Miasto

Radni wybrali zarząd powiatu

Radni wybrali zarząd powiatu

Po kilku posiedzeniach radnym powiatowym udało się wybrać zarząd

Starostą powiatu został Józef Tomal, wicestarostą Tomasz Suś, członkami zarządu: Józef Dudzik, Krzysztof Halek i Krzysztof Dybeł.

Role przewodniczącego Rady Powiatu sprawować będzie Marek Lenczowski, a wiceprzewodniczących Anna Rapacz i Andrzej Pułka.

Przewodniczącym Komisji Budżetu został Piotr Dziadkowiec, a jej wiceprzewodniczącym Bolesław Pajka.

Skład pozostałych komisji zostanie ukonstytuowany podczas kolejnych sesji.

Radni powiatowi w kadencji 2014-18: PiS: Władysław Kurowski, Krzysztof Halek, Marek Mikoś, Kazimierz Panuś, Stanisław Suder, Aleksandra Korpal, Roman Knapik, Jan Lenczowski, Piotr Dziadkowiec, Elżbieta Kudłacz, Jolanta Majka, Anna Rapacz, Krzysztof Dybeł, Forum Ziemi Myślenickiej: Józef Tomal, Piotr Ceranowicz, Zofia Góralik, Tadeusz Żaba, Bolesław Pajka, Henryk Migacz, Ludowcy i Platforma: Mieczysław Kęsek, Józef Dudzik, Przyjazny Samorząd Terytorialny: Krzysztof Heród, Tomasz Suś, Edward Zadora, Solid Pol: Andrzej Pułka

 

Powiązane tematy

Komentarze (29)

 • 23 gru 2014

  I bardzo dobrze, że ta farsa z przeciąganiem sesji w nieskończoność dobiegła końca. Widać doszło do porozumienia, bo dwóch członków zarządu jest z PiSu.
  Również przewodniczący komisji budżetu jest z PiS i przewodniczący Rady Powiatu.

  Mam nadzieję że na szczeblu lokalnym ludzie w końcu się otrząsną i odrzucą pobudki polityczno - partyjne i wspólnie będą działać dla NASZEGO dobra. Przecież tylko i wyłącznie o to w tym wszystkim chodzi, tak? Życzę powodzenia.

  44 15 Odpowiedz
 • 25 gru 2014

  Myślałem że tylko ja mam takie zdanie no ale dobrze wiedzieć, że nie jestem odosobniony. Swoją drogą ciekawe czemu p. Hołuj jest taka przychylna p. Szlachetce a osobie z tego samego ugrupowania (p. Łatas) już nie ?

  Skarbek napisał/a:
  Dziennik Polski jako pierwszy dziś ujawnia farsę wyborczą jaka się odbyła w starostwie. To niestety koniec PiS-u sztandar w myślenickiej delegaturze wyprowadzić. Głównym negocjatorem , i rozgrywającym według DP był poseł Łatas. Myślę, że pani Szydło tej sprawy. nie popuści .

  Tak jak random napisał przecież p. Panuś mówił, że p. Szydło sama zgodziła się na takie postępowanie więc raczej nie poseł Łatas powinien się martwić. Myślę, że p. Szydło domyśliła się, że lepiej poprosić posła Łatasa o pomoc bo coś z tego będzie i faktycznie udało się zakończyć problem w powiecie. Jasne, że nie tak jak można sobie wymarzyć ale w takiej sytuacji to co się stało i tak jest dobrym wynikiem. Uważam, że poseł zrobił naprawdę niezłą pracę. A p. Szydło chyba przekonała się, że lepiej postawić na posła niż naszego niespełnionego burmistrza-starostę p. Szlachetkę. Zresztą wystarczy prześledzić wyniki pp. Szlachetki i Łatasa. Pan Łatas od 2005 roku startuje tylko i wyłącznie do Sejmu, nie pcha się na wszystkie stanowiska tylko pracuje tam gdzie ludzie go wybrali. Ważną rzeczą jest to, że od 2005 roku 3 razy startował do Sejmu i jeśli się nie mylę to z 3 miejsca i zawsze się dostał. Wiadomo, że 3 miejsce na liście niekoniecznie jest miejscem tzw. "biorącym". Za to p. Szlachetka co ? Do dziś nie wiadoma funkcja w Pcimiu, rezygnacja z rady miejskiej w Myśleniach na rzecz właśnie Pcimia, później nagły zmiana i chęć bycia burmistrzem Myślenic, gotowość rezygnacji z mandatu radnego sejmiku wojewódzkiego na rzecz bycia starostą. Oczywiście ludzie głosowali na niego do sejmiku ale co tam głos ludzi ważne, że starosta to lepsza kasa więc co się przejmować wyborcami lepiej wejść tylnym wejściem na to stanowisko... i jeszcze chwalenie się na facebooku swoim dobrym wynikiem do sejmiku (nie wspominając o usuwaniu komentarzy nieprzychylnych)... Panie Szlachetka dostałeś Pan sporo głosów 4 lata temu kiedy PiS miał gorsze notowania a teraz kiedy PiS ma lepsze wyniki dostajesz mniej i to startując z 1 miejsca. Bądź Pan odważny i startuj np z 3 miejsca i wtedy zobaczymy jak będzie Pan zweryfikowany przez wyborców, czy jest Pan faktycznie taki dobry i rozpoznawalny, że będąc na 3 miejscu dostanie Pan tez tyle głosów? W obecnej sytuacji polecam przestać się już rzucać i wierzgać, robić konferencje i atakować wszystkich. Jesteś Pan w sejmiku to zajmij się pracą tam i pokaż na ile Pana stać.

