Nakręcali na speed-ball

Dobczycka młodzież przez pół roku promowała speed-ball w lokalnym środowisku organizując otwarte pokazy i naukę gry. W miniony weekend obyło się finałowe wydarzenie zorganizowane przez młodych speed-ballistów

Speed-ball to jeden z najszybszych sportów na świecie. Narodził się na plażach w Egipcie, gdzie początkowo traktowany był jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Do Polski speed-ball zawitał 4 lata temu. Dziś jest to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa, także w regionie Gminy Dobczyce.

21 lipca w Dobczycach odbyło się Dobczyckie Spotkanie z Speed-ballem. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Pokaz i nauka gry dla poczatkujących oraz zawody sportowe w których wzięło udział około 40 zawodników. Wydarzenie było finałem projektu „Nakręcamy na Speed-ball” dofinansowanego z Programu Równać Szanse w ramach którego młodzież przez pół roku promowała nową dyscyplinę organizując pokazy otwarte, sondaże społeczne, warsztaty.

Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia: W tym programie to młodzi są inicjatorami, realizatorami i sprawcami działań. Oni planują, oni decydują. Samodzielność młodzieży, szansa na to by mogli się sprawdzić w różnych zadaniach to idea programu.

Adam Urbaniak – uczestnik programu: Brałem udział w spotkaniu z Burmistrzem Dobczyc, potem kilkakrotnie załatwiałem formalne sprawy w poszczególnych wydziałach. Sporo się nauczyłem. 

Joanna Suder – uczestniczka programu: Mam dużą satysfakcję z tego, że pozyskałam sponsora i dzięki temu każdy uczestnik sobotniego wydarzenia mógł spróbować pysznych drożdżówek.

Program Równać Szanse od siedemnastu lat wpiera inicjatywy młodzieżowe w całej Polsce. Jego głównym założeniem jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele, umie rozpoznać zasoby lokalnego środowiska i wykorzystać je z pożytkiem dla własnego rozwoju. 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach