Dobczyce: Ogólnopolskie Zawody Seniorów w Speed-ball [WIDEO]

Są aktywni, ambitni i wręcz spragnieni innowacji, swoją postawą mogą zawstydzić niejednego młodego człowieka. Do Dobczyc zjechali seniorzy z południowej i centralnej Polski, aby rywalizować podczas I Ogólnopolskich Zawodów w Speed-ballu

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Klubów Seniora z Małopolski, Podkarpacia, Śląska, Dolnego Śląska oraz ziemi Łódzkiej w czasie trzydniowego obozu w Dobczycach doskonalili swój warsztat w grze, dzieli inspiracjami.

To pierwsze takie wydarzenie dedykowane seniorom. Dlatego też jest historyczne, ponieważ to nasz region będzie kojarzony jako miejsce, gdzie spotykają się seniorzy trenujący speed-ball. - podkreśla Zbyszek Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

W czasie obozu seniorzy mieli możliwość, aby podzielić się inspiracjami i dobrymi praktykami ze swoich organizacji. Ponadto przez trzy dni doskonalili swoje umiejętności pod okiem członka kadry polskiej – Zbyszka Bizonia. Zwieńczeniem obozu były zawody, w czasie których uczestnicy rywalizowali o trofea w konkurencji super-solo oraz grze singlowej.

To co się wydarzyło w miniony weekend przerosło nasze oczekiwania. Zawody finałowe przy udziale seniorów to było jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w tym roku.

Oni pokochali speed-ball. To było widać w wielu momentach. Kiedy po dwóch godzinach treningu chcą nadal zostać na sali, kiedy w kuluarowych rozmowach planują wymiany i zawody między swoimi grupami. Pokazali nam niesamowite zaangażowanie i byli przygotowani do zawodów. Już wiemy, że ten potencjał trzeba wspierać. W przyszłym roku zorganizujemy I Mistrzostwa Polski dla Seniorów. – relacjonuje Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach