Poręba: Inicjatywa lokalna ze speed-ballem

 

materiał promocyjny

W miniony weekend mieszkańcy Poręby mogli trenować w speed-ball pod okiem najlepszych zawodników w Polsce. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia i Szkoła Podstawowa w Porębie.

Nauka gry została zorganizowana podczas rodzinnego pikniku. Dla mieszkańców Poręby organizatorzy przygotowali szereg atrakcji – jedną z nich był speed-ball. Gośćmi wydarzenia byli Zbigniew Bizoń – Wicemistrz Polski w Speed-ball 2016 oraz Tomasz Bizoń – zawodnik speed-ball. W nauce gry pomagali również członkowie sekcji Speed-Ball Dobczyce oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie.

Cieszymy się, że mieszkańcy Poręby tak chętnie wzięli udział w treningu. W zajęciach uczestniczyło ponad 200 osób. Ważnym elementem inicjatywy było zaangażowanie uczniów szkoły w Porębie w wolontariat sportowy. Postawiliśmy przed młodzieżą zadanie i to właśnie młodzi adepci speed-balla prezentowali zasady gry swoich rodzicom i rodzeństwu – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

Aby grać w speed-ball potrzebne są rakiety oraz piłka przymocowana do pionowego masztu. Możemy rywalizować w czterech konkurencjach: grze singlowej i deblowej, super solo – czyli grze na czas, oraz w solo relay – czyli sztafetowej odmianie speed-ballu.  

 

Wydarzenie współfinansowane przez Miasto i Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach