Miasto

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

Starostą powiatu myślenickiego został Józef Tomal mimo, że większość w radzie powiatu miało Prawo i Sprawiedliwość

W wyborach do rady powiatu wygrał PiS, któremu w radzie przypadło 13 z 25 mandatów co oznaczało, że w radzie posiadał większość. Forum Ziemi Myślenickiej zdobyło 6 mandatów, Przyjazny Samorząd 3, Ludowcy i Platforma 2, a Solid Pol 1.

Wczoraj odbyła się pierwsza sesja rady powiatu podczas której radni wybrali przewodniczącego (Jan Marek Lenczowski - PiS), wiceprzewodniczących (Krzysztof Halek - PiS i Anna Rapacz - PiS). 

W wyborach na starostę radni w tajnym głosowaniu wybierali pomiędzy Józefem Tomalem a kandydatem PiS - Jarosławem Szlachetką. Stosunkiem głosów 13 do 12 wygrał Józef Tomal (Forum Ziemi Myślenickiej), mimo że jego ugrupowanie zdobyło 6 mandatów, a koalicjanci w sumie mieli ich 12. Wicestarosta zostanie wybrany podczas kolejnej sesji.

Na ten temat piszecie również na forum

 

 

Radni powiatowi w kadencji 2014-18: 
PiS: Władysław Kurowski, Krzysztof Halek, Marek Mikoś, Kazimierz Panuś, Stanisław Suder, Aleksandra Korpal, Roman Knapik, Jan Lenczowski, Piotr Dziadkowiec, Elżbieta Kudłacz, Jolanta Majka, Anna Rapacz, Krzysztof Dybeł, Forum Ziemi Myślenickiej: Józef Tomal, Piotr Ceranowicz, Zofia Góralik, Tadeusz Żaba, Bolesław Pajka, Henryk Migacz, Ludowcy i Platforma: Mieczysław Kęsek, Józef Dudzik, Przyjazny Samorząd Terytorialny: Krzysztof Heród, Tomasz Suś, Edward Zadora, Solid Pol: Andrzej Pułka

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 2 gru 2014

  Przeciągnęli jednego PISowca na ciemną stronę mocy :D

  47 41 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  można się domysleć, kto zdracił PIS prawdopodobnie może być nim Pan z Dobczyc ....

  22 43 Odpowiedz
  • 4 gru 2014

   Ach Borzęta, Borzęta.....co na to uczniowie i rodzice????
   No cóż ale jak się jest uzależnionym od władz to można się spodziewać takich rezultatów.

   17 3 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    4 gru 2014

    no tak - idealny przykład uzależnienia - Jarosław Sz. Wielki - startuje gdzie się da

    23 10 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     4 gru 2014

     Startuje gdzie się da i osiąga wynik czyli ma poparcie wyborców a wam żal ....ściska.Jakoś wyborcy oddali na Niego tyle głosów a sprzedał go Judasz z jego otoczenia za jakiś ochłap.

     11 24 Odpowiedz
     • 4 gru 2014

      Tak startuje gdzie się da i jedyne co ma to sejmik woj. małopolskiego. Najlepsze w tym jest to, że w ostatnich wyborach do sejmiku miał ok 25 tysięcy głosów a wtedy PiS nie miał takiego poparcia. Teraz (2014r.) PiS ma dużo większe poparcie a p. Szalchetka ok 23 tysięcy głosów. Więc faktycznie osiąga "lepsze" wynik. Poza tym ciekawe gdzie jeszcze będzie p. Szlachetka startował ? Skoro tak chce wszędzie się wcisnąć (o byciu Starostą już nie mówię bo to porażka żeby osoba która chciała być Burmistrzem nagle miała być Starostą w wyniku jakichś gierek politycznych) to gratuluję osobom które oddają na niego głos. Taki niezdecydowany karierowicz chyba na żadne stanowisko się nie nadaje.

      26 16 Odpowiedz
     • 5 gru 2014

      No to judasz oszukał judasza, bo skoro Jarek naciąga wyborców na sejmik a potem robi ich w jajo i zamierza zmienić posadkę to ma co mu się należało... Chciało się ale nie udało. I komu żal ... ściska??? A poparcia na burmistrza jakoś nie dostał . Oj, ale tu odchodzi naginanie interpretacji. Już się w tym gubicie i sami sobie zaprzeczacie...

      43 11 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 gru 2014

   pan z Dobczyc to chyba chodzi o pana Marka L. który został przewodniczącym rady; w sumie podejrzane że dwie kadencje temu był radnym powiatowym z list J. Tomala, a w ostatniej kadencji 2010 - 2014 też startował z list J. Tomala, ale tym razem się nie dostał, wiec podczas minionych wyborów postanowił iść razem z PiSem, bo wiadomo że większe szanse....czyżby przyjaźń z obecnym starostą zgasła, czy może układ ? kto wie.....

   9 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Popatrzcie co się działo na głosowaniu:

  http://www.myslenice-itv.pl/wylom-w-pis-jozef-tomal-nadal-starosta-nerwowo-na-inauguracje-nowej-rady-powiatu-myslenickiego/

  To są normalnie jaja co wyprawiał PIS - WSTYD !
  Nie umiecie przegrywać Panowie ...

  A dla Starosty- Gratulacje.

  66 38 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   To normalne jaja co robi Tomal, płacze że ludzie kartki pokazują awanturuje się a na końcu niby taki prawy człowiek - WTYD !! I to miała być demokracja ?

   61 64 Odpowiedz
   • 2 gru 2014

    Przepraszam ale głosowanie tajne to głosowanie tajne. A PiS sobie wymyśla że mają kartki pokazywac? To są jaja.

    71 18 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Super Lubie To :)

  47 16 Odpowiedz
 • .... xxxx 2 gru 2014

  Ludzie głosują na PiS niestety a ta partia w Myślenicach sama sobie nawet nie ufa. Jak widać mają wygrane Wybory i kończy to się jak zwykle. Dlaczego nie szanują głosu ludzi, większość tych kandydatów zdobyła sporo głosów tylko z tego względu że byli z list PIS-u. Czas to zmienić. Proszę sprawdzić kto jest w zarządzie Powiatu Myślenickiego PiS: Stanisław Cichoń, Jan Trzepacz, Kazimierz Dąbrowski dlaczego na czas wyborów to był Komitet Wyborczy Macieja Ostrowskiego czyżby nie przynależeli w czasie wyborów do Partii?? Niestety moje zaufanie w Tych wyborach stracili. Wyborcy mają zaufanie do tych ludzi niestety jak zwykle to nie Ci na których oddajemy głosy będą o Nas decydować. To świadczy tylko o tym że nie byli warci tych głosów.

  39 31 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Mimo, że PIS wygrał wybory do rady powiatu, to jednak przegrał. Była niepowtarzalna szansa "przewietrzenia" Starostwa, to jednak PIS mając samodzielną większość nie był w stanie tego zrobić. Przykre to i smutne, że jeden radny, pewnie w zamian za profity dla siebie i rodziny głosował wbrew większości. To już jest koniec pisu w Myślenicach, przynajmniej dla mnie.

  61 34 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   W pełni się zgadzam!
   Pomimo, że nie jestem sympatykiem tej partii, to nie rozumiem co robi zarząd wojewódzki tej partii?
   Jak można mając matematyczną większość przegrać głosowanie?
   Chyba napiszę na ten temat książkę i zarobię fortunę :)
   Cały PIS myślenicki powinni po prostu rozwiązać, albo wysłać do szkół moskiewskich na praktyki :)

   38 16 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  dla tych co głosowali na PIS, to jest oszustwo, jak można tak traktować swych wyborców, myśle że dla większośći partia straci juz zaufanie.... jak zawsze w polityce UKŁADY gonią układy...

  51 27 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Bolek ale to działa więc dlaczego nie korzystać ze sprawdzonych sposobów?
  https://www.youtube.com/watch?v=NooStbUwn10

  12 31 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  I to nazywamy wyborami rady powiatu. Pyskówka w trakcie przeprowadzania wyborów w której prym wiedzie Tomal a potem wybierają takiego krzykacza na starostę. Takiej kompromitacji nie spodziewałem się na sesji ale jak mówił jeden z klasyków jaka rada takie wybory i taki starosta.

  51 58 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Kupowanie radnego z przeciwnego obozu za profity dla niego i dla jego rodziny jak nazwiesz ? Swoją drogą zdrajca i tqk zostanie ujawniony ale pan tomal niech nie będzie takim strażnikiem moralności :)))

  47 52 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Błazenadę to PIS robił ... Co to za standardy żeby zmuszać swoich radnych do pokazywania karty do głosowania na kogo oddali swój głos ?

  To jest dopiero niepoważne, widocznie ten radny z PISu wie kim jest Szlachetka i co się można po nim spodziewać to dla naszego dobra i całego Powiatu zagłosował na Tomala :-)

  81 35 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  A co Ty mi będziesz mówił komu ja mogę pokazywać swój głos a komu nie ? tylko zdrajca miał coś na sumieniu. Ludzi uczciwi jakoś nie mieli problemu z tym żeby pokazać na kogo głosują. Już nie oczerniaj szlachetki bo to słabe się robi i dziecinne.

  34 72 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Zasada tajności głosowania polega na tym, że głosowanie odbywa się w sposób anonimowy i żadna z osób trzecich nie ma prawa poznać głosu wyborcy.

  Bolek- zrozumiałeś ?

