Tenis: Maksymilian Kosek mistrzem Myślenic 2016

Maksymilian Kosek w finale pokonał Radka Chorabika 6/3 6/1 i został mistrzem Myślenic 2016

Mistrzostwa Myślenic Mężczyzn w tenisie ziemnym GP OPEN 2016 rozegrano na kortach myślenickiego Zarabia. Ten najważniejszy turniej z cyklu Grand Prix Myślenic zgromadził 16 tenisistów z Myślenic, Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do finału awansował Radek Chorabik, który po dwu i półgodzinnym pojedynku pokonał w pierwszej rundzie Piotra Ziębę, następnie Marcina Marcinkiewicza, a w półfinale zwyciężył Marka Dziekana.

Drugim finalistą był Maks Kosek. Ten młody szesnastoletni, aczkolwiek ograny już tenisista, w drodze do finału pokonał Tomasza Wańdygę, dalej Darka Podmokłego i w półfinale Tomka Grochala.

Mecz o mistrzostwo obaj zawodnicy kończyli już w porze wieczorowej, w świetle jupiterów. Maks Kosek pokonał Radka Chorabika w dwóch setach 6/3 6/1.
Wygrywając mistrzostwa młody tenisista umocnił się na pozycji lidera Myślenickiego Rankingu Tenisowego zdobywając za zwycięstwo 120 punktów rankingowych.

W tym samym dniu odbył się również turniej „pocieszenia”, gromadzący tenisistów, którzy przegrali swoje mecze w pierwszej rundzie. W finale spotkali się Antek Podrecki z Piotrem Ziębą. Antek w drodze do finału rozprawił się z Sebastianem Syrkiem oraz Jankiem Salą, natomiast Piotr pokonał Mirka Maślaka oraz Krzysztofa Święcha. W pojedynku finałowym szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Piotr Zięba pokonując przeciwnika 6/2.

Organizatorem mistrzostw, jak również całego cyklu Grand Prix Myślenic w tenisie jest Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Uklejna”.