Miasto

Parkowanie: Dwie godziny za darmo. Kolejna doba 50 zł

Parkowanie: Dwie godziny za darmo. Kolejna doba 50 zł

Od marca na ul. Okulickiego, Armii Krajowej i Maczka obowiązywać będą nowe zasady. Taką decyzję podjęli radni miejscy 

Niedawno pisaliśmy o propozycji mieszkańców, którzy domagali się uporządkowania zasad dotyczących parkowania na drogach w okolicach ul. Słonecznej. Problem dotyczył kierowców, którzy na całe dnie zostawiali samochody na ul. Okulickiego, Armii Krajowej i  Maczka. 

Sprawa trafiła na sesję rady miejskiej, gdzie radni zdecydowali o wprowadzeniu w tych miejscach oraz na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2 nowych zasad. Od marca pierwsze dwie godziny parkowania będą darmowe, natomiast każde kolejne rozpoczęte 24 kosztować będą 50 zł. Opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 7-19, natomiast w soboty w godz. 7-13. Zwolnieni z opłat będą mieszkańcy wymienionych ulic jeżeli do 20 lutego złożą odpowiednie dokumentu w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice. Więcej na ten temat

Temat parkowania w mieście poruszacie również na forum

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 7 lut 2015

  Znowu przypomniał mi się taki kawał
  Żyje nam się lepie, oznajmili burmistrz i radni
  to dobrze Wam ,pomyśleli mieszkańcy

  74 5 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  No to fajnie. Jako student zaoczny zawsze tam zostawiam samochód to teraz już nie bardzo mi się to opłaca...

  29 15 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Czyli jednak wygrała samowolka mieszkańców. W sumie nie ma się co dziwić - mieszkają tam krótko mówiąc ludzie ustawieni, nie wspominając już o sytuacji meldunku kilkudziesięciu osób pod jednym numerem na Armii Krajowej...

  Nadal nie wiadomo, jakim prawem będzie pobierana opłata 50 zł zamiast np. 3 złotych za każdą godzinę powyżej tych dwóch. Dla mnie jest to szczyt bandyctwa w biały dzień. Jakim prawem mam być karany mandatem 50zł za zostawienie pojazdu w miejscu, gdzie nie ma zakazu zatrzymywania? Przecież to nie jest teren prywatny, lecz przestrzeń publiczna! Mam nadzieję, że ta sytuacja się wyjaśni, bo na ten moment wygląda to na niemały skandal.

  Skoro dołączono do tych ulic jeszcze teren parkingu szkoły podstawowej, to zapewne zatrudnione będą dwie osoby do wystawiania druczków z godziną rozpoczęcia postoju danego samochodu. Kto im będzie płacił? Wygląda na to, że gmina i to z pieniędzy nas, podatników, którzy na tym nic nie zyskamy, lecz, co najlepsze, stracimy!

  Nie rozumiem też, dlaczego dołączyli do tych ulic parking przy SP2. Miło wspominam lata w tej szkole, lecz podczas rozbudowy terenu wokół niej nie mogłem się pogodzić, że wycięto tyle drzew, żeby w ich miejsce wybudować parking. Z czasem zrozumiałem tą decyzję - coraz więcej samochodów, więc parking jednak potrzebny. Dlaczego więc teraz ma on być niedostępny? Zapełniony jest on jedynie przed 8 rano i około 13-14, kiedy samochody jedynie zatrzymują się na moment, aby wysadzić/zabrać dzieci. Przez resztę dnia jest on zapełniony może w połowie, głównie przez nauczycieli i część uczniów z ZSTE. Teraz pytanie - co ma wnieść zakaz parkowania powyżej 2 godzin w tym miejscu? Wycięto dziesiątki drzew, aby teraz w ich miejscu był pusty plac z betonową kostką? Nie jestem w stanie tego zrozumieć...

  Jakie będą skutki wprowadzenia ,,zakazu'' parkowania na tych ulicach? Negatywne dla WSZYSTKICH. Osoby dojeżdżające do Myślenic samochodem i przesiadające się na busa do Krakowa będą po prostu szukały miejsca na Słonecznej lub Rzemieślniczej, więc problem przesunie się jedynie o kilkaset metrów. Uczniowie ZSTE dojeżdżający samochodami również będą szukać miejsca jak najbliżej szkoły, czyli niedługo należy spodziewać się problemów z parkowaniem na ulicy Żeromskiego, Rzemieślniczej i Słonecznej. W konsekwencji każdy będzie parkował byle jak, o przejezdności ulicy Rzemieślniczej w miejscu, gdzie jest już dwukierunkowa nie wspomnę.

  I pomyśleć, że wszystko to przez kilkadziesiąt osób, które nie potrafią zrozumieć, że droga publiczna jest dla wszystkich...

  80 20 Odpowiedz
 • mirek@ 7 lut 2015

  Dzięki temu w tej części miasta udrożni się ruch. Przede wszystkim będzie łatwiej chcącym zrobi zakupy - beda mogli przede wszystkim znalezc miejsce i zalatwic swoje sprawy. Zostawianie tam samochodow na caly dzien przez tych ktorzy jada do krk to blokowanie reszty mieszkancow i tamowanie ruchu w tym miejscu. Skoro i tak was nie ma przez caly dzien to zostawcie samochod w innym miejscu, gdzie miejsce parkingowe nie jest na wage zlota.

  23 67 Odpowiedz
  • 7 lut 2015

   Jakiego ruchu? Jak zostawiam auto w miejscu gdzie się je parkuje. A co cie obchodzi czy se jadę do Krakowa na cały dzień czy do Katowic na tydzień? Ja się do tych chodników i tej ulicy tak samo jak wszyscy dorzucam i mam teraz jeszcze za to ekstra bulić?

   41 14 Odpowiedz
   • 8 lut 2015

    A co to przepraszam, ulica czy chodnik to twoja własność aby tam parkować tak długo?! Co to inni nie mają już prawa tam parkować bo ty musisz cały dzień blokować?! No rzesz większego egoizmu nie widziałem! To, że inni nie mają gdzie samochodu zostawić i jeżdżą wkoło (i to nierzadko długo) aby znaleźć wolne miejsce to nic, jego obchodzi tylko jego własny zasr**** tyłek! Jemu się należy wolne miejsce na cały dzień parkowanie bo płaci jakieś tam podatki, a to że inni też płacą to co? Przecież on jest wielki pan i nie zostawi samochodu na jakimś parkingu (gdzie mógłby stać spokojnie i to w dodatku za darmo) bo musiałby podejść do busa i by mu w kość d*** pękła. No egoizm w czystej postaci! Jak ci człowieku nie wstyd?!

    Uprzedzając twoje plucie jadem: nie mieszkam ani nigdy nie mieszkałem w tamtym rejonie więc daru sobie. Mnie po prostu denerwuje jak muszę jeździć w koło aby znaleźć wolne miejsce gdy chce cokolwiek kupić w Dekadzie. Parking przy samej Galerii jest mały i wiecznie zapchany. Rzadko udaje się tam trafić na wolne miejsce. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Jestem za tym aby miejsca w uliczkach były właśnie dla ludzi korzystających z Dekady i pobliskich sklepów a nie dla cwaniaczków takich jak ty, którzy sobie znaleźli darmowy parking na kilkanaście nieraz godzin! Dociera to do ciebie?!

    PS. Nie stać cię było na jakiś oryginalny nick tylko musiałeś mojego nieudolnie skopiować i przerobić?

    18 31 Odpowiedz
    • sebastian 8 lut 2015

     Ale z ciebie baran .... Co cię interesuje gdzie z godnie z przepisami i na jaki okres czasu parkuje!?

     6 7 Odpowiedz
     • 8 lut 2015

      Baranem to nazywaj ale siebie.... Kultury cię rodzice nie nauczyli? No a jak chcesz parkować na kilkanaście godzin samochodzik to nie rób tego w miejscach o takim natężeniu ruchu jak ul. Słoneczna i jej przecznice! Czy do ciebie nie dociera, że blokując swoim pojazdem miejsce przez kilkanaście godzin odbierasz miejsce parkingowe innym? Czy ktoś ci dał wyłączność na ten chodnik aby okupować go przez tak długi czas? Wyobraź sobie, że inni mają takie samo prawo pozostawić tam swoje auta jak ty? Są inne miejsca w Myślenicach aby spokojnie zostawić auto na dłuższy czas i nikomu tym nie wadzić. Ot choćby parking nad basenem na oś. 1000 - lecia a nie wąskie uliczki, gdzie każde miejsce jest na wagę złota. Widzę jednak, że do ludzi twojego pokroju to nie dociera... Zbyt wiele egoizmu w was jest aby zrozumieć drugiego człowieka....

      6 16 Odpowiedz
    • 9 lut 2015

     Gościu po pierwsze to mam gdzieś twój nick. W ogóle go nie kojarzę. Te palikociarskie tekściki z pluciem jadem sobie daruj. Nudne to już. Podobnie jak "mowa nienawiści" .
     I co najważniejsze jakim prawem ty czy ktokolwiek ma mi zakazywać parkować samochód gdzie chcę jeżeli nie ma tam zakazu parkowania? Bo dalej tego nie mogę ogarnąć.

     7 7 Odpowiedz
     • 9 lut 2015

      Naprawdę tak nierozgarnięty jesteś, żeby pojąć o co chodzi? To powiem wprost: CHODNIK NIE JEST TWOJĄ WŁASNOŚCIĄ ABYŚ ROBIŁ SOBIE Z NIEGO GARAŻ POD CHMURKĄ DLA SWOJEGO ZŁOMU NA KÓŁKACH NA CAŁY DZIEŃ!

      Inni kierowcy mają takie samo prawo z tego chodnika korzystać jak ty. Zostawiaj sobie więc te 4 kółka w miesjcu, w którym nikomu nie będą przeszkadzać. Zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach jak ul. Słoneczna i jej przecznice. Są od tego inne miejsca. Dociera!?

      7 8 Odpowiedz
      • 9 lut 2015

       Co ty za dyrdymały wypisujesz człowieku? Skąd żeś się ty zerwał?
       Wytłumacz mi jakie jest prawo w tym kraju jeżeli nie występuje znak B-35: zakaz postoju, B-36: zakaz zatrzymywania się , B-37: zakaz postoju w dni nieparzyste, B-38: zakaz postoju w dni parzyste,
       bądź B-39: strefa ograniczonego postoju które to prawo nie pozwalało by mi tam zaparkować sobie auta? Pozostawionego zgodnie ze sztuką: część na chodniku (min 1,5m miejsca dla pieszych jeżeli to możliwe), część na jezdni?? Jakie to jest prawo?
       A może ty stanowisz prawo?

       7 5 Odpowiedz
  • جوبا 8 lut 2015

   Mnie tez denerwuje problem z parkingiem w okolicach dekady, ale pomysl z takimi karami to:

   Kpina!!!

   mirekm napisał/a:

   Dzięki temu w tej części miasta udrożni się ruch.

   tym tokiem myślenia - zakorkuja sie inne ulice, te gdzie mieszka "zwykly plebs"

   mirekm napisał/a:

   Przede wszystkim będzie łatwiej chcącym zrobi zakupy - beda mogli przede wszystkim znalezc miejsce i zalatwic swoje sprawy.

   tym tokiem myślenia - dlaczego takich oplat (tj 50zl) nie ma w centrum przy starostwie, przy rynku, przy skarbówce itd? tam wszystkie darmowe miejsca parkingowe zajete sa przez np urzedników na 8 godzin? i nikt nie interweniuje? żadnych ograniczen czasowych?

   mirekm napisał/a:

   Zostawianie tam samochodow na caly dzien przez tych ktorzy jada do krk to blokowanie reszty mieszkancow i tamowanie ruchu w tym miejscu.

   tym tokiem myślenia - wprowadzmy zakaz wzjazdu do myslenic samochodów z poza myślenic, a co jezeli ktos np z Gornego dojezdza i przesiada sie do busa i jedzie np do Pcimia lub Rabki? on juz bedzie mogł?

   mirekm napisał/a:

   Skoro i tak was nie ma przez caly dzien to zostawcie samochod w innym miejscu, gdzie miejsce parkingowe nie jest na wage zlota.

   tym tokiem myślenia - zostawcie swoje samochody gdzies na Borzęcie, macie zakaz wjazdu do myślenic tutaj sa miejsca tylko dla mieszkańców?

   A według Ciebie gdzie osoby pozostawiajace samochody na dłużej maja zaparkowac? Podaj proszę dokladne lokalizacje.

   Rozwiazaniem nie jest pewnie i tak malo legalne karanie tylko zmiana organizacji ruchu i stworzenie parkingów gdzie mozna postawic auto.

   24 6 Odpowiedz
   • 8 lut 2015

    Parking przy Albercie też jest płatny ale sami piszecie że 3 zł za godzine by mogła wynosić opłata więć chyba byś mógł tam postawić samochód a jak nie to nad basenem za darmo i busikiem pod dekade a jak nie to z zarabia chociaż tam już cięższy dojazd a jak nie to zaparkuj sobie pod Janem z tyłu na parkingu. Rozwiązań jest wiele tylko jak sie wygodniaczkom nie chce ruszyć tyłka to tak jest. Nie chodzi o to żeby na tym zarabiać, a żeby udrożnić ruch nie tylko dla mieszkańców! Nie jestem mieszkańcem tamtego terenu, ale czasem chce zrobić zakupy w tesco czy empiku i nie mam możliwości zaparkowania na tych ulicach bo tacy ludzie jak tutaj komentują zostawiają sobie samochody i na zaoczne studia jadą... Jak do Krk jeździcie to czemu nad basenem nie można zostawić samochodu i podejść na osiedle na przystanek? Śmieszne są te argumenty przeciwników strefy. Jakby każdy parkował na te 2h max (ileż można robić zakupy) na parkingu pod Dekadą i okolicznych ulicach to by nie było problemu bo nie chce mi sie wierzyć że nagle jest tyle klientów że brak miejsca do parkowania..

    8 22 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Nie wierze, nie wierze....szkoda słów żeby to wogóle komentować....
  Z PUBLICZNEJ drogi mieszkańcy zrobili sobie prywatny parking :-D To są Jaja i tyle w tym temacie...
  Czy to jest w ogóle zgodne z prawem?? Bo jeśli tak to ja też na swojej ulicy wprowadzę sobie takie zasady :-D
  J-A-J-A
  Jak takie szychy tam mieszkają- bo zwykły szarak nigdy by czegoś takiego nie wywalczył- to proszę bardzo niech sobie wykupią na własność te uliczki i wtedy pobierają opłaty nawet 1000 zł, niech sobie je odśnieżają i remontują. Ale póki droga jest PUBLICZNA to ja i każdy inny może sobie z niej DO WOLI korzystać!

  51 16 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  I bardzo dobrze! Nie byłoby w ogóle takiego problemu , gdyby kierowcy "rozumujący inaczej" parkowali swoje samochodziki w normalny sposób, a nie gdzie popadnie , zwłaszcza na bramach wyjazdowych mieszkańców, prawie na ich podwórkach , czy całkowicie na chodniku. Sami jesteście sobie winni więc teraz nie płaczcie!

  26 71 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   7 lut 2015

   bliżej nieokreślony podmiot jest sobie "winny", potrafisz wskazać konkretne osoby czy stosujesz odpowiedzialność zbiorową jak naziści?
   Jestem kierowcą, parkuje również na Rzemieślniczej czy Armii Krajowej, bramy wjazdowej nikomu nigdy nie zastawiłem (bo szanuje innych), czemu więc uważasz, że jestem sam sobie winny (zmiana przepisów uderzy również we mnie jako użytkownika drogi)?

   Chora nienawiść to zły doradca, jak chcesz popluć na kogoś to popluj sobie na tego fagasa, którego ujrzysz przed lustrem.

   53 14 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Widać faszystowskie pomysły zwyciężyły. Musi być paru z tych ulic poustawianych w radzie. Ale nadal nie mogę zrozumieć z jakiej paki 50 dych za każdą następną godzinę??
  Jeszcze 3 zeta jak w kraku ale 50 dych?? Szkoda gadać..

  33 12 Odpowiedz
  • Anna 9 lut 2015

   50 dych za dobe ale aby odstraszyć parkujących przez cały dzień wystarczyło by 3zł za godz.

   7 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  renaw tacy jak ty powinni mieszkać w lesie , skoro tak wam ludzie przeszkadzają. A jak ktoś ci bramę zastawia to się dzwoni na policję a nie wprowadza jakieś chore ograniczenia na PUBLICZNEJ drodze

  38 12 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Mnie tam nikt bramy nie zastawia. Na szczęście też w tej okolicy nie mieszkam :). A Wy widzicie tylko czubek własnego nosa i dlatego tak tu ujadacie.
  powodzianin a ty już spojrzałeś na fagasa w swoim lustrze? :) Mocno musiałeś się przerazić. Ja tam mogę spokojnie patrzeć w swoje lustro.

  11 34 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   7 lut 2015

   Ja tym bardziej. Nie wyładowuje swojej frustracji na innych ludziach, w przeciwieństwie do Ciebie. Wrzucasz wszystkich do jednego worka i generalizujesz. Źadna osoba, która chce uchodzić za inteligentną tak się nie powinna zachowywać.

   26 9 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Wystarczy przeczytać powyższe komentarze zwolenników tego absurdalnego pomysłu, aby dowiedzieć się, kto mieszka na tych ulicach. W gruncie rzeczy sprawa ogranicza się do pewnych osób mieszkających na Armii Krajowej, ale nie będę podawał nazwisk, bo i tak większość wie, o kogo chodzi.

  Są dwie wersje zdarzeń:
  1. Szeroko rozumiany nepotyzm - dziwne, że pomysł, aby na tych ulicach powstała strefa płatnego parkowania już od kilku lat nie przynosił żadnych efektów w postaci działań, aż tu nagle chwilę po wybraniu nowego składu radu, od razu są działania i to nie strefa parkowania, lecz HARACZ od mieszkańców (zamieszanie z kilkudziesięcioma osobami zameldowanymi pod jednym numerem na Armii Krajowej oraz oczywiste znajomości ,,u władz'' przemawiałyby za tą wersją).
  2. Ktoś ,,dał w łapę'' - dziwne, że zakaz nie obejmuje moim zdaniem najbardziej ,,zakorkowanej'' z tych czterech ulic, czyli ulicy Rzemieślniczej.

  Innej opcji być nie może, bo:
  1. Rozwiązanie nie jest dobre dla ogółu mieszkańców.
  2. Rozwiązanie nie rozwiązuje problemu ograniczonych miejsc do parkowania.
  3. Rozwiązanie (można nawet zaryzykować takie stwierdzenie) jest niezgodne z prawem - nie podano żadnych podstaw prawnych wprowadzania opłaty w wysokości 50zł, chyba, że redakcja miasto-info o tym jeszcze nie wie.

  W innym kraju byłaby to ciekawa sprawa dla telewizji czy nawet wymiaru sprawiedliwości, ale niestety u nas panuje przyzwolenie na małomiasteczkowy nepotyzm, układziki itp. I nic się nie zmieni, bo sami zmian nie chcemy. Co z tego, że razem z kilkoma osobami napiszę wywód, w którym w punktach potwierdzę tezę, że to rozwiązanie jest niezgodne z wszelkimi prawami moralnymi, własnościowymi oraz zasadami współżycia społecznego, skoro znajdzie się ktoś w stylu renawa, który wrzuci wszystkich do jednego worka i napisze, że to jest genialny pomysł. Po prostu szkoda słów..

  40 13 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Zapędziłeś się w swoich wywodach. Nigdzie nie zostało przeze mnie napisane , że tak wysoka opłata , to genialny pomysł.

  10 22 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Proponuję, aby napisać do Wojewody, gdyż on może zakwestionować /zawetować/ uchwały rady miasta.

  27 8 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Tak czytam te burzliwe komentarze i zastanawiam sie od kiedy to mozna stac na pasie ruchu drogowego...

  9 20 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Rozumiem karanie zastawiania czyjegoś wjazdu, to niedopuszczalne, ale niby dlaczego parkowanie na ulicy jest tylko dla mieszkańców tych domów, przecież mają swoje posesje i parkingi? płacę podatki i mam prawo tam zaparkować samochód, ulica jest publiczna a zakazu parkowania tam nie ma. Przyjęta uchwała rady miasta jest niezgodna z prawem i tym którzy dostaną nakaz zapłaty 50 zł polecam drogę sądową. Na tych ulicach mieszka jakiś radny? Czy te drogi są prywatne? To są właśnie chore efekty kolesiostwa w myślenickim urzędzie miasta. A może to tylko taka nagonka na miasto info żeby nastraszyć ludzi aby tam nie parkowali, a tak naprawdę żadnej uchwały nie ma?
  Czy redakcja posiada jakiś link albo potwierdzenie tego faktu i może to udowodnić? Chętnie prześlemy to dalej celem analizy.

  23 10 Odpowiedz
 • mirek@ 8 lut 2015

  [cytat=Dżuba]Mnie tez denerwuje problem z parkingiem w okolicach dekady, ale pomysl z takimi karami to:

  tym tokiem myślenia - dlaczego takich oplat (tj 50zl) nie ma w centrum przy starostwie, przy rynku, przy skarbówce itd? tam wszystkie darmowe miejsca parkingowe zajete sa przez np urzedników na 8 godzin? i nikt nie interweniuje? żadnych ograniczen czasowych?

  ------ moze dlatego ze drogi na ktorych wprowadzono oplaty sa gminne co oznacza ze odpowiada za nie gmina, a te ktore wymienaisz jak np. sloneczna, rzemieslnicza to drogi powiatowe czyli odpowiada za nie starosta. jak widzisz on nic nie robi w tym kierunku...

  tym tokiem myślenia - wprowadzmy zakaz wzjazdu do myslenic samochodów z poza myślenic, a co jezeli ktos np z Gornego dojezdza i przesiada sie do busa i jedzie np do Pcimia lub Rabki? on juz bedzie mogł?

  -------- no to przeciez moze zaparkowac na traugutta i stamtad ma raptem kilkaset metrow do busow...

  tym tokiem myślenia - zostawcie swoje samochody gdzies na Borzęcie, macie zakaz wjazdu do myślenic tutaj sa miejsca tylko dla mieszkańców?

  ----------- j.w

  A według Ciebie gdzie osoby pozostawiajace samochody na dłużej maja zaparkowac? Podaj proszę dokladne lokalizacje.

  --------- ul. traugutta darmowy parking, albo slowackiego (platny), albo w innej czesci miasta.

  Rozwiazaniem nie jest pewnie i tak malo legalne karanie tylko zmiana organizacji ruchu i stworzenie parkingów gdzie mozna postawic auto.

  ------------ masz racje, tylko tu wygrywa lenistwo i wygoda ludzi. dlaczego musisz zostawiac auto przy busach? bo masz do nich blizej i nie chce ci sie przejsc kilkuset metrow.

  SWOJA DROGA! SKORO MASZ AUTO TO PO CO DOJEZDZASZ BUSEM DO PRACY? :)

  11 37 Odpowiedz
 • 8 lut 2015

  Po PIERWSZE: coraz częściej żeby zrobić 300 metrów, trzeba odpalić swój Dorobek Życia, zamiast ruszyć tyłek.
  Po DRUGIE: może rozwiązanie z płatnością nie jest rewelacyjne, ale co? wolicie "Zakaz parkowania. Nie dotyczy mieszkańców" Lepsze postać chociaż te 2 godziny.
  Po TRZECIE: Na pewno każdy który się tu rzuca, po każdym razie kiedy nie mógłby przejść chodnikiem, zaparkować pod własnym ogrodzeniem, wjechać we własną bramę mówiłby tak samo że to "samowolka mieszkańców"
  Po CZWARTE: Co za różnica? Otworzą Galerię to godzinę zajmie przejechanie Słonecznej a co dopiero parkowanie HAHAHAHA!!!

  8 27 Odpowiedz
 • 8 lut 2015

  Myślenice same sobie są winne za taka uchwałę ! nie oszukujmy się w okolicach dekady zawsze był problem z parkowaniem itp, ze względu na to że jakiś " studencik, niedzielny kierowca " zostawia swój pojazd na 12 godzin przy dekadzie po czym udaje się na busa do Krakowa do pracy czy studia ludzie jak się boicie jeździć samochodami to nie wsiadajcie do nich problem sam by się rozwiązał a tak to blokuje się tam zawsze ulica , a przy okazji klient który chce coś kupić w sklepach na ulicy słonecznej nie ma gdzie zaparkować bo cały chodnik i parking zastawiony samochodami ... powtarzam Myślenice same sobie są winne :)

  7 11 Odpowiedz
 • 8 lut 2015

  Wrzuce raz jeszcze i zadam pytanie do wszystkich czy damy radę znaleźć jakieś rozwiązanie czy nie.
  Przeczytałem prawie wszystkie komentarze. I każdy ma po trochu racji. A teraz w skrócie.
  Pytanie pierwsze: czemu właściciele posesji nie dzwonią na policję czy straż miejską, jak ktoś im zastawi wjazd na posesję (tak jak ktoś napisał byłoby to lepszym straszakiem).
  Pytanie drugie(pewnie zostanę przez osoby broniące zlinczowany): dlaczego mieszkańcy, którzy mogą wjechać na posesję mają być zwolnieni z opłat, dwa dodatkowe identyfikatory dla odwiedzających rozumiem.
  Pytanie trzecie: Jak mam się dostać z Tej wielkiej metropolii do swojego zaścianka po godzinie 23, nie ma żadnej komunikacji zbiorowej.
  Pytanie czwarte(może i surrealistyczne): skoro my przyjezdni pracujący w Krakowie jak to ktoś napisał stać nas na auto ale nie na dojazdy, odprowadzamy podatki w Myślenicach, mamy ponosić realne koszty możliwości pracy w miejscu innym niż Myślenice, możemy tam rozliczać nasze pity? Dla zobrazowania gmina myślenice liczy ok 25tyś ludzi samo miasto ok 18tyś. Jak np. 10 tyś rozliczy się gdzie indziej ile pieniędzy mniej będzie miało miasto?
  A teraz kilka uwag jakie nasunęły mi się w trakcie pisania.
  Pierwsza: Za obecny stan rzeczy odpowiadają radni i burmistrz. Powstanie pseudo dworca PKS (dla tych co nie pamiętają - miał być dworzec z funkcją handlową a nie na odwrót) oraz przeniesienie busów skumulowało w tym rejonie wzmożony ruch samochodowy (obojętne czy zakupy czy praca) i tak jest przegwizdane.
  Druga: Upadek PKS ( a nawet dwóch bo i nowego targu). Dla zobrazowania tym co zhejtują: Jak był PKS za 115-130zł można było miesięcznie objechać trasę Droginia, Osieczany, Myślenice, Kraków AGH. Nie ma PKS są busy od 2 do 3 zł.
  Trzy: Ktoś zarzucił "nam parkującym", że nie widzimy własnego nosa. A pytam czy szukali jakiegoś innego rozwiązania dobrego dla wszystkich, a nie tylko dla nich. Śmiem twierdzić, że nie, czyli sami widzą czubek tylko własnego nosa.
  Cztery:Odkąd padło hasło stref w mieście, zacząłem zastanawiać się gdzie będę parkował. Jak na razie wygląda to tak, że to tu to tam. Przypadkowo zobaczyłem bodajże na street view, jak parkują w Stróży pod zakopianką. Myślę dlaczego nie można by było i tu. Zgłosiłem to swojemu radnemu, ale sprawa ciągnie się od około roku, bo teren pod zakopianką jest Generalnej dyrekcji bla bla bla. Pod estakadą zmieściłaby się setka albo i więcej. Jest też nieużytek koło Telefoniki bliżej świateł, miasto mogłoby coś pokombinować ale lepiej przyj....ć opłatę niż ruszyć szare komórki.
  Pięć: Na spornych ulicach wprowadzić ruch jednokierunkowy z zakazem parkowania po jednej stronie i nawet straż przejedzie (tekst o straży bodajże z artykułu myślenickiej swojego czasu)

  Zapraszam do dyskusji, ponieważ i mieszkańcom gminy i mieszkańcom Myślenic powinno zależeć na tym aby było dobrze, a nie na odwal się i żeby zarabiali na tym kolesie kolesi co mają układy
  Pozdrawiam
  Michał

  21 7 Odpowiedz
 • 8 lut 2015

  michalae, nikt Ci nie odpowie na te pytania, bo tu na forum nie ma nawet chęci do wspólnego rozwiązania problemu, mieszkańcy ulic poszli do Urzędu Gminy, przez znajomości załatwili dogodne dla nich rozwiązanie i teraz ich nie obchodzi to, że to jest niekorzystne dla reszty miasta, a nawet mieszkańców pobliskich miejscowości. Ja sam pisałem o tym ,,straszaku'' w postaci wzywania straży miejskiej/policji, ale mieszkańcom brak jakichkolwiek chęci, wolą wrzucić wszystkich do jednego wora, a co!

  mirekm, od parkingu na Traugutta do dworca jest dokładnie kilometr, a nie kilkaset metrów, czyli pieszo wychodzi 12 minut, w godzinach szczytu 15, więc wcale nie taki rzut beretem, dodając jeszcze, że ktoś postanowi zrobić zakupy w Tesco Dekada i w jakimś jeszcze sklepie. Na szczęście do Krakowa nie jest daleko, więc teraz jeszcze więcej osób będzie jeździć na większe zakupy do CH Zakopianka albo Bonarka. I bardzo dobrze, może władze miasta i mieszkańcy tych ulic w końcu zrozumieją, że ich działania jedynie odpędzają kapitał od miasta.

  lapin to rozwiązanie nie jest rewelacyjne, ale absurdalne i idiotyczne! Nie chcę znaku zakaz parkowania nie dotyczy mieszkańców, bo to nie jest droga prywatna, nie ma też podstaw prawnych do postawienia takiego znaku. Tym bardziej nie wyrażam zgody, aby Urząd Miasta zatrudniał dodatkowych ,,inkasentów'' jak to zostało zapisane w uchwale, bo wiem, jak bardzo gmina jest zadłużona i wydawanie dodatkowych ~4-5 tysięcy miesięcznie na pensje tych inkasentów, aby garstce mieszkańców ,,żyło się lepiej'' jest nielogiczne i absurdalne. Gdzie logika i demokracja?

  random twoja wypowiedź to już w ogóle stek bzdur. Proponujesz, aby osoby dojeżdżające do Krakowa zostawiały samochody na parkingu na Zarabiu i stamtąd szły na nogach prawie 2 kilometry do przystanku busów przy Carrefourze? Trzeba być całkowitym ignorantem albo z przyzwoitości nie napiszę kim, aby wpaść na tak genialny pomysł. Może od razu zostawić samochód w domu i przejść się na nogach 10 kilometrów z Drogini czy innej wioski niedaleko Myślenic? Następny pomysł - parking Jana? Przecież to prywatny parking dla klientów sklepu Jan. I właśnie przez takie myślenie parking przy Tesco był od początku istnienia zapchany, bo Twoim zdaniem lepiej zostawić samochód na cały dzień na prywatnym parkingu prywatnego sklepu, utrudniając przy tym możliwość zaparkowania innym osobom, które chcą tylko zrobić zakupy, niż zaparkować na publicznej ulicy (oczywiście w sposób legalny), nie przeszkadzając nikomu. Często widzę, jak wyglądają busy o 7 czy 8 rano w stronę Krakowa. Jedyna opcja, żeby mieć pewne miejsce siedzące, to przystanek przy Dekadzie, na osiedlu już bywa ciężko (zależy od dnia i konkretnego przystanku), a przy Carrefourze często już widzę, jak ludzie walczą, ale o miejsce stojące. Myślisz, że ludzie jeżdżą busami tylko z lenistwa? Wielu chciałoby dojeżdżać własnym autkiem - w zimie cieplutko, nie trzeba się przesiadać i marznąć na przystanku, ale po prostu ich na to nie stać, bo z marnej wypłaty zostałyby im jeszcze marniejsze grosze, więc mogą mieć chyba od życia tą przyjemność, że zaparkują przy Dekadzie i zajmą w miarę wygodne miejsce w rozlatującym się busie.

  Ogólnie czytając te dyskusje dostrzegam w nich tyle jadu i braku empatii, że czasem zastanawiam się, czy autorami tych wypowiedzi są ludzie czy może bezduszne komputery.

  21 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lut 2015

  Uchwała do zaskarżenia.

  16 6 Odpowiedz
 • Piotr 8 lut 2015

  Osobiście się trochę zgubiłem…

  1). Problem

  Podstawowym problemem były samochody pozostawiane na cały dzień. Uchwalone rozwiązanie problemu nie rozwiązało tylko przerzuciło na inne ulice, bo Ci ludzie NIE MAJĄ alternatywy, (co sensownie zostało opisane powyżej) więc i tak dojeżdżać i zostawiać na cały dzień auta będą. Wprowadzono za to po dwa DARMOWE identyfikatory dla mieszkańców. Reasumując, tylko mieszkańcy mają prawo blokować ulicę przez całą dobę, pozostali muszą płacić lub znaleźć inne miejsce. (Ciekawe, kiedy zacznie się odpłatne wypożyczanie „darmowych identyfikatorów”). Sam problem pewnie się nieco zmieni i znacząco nasili, bo nie będzie już aut które stały cały dzień za to zwiększy się ruch i rotacja aut, a problem blokowania bram i wjazdów tylko się spotęguje, bo teraz będzie: „panie ja na 10 minut”.

  2). Koszty strefy.

  Wspomniałem powyżej o darmowych identyfikatora, ponieważ jako mieszkaniec innej części miasta i podatnik, jestem zbulwersowany faktem, iż od teraz będę musiał współfinansować przywileje mieszkańców tych ulic. Normalna strefa zarabia na siebie, bo dochód z opłat pokrywa pensję utrzymania inkasentów (a to 1.5 etatu - 12 godzin od 7-19) oraz koszt druku bloczków, znaki, malowanie linii etc. Tu mamy do czynienia z sytuacją gdzie pierwsze dwie godziny są za darmo, a kolejna za irracjonalne 50 zł. Co to oznacza w praktyce? Ano tyle, iż utrzymanie strefy spadnie na kilku frajerów, którzy „dadzą się złapać”, a to zaś oznaczać będzie, że strefa szybko stanie się deficytowa (ludzie szybko się uczą) a do obsługi strefy dołożymy wszyscy po równo… hmm no nie po równo, mieszkańcy mają dwa darmowe identyfikatory, a ja muszę parkować na swojej posesji bo na ulic pod domem mam zakaz zatrzymywania …

  3). Egzekucja opłat.

