Mariusz Pustuła i Szymon Wiśniewski Mistrzami Polski Strażaków w Biegu po Schodach

Zawody polegały na biegach dwuosobowych drużyn na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu ochronnym wraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego. Przewyższenie liczone w schodach, których było 800 najszybciej pokonali strażacy z Myślenic

Piąte Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach odbyły się w sobotę 16 września w Warszawie. Komendę Powiatową PSP w Myślenicach reprezentowali: st. asp. Mariusz Pustuła, mł. asp. Szymon Wiśniewski, mł. bryg. Marek Łabędź oraz mł. kpt. Szymon Jopek.

Zawody polegały na biegach dwuosobowych drużyn na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu ochronnym wraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego. Zawodnicy mieli do pokonania około 800 schodów z metą na 30 piętrze.

Zawody zostały rozegrane w 5 kategoriach: Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna 70+, Pary mieszane MIX, Ochotnicze Straże Pożarne, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, Kobiety.

Dodatkowo prowadzona została klasyfikacja „Open” celem wyłonienia drużyn z najlepszymi czasami spośród wszystkich kategorii.

Dla strażaków z Myślenic to już kolejne, tego typu zawody, w których zdobywają najwyższe miejsca podium. W tegorocznych zawodach, w kategorii "Państwowa Straż Pożarna" najszybszy czas należy do st. asp. Mariusza Pustuły, który pokonał trasę w 4 min i 59 sek. natomiast zaraz za nim, z wynikiem 5 min i 2 sek znalazł się mł. asp. Szymon Wiśniewski.

W kategorii "Państwowa Straż Pożarna 70+" na 5 miejscu, z czasem 6 min 10s znaleźli się: mł. bryg. Marek Łabędź oraz mł. kpt. Szymon Jopek.

Ponadto Wicemistrzostwo w kategorii "Ochotnicze Straże Pożarne" zdobyli druhowie z OSP GPR Myślenice: dh Michał Zając oraz dh Marcin Sałach.