Głogoczów: Utrudnienia w ruchu. Zlikwidują przejście dla pieszych na Zakopiance

Dzisiaj przy powstającej kładce dla pieszych w Głogoczowie likwidowane będzie przejście dla pieszych

Przy budowanej kładce w Głogoczowie likwidowane będzie przejście dla pieszych. Frezowana będzie nawierzchnia w miejscu, gdzie na jezdni są teraz pasy dla pieszych.

- W czasie frezowania zawężana będzie tu jezdnia do jednego pasa i ruch odbywał się będzie jednym pasem. Prace rozpoczną się po godz. 9.00 i przewidywane są do południa. Natomiast w nocy z 2 na 3 marca demontowana będzie bramownica nad tym przejściem i również nastąpią chwilowe utrudnienia w ruchu – mówi Iwona Mikrut-Purchla z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Po zlikwidowaniu przejścia piesi korzystać będą z tymczasowego przejścia, które znajdzie się 150 metrów dalej (w stronę Krakowa) pod mostem nad potokiem. Będzie ono czynne aż do ukończenia budowy kładki.

- W razie ulewnych deszczy i wezbrania wód potoku, gdyby przejście tą drogą było niemożliwe wymalowane zostaną pasy na Zakopiance – informuje Iwona Mikrut-Purchla.

Pod koniec przyszłego tygodnia rozpocznie się montaż łuku kładki dla pieszych.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 02.03.2017 - 20:39
  Nie ogarniam. Po co frezować dobrą drogę? Tylko po to żeby zlikwidować pasy?. A w przypadku silnych deszczy ponownie je namalować jak nie będzie można przejść pod drogą!
  24 2 Cytuj Zgłoś
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 02.03.2017 - 21:14
  Jak to po co, idefix? W miejsce starego, czyt. dobrego asfaltu, położy się dziadostwo, które po pół roku trzeba będzie wymienić na nowe, równie słabe. I tak co jakiś czas "fachowcy" zablokują jedna nitkę Zakopianki na dwa tygodnie i będą lepić. Tak, jakby nie dało się zamalować tych pasów na czarno i po kłopocie.
  22 3 Cytuj Zgłoś
 • 02.03.2017 - 21:32
  zanim oni skończą tą kłądke pasy same sie zetrą
  19 2 Cytuj Zgłoś
 • 03.03.2017 - 22:17
  DOBRO ZMIANA
  2 7 Cytuj Zgłoś
 • 05.03.2017 - 22:44
  Zdecydowanie ! teraz przynajmniej widać ile można zrobić bo za platfusów to tylko kradli na lewo i prawo
  2 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach