Miasto

Jak zagospodarować 7 hektarów przy Rabie?

Jak zagospodarować 7 hektarów przy Rabie?

Teren od kompleksu sportowego na Zarabiu w kierunku Dolnego Jazu przeszedł w posiadanie gminy Myślenice. Jak zagospodarować ponad 7 hektarów ziemi przy brzegu Raby?

Gmina Myślenice otrzymała od Skarbu Państwa ponad 7 hektarów ziemi rozciągającego się od kompleksu sportowego do Dolnego Jazu. Oficjalne przekazanie gruntów odbyło się we wtorek 28 października. Podczas konferencji prasowej burmistrz zapowiadał, że teren ten gmina będzie chciała zagospodarować jako rozszerzoną strefę czasu wolnego. 

Co może powstać na tym obszarze? Pozyskanych jako darowizna gruntów, gmina nie może sprzedać, ale może zagospodarować je np. na cele rekreacyjne. - O ile znajdą się na to środki unijne - podkreślał burmistrz Maciej Ostrowski.

Plan zagospodarowania tego terenu opracowano już w 2007 rok jednak wiele z elementów, które zawiera nie są aktualne, ponieważ jak np. korty powstały w innej części Zarabia. Najbardziej prawdopodobne jest, że na tym terenie powstanie kąpielisko.

W ciągu najbliższych dwóch lat odbywać się będą konsultacje w ramach których opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania tego terenu. 

Co według Was mogłoby powstać w tym miejscu?

Powiązane tematy

Komentarze

 • Samanta Rigerr 4 lis 2014

  W ciągu najbliższych dwóch lat odbywać się będą konsultacje w ramach których opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania tego terenu......
  Bardzo szybko, nad zalewem dobczyckim konsultacje trwają 25 lat....

  60 5 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  potrzebna baza noclegowa, duży hotel i nie dla najbogatszych...

  33 9 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 lis 2014

   I kto będzie w nim mieszkał jak aktualna baza noclegowa jest nie wykorzystana?
   "Pozyskanych jako darowizna gruntów, gmina nie może sprzedać" idę o zakład że znajdą się furtki,sprzedać się nie da ale gmina może wydzierżawić a dzierżawca zrobi co zechce?Nie takie numery przechodzą w tym kraju.
   Ciekawe jakie zyski przynoszą aktualne obiekty typu strzelnica czy hala po odliczeniu rat kredytu?

   26 8 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  Potrzeba to sprzedać i długi spłacić, wystarczy popatrzeć ile obsługa odsetek kosztuje by wiedzieć ile kasy jest marnowane.

  26 43 Odpowiedz
  • mirek@ 4 lis 2014

   kolejny forumowy analfabeta: "Pozyskanych jako darowizna gruntów, gmina nie może sprzedać"

   no to jak sprzedac zeby nie sprzedac? :)

   38 10 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  najpierw to to trzeba zabezpieczyć, przy pierwszej lepszej powodzi będziemy mieć to samo co nad starym jazem, plac zabaw i tor przeszkód dla dzieci w jednym...

  46 7 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  Mi brakuje pięknych, zadbanych alejek z mnóstwem kolorowych kwiatowych kompozycji, które kwitną od wiosny po jesień. Róże, wrzosy, tulipany,alejka kwitnącej wiśni i tak można wymianiać:)
  Niby mamy park ale to tylko drzewa i krzewy, poprostu nuda.

  27 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2014

  Tak mi przyszło na myśl (wspominając miejsca odwiedzane): może ścieżka zdrowia z odpowiednimi przyrządami do ćwiczeń (coś jak np. w Rabce, co zawsze jest oblegane), może coś dla najmłodszych, czyli alejkę bajek ze znanymi postaciami (rodzic z dzieckiem chętnie wybierze się na spacer). Przy tym jakaś gastronomia, może i to kąpielisko.Tak, aby i dorośli i młodsi znaleźli coś dla siebie.

  40 2 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  Przepiszcie na mnie. Ja to załatwię w ciągu kilku miesięcy. :-)))

  14 11 Odpowiedz
 • 4 lis 2014

  Zanim cokolwiek skonsultują muszą doprowadzić Zdrojową do standardu drogi powiatowej i przede wszystkim zadbać o parkingi. Przy dolnym jazie w okresie letnim samochody stoją dosłownie w każdej dziurze. Kąpielisko - super, siłownia na świeżym powietrzu (w wielu miejscach takie są), coś dla rodzin z dziećmi. Może warto odtworzyć scenę jaka kiedyś była na miejscu obecnego parkingu na Zarabiu - coś a la amfiteatr. Hotel - potrzebny tylko duży bo korporacje nas omijają (konferencje) itp. Tylko o ile dobrze widzę to rośnie tam kapusta i pasą się kozy.

  15 Odpowiedz
 • OKOKI 4 lis 2014

  Lepiej niech znajdą inwestora żeby zbudował jakiś zakład pracy dla ludzi,jak ludzie będą mieli pracę a co za tym idzie pieniądze to sobie wolny czas sami zorganizują bez żadnej strefy.

  30 16 Odpowiedz
 • 5 lis 2014

  Szukają na co wydawać, bo jak wydają to wtedy łatwiej wydawać swoim, tu coś wpadnie tam coś wpadnie, i mamy coś się buduje a że mogło by 2 razy taniej to już inna bajeczka.

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2014

  Alleluja! Cud nad cudami. Osiem lat nic się nie działo ale jak trzeba pomóc Maciejowi w kampanii wyborczej to i wojewoda się musiał postarać. I to jest ta demoralizacja władzy o której pisałem.
  Teraz będzie pole do popisu tu przetarg tam przetarg ( ponoć startują już firmy które są w trakcie tworzenia), tu zamówienie z wolnej ręki , tu prawa ręka tam "lewa" dupa.
  Byle nikt nie przeszkadzał.
  W myśl zasady "ku...a ku..ie łba nie urwie".

  Strach widzę ogromny STRACH przed Naszym Jarosławem:}
  Strach ten wyłania się nawet z bagien nad Rabą:)

  10 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2014
  6 12 Odpowiedz
 • 6 lis 2014

  We wtorek rano już komisja chodziła i sprawdzała otrzymane grunty ;-) chyba wzbudziłem wielkie zdziwienie wśród komisarzy, że poranną porą też ktoś korzysta ze ścieżki biegowej ;-)

  5 1 Odpowiedz
 • 6 lis 2014

  Według mnie fajnie by było gdyby powstała taka siłownia na świeżym powietrzu za darmo widziałam to w paru miastach i zawsze była oblegana, albo też jakieś atrakcje zdrowotne np. tężnia solankowa sama korzystam i muszę dojeżdżać, poza tym na pewno mile widziane są kompozycje kwiatowe i inne rabaty przyjazne zwierzętom.

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lis 2014

  Najlepszy byłby LAS wtedy burmistrz z kolegami mógłby uprawiać swoje hobby czyli zabijać dziką zwierzynę:(

  4 11 Odpowiedz
 • Robert 7 lis 2014

  Tor dla quadów i crossów. Nie będzie wymówki, że muszą jeździć po lasach, bo nie mają gdzie. Może być jeszcze rondo dla drifterów, żeby nie musieli po rondach.

  11 4 Odpowiedz
 • Jozek Tula 7 lis 2014

  tor cartingowy

  6 3 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 7 lis 2014

  Zdecydowanie poparłabym siłownie na wolnym powietrzu!!!Okolica zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu już praktycznie od wczesnej wiosny do póznej jesieni i zimy.Idealnie pasowałaby przecież przy ścieżce rowerowo-biegowej która była strzałem w dziesiątke jeśli chodzi o inwestycje dla Nas mieszkańców.Gdyby powstał projekt budżetu obywatelskiego to przynajmniej moglibyśmy zdecydować co aktualnie jest potrzebne w mieście...a tak to zrobią jakiś parking,tor czy inne "cudo" na wyrost jak strzelnica czy stok...konsultacje konsultacjami..wiadomo jaki może byc finał..

  12 1 Odpowiedz
 • 7 lis 2014

  Siłownia byłaby super:)

  8 1 Odpowiedz
 • 8 lis 2014

  Chcecie siłownię to zróbcie sobie zrzutkę jako zainteresowani i sobie ją postawcie, a nie oczekujcie że z wspólnych pieniędzy specjalnie dla wąskiej grupy trzeba coś wybudować. Kolejny absurd obecnego systemu.

  4 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lis 2014

  Wybrano najgłupsze rozwiązanie z możliwych ktore doprowadzi do tego samego finału tylko okrężną drogą .Zamiast sprzedać działki na przetargu państwo ofiarowało gminie która to i tak po jakimś czasie opchnie tylko Skarb Państwa nic z tego nie będzie miał.

  1 4 Odpowiedz
 • Ewcia 12 lis 2014

  Dobrym pomysłem dla tego terenu byłaby rozbudowa trasy pieszo-rowerowej i oświetlenie jej oraz wzbogacenie jej o ławki, a przede wszystkim wysprzątanie terenu z "chaszczy" nad Rabą. Pomysł z siłownią na powietrzu jest bardzo fajny i pasuje do tego terenu, np. w nieodległej Rabce potrafili zmodernizowac stary park, tworząc taką siłownię. Korzystając z ich pomysłów można by zbudować niewielką tężnię solankową, a na niewielkie imprezy muszlę koncertową. Tam się to sprawdza i przyciąga turystów.

  7 Odpowiedz
 • 12 lis 2014

  amfiteatr! tego jeszcze nie było, a trochę kapel jest i jakby mieli możliwość to by się coś działo a nie stare wyleniałe gwiazdy. Widoczny jest brak ławek przy ścieżce pieszo-rowerowej, nie każdy jest młody i silny, siłownia na świeżym powietrzu jak najbardziej przynajmniej coś by było dla ludzi, którzy nie śmierdzą groszem (na strzelnice niestety trza mieć kasę, to samo z kortami). Baseny? nie ten klimat, odkryty jest po drugiej stronie Raby i jakoś nie generuje kasy... chyba że trzeba dofinansować - remont, remont i jeszcze raz remont, prywaciarz tyle kasy nie wyda na coś co nie jest jego.

  3 Odpowiedz
  • 13 lis 2014

   Chyba trochę młody jesteś bo scena na powietrzu była na Zarabiu - tylko jakieś 15 lat temu, albo i lepiej. Wtedy na Zarabiu stal wielki Hotel, była dyskoteka i właśnie scena. Teraz mamy wielki parking (i tu dziękujemy), halę sportową i strzelnicę. Niestety czasy się zmieniają.

   1 Odpowiedz
   • 19 lis 2014

    Pamiętam, a w kaplicy na Zarabiu dawnej Parkowej (po drugiej stronie ulicy) można było się nachlać piwem. A obok amfiteatru przedłużenie "hotelu" taka oszklona dobudówka, były dancingi. Teraz żeby potańczyć to trzeba jechać na "wieś" do Krakowiaków w Głogoczowie na "Baciary". Domki, namioty tak kiedyś to tam było i ludziska przyjeżdżały, a teraz? Pamiętam jak ktoś (jeszcze nie było internetu i komórek) ogłosił że będzie zlot Depeche Mode tam w amfiteatrze.... ale ludu się zjechało (młodzieży) i jak się zorientowali że ktoś se kawał zrobił to pobliskie pola z burakami zorali i komuś jeszcze wtukli, podobno winowajcy... To se ne wrati.

    1 Odpowiedz
 • 17 lis 2014

  Skoro teren przy ścieżce ROWEROWO -BIEGOWEJ należy do Gminy to proponuję ową ścieżkę poszerzyć o alejkę dla spacerowiczów i odgrodzenie jej od ścieżki, co by nie łazili pod koła rowerów i po pod nogi biegających.

  Budynek, który zajmuje strzelnica, nikomu prócz pana Burmistrza niepotrzebna, proponuję zamienić na kręgielnię, co byłoby z pożytkiem dla większości mieszkańców.

  2 1 Odpowiedz
 • 18 lis 2014

  Ja uważam, że choć część terenu wypadałoby przeznaczyć na porządne pole namiotowe i domki, tak jak kiedyś, żeby ściągnąć do Myślenic turystów klasy „średniej”, którzy nie chcą wypoczywać w hotelach, ale mogą w dużym stopniu przyczynić się do rozruszania sektora handlowo-usługowego w okresie letnim. No i oczywiście aż prosi się o jakieś miejsce na imprezy, jak legendarne dyskoteki u Snajpera. Znów niekoniecznie za wielką kasę z drinkami za 4 dychy, ale dla naszej młodzieży i przyjezdnych.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej