Okolice

Mieszkańcy Rudnika zdobyli Kazbek na Kaukazie

Mieszkańcy Rudnika zdobyli Kazbek na Kaukazie
fot. elbrus.cba.pl

Artur Maślanka i Marek Osielczak z Rudnika wzięli udział w wyprawie wysokogórskiej na Kazbek na Kaukazie

Wyprawę na Lodowego Księcia Kaukazu – Kazbek (5033 m.n.p.m.) poprowadził Artur Maślanka. Jak pisze na stronie traktującej o ekspedycji: „Był to strzał w dziesiątkę. (...) Jest i spora wysokość, i cudowne widoki, piękny górzysty krajobraz, niesamowity kraj z kulturą, która powala, no i ta wspaniała natura! Kraj i kultura to oczywiście Gruzja.

Razem z nim w drogę wyruszył kolega ze szkolnej ławki Marek Osielczak oraz Tomasz Grzędziel z Jaksic i Piotr Ryszka z Cholerzyna. W trakcie wędrówki dołączyli do nich jeszcze czwórka Polaków. 

Uczestnicy wyprawy to przyjacielska grupa taterników, a wyprawa została zorganizowana przez nich prywatnie, nie pod auspicjami klubu wysokogórskiego. Rok temu w lipcu zdobyli tym systemem Mont Blanc w Alpach.

Artur Maślanka (ur. 1986) to aktywny wspinacz skałkowy i wysokogórski oraz członek Klubu Wysokogórskiego Kraków. Na swoim koncie ma m.in. Kozi Wierch (2291 m.n.p.m.), Szpiglastową Przełęcz (2110 m.n.p.m.), Rysy (2499 m.n.p.m.), Kończystą (2538 m.n.p.m.), Mont Blanc (4810 m.n.p.m.). Na co dzień pracuje jako alpinista przemysłowy. 

 

Marek Osielczak (1986) pokonał prawie wszystkie polskie szczyty Tatr Wysokich. Jak mówi - na Orlej Perci czuje się jak w domu. Prywatnie pracownik firmy produkcyjnej.

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...