Strażacy z Pcimia na zawodach narciarskich

Sławomir Jędrysek zajął pierwsze, a drużyna OSP Pcim 6 miejsce podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w narciarstwie

Zawody odbyły się w Szczawnicy na Palenicy w weekend 25-26 stycznia. Strażacy OSP Pcim wzięli udział w dwóch konkurencjach- przejazd indywidualny oraz przejazd drużynowy z wężem strażackim.

W konkurencji indywidualnej - snowboard - strażak OSP Pcim Sławomir Jędrysek zajął 1 miejsce. W konkurencji indywidualnej - narty- strażak OSP Pcim Michał Godawa zajął 21 miejsce. Drużynowo OSP Pcim zajęło 6 lokatę spośród 22 startujących drużyn.

Strażacy OSP Pcim zostali dodatkowo wyróżnieni za: "husarię OSP Pcim" - najciekawszy pomysł na przejazd drużynowy, najliczniejszą grupę strażaków na zawodach. Specjalną nagrodę dla najmłodszego zawodnika odebrał nasz strażak Olaf Ostafin.

W zawodach wzięli również udział strażacy z OSP Trzemeśnia. W konkurencji indywidualnej Jan Skałka zajął 49 miejsce, Wojciech Malina 50, Michał Suder 54, Bartosz Kościelniak 59. W zawodach wystartowało łącznie 138 zawodników. OSP Trzemeśnia w konkurencji grupowej wywalczyła 19 miejsce.