem sprzętu sportowego,
  - koszty delegacji sędziowskich,
  - koszty wynajmu sal w okresie jesienno - zimowym,
  - zakup napojów, wody dla zawodników,
  - zakup środków czystości, proszków itp.
  - media (energia, woda itp.),
  - koszty związane z opłatami statutowymi na rzecz MZPN, otrzymane kartki

  Pewnie to nie wszystkie koszty...

  Jeśli chodzi o przychody to:
  - dotacja z gminy,
  - z tyt. sprzedanych biletów - patrząc na frekwencję to ciężko będzie opłacić delegacje sędziowskie po meczu
  - z reklam...
  - z transferów,
  - od drobnych "sponsorów"

  Nie zazdroszczę prowadzenie i ogarnięcia tego wszystkiego....

  Skoro mamy tutaj na forum tylu znawców to trzeba było się pojawić na walnym i poprosić kogoś o zgłoszenie swojej osoby do zarządu klubu...

  12 1 Odpowiedz
 • 24 lip 2014

  Dlaczego jesteś pewien, że jedyną słuszną drużyną w mieście jest Orzeł ? Bo kopie tam brat Burmistrza ?
  Słaby argument, tym bardziej, że kiedyś kopał też nawet w Dalinie, a szkółka którą założył działa na własny rachunek bez dotowania z UMiG M-ce. Finansowanie każdej drużyny z gminy to obowiązek tej gminy, i pieniędzy dostaje się odpowiednio tyle, ile ma się grup i sekcji oraz który to poziom rozgrywkowy - więc jeśli chcesz wiedzieć, dopóki w Orle chłopaki nie zrobią awansu i nie zrobią seniorskiej drużyny rezerw, "juniorskiej drużyny rezerw" to te pieniądze się nie zwiększą (i takie same proporcje ma każdy klub w gminie - czy to Hejnał Krzyszkowice, Staw Polanka, Krzemień Jasienica, Górki Myślenice, Jawor Jawornik itd ..... ) . Cala logika.
  Jeśli klubu nie stać na płacenie zawodnikom w 3 lidze, po jaką cholerę walczyli do końca o utrzymanie w 3 lidze ? Szacunek dla nich za to, bo nie jest to łatwą sztuką i na pewno nikomu z nich nie przeszło przez głowę by to utrzymanie "odpuścić", ale jest to wina działaczy. Jestem prawie pewien, że byli świadomi tego co się stanie (a właściwie już stało), mimo tego nie wykonali za wiele kroków w celu ratowania sytuacji klubowej. Coś chyba jest dziwnego w tym, że prezesi nie potrafią od paru lat znaleźć sponsora, który wyłożył by pieniądze na stypendia dla zawodników ... .
  Swoją drogą, będąc kilka razy na meczach Dalinu rozpoznawałem tylko 3-4 chłopaków ... . Reszta - anonim, przynajmniej jak dla mnie, więc niby dlaczego miasto ma za moje pieniądze opłacać grojków z Krakowa, z Koziej Wólki czy innego wypierdkowa ???? Wolę oglądac chłopaków na poziomie 4 ligi ale przynajmniej wiedzieć, kto aktualnie przebywa na boisku a nie zastanawiać się, "kto gra z numerem 15 bo świetnie podał piłkę" .
  Szkoda, że Dalin upadł, ale to było nieuniknione aż w końcu stało się faktem - niestety.

  10 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 25 lip 2014

  Każdy? klub ma dwie kasy Z UMiG i sponsorska, często bez potrzeby rozliczania z fiskusem Jeśli tak to można nazwać - lewa? I to jest styk na pograniczu obydwu finansowań.jest to pole do popisu "zręcznego" rozliczania olbrzymich przecież pieniędzy.
  Dotacje z UMiG nie powinny pokrywać kosztów napiszę ogólnie funkcjonowania drużyny seniorskiej piłkarzy a jest tak może nie w Dalinie? w wielu klubach i to zawsze dzieje się kosztem "sportowania" młodzieży w pozostałych sekcjach.
  Może czas by NIK-i skontrolowała wszystkim klubom w Polsce przepływ kasy!

  6 5 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 25 lip 2014

  Zlikwidować Dalin, działkę sprzedać .Powstaną apartamentowce.Po co komu oglądać nieudaczników?

  6 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2014

  To jest właśnie POpaprany kraj,szpital mozna zlikwidować i nikt nie piśnie ale o byle klub grający na podwórkowym poziomie podnosi się wielkie larum.Szpital ma nie przynosić strat natomiast klub może,do leczenia ludzi nie można dopłacać ale do kopania piłki można- czy to nie zwariowany kraj ?
  Opcja zerowa jest najlepszym rozwiązaniem- likwidacja przez upadłość i koniec, niektórych chorób nie wyleczy tabletkami ,konieczny jest skalpel.

  5 4 Odpowiedz
 • 26 lip 2014

  wiadomo w której lidze zagra Dalin w sezonie 2014/2015 ? , bo pewne jest że na pewno nie w III , w miejsce Dalinu wskoczył Poroniec.
  Wygląda na to że w tym sezonie szykują się derby z Orłem

  3 2 Odpowiedz
 • 26 lip 2014

  Zniszczyli siatkówkę w Myślenicach, zniszczą i kopaczy nożnych. Wszystko zniszczą.

  8 2 Odpowiedz
 • 26 lip 2014

  Niestety nie zagrają z Orłem bo wycofują drużyne seniorów całkowicie z rozgrywek w sezonie 2014/2015 i myśle że za rok to już nie bedzie miał kto grać PATOLOGIA PEŁNĄ GĘBĄ.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2014

  To kto teraz będzie utrzymywał boiska i stadion na którym grał Dalin ? Będzie ktoś w ogóle grał na stadionie ?

  1 4 Odpowiedz
 • Marek Stoszek 26 lip 2014

  A po co nam Dalin mamy przecież Wisłę w Myślenicach i to jest teraz priorytet. Co tam wizytówka miasta i ponad 90 lat tradycji liczy się tu i teraz ! W zeszłym roku miałem okazję rozmawiać z dwoma prominentnymi działaczami Dalinu przy okazji pewnego projektu, który realizowałem, mówili mi " zobaczy pan teraz przy Wiśle to Dalin odżyje" Co dziś mamy ? Kolejną flagową firmę i najbardziej rozpoznawalną wizytówkę miasta obok PKS-u "wyrzuconą do kosza" . Osobiście nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego czarnego scenariusza ale chyba będę musiał, mam tylko nadzieje że Pan Augustyn Grochal patrzy na to wszystko z nieba i w końcu zareaguje.

  9 4 Odpowiedz
 • 26 lip 2014

  Z tego co wiadomo to drużyny młodzieżowe biorą udział w rozgrywkach, więc pewnie tylko oni będą korzystać z boiska.

  5 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 0

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Gabriela Gałka z AMS Pcim powołana do Kadry Polski
Siatkówka 2

Gabriela Gałka z AMS Pcim powołana do Kadry Polski

Gabriela Gałka z AMS Pcim została powołana na zgrupowanie Kadry Polski rocznika 2008 W dniach 15-26 lipca będzie przebywać na obozie Kadry Polski u14/u15 w Policach, gdzie weźmie udział w treningach na obiektach wielokrotnego Mistrza Polski w siatkówce żeńskiej - Grupa Azoty Chemik Police. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła 5 lat temu wraz z u...

Czwórki SMS Dalin Myślenice piąte w Małopolsce
Siatkówka 0

Czwórki SMS Dalin Myślenice piąte w Małopolsce

Podopieczne Elzy Wojtan w składzie Kinga Bajor, Lea Chodykin, Iga Jamrozik, Milena Kosek, Katarzyna Pindelska i Nikola Pindelska w kwalifikacjach wygrały wszystkie mecze, nie tracąc ani jednego seta. Ostatecznie zajęły piąte miejsce Polski Związek Piłki Siatkowej dokończył Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder...

Siatkarki AMS Pcim z medalem Mistrzostw Małopolski w kat. czwórek
Siatkówka 0

Siatkarki AMS Pcim z medalem Mistrzostw Małopolski w kat. czwórek

Wychowanki AMS Pcim zdobyły medale Mistrzostw Małopolski Kinder + Sport w kategorii czwórek Złoty medal zdobyła Nikola Hajdas w barwach SL Salos Staniątki, a brąz przypadł Justynie Madej w barwach MKS MOS Wieliczka. W 2018 roku dziewczyny wywalczyły pierwszy medal dla AMS Pcim w mistrzostwach małopolski. Po dwóch latach już po przeciwnej stronie...

Okręgowy Finał Pucharu Polski: Jordan Zakliczyn wygrał w karnych z Orłem Myślenice
Piłka nożna 1

Okręgowy Finał Pucharu Polski: Jordan Zakliczyn wygrał w karnych z Orłem Myślenice

Mecz trzymał w napięciu do samego końca, a zwycięzcę rozstrzygnąć musiała dopiero szósta seria rzutów karnych. Te jednak lepiej wykonywali gospodarze i sięgnęli po Puchar Polski Jordan Zakliczyn - Orzeł Myślenice 1:1 (0:0) rz.k 5:4 Jabłoński 62 (k) - Kasprzyk 73 ORZEŁ: Pajka - Żak, Mistarz, Kasprzyk, Serafin - Niedźwiedź (82 Moskal), Pilch, Depta...