  74 23 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   Regułki wiesz gdzie wsadź ? :) i co zabronisz mi pokazywania na kogo głosuje w takim razie ? hahaha tylko Ci którzy coś mają na sumieniu tego się boją :) i taka jest prawda

   24 51 Odpowiedz
   • 2 gru 2014

    Typowe działanie partii Prawo i Sprawiedliwość. Czyli łamanie prawa w tym przypadku jeśli chodzi o głosowanie tajne. Prawo i Sprawiedliwość czyba wybiórczo egzekwuja prawa takie które są dobre dla nich. Jest to łamanie prawa i tyle.

    55 19 Odpowiedz
   • 2 gru 2014

    To przedstaw się z imienia i nazwiska Bolku o czystym sumieniu. Prawda?

    36 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Bolek napisał
  "To normalne jaja co robi Tomal, płacze że ludzie kartki pokazują awanturuje się a na końcu niby taki prawy człowiek - WTYD !! I to miała być demokracja ?"
  A Ty bys nie płakał,gdzie z takimi kwalifikacjami znajdzie taką robotę za taką kasę?
  Na świecie przeprowadza się wiele skomplikowanych operacji rozdzielenia bliźniąt ale podejrzewam że najlepsza klinika nie jest w stanie przeprowadzić operacji rozdzielenia naszych pseudopolityków od koryta.

  50 48 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   krowka pokaż swoje kwalifikacje? zdałaś tą mature czy nie?

   Nie wyobrażam sobie gdyby ktoś na moją rodzinę pisał takie rzeczy jak na rodzinę Tomala. Tyle kłamstw i pomyj kierowanych skrzętnie przez Jarosława a wykonywanych np. przez panią Dudek to już przesada. Który z forumowiczów mógł być w takiej sytuacji i teraz jako doświadczony może powiedzieć jak się z tym czuł? Ja nie mogę ale mogę docenić gest wzruszenia starosty.

   Chce podkreślić jeszcze jedną rzecz! STANISŁAW CICHOŃ był radnym 3 kadencji rady powiatu! NIKT nie wymienił jego nazwiska prócz Tomala i uważam że szacunek i hołd oddany panu Stanisławowi to idealne odwzorowanie tego jaki Starosta jest człowiekiem.

   55 16 Odpowiedz
   • 2 gru 2014

    No tego to już nie ścierpie, Tomal sie żali w Itv że to niby Łatas, Obajtek i Szlachetka stoją za pomówieniem jego osoby! kurcze gościu otrząsnij sie nie sądze żeby Obajtek zajmował sie takimi bzdetami, jego tez opluwali i świństw narobili, klepsydry rozwieszali po Gminie. Więdz zastanów sie zanim zaczniesz kogo kolwiek oczerniać.

    15 43 Odpowiedz
    • 2 gru 2014

     Nie będe się odnosił do błędów językowych, których w Twojej wypowiedzi jest miliard.

     Tomal w wywiadzie nie mówi że oni stoją za pomówieniami, mówi tylko że byli uczestnikami brudnej kampanii wyborczej. Każdy już się może domyślić dlaczego. Publikowanie na dzień przed ciszą wyborczą artykułu paszkwilu na Tomala chyba nie było uczciwe? Cała ta szopka z Beatą Dudek, która ostatecznie poległa w wyborach do rady Dobczyc i na burmistrza Dobczyc to nie jest brudna kampania?
     Nikt nie mówi o tym, że to Jarek stał za tym ale nie zmienia to faktu z jakich pieniędzy byli finansowani prawnicy pani D.... Z naszych pieniędzy podatników niestety bo z subwencji dla partii politycznych na kampanie które PiS dostał od rząu (w powiecie tylko PIS jako partia ogólnopolska).

     44 14 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Krówka nie komentuj nie glosowalas. Nie masz i teraz glosu więc nie narzekaj.PiS zastraszal ludzi dlatego chciał takiego głosowania proste i logiczne. Po trzecie zapraszam do zobaczenia rankingu powiatów nasz jest na 3 miejscu w Polsce. Tyle w temacie.
  http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking\Main&id=3&edition=39

  47 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  " Przyjaciel" Pajka znalazł podobnego sobie i PiS popłynął. Ach ten Bolek dwa razy wystawił PiS do wiatru i przewrócił wszystko do góry nogami. Ma zastąpić wójta Obajtka w Pcimiu, który szuka następcy i który go w wyborach forował jako czarnego konia. Niech nam żyje Bolek Warszawski. On decyduje o losach powiatu przez ostatnie lata. Dziwne, że sam starostą "ponad podziałami" nie chce być. No, ale stolec wójta mu w głowie.

  18 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  krowka123- nie byłaś do głosowania, ale pierwsza jesteś do komentowania ...

  39 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Przynajmniej nie zostałam wystawiona do wiatru jak inni którzy myślą naiwnie że ich głos coś znaczy.Bawią mnie te zabawy w koalicję rzekomo dla dobra wyborców,władzę zdobywa się nie dla dobra społeczeństwa ale aby rządzić,każdy kto myśli inaczej jest naiwniakiem.
  Teraz mogę spokojnie śmiać się z zabawy chłopców w długich spodenkach i czytać mądrości wystawionych do wiatru wyborców.

  18 39 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  A mnie zastanawia postępowanie PIS. Nie wystawili Kurowskiego, który miał najwięcej głosów tylko Pana Szlachetkę, który już został wybrany do sejmiku wojewódzkiego. Jeśli rzeczywiście jest tak ( jak po wyborze mówił Tomal ) że Szlachetka musiałby zrezygnować z tamtej funkcji to moim zdaniem nie jest to fair wobec wyborców którzy na niego głosowali, aby wszedł do sejmiku wojewódzkiego. Może należało by się zdecydować czy się chce być burmistrzem, członkiem sejmiku wojewódzkiego, czy starosta powiatowym..

  84 14 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   Na to samo zwróciłem uwagę.. p. Szlachetka chciał chyba złapać za dużo srók za ogon. Jeśli tak mu zależało na stanowisku starosty, trzeba było kandydować do rady powiatu, zamiast okrężną drogą przez sejmik małopolski, wtedy na pewno zostałby wybrany na radnego i miałby dużą szanse zostać starostą, a tak jak się chce tylnymi drzwiami wejść, zajmując miejsce wybranego przez społeczeństwa p. Kurowskiego, to się można przejechać jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.

   66 11 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Dlatego Pan Józek tak krzyczał o demokracji bo przecież musiał za wszelką cenę ukryć swojego sprzedawczyka w szeregach pisu. Co go obchodzi jak pisowcy głosują i komu pokazują kartki :) aaa i nie zapomnij się się pobić przy tych komputerach ;)

  38 44 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Może warto wyszukać tego Judasza z PISu ?
  Mnie osobiście zastanawia dlaczego Pan Halek przed wyborami lansował się razem z Panem Tomalą w trakcie turne po miejscowościach naszego powiatu.

  27 43 Odpowiedz
 • Ewcia 2 gru 2014

  Tak dużo tutaj głosów, że człowiek z PiS-u zdradził, mogli mieć swojego starostę, wyborcy zostali oszukani. A jak dla mnie to w naszym miasteczku ludzie głosowali na osobę, a nie partię, więc nie potrzebnie te spory. Wiem, że sporo osób np. starszych głosowało na danego człowieka, bo go zna, a nie dla tego, że należy do danej listy wyborczej.

  43 12 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  krowka123 nikt nie płakał o kartki. Za dużo oglądasz telenowel. A jeżeli komuś się łamie głos ze wzruszenia to tylko beton tego nie zrozumie. O kasie to ty może i masz pojęcie, ale o robocie i przede wszystkim odpowiedzialności to już za cienki móżdżek, choć łeb duży... Natomiast takiego kapo-komando jak przy tej urnie to dawno już nie widziałam. Niech się schowają wszystkie kabarety!!! Opatrzność czuwała nad powiatem!!!!!!

  49 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Mnie też ciekawi dlaczego PIS wystawił na kandydata na Starostę p. Szlachetkę a nie jak na początku mówiono p. Kurowskiego ? Co się takiego stało, że nagle Pan Szlachetka chciał zrezygnować z Sejmiku Wojewódzkiego na rzecz stanowiska Starosty ? Dziwne ?

  62 8 Odpowiedz
 • Ewcia 2 gru 2014

  Bo panu Szlachetce wydaje się, że ma monopol na władzę w swojej partii na terenie naszego powiatu.

  62 14 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Powiem tyle - przykro mi na to patrzeć że w samorządy wkradła się gówniana polityka... a my potrzebujemy po prostu dobrego zarządzania i sprawnego managera a nie polityki, układów itp.

  33 12 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Sprawiedliwość triumfuje

  40 16 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  PIs mógł wystawić do sejmiku kogoś innego niż Szlachetka i wtedy Jarek by mógł zostać radnym. Wtedy zrozumiałbym zakusy na staroste, natomiast nie rozumiem dlaczego Jarek ze sloganami na ustach o zmienianiu naszego rejonu chcial nas Myśleniczan zostawić bez swojego reprezentanta w sejmiku?! Nie można łączyć funkcji radnego sejmiku i starosty. Wstyd!

  Mistrzostwem na tej sesji było przyprowadzenie pani adwokat przez PIS aby na prędce wyszukiwała jakieś kruczki prawne i nie domówienia w paragrafach... to jest demokracja uczciwa?! To jest pisowska demokracja...

  60 14 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  bardzo dobrze, bardzo dobrze oby tak dalej...

  36 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Tomal ma jeszcze czelność kogokolwiek oskarżać, a osoba z Pis-u to tak z własnej woli oddała na niego głos bez wcześniejszego namawiania i być możę konkretnych profitów itp....ludzie przejrzyjcie na oczy T.znowu jest na stanowisku starosty w wyniku dokładnie przeprowadzonej akcji, a jak było 4 lata temu ????

  29 53 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   Muza Ty przejżyj na oczy... Masz większość w radzie , chcesz jakieś stanowisko, to w jakim celu popierasz mniejszość ?! Co Ci to da skoro i tak jesteś w większości i możesz dogadać się ze swoimi odnośnie tego jakie chcesz stanowisko... Myślenie nie boli a przynajmniej chłodna analiza.
   I nie pisz że ma czelność kogokolwiek oskarżać... Jakbyś był w takiej sytuacji jak on to byś zapewne zrozumiał że gość się po prostu bronił przed tym co się wydarzyło w tygodniu wyborczym.

   38 14 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   Muza, wyobraź sobie że ktoś może działać nie po twojej myśli tylko z przekonania... I bez żadnych profitów. Są jeszcze tacy ludzie. Nie każdy jest podobny do ciebie (na szczęście). Szczuje tylko jedna partia i to na każdym szczeblu. Dobrze się stało że osoba która potrafi tyle zrobić dla powiatu została na swoim miejscu. I nawet największym szczekaczom udogodnił np. poruszanie się po drogach (mimo że nadal kładą mu kłody pod nogi). Trochę wiary w ludz.. Nie każdy jest taki PiSek jak ty. No to miłego hau, hau!

   38 16 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    2 gru 2014

    Czyli zdrada, tchórzostwo, jest najwyższym celem. najpierw start z PIS bo się może uda przejść ,a potem olewka, macie wartości warte siebie, szkoda polemizować żegnam i chwalcie swego Józia ponad niebiosa on taki nieskazitelnie uczciwy.

    29 40 Odpowiedz
    • 2 gru 2014

     Jeżeli jedyna osoba z pis zorientowała się w końcu kombinacjach swojej partii co do kandydata na starostę to bardzo słusznie zareagowała. Po to została obdarzona zaufaniem żeby trzeźwo myśleć a nie iść ślepo za większością. Masówki są może w twoim stylu ale na szczęście dla partii istnieją w niej osoby kompetentne, choć nieliczne. Jak widać nie zgodził się tzw. zdrajca na rozdanie znaczonych kart. Szlachetka niech się wreszcie zdecyduje czego chce, siądzie na ... i weźmie się do jakiejś roboty. Najwyższy czas. A ty się naucz przegrywać z honorem skoro jesteś tak nieskazitelna jak twoja partia (pokerzystów). Do polemiki potrzeba merytoryki. Wczoraj pokazaliście jak potraficie naginać Prawo do własnej Sprawiedliwości...

     46 13 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  [cytat=random]Nie będe się odnosił do błędów językowych, których w Twojej wypowiedzi jest miliard.

  Tomal w wywiadzie nie mówi że oni stoją za pomówieniami, mówi tylko że byli uczestnikami brudnej kampanii wyborczej. Każdy już się może domyślić dlaczego. Publikowanie na dzień przed ciszą wyborczą artykułu paszkwilu na Tomala chyba nie było uczciwe? Cała ta szopka z Beatą Dudek, która ostatecznie poległa w wyborach do rady Dobczyc i na burmistrza Dobczyc to nie jest brudna kampania?
  Nikt nie mówi o tym, że to Jarek stał za tym ale nie zmienia to faktu z jakich pieniędzy byli finansowani prawnicy pani D.... Z naszych pieniędzy podatników niestety bo z subwencji dla partii politycznych na kampanie które PiS dostał od rząu (w powiecie tylko PIS jako partia ogólnopolska).[/cyt

  Tak tak uczestnikami... widocznie nie umiesz słuchać ze zrozumieniem!!!

  13 32 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   Co tu jest do rozumienia?! Każdy kandydat na radnego/wójta/burmistrza jest uczestnikiem kampanii wyborczej. Czy są to plakaty czy cokolwiek nie ma to znaczenia.
   A czy kampania była brudna to już każdy chyba widział.

   33 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  random to ty przejrzyj bo nawet mając większość w radzie to nic z tego jeśli ktoś komuś zaproponuje prywatnie coś więcej niż większość w radzie ,teraz widać jakich frajerów z nas robią kandydaci na radnych,z jednej i drugiej strony , a starosta nie należy do świętych więc go nie broń tak zajadle, a może to ty jesteś JT. Cóż można dodać żenada.

  17 40 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   slucham więc co więcej zaproponować można prywatnie ? może jablka ? Nie, nie jestem JT, jeśli chcesz dowodu możemy się spotkać i popolemizować jeśli tak odważnie oskarżasz w internecie.

   30 10 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Tak Ty wiesz najlepiej kto komu zaproponował....
  Muza a Ty jesteś może J.SZ?? tak można w nieskończoność.
  Nie rozumiem kandydatury Jarosława, który wygrywając teraz na starostę, za rok rzuca powiat i startuje na posła, a przez ten rok rezygnuje z sejmiku, zdobywając tam 23 tys głosów.
  To jest dopiero olanie wyborców, 23 TYS wyborców.!!!

  48 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  setupsetup żyje, a ja myślałem, że nie dojdzie do siebie po fetowaniu zwycięstwa wójta z Pcimia, on zaś dalej ubarwia forum językiem swym i klimaty Górnej Trzebuni tu przenosi, Jack Daniels na Ciebie czeka w Shopie

  14 10 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Tak na marginesie, pewne osoby w Pisie zanim wejdą w polemikę na temat tajności głosowania, powinny wykazać się odrobiną kultury osobistej a nie dyskutować z pełnymi ustami paluszków..

  45 11 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   Tak czytam z niedowierzaniem bo wydaje mi się że niektórzy z komentujących mają usta pełne nie tyle paluszków co przyrodzeń swoich mocodawców. (Proszę o wybaczenie za ten wulgarny kolokwializm ale żaden inny mi tu nie pasował).

   17 38 Odpowiedz
   • 2 gru 2014

    Oglądnij film z sesji na myślenice.itv a potem komentuj. Zresztą komentarz typowy dla pewnej partii słynącej z takich określeń.

    35 9 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  to są już jaja pis ma większość w radzie a nie ma swojego starosty

  46 3 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Myślę ze komentarz na powyższy post jest zbyteczny. Obaj doskonale wiemy że lina władzy ma dwa końce, jak z jednej strony pociągną to tym po drugiej stronie braknie. Na kolanach, ciężej się przewrócić...

  12 27 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  i oto wyszło jak lud kocha swoich Jarosławów, PiS - Płaczcie i Spadajcie (do Pcimia swej twierdzy)

  47 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Kompromisowym rozwiązaniem byłby Pan Bolesław Pajka na starostę. Po 24 latach demokracji taki starosta się powiatowi należy jak chłopu ziemia. Połączenie PiS-u warszawskiego z miejscowym dałoby stabilność naszemu powiatowi. Udręczona walkami i podchodami rożnych frakcji i podfrakcji , biedna Ziemia Myślenicka zaznałaby rozkwitu i dobrobytu wszelakiego. Stałaby się mlekiem i miodem płynąca. A i starosta błyszczałby na tle inych starostów kraju iczym dyjamet. Same plusy.

  9 36 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Czytając Wasze posty aż włos się na głowie jeży, ponieważ nie znacie chyba zasad podziału władzy. W powiecie rządzi PiS jako Rada Powiatu (władza ustawodawcza), natomiast władzę wykonawczą sprawuje Starosta. Z powyższych wpisów widać, że osoba starego-nowego Starosty większości nie odpowiada ze względu na kolor włosów, ubiór, czy wysławianie się? Przecież jeżeli PiS będzie solidarnie głosował, to wszystkie postulaty, apelacje opozycji będzie odrzucał, a swoje przegłosowywał. Więc o co tyle hałasu? Jeżeli ktoś zazdrości posady Panu Tomalowi, to przecież sam mógł wystartować w wyborach i ubiegać się o sprawowanie władzy. A co się tyczy Pana Szlachetki to niech się zastanowi co chce robić bo swoim zachowaniem w kolejnych wyborach przegra z kretesem....

  49 15 Odpowiedz
  • 2 gru 2014

   O jakiej większości piszesz? Myślisz, że Pan Starosta "zbudował" większość na jedno głosowanie???
   Nie bądź śmieszny...
   Po prostu na nocnych naradach zbudowano "cudowną koalicję", która wygląda następująco:
   Opozycja + jeden radny z PIS = WIĘKSZOŚĆ :)

   15 32 Odpowiedz
   • 2 gru 2014

    Na tą większość wskazuje matematyka. Natomiast PiS jest ugrupowaniem w którym osoby głosują "jak wiatr zawieje" tak więc twoje równanie przypuszczam nie jest prawdziwe, ponieważ wielokrotnie większość będzie wynosić powyżej jednego głosu. Dlatego też zgadzam się że taką partię powinno się rozwiązać i byłoby więcej tlenu dla innych, którzy chcą coś zrobić a nie tylko mieszać.

    33 9 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  a nie sądzicie, że tym jednym co się wyłamał mógł być były burmistrz, już się witał z gąską jako ten z największym poparciem i jakimś tam doświadczeniem, zapewniany wszędzie, że to on będzie miał ten zaszczyt być władcą a tu wpada jakiś młokos z krzykiem, że "to ja jestem tutaj naczelnym Jarosławem i tylko ja znam innego naczelnego Jarosława a wy dziady możecie mi najwyżej majty prać po basenie" no i się dziad mógł wkurzyć

  45 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2014

  Gratuluję staroście życia ze świadomością że ponownie nim został dzięki zdradzie kogoś z pisu.
  Ale czego się można spodziewać? ludzie " honoru".
  I biorą w tym udział te leśne dziadki Edki, Bolki ,Heńki ale dają świadectwo całym swoim życiem.
  Buraki do pola inteligencja na salony.

  22 34 Odpowiedz
  • 3 gru 2014

   gratulacje Jarkowi życia w świadomości, że wszyscy się z niego śmieją bo wszędzie próbuje dorzucić swoje 3 grosze i nigdzie mu nie wychodzi. Za rok wybory do parlamentu, też wystartuje... A wybory prezydenckie? Może też spróbuje?

   43 20 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    3 gru 2014

    Random urzędnik w pracy nie powinien siedzieć na forum tylko się zająć pracą bo marnuje pieniądze podatnika.
    Gratuluję Jarosławowi zostanie Radnym Sejmiku z wynikiem 24 tys.

    21 39 Odpowiedz
    • 3 gru 2014

     nie będe z Tobą dyskutował bo to do niczego nie prowadzi... chcesz napisz do redakcji o numer ip i sprawdź..
     Proponuje tylko nie rzucać i oskarżać bo w tym najlepsi są tylko Pisowcy..

     35 21 Odpowiedz
    • 3 gru 2014

     Kolego z ugrupowania Pisu oszczędź czasu innym i nie wylewaj żali

     32 11 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    3 gru 2014

    hehe dokładnie to samo pomyślałem, że w kolejnych wyborach na pewno będzie próbował swoich sił, śmiech na sali;);) zapomniał tylko po drodze do powiatu wystartować:):)
    byle się dorwać do stołka,
    kończ waść WSTYDu oszczędź!

    46 13 Odpowiedz
  • 3 gru 2014

   Skoro pis łapie wszystkie wrony za ogony i zbiera do swojego kręgu nawet byłych komuchów w swoim poście rzeczywiście masz rację. Dlatego jeden musiał coś z tym zrobić... I bardzo dobrze!!!

   40 12 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  To już koniec PiSu w Myślenicach, SZTANDAR WYPROWADZIĆ !

  W życiu na nich nie zagłosuję, sprzedawczyki jedne!

  49 13 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Uważam, że ktoś kto startuje z list tylko po to żeby później zdradzić wyborców i kolegów z jednego ugrupowania tylko dla swoich materialnych korzyści, powinien zapaść się ze wstydu pod ziemię. Nie róbmy ze zdrajcy bohatera. Gdyby był przekonany do tego co zrobił, to otwarcie by się przyznał!!! A może ktoś go zastraszył??? Trudno to ocenić. Ciekawe co stanie się w piątek czy oszust i zdrajca w końcu się ujawni???
  Przy okazji, błagam was ludzie przestańcie obsmarowywać jednego czy drugiego kandydata, bo jest to naprawdę niesmaczne.
  Dla mnie liczy się kto zdradził i się nie przyznał. Gdyby głosował zgodnie ze swoim sumieniem niczego by się nie wstydził.

  23 32 Odpowiedz
  • 3 gru 2014

   Otóż właśnie chodzi, że zagłosował zgodnie ze swoim sumieniem, a nie z odgórnymi wytycznymi :)

   42 12 Odpowiedz
  • 3 gru 2014

   W tej partii przyznać się do głosowania z własnym sumieniem to samobójstwo! Nie zauważyłeś securitatea przy urnie??? Ciekawe czy byłbyś takim odważnym cwaniaczkiem. To sam pis doprowadził do tego, że jego ludzie nie mają poczucia swobody tylko przymuszania z wiadomymi konsekwencjami. Tam się nie szanuje człowieka, tylko stawia pionków do pionu...

   40 13 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,

  Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

  25 7 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Do PIS Myślenice:
  Szanowni Państwo reprezentujecie żłobek polityczny!
  Proponuję wziąć kilka lekcji od obecnego obozu rządzącego a może będzie awans do przedszkola.
  Należy sobie zadać pytanie:
  Jaka jest różnica pomiędzy PIS Myślenice a obozem Pana Starosty?
  Ot taka:
  Obóz Pana Starosty mając MNIEJSZOŚĆ w radzie był w stanie w kilka dni zbudować WIĘKSZOŚĆ, a PIS mając WIĘKSZOŚĆ nie był w stanie jej UTRZYMAĆ przez kilka dni.
  Amen !

  54 11 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Gdybym miał radzić coś staroście z dobroci serca to tego aby:

  -równie często zauważał ludzi na ulicy już po wyborach, tak jak widział ich przed wyborami,
  - i zastąpił słowo ja, w opowieściach o sukcesach powiatu, słowem my.

  I życzę nowo wybranym władzom gminnym i powiatowym, porównywalnych sukcesów, jakie odnieśli w poprzedniej kadencji.

  25 29 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  I jeszcze coś do osób, które "poszukują" Judasza z PIS:
  Nie szukajcie tego "na dole" który "zmienił barwy", a tego "na górze" który go na listę wyborczą wpisał.
  Bo to jego wina.
  Układając listy trzeba pewne zdarzenia PRZEWIDYWAĆ !!!
  Czyżby ktoś nie odrobił lekcji z przed 4 lat?

  19 23 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Dzisiaj wpadła mi w ręce ulotka tej treści: ZDRAJCA Z MYŚLENIC WYBORCY RADNYCH POWIATU MYŚLENICKIEGO. XX XX WYBRANI PRZEZ WYBORCÓW PIS. ZDRADZILI PRZY WYBORZE STAROSTY I GŁOSOWALI NA STAROSTĘ PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I INNYCH. JUDASZ JAK ZDRADZIŁ TO ZARAZ SIĘ POWIESIŁ. ZDRAJCY ODWAGI!!!!!!!!!! TWÓJ WYBORCA." Zastanawiam się czy aby nie jest to nakłanianie do samobójstwa? Przez prawych i sprawiedliwych co niedzielę przystępujących demonstracyjnie do komunii ?

  33 10 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Bez sensu. Wychodzi na to, że dwóch zdradziło (wg. tej ulotki czy cokolwiek to jest) a przecież p. Tomal wygrał głosowanie przewagą jednego głosu... swoją drogą bardzo ciekawe który to radny pokazał środkowy palec swoim wyborcom i przeszedł na inną stronę ? Jakieś pomysły ?

  9 4 Odpowiedz
  • 3 gru 2014

   Pytanie też brzmi, który radny (bądź nie) był zdolny napisać taką ulotkę...

   19 5 Odpowiedz
   • 3 gru 2014

    Teoretycznie każdy radny PiS. Teoretycznie każdy niezadowolony z wyniku głosowania wyborca. Jednak co bardziej mnie interesuje to która to jedna osoba z PiSu tak zagłosowała. Chętnie posłucham kiedyś tłumaczenia tej osoby co kierowało nią przy podjęciu takiej decyzji ?

    16 10 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Żenada, słabość, bezradność, desperacja, nienawiść, szczucie - to są cechy charakterystyczne dla pis. A może tak spróbować inaczej dla wyborców??? Niekoniecznie trzeba ściśle naśladować Jarosława głównego i terenowego... Trochę samodzielnego myślenia i działania zgodnego z nazwą swojej partii??? Jeden dał przykład że można... Idą święta, wigilia, można pogadać ludzkim głosem...

  27 15 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Jeśli J.T. jest taki wspaniały to dlaczego buduje w Myślenicach buble (rondo u zbiegu ulic K. Wielkiego i Słonecznej - nie buduje się rond z przejazdem na wprost, rondo obok Domu Greckiego - zbyt duże spadki na drogach dojazdowych)? Polecam zapoznać się z przepisami dot. budowy rond.

  Co do ponownego wyboru pana J.T. - "pachnie" mi to przekupstwem albo szantażem.

  18 27 Odpowiedz
  • 3 gru 2014

   Tak te "buble" jak piszesz, rozładowały wreszcie korki w Myślenicach, a po drugie poczytaj co to jest rondo i jakie są rodzaje ronda a nie wymyślaj z głowy. Pewnie nawet Ci się nie chciało sprawdzić tych przepisów. Gdzie jak byk pisze, że rondo to nie tylko wysepka i jazda dookoła niej. Ale czego chcieć więcej od osób, które piszą brednie wyssane z palca.

   30 14 Odpowiedz
  • 4 gru 2014

   Jeżeli chcesz ronda wg. twoich standardów to pofatyguj się do właścicieli działek przyległych i zaproponuj im wywłaszczenie dla dobra swojego, bo nie umiesz jeździć po powstałych rondach. Potem rozrysuj sobie dogodny dla ciebie kształt i wieeelkość, żebyś się zmieścił po okręgu i nie pruł na prost. A następnie prosto do starostwa ze swoim projektem (tylko oszczędź budynek zjeżdżając z ronda, bo to własność państwowa...). Śmiało! Dasz radę!!! I kup sobie w nagrodę jakieś dobre perfumy jeżeli masz coś z zapachem nie tak :-)

   31 13 Odpowiedz
 • 4 gru 2014

  Poza Borzętami....nie zapominajmy takżeo lekarzu w szeregach PIS, który uzależniony jest od starostwa....JUTRO WSZYSTKO WYJDZIE.
  Opozycja ma swoich pionków w garści zmanipulowanych i zastraszonych. To jest owa demokracja.
  I jeszcze jedno, tych którzy mają wątpliwości co do tajności wyborów. Kodeks Karny mówi o tym jednoznacznie. Zachęcam do lektury.
  Jeżeli Pan Starosta uważa, że jest to łamanie prawa to niech zgłosi ten fakt dla dobra DEMOKRACJI do prokuratury.
  Mam szczerą nadzieję że jutro radni z PIS ostentacyjnie będą pokazywać wszystkim swoje kartki do glosowania, no może poza zdrajcami, którzy nie mają żadnej etyki i moralności - tym bardziej jest to dziwne, że zajmują tak wysokie stanowiska w powiecie.

  15 23 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 gru 2014

   jutro ma być przeźroczysta urna i prokurator koło niej ma stać, gorzej, bo Bolek się do Zarządu nie dostanie, oj, oj, jaka strata

   9 14 Odpowiedz
  • 4 gru 2014

   Dokładnie mówi jednoznacznie, że żadna osoba trzecia nie ma prawa widzieć głosu wyborcy. Poczytaj kodeks bo czytasz jak pan Szlachetka czytał art 251, którego sam nawet nie rozumie bo wybrał dwa zdania wyjęte z kodeksu.

   18 12 Odpowiedz
   • 4 gru 2014

    art 251 k.k
    Naruszenie przepisów o tajności głosowania – stanowi występek przeciwko wyborom i referendum zagrożony grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 251 k.k.). Przesłanką tego typu czynu zabronionego jest zapoznanie się z treścią głosu głosującego wbrew jego woli, naruszając przepisy o tajności głosowania.

    Jeżeli jest to przestępstwo to czemu starosta tego nie zgłosi????

    A co sądzisz o lekarzu i nauczycielu????

    10 17 Odpowiedz
    • 4 gru 2014

     Nie rozumiesz jednej rzeczy. Ustawa o tajnym głosowaniu mówi że głosowanie tajne jest od momentu otrzymania karty do głosowania do momentu wrzucenia tej karty do urny wyborczej. Żadna z osób nie może widzieć twojego skreślenia.

     Swoją drogą chciałbym aby to głosowanie było pokazanie w całej polsce. Taka farsa wyborcza z pokazywaniem głosów przed wrzuceniem o urny... to by była promocja dla powiatu.

     19 8 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      5 gru 2014

      Nie masz racji. Ale najciekawsze jest że wiesz o tym i pójdziesz w zaparte.
      No ciekawe dlaczego? dlaczego? Maczasz w tym paluszki?

      5 15 Odpowiedz
      • 5 gru 2014

       Uważaj na insynuacje....to co mówisz tutaj to tak jak byś to robił publicznie..
       A druga sprawa Ty nie rozumiesz co to tajne glosowanie? Kolego podobnie jak Panowie z pisu na sesji. Czytać to nie takie trudne ale zrozumieć co się czyta to już dla was wyzwanie. Czy to takie trudne?

       14 7 Odpowiedz
      • 5 gru 2014

       Wytłumacz mi dlaczego nie mam racji? Podaj mi argumenty bo takie pisanie że ktoś nie ma racji bo ja tak uważam to takie samo gadanie jak interpretacja prawa przez Jarosława ... Prawo i sprawiedliwość według prawa i sprawiedliwości.

       17 7 Odpowiedz
      • 5 gru 2014

       Marian, TAJNE to TAJNE! Choćbyś nie wiem jak naginał przepisy, to i tak będzie znaczyć jedno. A że pisowcy wszędzie chcą mieć swojego agenta Tomka no to będą wszystko przekłamywać, oczywiście "sprawiedliwie i zgodnie z prawem". Hiciorem są przeźroczyste urny proponowane przez super-prezesa!!! Co do paluszków, to mówisz na swoim przykładzie???

       20 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2014

  Cytat"Przesłanką tego typu czynu zabronionego jest zapoznanie się z treścią głosu głosującego wbrew jego woli, naruszając przepisy o tajności głosowania."
  To już jest szopka z tym głosowaniem,trudno jest tajność i dzięki temu Judasz czuje się niezagrożony ale jeżeli głosujący ma wolę to może pokazać kartę przed wrzuceniem do urny i nie narusza tym prawa.Jego wola i jeżeli jest lojalny wobec wyborców i swojej partii to czego się wstydzić.To na złodzieju czapka gore ,uczciwy nie ma czego się obawiać.

  12 15 Odpowiedz
 • 4 gru 2014

  Ja napisałem, że dwa ronda są bublami budowlanymi, niezgodnymi z przepisami, a niektórzy od razu stwierdzają, że nie umiem po nich jeździć i wypisują jakieś brednie. Zaręczam, że jeździć umiem i nie mam problemu z jazdą po rondach w naszym mieście. Tak się składa, że odnośnie tych dwóch rond rozmawiałem z kompetentnymi ludźmi i zasięgałem ich opinii więc raczej mam pojęcie o czym piszę i nie jest to wyssane z palca.

  PS. Jeśli macie bluzgać to lepiej nic nie piszcie.

  12 19 Odpowiedz
  • 4 gru 2014

   To chyba rozmawiałeś z niekompetentnymi osobami. Nadal nie wiesz co to rondo, zasięgnij wiedzy w literaturze. Nie ma zamiaru rozmawiać z ignorantem.

   17 8 Odpowiedz
  • 4 gru 2014

   A ja napisałam że jak chcesz lepszych rond to idź i zaproponuj wywłaszczenie właścicielom przyległych działek. Dobrze jest sięgać po czyjeś nie dając nic od siebie. Co???

   17 8 Odpowiedz
 • 4 gru 2014

  Jeżeli na listę PIS wkłada się przypadkowych ludzi, np do Rady Gminy wyrzuca się członków PIS, a daje się przeciwników PIS, to mamy efekty.

  12 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2014

  Dla wszystkich którzy lubią rozrywki umysłowe proponuję obejrzeć spokojnie filmik z głosowania i zabawić się w poszukiwanie Judasza,dla ułatwienia stare przysłowie że" na złodzieju czapka gore".Komu drżą ręce przy głosowaniu?

  15 15 Odpowiedz
 • 4 gru 2014

  Ciekawą sprawą jest wywracanie już drugą kadencję Rady Powiatu , przez "Dyzmę" Bolesława z Pcimia . Przypomnę wyjście jego z PiS 2010-2014 obecnie 2014-2018 zgłoszona przez Bolesława propozycja na Starostę JT , i czy warto się uczyć jak można mieszać w Radzie Powiatu nie posiadając żadnego wykształcenia .

  15 12 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 gru 2014

   Dyzmę owego dziś z żoną w budynku Policji widziano. Czyżby?

   8 15 Odpowiedz
 • 4 gru 2014

  A to nie jest tak, że radni z jednego komitetu wyborczego np "A" glosują na kandydata popieranego przez swój komitet "A", a nie tak, że popierają kandydata komitetu "B". Bo logika mówi, że wtedy powinno się startować z komitetu tego na który radny głosuje. Chore jest to że wyborcy oddali swoje głosy aby rządził komitet A, a rządzić będzie komitet B nie mający tak naprawdę większości - 6 czy 7 mandatów. Mnie demokracji inaczej uczyli, no cóż świat się zmienia tylko czy na następne wybory będą chętni? Mam na myśli wyborców, nie chętnych na radnych...

  13 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2014

  Staroście już można gratulować, nie do odwołania. PiS członków Zarządu nie może wybrać, bo na wniosek starosty. Muszą się dogadać. Mam nadzieję, że PiS uleje Dyzmę i wszyscy będą zadowoleni. Myślę, że starosta też. Tak się płaci krętaczom i zdrajcom.PiS ma doskonałą okazję odegrać się za 2010 rok.

  10 12 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   5 gru 2014

   Rzadko się zgadzam ale tym razem tak, nie powinni zapomnieć również o Edziu. Siedzi na stołu u Wójta z pisu a głosuje za ludźmi którzy go olali po przerżniętych wyborach w 2010. A to co ma teraz zawdzięcza tylko pisowi.

   9 13 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    5 gru 2014

    My się musimy chyba na gorzałę umówić, bo mimo różnic , do zdrajców i przechrzt stosunek mamy jednakowy

    7 13 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     6 gru 2014

     Widzisz w tym kraju ludziom się lejce pop..ły Bolek Warszawski, Edziu Złoty to idole, gość na sesji rady powiatu pilnuje czy dobrze zainwestował. Józiu kłamie że z pisem chce się dogadać, no chyba że znowu chce kogoś "kupić"?

     12 29 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      7 gru 2014

      Zarówo Bolka Warszawskiego jak Edka Złotego wyhodował pisowski wójt Pcimia. PiS sam sobie strzela gole. Mając 14 mandatów mieliby dużo lepszą sytuację, a mandat przeszedł im w Pcimiu koło nosa. To niezaprzeczalny fakt. Wójt miałby może i 70%,ale nie szkodziłby PiS- owi. Zadbał o siebie i...przeciwników PiS-u. Sami produkujecie zdrajców.

      9 9 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  Sposoby manipulowania społeczeństwem

  Sposób nr 1. Odwróć uwagę:
  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, bez czasu na myślenie”.

  Sposób nr 2. Stwórz problemy, po czym zaproponuj ich rozwiązanie:
  Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

  Sposób nr 3. Stopniuj zmiany:
  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

  Sposób nr 4. Odwlekaj zmiany:
  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

  Sposób nr 5. Mów do społeczeństwa jak do małego dziecka:
  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

  Sposób nr 6. Skup się na emocjach, nie na refleksji:
  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

  Sposób nr 7. Utrzymaj społeczeństwo w ignorancji i przeciętności:
  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała”.

  Sposób nr 8. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym:
  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

  Sposób nr 9. Zamień bunt na poczucie winy:
  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

  Sposób nr 10. Poznaj ludzi lepiej niż oni samych siebie:
  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

  14 11 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  Po takim podkupowaniu ,i kupczeniu mój udział jako wyborcy już się skończył . Wiec nie dziwmy się jak każde następne wybory frekwencja wyniesie dużo , dużo mniej, a wiem to po rozmowach moich znajomych.

