Okolice

Zasań: Ciało kobiety leżało przy drodze. Była w ciąży

Zasań: Ciało kobiety leżało przy drodze. Była w ciąży

W Zasani znaleziono ciało 28-latki. Policja ustala okoliczności śmierci. Kobieta była w ciąży

Wciąż czekamy na szczegóły dotyczące tej sprawy o które poprosiliśmy myślenicką policję.

Jako pierwsze, informację o tragedii podało radio RMF FM. Jak informuje rozgłośnia: ciało młodej kobiety leżało na drodze prowadzącej do lasu w miejscowości Zasań niedaleko Myślenic. W nocy z poniedziałku na wtorek mieli się na nie natknąć przypadkowi przechodnie, którzy powiadomili policję. 

Jak podaje RMF FM kobieta mogła zostać zamordowana, ale przyczyny śmierci będą znane po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Kobieta była w ciąży. Sprawa jest w toku.

Więcej szczegółów wkrótce.

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  2 paź 2014

  Wlaśnie szłam 1 pazdziernika do szkoły jak się dowiedziałam o tym. Tragedia. Zwyrodnialce mają dwie istoty ludzkie na sumieniu. Szkoda, że tak się dzieje, szkoda.. ://

  55 2 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  To nie przypadkowi ludzie ją znaleźli tylko jej matka. Poszła jej rano szukać zaniepokojona że nie wróciła na noc.

  44 7 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  W takich sprawach prawo powinno być bezwzględne, Winnego przed sąd rozprawa, i szubienica lub rozstrzelanie. Zero tolerancji dla morderców !

  80 4 Odpowiedz
 • Mateusz 2 paź 2014

  Zabic to mało... A pojdzie na wczasy do kryminalu tragedia! Powinno wrócić krzesło elektryczne! I bez sądu zabić bo szkoda czasu sedzi i innych

  21 3 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  Ale jeżeli byśmy zabijali to w czym bylibyśmy lepsi od tych morderców. Nie w tym rzecz aby zabijać za te zbrodnie, ale też nie jest tak że ja jestem za tym aby mordercy mogli sobie po zabójstwie odpocząć w więzieniu. Przecież bez problemu za takie coś powinni pracować gdzieś na kamieniołomach czy też jakieś inne ciężkie roboty. Właśnie wtedy skazany by poczuł swój wymiar winy i może ruszyło by go sumienie.

  28 16 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  Anonimous Twierdzisz że lepsze od kary śmierci jest znęcać się nad mordercą przez lata ? Nie przekonałeś mnie pozostanę więc przy stanowisku że takiemu trzeba szubienicę albo przez rozstrzelanie, krzesło elektryczne też uważam za nie odpowiednie.

  15 9 Odpowiedz
  • 3 paź 2014

   A kto mówi o znęcaniu się? Czy skierowanie człowieka do pracy fizycznej to znęcanie się nad nim? Czy ludzie, którzy pracują w kopalniach, kamieniołomach czy też wykonują równie ciężka pracę też mają twierdzić, że ktoś się nad nimi znęca?

   Ja jestem za tym, aby przestępców kierować właśnie do ciężkich prac zamiast zabijać czy osadzać w więzieniu. Nie może być tak, że skazaniec sobie siedzi w więzieniu, gdzie ma wszelakie wygody (bo tak prawo nakazuje) za podatników pieniądze. Zabicie takiego delikwenta też nie jest dobrym wyjściem. Jakby nie patrzeć, to też byłoby morderstwo. Poza tym, czyż nie większy byłby pożytek z tego delikwenta gdyby wykonał jakieś prace w ramach kary? Moim zdaniem, tak własnie powinno się karać przestępców. Jak trafnie zauważył/a Anonimous "Właśnie wtedy skazany by poczuł swój wymiar winy i może ruszyło by go sumienie."

   24 Odpowiedz
   • 3 paź 2014

    A potem taki wyjdzie i znów zabije, chcesz mieć tego kogoś na sumieniu ? Wesz że taki może też zabić strażnika itd. Upilnujesz ich ? a jak nie będą chcieć pracować to co zmusisz ich ? Fajnie się pisze ale to nie takie proste.. Proste i adekwatne rozwiązanie to śmierć za śmierć.

    5 8 Odpowiedz
    • 5 paź 2014

     Zabije znowu? Wręcz przeciwnie moim zdaniem. Taki delikwent będzie miał świadomość, co go czeka gdy zabije, Perspektywa ciężkiej pracy przez długi czas (której już doświadczył) raczej zniechęci go do kolejnych przestępstw.

     Zabije strażnika? Owszem może zabić ale jak się mu da do tego okazję. Jakoś rzadko się słyszy, żeby w więzieniu skazaniec zabił strażnika. Wszystko zależy od organizacji. Wbrew temu co wypisujesz wcale nie jest to takie trudne do ogarnięcia. Odpowiednio wyszkolony i wyposażony strażnik poradzi sobie ze skazańcem. Zresztą nie sądzę aby skazaniec próbował zabić strażnika albo uciekać. Perspektywa dłuższego pobytu w zakładzie i dłuższej ciężkiej pracy raczej by go zniechęciła.

     Poza tym, gdzie ja napisałem, żeby takich wypuszczać na wolność? Czyż nie wiesz, że istnieje taka kara jak dożywotnie pozbawienie wolności? Tyle, że obecnie odbywa się to na nasz, podatników, koszt. Moim zdaniem taki bandyta zamiast siedzieć w celi z wygodami, utrzymywanej przez podatników, powinien pracować na swoje utrzymanie. Tym ciężej i dłużej im gorszego przestępstwa się dopuścił. Uwierz mi, że niektórych perspektywa takiej kary skutecznie zniechęciłaby do popełnienie przestępstwa.

     4 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  Pr\zyczyna śmierci ustalona, . to uduszenie

  16 6 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  Jakim trzeba być potworem, żeby zabić... W dodatku odebrać życie dwóm osobom... Straszna tragedia... Mam nadzieję, że winny odpowie za swoje czyny... :(

  14 1 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  Po pierwsze miała 33lata, po drugie znalazła ja jej mama po trzecie przyczyną śmierci nie jest jeszcze ustalona dopiero badają przyczynę. Ludzie nie wiedzą a wypisują takie bzdury..

  15 8 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   3 paź 2014

   Dziś w radiu podawali, że miała 32 lata i umarła z powodu upojenia alkoholowego. A ile ludzi tyle wersji. Dziwne jest już to wszystko. ;//

   4 1 Odpowiedz
  • 3 paź 2014

   - Tak samo podawali w RMF FM. Wyraźnie mówiono, że owa kobieta miała 33 lata. Zdziwiło mnie więc, że miasto-info podaje wiek kobiety jako 28 lat. Ktoś się po prost pomylił podając wiek tylko nie wiem kto. Może redakcja to jakoś wyjaśni?

   10 1 Odpowiedz
 • 3 paź 2014

  w radiu wczoraj mówili że przyczyną śmierci było przedawkowanie alkoholu

  3 6 Odpowiedz
 • 3 paź 2014

  @michall_s: z drugiej strony jak siedzą w więzieniu to żyją na koszt podatników. Więc chyba lepiej, żeby pracowali na swoje utrzymanie, niż byli obciążeniem dla nas.

  12 Odpowiedz
  • 3 paź 2014

   Gdy zamordowali człowieka, wyrok śmierci i do piachu, koszty małe, (nie mylić zabójstwa z morderstwem lub wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym TO SĄ RÓŻNE SPRAWY !)

   4 1 Odpowiedz
   • Andrzej 5 paź 2014

    Historia wujka mojego kolegi ze studiów: za czasów komuny jeszcze został skazany na śmierć za morderstwo, wyrok wykonano. Po kilku latach znaleziono prawdziwego mordercę, ten już przeżył (nie wiem, czy kary śmierci już nie było, czy nie wykonywano jej). I myślisz, że jakieś marne odszkodowanie wróci rodzinie ojca, brata, syna?

    za to 100% poparcia dla @Warmer84

    5 Odpowiedz
  • 3 paź 2014

   To co piszesz to dla ludzi skazanych za zabicie człowieka, np w wypadku. ale nie dla Morderców.

   3 2 Odpowiedz
 • 3 paź 2014

  jednostki które nie potrafią się przystosować do życia w społeczeństwie (czytaj: występują przeciw społeczeństwu = zabijają) powinny być z niego eliminowane. Tak był i tak powinno być. W imię czego ma jeden z drugim popaprańcem żyć do końca swoich dni w więzieniu - nic nie robiąc - utrzymywany z moich ciężko zarabianych pieniędzy?

  12 2 Odpowiedz
 • ten triggers 3 paź 2014

  Ludzi mordujących z premedytacją powinna czekać rychła śmierć, benefity płynące z przywrócenia najwyższego wymiaru kary są dla społeczeństwa oczywiste (sprawiedliwość, oszczędność, większe poczucie bezpieczeństwa). Reszta więźniów do robót społecznych. Już dawno należało rozwinąć technologie więziennych obroży i pogonić do roboty na rzecz społeczeństwa... w razie odmowy pracy, buntownik ląduje na tydzień do karcera.

  Odnośnie sprawy tej kobiety, wyrazy współczucia dla rodziny i dzieci.
  Liczę że policja stanie na wysokości zadania i ustali co tak naprawdę zaszło, a winnych tej tragedii spotka odpowiednio wysoka kara.

  9 2 Odpowiedz
 • Anna 3 paź 2014

  spotkałam się już z trzema wersjami śmierci tej dziewczyn:
  1. uduszenie
  2. upojenie alkoholowe
  3. gwałt
  Prawda jest taka że nikt nic nie wie. A jak zabili chłopaka na zarabiu i do tej pory przestępca nie został złapany mimo że był świadek, który "nic nie wiedział" to wątpie czy ktoś zostanie za to ukarany.
  Strach wychodzić na ulice.

  13 1 Odpowiedz
  • paulam 3 paź 2014

   Zgadzam się w 100%! Tamta sprawa poszła w zapomnienie i z tą pewnie też tak będzie. Niestety, ale jakoś dziwnie "nasza" policja nie radzi sobie z niczym innym jak tylko z drobnymi złodziejaszkami w marketach...

   17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 paź 2014

  Biorą inna sprawę to czy spowodowanie wypadku po 8 piwach w wyniku czego umiera kobieta w ciąży i jej mąż ich córka zostaje sierota to według mnie jest to morderstwo a nie wypadek ze skutkiem śmiertelnym

  10 1 Odpowiedz
 • 3 paź 2014

  Według mnie najważniejsze jest ustalenie przyczyny śmierci oraz tego, czy doprowadziły do niej tzw. "osoby trzecie." Miejmy nadzieję, że policja zebrała wystarczający materiał dowodowy i weryfikuje wszelkie możliwe wersje zdarzenia. Sprawa poruszyła nasze społeczeństwo, bo to wielka tragedia. Zanim kogoś oczernimy czy urazimy poczekajmy na oficjalny komunikat policji.

  12 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  .

  paulam napisał/a:

  Zgadzam się w 100%! Tamta sprawa poszła w zapomnienie i z tą pewnie też tak będzie. Niestety, ale jakoś dziwnie "nasza" policja nie radzi sobie z niczym innym jak tylko z drobnymi złodziejaszkami w marketach...

  do paulam. "Bzdura!" Nasza prokuratura w Myślenicach jest "fenomenalna" potrafi znaleźć dowody na nieistniejące przestępstwa. A to jest wielka sztuka! Fakt że tak bardzo zajmuje się "wrabianiem" niewinnych że nie ma już czasu łapać rzeczywistych przestępców. Ale przecież oni są niebezpieczni, lepiej z nimi nie zadzierać, a wynik trzeba mieć. Tylko tak, żeby się nikomu z półświatka nie narazić! Bez wyrazów szacunku, powyższe słowa dedykuje Pani ( i innym jej podobnym). Bez pozdrowień. Edyta.
  Co do tematu artykułu, rodzinie i bliskim (jeśli ktoś z nich kiedykolwiek będzie miał siłę to czytać) składam kondolencje, i choć w to nie wierzę, życzę aby sprawca zasłał odnaleziony i ukarany.

  18 Odpowiedz
 • 5 paź 2014

  hmmm... była zbrodnia musi być i kara. Tylko w tych waszych pomysłach względem rodzaju kary: śmierć (nawet bez sądu), dożywocie, praca i.t.p martwią mnie dwie rzeczy. Po pierwsze mała wykrywalność rzeczywistych przestępców których później się ewentualnie sądzi.
  Po drugie, wiemy niestety że sąd może ukarać człowieka nawet bez wiarygodnego materiału dowodowego (marne poszlaki, pomówienia). I choć to niewiarygodne, każdy mieszkaniec Zasani a nawet okolicy, który podpadł komukolwiek może zostać skazany. Wystarczy że dwie lub trzy osoby potwierdzą że feralnego wieczoru widziały go ze zmarłą. Jest duże prawdopodobieństwo że cały szereg dowodów niewinności zostanie pominięty, a wątpliwości tłumaczone będą na korzyść oskarżyciela nie oskarżonego. Konkludując, kara np. śmierci przy rażących zaniedbaniach sądów a tych nie brakuje (bo program "Państwo w Państwie" odsłania tylko "wierzchołek góry lodowej"), to jednak zbyt poważna sprawa, żeby tak łatwo skazywać.
  Niestety nie żyjemy w idealnym świecie w którym zło jest piętnowane, a dobro nagradzane. Kwestia tego co jest dobre a co złe, zależy od punktu widzenia ludzi o bardzo ograniczonych horyzontach.

  Samozwańczy sędziowie, lepiej zrobicie jak zastanowicie się czy da się jakoś pomóc rozwiązać zagadkę ewentualnej zbrodni, zapobiegać szerzeniu się społecznego zblazowania bo na razie snujecie scenariusze zemsty. Lepsze to niż niekibicowanie bandytom ale... nie moralnie jest okraść złodzieja a zabijając nawet morderce sami staniemy się mordercami.

  5 1 Odpowiedz
 • 6 paź 2014

  Dokładnie tak bywa, do puki ktoś nie pozna w praktyce wymiaru "pseudo sprawiedliwości" nie uwierzy że żyjemy w Państwie bezprawia. Ja też do nie dawna myślałam że przedstawiciele prawa to ludzie stojący na straży ładu i porządku. Rozczarowanie było gorzkie, ale niestety, im więcej słyszę o pracy prokuratorów tym bardziej przekonuję się że to nie winni zostają karani tylko ofiary ich błędów lub fałszywych poszlak, nie prawdziwych doniesień.

  Nie mogę się pogodzić z tą konstrukcją para- prawa. Niestety My nie mamy szans tego zmienić, możemy tylko przywoływać ich zaniedbania, i piętnować nieuczciwość na forum, ale oni są bez duszni i bezwstydni poza tym nawet tego nie czytają. A nawet jeśli już, to Państwo prokuratorzy, jak niszczą komuś życie to z perfidnym uśmiechem na ustach i poczuciem wyższości w głosie tłumaczą że "lepiej zamkną 10 niewinnych niż podarować jednemu przestępcy". Co dzieję się z ludźmi niewinnie karanymi, z ich rodzinami, z dalszym życiem (Jeśli go sobie jakimś cudem nie odbiorą) to już nie ma dla nich żadnego znaczenia.

  Dlatego mimo że ta sprawa mnie bulwersuje nie mogę podpisać się pod zaostrzeniem kar a na pewno nie do momentu w którym prowadzący sprawy karne, nie zaczną osobiście odpowiadać cywilno, karnie za własne okrucieństwa i zaniedbania.
  Winnych należy karać według ich win.Tu piszemy o podwójnym morderstwie. Tylko należy karać winnych a nie kogokolwiek a jeśli takie sprawy jak opisał "Endrju" nie będą skutkowały zadość uczynieniem wet za wet dla ludzi oskarżających i sądzących to nigdy nie będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Bo jak widzimy ludzie mający nas chronić albo nie wykrywają żadnego przestępcy, albo jak pisał Endriu mordują przypadkowych ludzi żeby mieć wynik za wszelką cenę. Chyba że wy znacie pozytywne historie Ja znam tylko te w który sprawa była umorzona lub ukarano nie winną osobę :(

  8 Odpowiedz

Zobacz więcej