Miasto

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

Starostą powiatu myślenickiego został Józef Tomal mimo, że większość w radzie powiatu miało Prawo i Sprawiedliwość

W wyborach do rady powiatu wygrał PiS, któremu w radzie przypadło 13 z 25 mandatów co oznaczało, że w radzie posiadał większość. Forum Ziemi Myślenickiej zdobyło 6 mandatów, Przyjazny Samorząd 3, Ludowcy i Platforma 2, a Solid Pol 1.

Wczoraj odbyła się pierwsza sesja rady powiatu podczas której radni wybrali przewodniczącego (Jan Marek Lenczowski - PiS), wiceprzewodniczących (Krzysztof Halek - PiS i Anna Rapacz - PiS). 

W wyborach na starostę radni w tajnym głosowaniu wybierali pomiędzy Józefem Tomalem a kandydatem PiS - Jarosławem Szlachetką. Stosunkiem głosów 13 do 12 wygrał Józef Tomal (Forum Ziemi Myślenickiej), mimo że jego ugrupowanie zdobyło 6 mandatów, a koalicjanci w sumie mieli ich 12. Wicestarosta zostanie wybrany podczas kolejnej sesji.

Na ten temat piszecie również na forum

 

 

Radni powiatowi w kadencji 2014-18: 
PiS: Władysław Kurowski, Krzysztof Halek, Marek Mikoś, Kazimierz Panuś, Stanisław Suder, Aleksandra Korpal, Roman Knapik, Jan Lenczowski, Piotr Dziadkowiec, Elżbieta Kudłacz, Jolanta Majka, Anna Rapacz, Krzysztof Dybeł, Forum Ziemi Myślenickiej: Józef Tomal, Piotr Ceranowicz, Zofia Góralik, Tadeusz Żaba, Bolesław Pajka, Henryk Migacz, Ludowcy i Platforma: Mieczysław Kęsek, Józef Dudzik, Przyjazny Samorząd Terytorialny: Krzysztof Heród, Tomasz Suś, Edward Zadora, Solid Pol: Andrzej Pułka

 

Powiązane tematy

Komentarze (173)

 • 2 gru 2014

  A mnie zastanawia postępowanie PIS. Nie wystawili Kurowskiego, który miał najwięcej głosów tylko Pana Szlachetkę, który już został wybrany do sejmiku wojewódzkiego. Jeśli rzeczywiście jest tak ( jak po wyborze mówił Tomal ) że Szlachetka musiałby zrezygnować z tamtej funkcji to moim zdaniem nie jest to fair wobec wyborców którzy na niego głosowali, aby wszedł do sejmiku wojewódzkiego. Może należało by się zdecydować czy się chce być burmistrzem, członkiem sejmiku wojewódzkiego, czy starosta powiatowym..

  84 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Błazenadę to PIS robił ... Co to za standardy żeby zmuszać swoich radnych do pokazywania karty do głosowania na kogo oddali swój głos ?

  To jest dopiero niepoważne, widocznie ten radny z PISu wie kim jest Szlachetka i co się można po nim spodziewać to dla naszego dobra i całego Powiatu zagłosował na Tomala :-)

  81 35 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2014

  Zasada tajności głosowania polega na tym, że głosowanie odbywa się w sposób anonimowy i żadna z osób trzecich nie ma prawa poznać głosu wyborcy.

  Bolek- zrozumiałeś ?

  74 23 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Przepraszam ale głosowanie tajne to głosowanie tajne. A PiS sobie wymyśla że mają kartki pokazywac? To są jaja.

  71 18 Odpowiedz
 • 2 gru 2014

  Na to samo zwróciłem uwagę.. p. Szlachetka chciał chyba złapać za dużo srók za ogon. Jeśli tak mu zależało na stanowisku starosty, trzeba było kandydować do rady powiatu, zamiast okrężną drogą przez sejmik małopolski, wtedy na pewno zostałby wybrany na radnego i miałby dużą szanse zostać starostą, a tak jak się chce tylnymi drzwiami wejść, zajmując miejsce wybranego przez społeczeństwa p. Kurowskiego, to się można przejechać jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.

  66 11 Odpowiedz

Zobacz więcej