Miasto

Piłka nożna kobiet: Respekt Myślenice - Iskra Brzezinka 2:0

Zawodniczki Respektu Myślenice pokonały na wyjeździe Iskrę Brzezinka 2:0

Mecz od początku układał się pod dyktando Respektu. Gol na 1:0 dla myślenickiej drużyny padł już w 3. minucie meczu, a jego autorką po podaniu Katarzyny Jamrozik była Kamila Topa. Po straconej bramce drużyna gospodarzy skoncentrowała się głównie na defensywie i przez większość spotkania zespół z Myślenic zmuszony był do rozgrywania ataku pozycyjnego.

Przeciwniczki sporadycznie wyprowadzały groźne kontry, jednak linia myślenickiej defensywy spisywała się bez zarzutu. Decydującym momentem w meczu okazał się nie wykorzystany w 47. minucie rzut karny przez drużynę gospodarzy. Strzał z „jedenastki” zawodniczki Iskry pewnie obroniła kapitan Respektu Anna Król.

Na odpowiedź piłkarek Respektu nie trzeba było długo czekać. W 50. min. Katarzyna Lenart przeprowadziła z koleżankami składną akcję środkiem boiska, którą wykończyła silnym i dokładnym strzałem z kilkunastu metrów Anna Jania, ustalając tym samy wynik spotkania na 2:0 dla Respektu.