  11 17 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  Myślenice nie są miastem otwartym na zmiany, potwierdziły to zarówno wybory na burmistrza jak i na starostę, jesteśmy przezwyczajeni do tego co mamy, choć myślę że mała rewolucja by nie zaszkodziła. Nie ważne jak byśmy głosowali , to największe korzyści będą mieli ci co zostali wybrani, większe gaże, kumoterstwo nigdy nie bedzie miało końca, konkursy na stanowiska urzędnicze po co ta szopka, najlepiej to zlikwidować. Szary młody obywtelu, często wyksztalcony, nie trać czasu na ubieganie się o jakiekolwiek stanowisko, miejsca są już z góry obstawione, urzadzenie konkursu to tylko przykrywka dla pleców. Nawet stażu musisz szukać sam - bo inaczej rzucą cie byle gdzie. o ile jeszcze uda ci się go zdobyć. A gdyby np wygrał ten Pan Szlachetka, nie było ciekawiej, przynajmniej coś by się działo - a tak to dalej mamy tak jak było. Naszym władzom sprzydała by się jakaś zmiana, może niektórzy by sie czegoś nauczyli, szczególnie ci którzy mają drugiego człowieka za nic.
  No cóż nie lubimy zmian, mamy tak jak mamy i trzeba z tym żyć, w życiu trzeba liczyć tylko na siebie, taka rzeczywistość.

  22 19 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  Czy ktoś już coś wie jak dzisiaj na Radzie Powiatu???? Judasz się w końcu przyznał??? Kto jest wicestarostą ???

  10 16 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  No cóż... Myśleniczanie teraz mają pewność, nawet GWARANCJĘ, że przez najbliższe 4 lata żadnej Obwodnicy Zachodniej nie będzie a tiry i patelnie będą sobie śmiało pomykały przez centrum miasta.

  Wszystko w imię obrony kilku miejsc pracy, Myśleniczanie się już przyzwyczaili do rozszalałych ciężarówek
  Wuala !

  11 18 Odpowiedz
  • 5 gru 2014

   Choćby nie wiem kto został starostą czy burmistrzem to w 4 lata nie zrobić obwodnicy zachodniej... Chyba że pan Kracy spróbuje?

   22 8 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  a czy za te posiedzenia, wybory zarządu radni kasę dostają, czy w imię demokracji zrzekli się na rzecz św. Mikołaja....

  12 20 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  Czyli dalej nic nie wiadomo. Jedno jest pewne Starosta ma tydzień więcej na negocjacje.
  A wracając do meritum - to kogo typujecie???
  pedagog, lekarz czy może prezes ??? Hmmm.. a morze to trzej muszkieterowie ???
  Przy okazji, z tymi ulotkami rozsypanymi po mieście to straszna farsa. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że to niby ktoś z PISu porozsypywał.

  11 38 Odpowiedz
  • 5 gru 2014

   To co teraz Pis robi zakrawa na kary wiezienia, grożenie na forach, wypisywanie ulotek propagujących samobójstwo, oszczerstwa w gazetach. Ludzie to jednak dzicz...

   55 11 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  a miały być czyste wybory...
  jedni warci drugich

  8 15 Odpowiedz
 • 5 gru 2014
  mieszkanka1980 napisał/a:

  Proszę państwa! Oto pis!!! Powinni jeszcze zapuścić wąsik i prawa rączka do góry!!!

  Skąd wiesz, że gość jest z PiS? Może nie oskarżaj pochopnie?

  9 34 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  A kto miał chrapkę na starostę? Kto szczuje na internecie? Facet tyle zrobił dla powiatu ale to się nie liczy. Ważne jest robienie nagonki. W Myślenicach jak coś robisz, to masz przechlapane, zniszczą cię, a jak jesteś z pis, to jesteś ok. Wiem że podobnie miał śp. Stachu Cichoń. Przepustowość miasta o wiele się poprawiła a ty np. czepiasz się o kształt ronda. Jak się szuka dziury w całym to się znajdzie a jak nie to się popruje... I to są tzw. ludzie.

  41 13 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  A ja spokojnie na to wszystko patrzę, popijam poranną kawkę, przeglądam prasę, a władze powiatu minie nie interesują bardziej bliższa jest Rada Gminy Myślenice .A o Radę Powiatu niech się martwią mieszkańcy powiatu.

  6 34 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  Polecam dziś artykuł Dziennika Polskiego i tekst "Jak starosta sięgał po władze" . Przeczytaj warto!!!!!!!!!

  13 36 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   6 gru 2014

   Brawo dla Pani Korpal strzał w SEDNO!!!!!!!!!!

   9 31 Odpowiedz
   • 6 gru 2014

    I to wszystko co potrafi pani Korpal

    pan Kracy napisał/a:

    Przypomnij sobie jak Platforma postępowała gdy ktoś zagłosował inaczej niż wg z góry przyjętej dyscypliny a potem oczerniaj opozycję.

    Czarno na białym tutaj widać kilka osób zawdzięczających coś temu układowi i dlatego cieszą się z tego WIELKIM PRZEKUPSTWEM osiągniętego zwycięstwa.

    Jakie "oczerniaj"? A ta farsa z komisją patrzącą na ręce przy urnie? Naginacze prawa. Co się dzieje w kraju? Wg pisu jakiekolwiek wybory są sfałszowane jeżeli pis nie wygrywa w 100%. A potem jeszcze szczucie i nawoływanie do wyjścia na ulicę. Ciekawe czy Jarosław weźmie odpowiedzialność za ewentualne zamieszki chuliganów, czy znowu wina będzie policji i oczywiście Tuska... NIE UMIECIE PRZEGRYWAĆ! Paranoja wymknęła się wam spod kontroli a złośliwość zjada od środka...

    40 12 Odpowiedz
    • 6 gru 2014

     Mało masz dowodów (no chyba, że nie oglądasz NORMALNEJ telewizji a tylko TVN24)?
     Mało jest protestów wyborczych? Mało przykładów na to, że ludzie oddawali głosy na osoby, które ostatecznie nie miały żadnych głosów? Nagrane głosowanie na telefon na osobę, która nie otrzymała żadnych głosów.
     Rzucanie głosów na kandydatów PiSu do głosów nieważnych (Lublin).
     To są demokratyczne wybory?
     Dlaczego wszyscy obawiają się zmiany prawa wyborczego?!

     BIAŁORUŚ mamy w Polsce i tyle !

     12 30 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  Miarodajne są jedynie komentarze czytelników a nie frustracje pani Katarzyny, która działa pod dyktando pis. Jaki obiektywizm, taka dziennikarka... Na uwagę zasługują "dokonania" rozmówczyń 'dziennikarki'...

  43 10 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  PiS żeby wykryć zdrajcę ma jeszcze jedną prostą możliwość zdobyć karty do głosowania pobrać odciski palców , bo na kartce będą odciski tylko głosującego , i komisji skrutacyjnej .Sprawa jest prosta!

  7 31 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  ... i pod pręgierz go za wolność słowa!!! Czy przy przyjęciu do pisu guru odciska na mózgu kandydata jakiś znak, czy sami od siebie takie bzdury gadają? Za niecały rok wybory, trzeba założyć gumowe rękawiczki żeby pisowcy nie mogli wykryć na kogo zagłosuję...

  33 9 Odpowiedz
  • 6 gru 2014

   Sprawa dotyczy członka PiS który jest ,i pozostanie zdrajcą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   7 33 Odpowiedz
  • 6 gru 2014

   Przypomnij sobie jak Platforma postępowała gdy ktoś zagłosował inaczej niż wg z góry przyjętej dyscypliny a potem oczerniaj opozycję.

   Czarno na białym tutaj widać kilka osób zawdzięczających coś temu układowi i dlatego cieszą się z tego WIELKIM PRZEKUPSTWEM osiągniętego zwycięstwa.

   12 29 Odpowiedz
   • 6 gru 2014

    Ale mieszkanka nie pisze że wielbi platforme chyba.. więc nie wiem skąd to porównanie?!

    piękny marian napisał/a:

    Brawo dla Pani Korpal strzał w SEDNO!!!!!!!!!!

    Hah Pani Korpal pękneła żyłka bo za czasów starosty Tomala było przykręcanie śrubki i trzeba było się starać żeby zasłużyć na bycie dyrektorem! Najlepszy tekst Pani Korpal to że za czasów Tomala liczyła się tylko średnia... no faktycznie bardzo straszne, że starosta chciał jak najlepszych wyników w powiecie? To źle?
    Piękny marian widzę bardzo pewny siebie jesteś z tym sądem. A przypominam że straszenie się zaczęło od Jarka na sesji który z laptopem i adwokatką przyszedł i szukał tylko kruczków w prawie.

    33 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2014

  Widać że jakoś ci którzy karierę zawdzięczają nie kwalifikacjom tylko układzikowi ochłonęli wreszcie i podnieśli czoła pewni że przez kolejne 4 latka mają zapewnione stanowiska.Tak to bywa że gdy posadkę ma się nie za kwalifikacje tylko po "rodzinie " albo "konkursie tapczanowym" to co wybory przeżywa się stres-co będzie gdy do władzy dojdzie kto inny?Dla tych ludzi dobry PiSowiec to taki który da się kupić za garść srebrników a reszta to .....przykład kliniczny moralności Kalego.Jak my przekupujemy to jest OK a zdrajca to osoba godna zaufania ale to normalne dla ludzi którzy nie uznają żadnych zasad.

  14 26 Odpowiedz
  • 6 gru 2014

   napisz kto kogo przekupił, co mu dał żeby zagłosował tak a nie inaczje.. proszę o jakieś konkrety, czy to jakiś wielki wyczyn? Nie piszcie swoich tez skoro nie macie żadnych argumentów by je poprzeć.

   Mądrala napisał/a:

   PiS żeby wykryć zdrajcę ma jeszcze jedną prostą możliwość zdobyć karty do głosowania pobrać odciski palców , bo na kartce będą odciski tylko głosującego , i komisji skrutacyjnej .Sprawa jest prosta!

   Komisja skrutacyjna zlicza głosy podczas wyboru, nie może ich potem analizować, gdyż jakikolwiek sposób sprawdzenia na którego kandydata głosowała dana osoba jest pogwałceniem art. 251 kodeksu karnego i za to grozi do 2 lat więzienia.
   Mądrala twoje metody są podobne do tych jakie się stosuje na Kubie czy Koreii Pólnocnej tylko pogratulować.

   29 8 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  Gratulacje dla Pana Tomala ! Jest Pan wielkim politykiem (lokalnym) i mistrzem w autowaniu tych cieniasów z PIS-u .A ta wielka BABA z PIS u z filmu to jest the Best !!

  36 12 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  a sedno jeszcze wychodzi?
  z rok tego nie widziałem....

  2 27 Odpowiedz
 • 6 gru 2014

  Tak. Tą Białoruś zaprezentowała komisja skrutacyjna w starostwie. A co do fałszowania wyborów, to działa to w obydwie strony, również w Myślenicach i dlatego takie wyniki. Jeżeli wiadoma grupa osób głosowała na pewną osobę nie z pis a głosów ważnych okazało się mniej, to kto tu namieszał i dla czyjej korzyści? Nie będę pisać nazwiska bo to i tak nic nie zmieni a tej osobie brakło 2 głosów do rady powiatu. Ile jeszcze takich osób było? I w czyim interesie? Jeżeli TVN jest stronnicza, to NORMALNA tv tym bardziej, tylko w drugą stronę...

  32 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2014

  Gdyby nie debilny pomysł Buzka z powołaniem nikomu niepotrzebnych powiatów nie byłoby problemów.Zrobiono wtedy tysiące posad dla nieudaczników życiowych którym trzeba jakoś wynagrodzić pracę w wyborach i zaangażowanie w popieraniu lokalnego działacza.Popytajcie starszych ilu było urzędników w Myślenicach pod koniec komuny a ile jest teraz?Wtedy było kilka dużych zakładów pracy i jeden urząd a teraz jest jeden zakład i kilkanaście urzędów.
  Co do wyborów robienie ze zdrajcy bohatera świadczy o tym jakie zasady przyświecają tym którzy go przekupili,bronić stołków za wszelką cenę .Trochę im się nie dziwię bo gdyby utracili władzę co będą robić?Ci którzy ich teraz popierają i klepią po ramieniu będą szukali dojść do nowej władzy aby nadal robić interesy i oleją dawnych panów.

  18 14 Odpowiedz
 • 7 gru 2014

  Jeżeli starosta znalazł większość tylko na głosowanie nad jego osobą, będzie słabym starostom.
  Będzie ciągły pat i próba odwołania starosty.

  Starosta musi mieć po swojej stronie stałe grono a nie wyciągane potajemnie głosy.
  Radni z pis muszą się jawnie zdeklarować, że przechodzą na stronę starosty.

  Inaczej dla dobra tej instytucji niech będzie ten który ma pewną większość w radzie.
  Jeżeli ma nim być Szlachetka niech będzie (choć ja tej partii nie popieram).

  12 24 Odpowiedz
  • 7 gru 2014

   Jakim jest starostą pokazują jego dokonania w powiecie. Może zrobić jeszcze więcej jeżeli ktokolwiek z pis będzie współpracował dla dobra ogółu a nie tylko partii. A Szlachetka co może zrobić w niecały rok? Bo przecież mierzy wyżej a powiat to tylko odskocznia i nas oleje... To jest samouwielbienie kosztem wyborców

   29 9 Odpowiedz
   • 7 gru 2014

    To jest pobożne życzenie. Przecież PiS nie ma zdolności koalicyjnej, nie tylko w Myślenicach.
    Więc jak ma być pat i brak skutecznego rządzenia, to lepszy już ten gorszy, ale decyzyjny.
    Szybko ludzie (wyborcy) najedzą się pisem.
    Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.
    Będzie to kosztem miasta i mieszkańców, ale jak mawiała moja babcia:
    Głupiś boś biedny, biednyś boś głupi.

    8 7 Odpowiedz
 • 7 gru 2014

  Ciężko będzie wykryć zdrajcę ,i kolaboranta w PiS. Ale jedno jest pewne mieszkańcy Myślenic za wszelką cenę w rozmowach w pracy na ulicach już nie interesują się kto został Starostą czy JT czy JSZ tylko kto zdradził to jest dla ludzi temat nr1.

  12 22 Odpowiedz
 • 7 gru 2014

  jaki nie będzie starosta nowy czy stary to i tak będzie budował drogi i ronda i zajmował się szpitalem, jedynie przy większości będzie mógł to zrobić w tej a nie innej miejscowości itp.

  7 4 Odpowiedz
 • 7 gru 2014

  bono i gmerek, chodzi o to, żeby nie było blokowania dla zasady, tylko działanie wspólne na rzecz powiatu. Starosta jest na to nastawiony na współpracę (rozmawialiśmy w szerszym gronie przy okazji jakichś zakupów), tylko żeby to działało w obie strony. Skoro w tamtej kadencji tak wiele się udało, to czemu by teraz nie. A jak będzie, zobaczymy. Nawet po ewentualnych poniższych komentarzach na temat... Wg mnie nie liczy się opcja, tylko chęć ludzi (nie jestem za żadną partią bo w każdej są + i - ).

  28 6 Odpowiedz
 • 7 gru 2014

  Coś się mi wydaje , że czeka nas w Starostwie zarząd komisaryczny. art.84 ustawy o samorządzie powiatu zarząd komisaryczny można powołać w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę przedłużającego się braku wykonywania zadań publicznych przez organy powiatu. Jednym słowem im dłużej pat tym bliżej komisarz.

  13 12 Odpowiedz
 • 7 gru 2014

  wydaje mi się że do rady tak czy siak zostali wybrani ludzie którzy choć trochę myślą i zarządu komisarycznego nie będzie, to by też źle świadczyło o ludziach i ugrupowaniach, które reprezentują...

  pis ma więcej do stracenia, bo w następnym roku wybory, po drugiej stronie barykady nie mają tych problemów, bo są to tylko komitety wyborcze zorganizowane na konkretne wybory, tutaj powiatowe

  myślę, że się dogadają w końcu to polityka i nawet z diabłem idzie coś ugrać:)

  8 7 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  jeżeli ma to tak wyglądać to były to moje ostatnie wybory na które poszedłem

  4 5 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  Oświadczenie Jarosława Szlachetki Przewodniczącego Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości dot. obecnej sytuacji politycznej w Powiecie Myślenickim.

  Odnosząc się do wypowiedzi pana Józefa Tomala w materiale „Radni powiatowi wznowili…” Telewizji Powiatowej Myślenice iTV informuję, że Pan Starosta podaje w nim nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych rozmów z Klubem Radnych PiS.
  Od momentu przerwania sesji w dniu 1.12.2014 r. do wznowienia sesji 5.12.2014 r. pan Józef Tomal nie zwrócił się do przedstawicieli Klubu Radnych PiS oraz władz powiatowych PiS z propozycją jakiejkolwiek rozmowy w temacie podjęcia współpracy na forum Rady Powiatu Myślenickiego.
  Ponadto pan Józef Tomal jako przedstawiciel KWW Forum Ziemi Myślenickiej, ani żaden z pozostałych przedstawicieli KWW, których kandydaci zdobyli mandaty nie wykazali chęci nawiązania z nami żadnego kontaktu od czasu rozstrzygnięcia wyborów w celu zbudowania koalicji w Radzie Powiatu Myślenickiego.
  Podjęte przez nas rozmowy mające na celu stworzenie koalicji z „bezpieczną większością” w Radzie Powiatu z nowo wybranymi radnymi z m.in.: KWW Ludowcy i Platforma, Przyjazny Samorząd Terytorialny czy Solidarni Polacy ze względu na brak chęci współpracy z ich strony nie mogły zostać sfinalizowane podpisaniem jakiegokolwiek porozumienia. Rozmowy te prowadziliśmy od 17.11 do 30.11.2014 r.
  Pozwolę sobie przypomnieć, że to mieszkańcy powiatu myślenickiego oczekując zmian w Powiecie Myślenickim obdarzyli zaufaniem kandydatów z list KW Prawo i Sprawiedliwość oddając na nasze listy prawie 20 tyś. głosów. To dało nam 13 mandatów czyli bezwzględną większość w Radzie Powiatu Myślenickiego. Dlatego to Prawo i Sprawiedliwość powinno z powodzeniem desygnować do pracy w nowych władzach Powiatu Myślenickiego swoich przedstawicieli a przede wszystkim swojego Starostę.
  Znamy niestety przebieg i rozstrzygnięcia jakie zapadły na sesji inauguracyjnej Rady Powiatu Myślenickiego szczególnie jeśli chodzi o głosowanie i wybór Starosty Myślenickiego. Za sprawą jednego radnego, który wbrew dobrowolnie złożonego oświadczenia oraz wspólnych ustaleń na forum klubu PiS, które w żaden sposób nie były podważane do momentu głosowania na stanowisko Starosty i pozostając być może pod wpływem niewyjaśnionych do tej pory nacisków czy wpływów zagłosował przeciw kandydatowi PiS na starostę popierając tym samym pana Tomala.
  Szanuję to rozstrzygnięcie ale taki sposób zdobycia władzy przez nowo wybranego starostę spowodował destabilizacje sytuacji politycznej w powiecie czego jesteśmy świadkami. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy w moim przekonaniu ponosi pan Józef Tomal a nie PiS.
  Ja, jako Jarosław Szlachetka odpowiedzialny za struktury powiatowe PiS oraz koordynator ds. wyborów samorządowych nie odrzucałem i nie odrzucam w dalszym ciągu możliwości rozmów, które pozwolą ten stan rzeczy rzeczywiście naprawić. Tylko do tego muszą być spełnione dwa podstawowe warunki z drugiej strony: 1. w parze ze słowami pójdą także i czyny, których do tej pory tak naprawdę brakowało naszym konkurentom; 2. rozmowom musi towarzyszyć zdrowy rozsądek w wysuwanych propozycjach współpracy oraz poszanowanie rozmówców.
  Nadmienię, że przed samymi wyborami, mając na uwadze dobro całego Powiatu w rozmowie z panem Józefem Tomalem (14.11.2014 r.) zaprosiłem go do współpracy z PiS po wyborach. Do dnia dzisiejszego (tj. 7.12.2014 r.) z tego zaproszenia pan Tomal nie skorzystał i to on nie wykazuje jakiejkolwiek woli współpracy z największym klubem PiS w radzie Powiatu Myślenickiego. Powtórzę jeszcze raz tym samym destabilizując sytuacje polityczną w powiecie obecnie tym bardziej jako nowo wybrany starosta.
  Odnosząc się jeszcze do wcześniejszych wypowiedzi pana Tomala, w których zarzuca m.in. mojej osobie prowadzenie przeciwko niemu „brudnej kampanii” przez co ucierpiał razem z swoją rodziną oświadczam, że w tym względzie nie mam sobie nic do zarzucenia jako kandydat na burmistrza Myślenic czy do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jeśli coś byłoby niezgodne z obowiązującym prawem to kwestie te mogły być wyjaśniane przed sądem w trybie wyborczym. Nic takiego nie miało miejsca stąd też apeluję do pana Józefa Tomala aby zaprzestał zniesławiania w tym względzie mojej osoby.
  Oczekując na podjęcie konstruktywnych rozmów w temacie dalszego funkcjonowania Rady Powiatu Myślenickiego obecnej kadencji oraz jej organów zapraszam w imieniu PiS i naszego Klubu Radnych do rozmów wszystkich zainteresowanych radnych, którym prawdziwie leży na sercu dobro całego Powiatu Myślenickiego oraz jego Mieszkańców.

  Jarosław Szlachetka
  Przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Myślenicach
  7.12.2014 r.

  22 56 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  Panie Jarosławie Pan starosta, Tomal cały czas szuka porozumienia kogo by tu jeszcze wyciągnąć z PiS-u ,i jak wyciągnie to będzie to porozumienie o które chodzi J Tomalowi. A Pis znowu będzie szukał zdrajcy w śród swoich

  19 47 Odpowiedz
 • Anna 8 gru 2014

  "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" - dlaczego więc z profilu Pana JSz na FB znikają wszystkie nieprzychylne dla niego wpisy, a pozostają tylko komentarze klakierów?

  51 9 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  Panie Jarosławie jak współpracować z klubem w którym zdarzyła się taka "wpadka" ?

  7 12 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  zgadzam się jak wyżej:)

  5 10 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  Komentarze usuwane przez Pana Jarka które mu się nie podobają pięknie obrazują prawdziwość tego oświadczenia.

  52 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 gru 2014

  Brawo Panie Jarku.

  8 48 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  Do jarecki: Tyle samo warte to oświadczenie, co oficjalne obietnice przedwyborcze do sejmiku a jednocześnie cichy plan "aktywacji" i objęcia starostwa a potem Warszawa... Wódz bez skazy???

  53 9 Odpowiedz
 • 8 gru 2014

  Ludzie, czy Wy nie możecie odnosić się do pewnych kwestii merytorycznie i je komentować a nie cały czas wylewać swoje negatywne emocje (np. mieszkanka1980) w stosunku do PIS, do Szlachetki itd.
  Ja Was naprawdę rozumiem, że jesteście związani w ten czy inny sposób z Panem Starostą i jego Klubem, ale lekko przerażają mnie komentarze świadczące o tym, że ktoś kogoś widział gdzieś, czy komentarze dotyczące co ktoś robi na swoim profilu. To się zaczyna przeobrażać w jakąś psychozę.
  Jeżeli chodzi o oświadczenie to cieszę się że Pan Jarosław dokładnie przedstawił nam jak wygląda sytuacja dotycząca negocjacji i zapewnienia starosty w itv, że chce porozumienia z całym klubem PIS.
  Jeżeli np. max1999 lub inny użytkownik macie inne informacje na temat przeprowadzanych lub trwających rozmów Pana Starosty z klubem PIS to podziel się proszę z nami. Też byśmy chcieli wiedzieć kiedy się spotkał i jak te rozmowy przebiegały i jakie są ustalenia tudzież porozumienia.

  11 54 Odpowiedz
  • 9 gru 2014

   Myślę że tym użytkownikom nie chodzi o to że mają inne informacje tylko odnoszą się do usuwania komentarzy przez Jarosława na swoim profilu. Rozumiem że to jefo profil i może robić co chce ale to nam przekreśla rzeczywisty obraz społeczeństwa....

   29 7 Odpowiedz
 • 9 gru 2014

  Do Jarecki i Do P. Szlachetki

  Panowie!
  Co to za standardy? Od kiedy to za kradzież odpowiada właściciel mienia, a nie złodziej?
  Dlaczego za sytuację polityczną w powiecie odpowiada Pan Tomal? To on zdradził swój elektorat? Z tego co wiadomo to nie.
  Zdrajca to radny PIS. Koniec i kropka!
  Nie ma znaczenia KTO I JAKIMI metodami go namawiał !!!
  To on zdradził swój elektorat i to on jest WINNY zaistniałej sytuacji !!!, a współwinna jest osoba, która wystawiła go na listę (można pewne zdarzenia przewidywać) !!!
  Niestety nie inaczej, to że ktoś do czegoś namawia to jedno, a to czy ta osoba się na to zgadza, to drugie !!!
  Moim zdaniem to koniec PIS w Myślenicach. Nikt poważny nie będzie już na tą formację głosował.
  Dlaczego?
  Bo jaką ma mieć pewność, że na drugi dzień po wyborach człowiek z PIS, na którego oddał swój cenny głos nagle przeszedł cudowną metamorfozę i stał się człowiekiem z PO

  18 8 Odpowiedz
 • 9 gru 2014

  Z tego wynika ,że Szlachetka nie jest lubiany nawet wśród radnych PIS i woleli nie ryzykować w powierzeniu funkcji osobie mniej kompetentnej

  21 13 Odpowiedz
 • 9 gru 2014

  Gdyby Szlachetka wybrał to nastąpiłaby wymiana służb powiatowych, niekoniecznie na lepsze

  26 13 Odpowiedz
 • 10 gru 2014

  jeżeli tak dużo się zrobiło - w Myślenicach - za pieniądze - wojewódzkie,społeczne,z funduszu Unii i jeszcze jakieś - to dlaczego ? - Myślenice są najbardziej zadłużonym miastem w Polsce? - dajcie mi 1 000 000 - postawie dom - a wy jakoś to spłaćcie - NIECH ŻYJE STAROSTA ! - ale niedługo .

  5 13 Odpowiedz
  • 10 gru 2014

   Saper, widać że coś nie wypaliło. Myślenice i gmina, to Ostrowski. A Tomal to powiat, czyli inna bajka. Trochę wiedz nie zaszkodzi. Poczytaj trochę to się zdziwisz. A te ulotki o wieszaniu to twoja sprawka?

   13 7 Odpowiedz
 • 18 gru 2014

  Panie Szlachetka, obecnie nie pomogą żadne oświadczenia, czy zaklinanie rzeczywistości. Fakty są takie iż PIS miało w radzie powiatu większość i nie wybrało "swojego" starosty. Mam nadzieję, iż Judasz został ustalony. I jeszcze do "mieszkanki1980", szanowna pani lub pan, oczywiście, że Urząd Miasta i Gminy oraz Ostrowski, to inna administracja, niż starostwo i Tomal. Jednak Ostrowski poprzez radnych powiatowych startujących z jego komitetu, tylko inaczej nazwanego, ma ogromny wpływ na działania starostwa i wybór starosty. W zamyśle Ostrowskiego starostą miał zostać Kęsek, tylko za mało radnych Ostrowskiego dostało się do rady powiatu.

  2 2 Odpowiedz
 • 26 gru 2014

  Czytając te komentarze i wypowiedź Pana Starosty po wyborze uważam ,że na chwilę obecną nie można spodziewać się normalnego życia w Polsce. Jeżeli te wybory na starostę były standardem to ciężko uwierzyć w to ,że w naszych Myślenicach się coś zmieni na lepsze. Miałem nadzieję ,że dla rządzących najważniejsze jest dobro jednostki ,a nie układu ludzi siedzących na stołkach. Myślę ,że jeszcze kiedyś doczekam się w tej naszej Polsce ludzi rządzących ,którzy będą patryjotami ,którym będzie zależało na dobru jednostki , rodziny.
  Wyborca .

  1 3 Odpowiedz

Zobacz więcej