  31 4 Odpowiedz
 • 24 gru 2014

  Osobiście uważam, że dobrze się stało, że przestój w powiecie się zakończył. Mimo iż PiS niekoniecznie będzie rządzić to i tak ma większość radnych i z ich głosem trzeba się będzie liczyć. Nie martwię się o to. Nie wiem czy głównym negocjatorem był poseł Łatas ale nawet jeśli to ja jestem zadowolony z efektów negocjacji. Można było się tak jak p. Szlachetka na wszystko i wszystkich obrażać, robić konferencje prasowe itp itd z których nic nie wynikało. Tzn. miało wyniknąć ciepła i dobrze płatna posada dla naszego wszędzie nadającego się niedoszłego burmistrza-starosty p. Szlachetki. Głos swoich wyborców miał (może dalej ma) gdzieś skoro otrzymał ponad 20tysięcy głosów do sejmiku ale stwierdził, że jednak powiat lepszy (ciekawe czemu?) i dodatkowo chciał zostać starostą nie dostając nawet jednego głosu do powiatu bo nie startował do niego (osobiście było by mi wstyd iść tam gdzie nikt na mnie nie głosował ale to już świadczy o danej osobie) . Jako mieszkańcy wyszlibyśmy na tym źle bo posada starosty miała być dla p. Szlachetki otarciem łez po porażce na burmistrza. Teraz pomyślmy sobie jak miałaby wyglądać współpraca pp. Szlachetki i Ostrowskiego? Obawiam się, że p. Szlachetka gdyby coś mu nie odpowiadało to wychodziłby ze spotkania obrażony. Dziękuję za takiego starostę.
  Wracając do posła Łatasa to widać, że można rozmawiać tak żeby mieszkańcy zyskali przynajmniej spokój z tym, że powiat nie mógł działać tak jak tego oczekiwano. Myślę, że warto poczekać z osądami iż to koniec PiSu w Myślenicach. Poczekamy i zobaczymy za rok, 2lata i może wtedy będziemy mieli lepszy osąd. Znamienne jest to, że na sali nie było p. Szlachetki - nie ma go w końcu daje się osiągnąć jakieś porozumienie. Uwaga do mieszkańców - na przyszłe wybory przemyślcie swój głos dotyczący p. Szlachetki. Pokazał raz, że ma go w dup.e i pewnie kiedyś znowu to zrobi. Zdecydowanie wolę posła Łatasa (chociaż byłem kiedyś krytyczny wobec niego) bo on przynajmniej próbuje rozmawiać żeby zakończyć kłótnie.
  Jeszcze krótko o art. p. Hołuj. Czytam któryś art dotyczący powiatu i mam wrażenie, że jest łagodniejsza dla p. Szlachetki ale dla p. Łatasa i innych już niekoniecznie. To taka moja opinia.
  Jestem zadowolony z tego, że udało się zakończyć impas w powiecie. Może nie do końca tak jak bym tego chciał ale lepsze to niż kłótnie, oskarżanie i paraliżowanie prac. Mam nadzieję, że współpraca radnych PiS z resztą radnych będzie udana z korzyścią dla mieszkańców powiatu.

  30 7 Odpowiedz
 • 23 gru 2014

  W jaki sposób zostałeś oszukany?! Jesłi zagłosowałeś na radnego na daną osobę i ona uzyskała mandat to przecież ta osoba decyduje kogo poprze w jakim głosowaniu. To od Ciebie zależy czy powierzysz głos komuś do kogo masz zaufanie i wiesz, że jest np. przeciwny obecnemu staroście i będzie głosował tak jak Ty byś chciał.

  JuzekTomal napisał/a:

  I tak oto historia zatoczyła koło. Marny starosta i jeszcze gorszy zastępca = słaby powiat. Miejsce nauczyciela jest w szkole ale dla pewnych osób liczy się tylko kasa.

  Jaki słaby powiat? Znów mam przytaczać rankingi w których przoduje Powiat Myślenicki? Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Z resztą Twój nick świadczy o tym jaki 'obiektywny' jesteś w stosunku do starosty.

  Gratuluje wybrania zarządu, oby powiat dalej się rozwijał tak jak do tej pory :)

  32 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 gru 2014

  Sorki ale marionetkami zostali radni PiSu.

  25 4 Odpowiedz

Zobacz więcej