Miasto

Radni wybrali zarząd powiatu

Radni wybrali zarząd powiatu

Po kilku posiedzeniach radnym powiatowym udało się wybrać zarząd

Starostą powiatu został Józef Tomal, wicestarostą Tomasz Suś, członkami zarządu: Józef Dudzik, Krzysztof Halek i Krzysztof Dybeł.

Role przewodniczącego Rady Powiatu sprawować będzie Marek Lenczowski, a wiceprzewodniczących Anna Rapacz i Andrzej Pułka.

Przewodniczącym Komisji Budżetu został Piotr Dziadkowiec, a jej wiceprzewodniczącym Bolesław Pajka.

Skład pozostałych komisji zostanie ukonstytuowany podczas kolejnych sesji.

Radni powiatowi w kadencji 2014-18: PiS: Władysław Kurowski, Krzysztof Halek, Marek Mikoś, Kazimierz Panuś, Stanisław Suder, Aleksandra Korpal, Roman Knapik, Jan Lenczowski, Piotr Dziadkowiec, Elżbieta Kudłacz, Jolanta Majka, Anna Rapacz, Krzysztof Dybeł, Forum Ziemi Myślenickiej: Józef Tomal, Piotr Ceranowicz, Zofia Góralik, Tadeusz Żaba, Bolesław Pajka, Henryk Migacz, Ludowcy i Platforma: Mieczysław Kęsek, Józef Dudzik, Przyjazny Samorząd Terytorialny: Krzysztof Heród, Tomasz Suś, Edward Zadora, Solid Pol: Andrzej Pułka

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 23 gru 2014

  I tak oto historia zatoczyła koło. Marny starosta i jeszcze gorszy zastępca = słaby powiat. Miejsce nauczyciela jest w szkole ale dla pewnych osób liczy się tylko kasa.

  44 46 Odpowiedz
 • 23 gru 2014

  I bardzo dobrze, że ta farsa z przeciąganiem sesji w nieskończoność dobiegła końca. Widać doszło do porozumienia, bo dwóch członków zarządu jest z PiSu.
  Również przewodniczący komisji budżetu jest z PiS i przewodniczący Rady Powiatu.

  Mam nadzieję że na szczeblu lokalnym ludzie w końcu się otrząsną i odrzucą pobudki polityczno - partyjne i wspólnie będą działać dla NASZEGO dobra. Przecież tylko i wyłącznie o to w tym wszystkim chodzi, tak? Życzę powodzenia.

  44 15 Odpowiedz
 • 23 gru 2014

  Nareszcie... Biały dym!
  Tragikomedia w trzech aktach zakończona.

  27 17 Odpowiedz
 • 23 gru 2014

  Wszystkie ważniejsze funkcje w Starostwie ma PiS . Jak się nic nie zmieni to starosta , i jego zastępca jako marionetki, nic nie będą mieli do powiedzenia Po prostu rządzi PiS!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14 45 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   23 gru 2014

   Sorki ale marionetkami zostali radni PiSu.

   25 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 gru 2014

  Szkoda tylko że Ci radni z pisu nie zapytali o zdanie swoich wyborców, bo nam chodziło o zmianę władzy na lepszą a nie dogadanie się w sposób który przypomina coś jakby ochłapy z pańskiego stołu.
  Wstyd, wstyd.
  Jakie jest prawdopodobieństwo że osoby które weszły do zarządu zdradziły podczas głosowania na Starostę?
  Wysokie, bardzo wysokie, pewne?
  Jaka rola w tym tego wspaniałego doktorka P.?
  Szczyt frajerstwa mając większość w radzie powiatu dostać DWA miejsca z zarządzie.
  Ja już na tych Panów z Myślenic swojego głosu nie oddam NIGDY!
  Zostałem oszukany jako wyborca, skąd tacy ludzie się wzięli w pisie? To chyba ludzie posła Łatasa?
  Apeluję do Was radni PiS kto ma jeszcze odrobinę honoru niech robi to co obiecał swoim wyborcom.
  "Daj Boże zdrowie bo na rozum....."
  Oszukanych zostało blisko 20 tysięcy mieszkańców powiatu.

  30 33 Odpowiedz
  • 23 gru 2014

   W jaki sposób zostałeś oszukany?! Jesłi zagłosowałeś na radnego na daną osobę i ona uzyskała mandat to przecież ta osoba decyduje kogo poprze w jakim głosowaniu. To od Ciebie zależy czy powierzysz głos komuś do kogo masz zaufanie i wiesz, że jest np. przeciwny obecnemu staroście i będzie głosował tak jak Ty byś chciał.

   JuzekTomal napisał/a:

   I tak oto historia zatoczyła koło. Marny starosta i jeszcze gorszy zastępca = słaby powiat. Miejsce nauczyciela jest w szkole ale dla pewnych osób liczy się tylko kasa.

   Jaki słaby powiat? Znów mam przytaczać rankingi w których przoduje Powiat Myślenicki? Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Z resztą Twój nick świadczy o tym jaki 'obiektywny' jesteś w stosunku do starosty.

   Gratuluje wybrania zarządu, oby powiat dalej się rozwijał tak jak do tej pory :)

   32 18 Odpowiedz
 • 23 gru 2014

  piękny marian, chcesz zmiany władzy na lepszą??? Ha! Przecież pisy z niczym nie umieją sobie poradzić! Położyliby kwitnący powiat na łopatki!!! Dali tego dowód jak do tej pory... "Daj Boże zdrowie, bo na rozum... " i "Uchowaj Boże "...

  28 18 Odpowiedz
 • 23 gru 2014

  Mnie interesuje tylko jedna sprawa jak przed świętami Bożego Narodzenia wyglądały starostwie życzenia ,i dzielenie się opłatkiem. A może nie było życzeń??

  15 18 Odpowiedz
 • OKOKI 23 gru 2014

  Dobrze napisane ,,udało się,, Gryzli się przy tym jak ściekłe psy.Żarli się o stołki że o mało się nie pozagryzali.

  20 17 Odpowiedz
 • 24 gru 2014

  Aleś się okoki podniecił, conajmniej jak "ściekły" gryzli. Widać to twoja ulubiona bajka...

  18 10 Odpowiedz
 • 24 gru 2014

  Dziennik Polski jako pierwszy dziś ujawnia farsę wyborczą jaka się odbyła w starostwie. To niestety koniec PiS-u sztandar w myślenickiej delegaturze wyprowadzić. Głównym negocjatorem , i rozgrywającym według DP był poseł Łatas. Myślę, że pani Szydło tej sprawy. nie popuści .

  7 19 Odpowiedz
  • 24 gru 2014

   Osobiście uważam, że dobrze się stało, że przestój w powiecie się zakończył. Mimo iż PiS niekoniecznie będzie rządzić to i tak ma większość radnych i z ich głosem trzeba się będzie liczyć. Nie martwię się o to. Nie wiem czy głównym negocjatorem był poseł Łatas ale nawet jeśli to ja jestem zadowolony z efektów negocjacji. Można było się tak jak p. Szlachetka na wszystko i wszystkich obrażać, robić konferencje prasowe itp itd z których nic nie wynikało. Tzn. miało wyniknąć ciepła i dobrze płatna posada dla naszego wszędzie nadającego się niedoszłego burmistrza-starosty p. Szlachetki. Głos swoich wyborców miał (może dalej ma) gdzieś skoro otrzymał ponad 20tysięcy głosów do sejmiku ale stwierdził, że jednak powiat lepszy (ciekawe czemu?) i dodatkowo chciał zostać starostą nie dostając nawet jednego głosu do powiatu bo nie startował do niego (osobiście było by mi wstyd iść tam gdzie nikt na mnie nie głosował ale to już świadczy o danej osobie) . Jako mieszkańcy wyszlibyśmy na tym źle bo posada starosty miała być dla p. Szlachetki otarciem łez po porażce na burmistrza. Teraz pomyślmy sobie jak miałaby wyglądać współpraca pp. Szlachetki i Ostrowskiego? Obawiam się, że p. Szlachetka gdyby coś mu nie odpowiadało to wychodziłby ze spotkania obrażony. Dziękuję za takiego starostę.
   Wracając do posła Łatasa to widać, że można rozmawiać tak żeby mieszkańcy zyskali przynajmniej spokój z tym, że powiat nie mógł działać tak jak tego oczekiwano. Myślę, że warto poczekać z osądami iż to koniec PiSu w Myślenicach. Poczekamy i zobaczymy za rok, 2lata i może wtedy będziemy mieli lepszy osąd. Znamienne jest to, że na sali nie było p. Szlachetki - nie ma go w końcu daje się osiągnąć jakieś porozumienie. Uwaga do mieszkańców - na przyszłe wybory przemyślcie swój głos dotyczący p. Szlachetki. Pokazał raz, że ma go w dup.e i pewnie kiedyś znowu to zrobi. Zdecydowanie wolę posła Łatasa (chociaż byłem kiedyś krytyczny wobec niego) bo on przynajmniej próbuje rozmawiać żeby zakończyć kłótnie.
   Jeszcze krótko o art. p. Hołuj. Czytam któryś art dotyczący powiatu i mam wrażenie, że jest łagodniejsza dla p. Szlachetki ale dla p. Łatasa i innych już niekoniecznie. To taka moja opinia.
   Jestem zadowolony z tego, że udało się zakończyć impas w powiecie. Może nie do końca tak jak bym tego chciał ale lepsze to niż kłótnie, oskarżanie i paraliżowanie prac. Mam nadzieję, że współpraca radnych PiS z resztą radnych będzie udana z korzyścią dla mieszkańców powiatu.

   30 7 Odpowiedz
   • 24 gru 2014

    To nie tylko Twoja opinia, ale jak widać Ci co najwięcej mówią o wolności mediów sami je probują kontrolować

    Skarbek napisał/a:

    Dziennik Polski jako pierwszy dziś ujawnia farsę wyborczą jaka się odbyła w starostwie. To niestety koniec PiS-u sztandar w myślenickiej delegaturze wyprowadzić. Głównym negocjatorem , i rozgrywającym według DP był poseł Łatas. Myślę, że pani Szydło tej sprawy. nie popuści .

    Czytasz ze zrozumieniem? Przecież Pani Szydło powiedziała że poseł Łatas miał prawo włączyć się w rozmowy więc coś w tym jest. Może w końcu ludzie nawet w PiS mają już dość wszędobylskiego Jarosława?

    21 6 Odpowiedz
    • 25 gru 2014

     Myślałem że tylko ja mam takie zdanie no ale dobrze wiedzieć, że nie jestem odosobniony. Swoją drogą ciekawe czemu p. Hołuj jest taka przychylna p. Szlachetce a osobie z tego samego ugrupowania (p. Łatas) już nie ?

     Skarbek napisał/a:
     Dziennik Polski jako pierwszy dziś ujawnia farsę wyborczą jaka się odbyła w starostwie. To niestety koniec PiS-u sztandar w myślenickiej delegaturze wyprowadzić. Głównym negocjatorem , i rozgrywającym według DP był poseł Łatas. Myślę, że pani Szydło tej sprawy. nie popuści .

     Tak jak random napisał przecież p. Panuś mówił, że p. Szydło sama zgodziła się na takie postępowanie więc raczej nie poseł Łatas powinien się martwić. Myślę, że p. Szydło domyśliła się, że lepiej poprosić posła Łatasa o pomoc bo coś z tego będzie i faktycznie udało się zakończyć problem w powiecie. Jasne, że nie tak jak można sobie wymarzyć ale w takiej sytuacji to co się stało i tak jest dobrym wynikiem. Uważam, że poseł zrobił naprawdę niezłą pracę. A p. Szydło chyba przekonała się, że lepiej postawić na posła niż naszego niespełnionego burmistrza-starostę p. Szlachetkę. Zresztą wystarczy prześledzić wyniki pp. Szlachetki i Łatasa. Pan Łatas od 2005 roku startuje tylko i wyłącznie do Sejmu, nie pcha się na wszystkie stanowiska tylko pracuje tam gdzie ludzie go wybrali. Ważną rzeczą jest to, że od 2005 roku 3 razy startował do Sejmu i jeśli się nie mylę to z 3 miejsca i zawsze się dostał. Wiadomo, że 3 miejsce na liście niekoniecznie jest miejscem tzw. "biorącym". Za to p. Szlachetka co ? Do dziś nie wiadoma funkcja w Pcimiu, rezygnacja z rady miejskiej w Myśleniach na rzecz właśnie Pcimia, później nagły zmiana i chęć bycia burmistrzem Myślenic, gotowość rezygnacji z mandatu radnego sejmiku wojewódzkiego na rzecz bycia starostą. Oczywiście ludzie głosowali na niego do sejmiku ale co tam głos ludzi ważne, że starosta to lepsza kasa więc co się przejmować wyborcami lepiej wejść tylnym wejściem na to stanowisko... i jeszcze chwalenie się na facebooku swoim dobrym wynikiem do sejmiku (nie wspominając o usuwaniu komentarzy nieprzychylnych)... Panie Szlachetka dostałeś Pan sporo głosów 4 lata temu kiedy PiS miał gorsze notowania a teraz kiedy PiS ma lepsze wyniki dostajesz mniej i to startując z 1 miejsca. Bądź Pan odważny i startuj np z 3 miejsca i wtedy zobaczymy jak będzie Pan zweryfikowany przez wyborców, czy jest Pan faktycznie taki dobry i rozpoznawalny, że będąc na 3 miejscu dostanie Pan tez tyle głosów? W obecnej sytuacji polecam przestać się już rzucać i wierzgać, robić konferencje i atakować wszystkich. Jesteś Pan w sejmiku to zajmij się pracą tam i pokaż na ile Pana stać.

     31 4 Odpowiedz
   • 29 gru 2014

    Naprawdę świetnie napisane - to co zacytowałem, ale i pozostałe słowa. Gdyby tylko p. Szlachetka przeczytał je "ze zrozumieniem" i przejrzał na oczy jaki bałagan robi. Tyle miał planów, a tu nic mu nie wypaliło...

    Dobrze że w powiecie w końcu mamy spokój - mam nadzieję, że teraz radni pożegnają się z tymi sztucznymi podziałami i obrażaniem się /partie/ oświadczenia/ konferencje - kpina/ i razem rozpocznie się PRACA dla Myśleniczan, bo tego oczekują. Nie róbmy wielkiej polityki w tak małym mieście, to jest po prostu śmieszne. Niestety to niechlubne postępowanie zaczyna wprowadzać J.Szlachetka. Temu panu już DZIĘKUJEMY!

    5 2 Odpowiedz
 • 24 gru 2014

  Po obejrzeniu relacji ITV Myślenice mogę powiedzieć jak w dziecinny sposób zostali ograni radni PiS-u przez Starostę Tomala, i v-ce starostę Susia, którzy wszystko potrafili wywrócić do góry nogami , żeby mieć zdecydowaną większość. To wszystko jest chyba szkoła Tuska On też tak potrafi ogrywać opozycję.

  10 20 Odpowiedz
 • 25 gru 2014

  PIS mogło mieć wszystko a maja wielkie G.

  15 1 Odpowiedz
 • 25 gru 2014

  Najlepiej napisać nie mając na to słów poparcia...standard. poczytaj rankingi bo tam masz poparte faktami choćby 3 miejsce powiatu myslenickiego. Ciesz się świętami po drugie.

  19 9 Odpowiedz
 • 25 gru 2014

  To był mój ostatni udział w wyborach.

  8 18 Odpowiedz
  • 25 gru 2014

   Niestety panie Kracy ale mój tez i całej mojej rodziny były to już ostatnie wybory.

   5 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 gru 2014

  Porozumienie zasadne.należało się dogadać. Władze mamy takie, jakieśmy wybrali. Szkoda,że pan Pajka do budżetu na wiceprzewodniczącego poszedł. Wydaje się , że w funkcji przewodniczącego Komisji Edukacji by się lepiej sprawdził. I sprawy z dyrektor Dudek by podogrywał.

  4 5 Odpowiedz
  • 26 gru 2014

   Pan radny Pajka odczytał napisany zapewne przez kogoś piekne pouczające oświadczenie na ostatnim posiedzeniu rady powiatu ,nawet dość ładnie z tej kartki czytał.

   4 9 Odpowiedz
 • 28 gru 2014

  Ja powiem krótko - współczuje wszystkim zwolennikom PiS Myslenice, wszystkim zaangażowanym przed wyborami, wszystkim mężom zaufania itd... Zrobiliście kawał dobrej roboty dla swojego ugrupowania. To dzięki Wam PiS uzyskał większość mandatów w radzie powiatu i powinien z powodzeniem sprawować samodzielnie władze!!! Ale niestety wasi zwierzchnicy nie powiedzieli Wam jednej ważnej informacji - otóż oni wcale nie chcieli rządzić i brać odpowiedzialności!!! Następnym razem się zastanówcie dla kogo pracujecie!!! Ja po takiej "lekcji" nie chciałbym mieć z tą grupą osób nic wspólnego!!! Jak można w tej sytuacji szukać pozytywnych aspektów??? To jest poprostu totalna kompromitacja PiS Myślenice!!!

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 gru 2014

  Zaprawdę wielki to sukces posła Łatasa żeby PiS dostał dwóch członków zarządu, no sukces nad sukcesy.
  Myślę że powinien szkołę z nauką negocjacji otworzyć. Przecież ten chłop najzwyczajniej w świecie oddał władzę Tomalowi i spółce.

  2 2 Odpowiedz
  • 30 gru 2014

   A wystarczyło żeby poseł Łatas zaczął się obrażać i robić konferencje prasowe na których żalił by się jaki to starosta zły itp itd., Mógł nic nie robić i pogłębiać trwający impas bo przecież to będzie problem mieszkańców a on (p. Łatas) ma za co żyć i nie będzie przejmował się problemami mieszkańców... ech to myślenie. Zrozum, że pisałem o sukcesie w TEJ sytuacji. Jasne jest, że sukces byłby wtedy gdyby to PiS wprowadził swojego starostę z 13 radnych którzy weszli do rady powiatu - tutaj dochodzimy do meritum. Nie byłoby tych wszystkich problemów gdyby kandydat na starostę z PiS byłby z radnych którzy dostali się do powiatu. Przypomnij mi ile głosów dostał p. Szlachetka który stwierdził, że będzie starostą? Skąd w ogóle taki pomysł, żeby osoba która z powiatem nie miała wiele wspólnego, która nic nie wspominała o możliwości bycia starostą nagle chce nim być ?
   Dlatego pisałem, że w obecnej sytuacji to jest sukces. Byłoby lepiej no ale jak ktoś ma ambicje na wszystkie stołki i nie może się zdecydować to na końcu dostaje nic. Potem to odbija się na nas mieszkańcach bo przecież p. Szlachetka w swoich konferencjach prasowych ANI RAZU nie odniósł się do tego jak ta sytuacja wpływa na powiat. Najważniejsze zdobyć dobrze płatną posadę - czy to burmistrza, starosty, prezydenta albo premiera nie ważne przecież p. Szlachetka i tak wszędzie wejdzie bo jest najlepszy.

   Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 gru 2014

  Consensus w powiecie jest konieczny. Dla dobra mieszkańców. Trudno obarczać starostę i jego ugrupowania za bałagan w PiS-ie. nie wskazuj winnych tego bałaganu. Może p. Szlachetka, może p. Łatas. Na pewno PiS rządziłby powiatem, gdyby nie działania wójta Obajtka w Pcimiu. Miałby wówczas 14 radnych. wójt zaś szkodził PiS-owi popierając zdrajcę z 2010 roku [ w nagrodę? ] p. Pajkę i Edaka Złotego Ząbka, którego po strażach pcimskich woził. To on pozbawił Pi władzy w powiecie.

  1 1 Odpowiedz
  • 30 gru 2014

   Aż wierzyć się nie chce przecież Obajtek to jeden z pupilów prezesa .Kaczyńskiego, to nie jest możliwe!!!!!!!!!!!

   1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...