Piłka nożna kobiet: Pierwsze zwycięstwo Respektu Myślenice

Pierwsza wygrana Respektu Myślenice w rundzie jesiennej. III-ligowa drużyna piłkarek pokonała zespół Starówki z Nowego Sącza 2-1

Mecz rozegrano na stadionie sportowym w Pcimiu. Trzy punkty zawodniczki z Myślenic zapewniły sobie już w pierwszej połowie strzelając w niej 2 zwycięskie bramki. Bramki zdobywały Kamila Topa i Katarzyna Jamrozik.

Mecz toczył się pod dyktando drużyny Respektu, choć zawodniczki z Nowego Sącza nie rezygnowały do zmiany rezultatu meczu do ostatniego gwizdka sędziego. Potwierdzeniem tego była strzelona w 60 min. spotkania bramka kontaktowa. Złą interwencję linii defensywnej Respektu pewnie wykorzystała napastniczka Starówki strzelając na 2-1.

Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku w drugiej połowie meczu na 3-1dla myślenickiej drużyny miała Anna Jania. Mocno uderzona futbolówka z linii pola karnego minimalnie jednak minęła słupek bramki Starówki.

- Jestem zadowolony przede wszystkim ze zwycięstwa, bo było nam ono bardzo potrzebne po dwóch przegranych meczach. Na pewno musimy poprawić jeszcze komunikacje między zawodniczkami na boisku bo z tym dzisiaj bywało różnie - powiedział po spotkaniu Jarosław Szewczyk, trener Respektu.

Następny mecz zawodniczki Respektu rozegrają 8 września na wyjeździe z Novi Narama.