Zapasy, sumo: Pracowita końcówka sezonu zawodników Dalinu

Końcówka czerwca była pracowita dla zawodników sekcji zapaśniczej. Najpierw walczyli w zawodach zapaśniczych w Piotrkowie, a kolejnego dnia w zawodach sumo w Jelczu pod Wrocławiem

Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w Stoczku Łukowskim miał być ostatnim turniejem zapaśniczym, w którym zamierzaliśmy uczestniczyć przed wakacjami. Jednak w pierwszych dniach czerwca otrzymaliśmy zaproszenie do Piotrkowa Trybunalskiego na Ogólnopolski Turnieju o Puchar Wicemistrza Olimpijskiego Piotra Stępnia w obsadzie międzynarodowej. Obok zdobytych doświadczeń zawodnicy przywieźli dwa medale – złoty i brązowy.

W Ogólnopolskim Turnieju Młodzików o Puchar Wicemistrza Olimpijskiego Piotra Stępnia walczyło 105 zawodników z 14 klubów polskich, oraz reprezentacja Litwy. KS Dalin reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz, Adrian Poradzisz, Jan Mastela i Jakub Miska. Krzysztof Szpakiewicz podobnie jak na zawodach w Chełmie potwierdził dominację na matach zapaśniczych nie tracąc ani jednego punktu, pomimo faktu, że walczył w wyższej niż zwykle kategorii wagowej do 47 kg.

Trzy walki eliminacyjne zakończył przez położenie na łopatki, a w finale pokonał przez przewagę techniczną 8:0 zawodnika z Woli Krzysztoporskiej Wiktora Adamskiego. Dobrą dyspozycję potwierdził również Jakub Miska, który przegrał tylko jedną walkę eliminacyjną, a w małym finale o brązowy medal pokonał Michała Stachniaka z Piotrkowa. Jan Mastela przegrał walkę o brązowy medal z Dawidem Mkrtchyanem z Katowic i zajął piąte miejsce. Adrian Poradzisz także walczący w wyższej niż zwykle kategorii wagowej do 53 kg wygrał dwie walki i zajął 10 miejsce. Kategoria wagowa do 53 kg, była najliczniejsza. Walczyło w niej 18 zawodników.

Sumo

Jeszcze większym sukcesem zakończyły się niedzielne zawody w sumo, które odbywały się w Jelczu – Laskowicach pod Wrocławiem. Nasi zawodnicy zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale, oraz 12 punktów do klasyfikacji ministerialnej, która wpływa na limit zawodników w kadrze wojewódzkiej, oraz wielkość środków przyznanych na szkolenie.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików uczestniczyło łącznie 90 zawodników z sześciu klubów województw: dolnośląskiego opolskiego i małopolskiego – w tym 7 zawodników z myślenickiego Dalinu. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, Adrian Poradzisz, Jan Mastela i Jakub Miska, Dominik Krawczyk, oraz debiutanci - Harut Poghosian i Mikołaj Łętocha. Złote medale wywalczyli Krzysztof Szpakiewicz i Dominik Krawczyk, a srebrne Jan Mastela i Jakub Miska. Punktowane miejsca zdobyli również Adrian Poradzisz – piąte i Harut Poghosian – 7. Debiutant Mikołaj Łętocha przegrał pierwszą walkę i nie zakwalifikował się do dalszych w repasażach zajmując 12 miejsce.