Miasto

Jak zagospodarować 7 hektarów przy Rabie?

Jak zagospodarować 7 hektarów przy Rabie?

Teren od kompleksu sportowego na Zarabiu w kierunku Dolnego Jazu przeszedł w posiadanie gminy Myślenice. Jak zagospodarować ponad 7 hektarów ziemi przy brzegu Raby?

Gmina Myślenice otrzymała od Skarbu Państwa ponad 7 hektarów ziemi rozciągającego się od kompleksu sportowego do Dolnego Jazu. Oficjalne przekazanie gruntów odbyło się we wtorek 28 października. Podczas konferencji prasowej burmistrz zapowiadał, że teren ten gmina będzie chciała zagospodarować jako rozszerzoną strefę czasu wolnego. 

Co może powstać na tym obszarze? Pozyskanych jako darowizna gruntów, gmina nie może sprzedać, ale może zagospodarować je np. na cele rekreacyjne. - O ile znajdą się na to środki unijne - podkreślał burmistrz Maciej Ostrowski.

Plan zagospodarowania tego terenu opracowano już w 2007 rok jednak wiele z elementów, które zawiera nie są aktualne, ponieważ jak np. korty powstały w innej części Zarabia. Najbardziej prawdopodobne jest, że na tym terenie powstanie kąpielisko.

W ciągu najbliższych dwóch lat odbywać się będą konsultacje w ramach których opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania tego terenu. 

Co według Was mogłoby powstać w tym miejscu?

Powiązane tematy

Komentarze (31)

 • Samanta Rigerr 4 lis 2014

  W ciągu najbliższych dwóch lat odbywać się będą konsultacje w ramach których opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania tego terenu......
  Bardzo szybko, nad zalewem dobczyckim konsultacje trwają 25 lat....

  60 5 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  najpierw to to trzeba zabezpieczyć, przy pierwszej lepszej powodzi będziemy mieć to samo co nad starym jazem, plac zabaw i tor przeszkód dla dzieci w jednym...

  46 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2014

  Tak mi przyszło na myśl (wspominając miejsca odwiedzane): może ścieżka zdrowia z odpowiednimi przyrządami do ćwiczeń (coś jak np. w Rabce, co zawsze jest oblegane), może coś dla najmłodszych, czyli alejkę bajek ze znanymi postaciami (rodzic z dzieckiem chętnie wybierze się na spacer). Przy tym jakaś gastronomia, może i to kąpielisko.Tak, aby i dorośli i młodsi znaleźli coś dla siebie.

  40 2 Odpowiedz
 • mirek@ 4 lis 2014

  kolejny forumowy analfabeta: "Pozyskanych jako darowizna gruntów, gmina nie może sprzedać"

  no to jak sprzedac zeby nie sprzedac? :)

  38 10 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  potrzebna baza noclegowa, duży hotel i nie dla najbogatszych...

  33 9 Odpowiedz

Zobacz więcej