  Załóżmy, że zaparkuje o godzinie 16:40. Wracam po samochód o 18:50… a nie, nie wracam bo zostanie mi wręczony „mandat” w wysokości 50zł. Poczekam do 19:05 i zabiorę auto. Kto i jak wyegzekwuje te 50zł? Parkingowy będzie całą dobę? Będzie postępowanie mandatowe, opłata administracyjna? Inkasenci będą musieli chodzi z aparatami na co dzień, fotografować wszystkich i prowadzić dokumentację (dodatkowe koszty). Ściąganie tych 50zł (pewnie z 90% przypadków) będzie musiało iść jakąś drogą administracyjną (jeszcze więcej zaangażowanych osób, jeszcze więcej naszych pieniędzy). Właściwie czemu drogą administracyjną? Chciałem zapłacić ale o 19:05 nie było komu zapłacić... Cały ten pomysł jest poroniony. Z ekonomicznego punktu widzenia, egzekucja 3 zł za każdą kolejną godzinę jest z pewnością bardziej opłacalna niż próba wyegzekwowania 50zł za „całą dobę”.

  4). 300zł / h

  Strefa w sobotę obowiązuje od 7-13. Zaparkowałem o 10:50, była kolejka jestem o 12:59 a tu opłata „za rozpoczętą dobę” 50zł. Za dobę? Po 13 w sobotę i całą niedzielę parkowanie jest BEZPŁATNE, czyli te 50zł to za 10 minut. Parkując o 10:50 mam płacić za całą dobę, parkując o 11:10 już nie! Nawet gdyby rozbić te 50zł na realnie zajmowane 2 godziny 10 minut to i tak prawie 23zł/h!

  ----
  Rozwiązań było bardzo wiele, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, analiza problemu i poważna dyskusja na temat potrzeb komunikacyjnych i parkingowych, a w szczególności systemu Park&Ride, w ostateczności wprowadzenie strefy z racjonalnymi opłatami (choć to nie rozwiązuje podstawowego problemu) to 3zł za godzinę spowodowałoby brak opłacalności zostawiania auta na cały dzień, a nie miałoby znamiona naciągania kogoś na 50zł. Niestety jak to zwykle bywa grupa wpływowych mieszkańców załatwiła sobie prywatę (ot taki mały geszefcik), radni wykazali się krótkowzrocznością i to przyklepali, a zapłacimy za to wszyscy, bo takie rozwiązanie NIGDY nie będzie przynosić zysku, a już tym bardziej nie rozwiąże problemu! W tym miejscu należy chyba tylko zaapelować do wszystkich „frajerów”, którzy dadzą się złapać, aby nie wyrzucali bloczków opłat, bo raczej prędzej niż później ktoś tę uchwałę zaskarży i miasto będzie musiało oddawać pieniądze.

  24 2 Odpowiedz
 • 8 lut 2015

  rapit, bardzo dobrze opisałeś problem, chyba najjaśniej ze wszystkich, oczywiście uchwała jest do zaskarżenia, a całą sprawę najlepiej nagłośnić, bo to już lekka przesada, co się dzieje w tym naszym miasteczku. Już jakoś mogę przymknąć oko na nieprawidłowości przy przetargach, bezsensowną budowę strzelnicy, ciągle powracający problem wylewania Raby i braku chęci, aby temu skutecznie zapobiegać, ale są pewne granice, które tą uchwałą zostały przekroczone. Na takie ,,kolesiostwo'' nie można pozwalać, bo jeśli jedynie będziemy narzekać, to w przyszłości Ci ludzie nie będą mieć skrupułów i aż strach pomyśleć, jakie zmiany jeszcze wymyślą...

  11 4 Odpowiedz
 • Piotr 8 lut 2015

  @Warmer84 z całym szacunkiem ale to chyba jednak Ty i Tobie podobni macie problem z egoizmem i zrozumieniem drugiego człowieka...

  Otóż, czym @seban jest gorszy od innych że miałby im odstępować miejsce parkingowe? Co nie jest zabronione jest dozwolone, a o ile pamiętam kodeks ruchu drogowego nie określa maksymalnego czasu postoju. Problem Twoim i Tobie podobnym (z mieszkańcami owych ulic na czele) jest brak zrozumienia istoty konfliktu interesu jaki tu występuje.

  Z jednej strony Ty jako klient okolicznych sklepów masz problem z zaparkowaniem. Tyle, że może powinieneś swoje żale zaadresować do właścicieli sklepów? Może to oni powinni ponieść koszt rozbudowy parkingu bo to w ich interesie leży aby klient miał gdzie wygodnie zaparkować. Przewidując takie natężenie ruchu należało pomyśleć o parkingu podziemnym albo przejąć wolny obszar na którym teraz stoi stacja benzynowa. Są sklepy i centra handlowe (żeby nie wymieniać z nazwy choć wspomniane już wyżej) które zapewniły klientom ogromne prywatne parkingi, są też takie które parkingów nie mają co powoduje chaos na okolicznych ulicach. Czemu więc @seban ma ponosić koszty Twojej wygody? On dojeżdża do pracy codziennie, Ty zakupy robisz raz na jakiś czas, może to Ty powinieneś pozostawić auto nad basenem i raz w tygodniu się przespacerować po zakupy? Masz problem z parkingiem, poszukaj takiego miejsca gdzie sklep dba o Ciebie - klienta i zapewnia Ci miejsce parkingowe.

  Z drugiej strony @seban który nie ma alternatywnego środka komunikacji (bo niech to dotrze do Ciebie i Tobie podobnych że rano może nie być czym dojechać) i musi jakoś dotrzeć do dworca. Proponujesz mu parking nad basenem? Ok więc policzmy (tak na okrągło): @seban zamiast do dworca jedzie nad basen, później spacerkiem do dworca +15 minut do jego dojazdu do pracy, wieczorem z dworca do parkingu drugie +15 minut, co daje 30 minut dziennie. 5 razy w tygodniu razy 4 tygodnie w miesiącu, @seban dla Twojej wygody parkowania pod Dekadą musi wydłużyć swój czas dojazdu od 10h miesięcznie (ponad jedna dodatkowa dniówka w miesiącu!), i to tylko dla Twojej wygody! Rozumiesz już czemu pseudo strefy nie rozwiążą problemu braku rozsądnego systemu komunikacji lub dobrze przemyślanego Park&Ride? Wprowadzona strefa spowoduje że seban zaklnie pod nosem i zacznie parkować na Batorego co wydłuży jego dojazd o pracy o 5 minut. Ale to się też zmieni bo na Batorego strefę wprowadzi się przy następnej okazji...

  Z trzeciej strony mieszkańcy, otrzymają bezpłatne identyfikatory które uprawniają ich do parkowania 24/7. Czemu oni mogą tam parkować kilkanaście godzin za darmo a @seban nie? Przecież ich auta również będą blokowały chodnik na których "ktoś inny mógłby zaparkować" Ich też wyrzucisz dla własnej wygody zakupów? I ja i Ty i seban i mieszkańcy płacimy podatki w tej samej gminie więc mamy równe prawo do korzystania z dobrodziejstwa inwentarza. Mieszkańcy mają problem z ruchem i parkowaniem ale taka jest cena mieszkania minutę od dworca i możliwości wyskoczenia w kapciach i szlafroku po bułki na śniadanie, albo po piwo w przerwie reklamowej filmu.
  Mają prywatne posesje? Niech tam trzymają swoje auta, a nie blokują chodnika! Kto im dał takie prawo? Brzmi idiotycznie? Trochę jak Twoje argumenty w stosunku do @sebana....

  Podsumowując, mieszkańcy mogą parkować na swoich posesjach, ja i Ty robimy tam zakupy okazjonalnie i możemy zaparkować kawałek dalej (choć właściwie to centrum handlowe powinno nam zapewnić parking), a @seban do pracy jeździ codziennie więc każde dodatkowe 15 minut w skali jednego dojazdu to dniówka w skali miesiąca!

  Istotą problemu jest brak rozsądnej alternatywy dla dojeżdżających, brak odpowiedniej ilości parkingów dla klientów, brak uporządkowania ruchu na newralgicznych ulicach, brak stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego dotyczącego parkowania (tego strefa nie rozwiążę tylko zdecydowane działania policji i SM), niestety poszliśmy na łatwiznę i rozszerzyli (na dość dziwnych zasadach) strefę, tworząc casus do dalszego poszerzania strefy. A co to zmieni? Seban będzie parkował na Batorego, Ty i tak miejsca nie znajdziesz bo wkrótce otwiera się tam następna galeria, mieszkańcy będą mieli jeszcze większy ruch pod domami... zobaczyć zaś Twoją minę jak się raz zagapisz i zabulisz 50zł "za dobę" - bezcenne...

  A ja? Cóż, czekam z niecierpliwością kiedy wzorem Krakowa będziemy poszerzać strefę dalej.

  22 2 Odpowiedz
 • 9 lut 2015

  Przyznam że dawno nie czytałam tak dobrej wypowiedzi. Rapit, gratuluję.

  Pracuję w Krakowie i codziennie mimo własnego samochodu, dojeżdżam nim tylko do Myślenic. Potem przesiadam się na busa i jadę dalej. Dlaczego? Bo nie zarabiam na tyle, żeby pozwolić sobie na dojazdy autem. Szczerze zazdroszczę wszystkim tym, którzy tak chętnie używają argumentu, że jak kogoś stać na samochód to i na paliwo powinno. Pewnie dobrze im się powodzi i mogą sobie pozwolić na wszystko. Ja nie mogę i wolę pieniądze zaoszczędzone na paliwie przeznaczyć na inne potrzeby.

  Pewnie mogłabym rano podjeżdżać te 5 km busem – mam to szczęście, że u mnie zaczynają jeździć bardzo wcześnie. W zasadzie mogłabym te 5 km chodzić na nogach. Zwłaszcza jak jadę do pracy na 7. Pewnie wystarczy wstać o 4, wyjść z domu o 5 i o 6 wyjechać do Krakowa. Spokojnie dojadę do pracy. Tak teraz sobie myślę, że powinnam sprzedać samochód, bo przecież nie jest mi potrzebny a tylko uprzykrzam życie grupce mieszkańców Myślenic. A ile kasy zaoszczędziłabym w miesiącu!
  Ale nie zrezygnuję z podjazdów do Myślenic. Z jednego powodu. Nie będę budzić dziecka o 5 rano, żeby zdążyć na busa, którym zawiozę je do przedszkola. Wystarczy, że o 5.45 ubiorę i na śpiąco podwiozę na miejsce, gdzie może kontynuować sen. Z całym szacunkiem, ale komfort mojego dziecka jest dla mnie ważniejszy niż problem garstki osób.

  Swoją drogą nie parkuję w rejonie wymienionych ulic, ale znając życie zaraz odezwą się mieszkańcy sąsiednich ulic i pewnie już nigdzie nie postawię samochodu. I wcale nie chodzi tu o to, że muszę zaparkować zaraz obok przystanku, bo nie chce mi się tyłka ruszyć i przejść kliku metrów. Chce mi się, ale rano nie mam wyjścia i muszę jak najszybciej wskoczyć do busa, żeby nie spóźnić się do pracy. Rozumiem tych, którzy rzeczywiście mają utrudniony wyjazd czy wjazd na własną posesję (swoją drogą te utrudnienia często wynikają z braku umiejętności kierowcy, bo ciężarówką można przejechać, a osobówką się nie zmieści) i zgadzam się, że powinny być wyciągane konsekwencje względem takich kierowców. Uważam jednak, że karanie przy okazji prawidłowo parkujących jest niesprawiedliwe.

  Zróbcie w całych Myślenicach opłatę 50 zł za dobę. Jak tyle mam płacić to lepiej zrezygnuję z pracy i pójdę na bezrobocie, bo bardziej mi się będzie opłacało żyć z zasiłków. Chyba że znajdę w prace na miejscu od 8 do 16 i wszędzie zdążę dojechać busem, żeby przypadkiem nie zaparkować samochodu na drodze, na której utrzymanie składam się w takim samym stopniu jak mieszkańcy przyległych do niej domów.

  26 4 Odpowiedz
  • 9 lut 2015

   Masz rację. Ale nawet tutaj na tym forum jest sporo kryptofaszystów co by chcieli tobą rozporządzać.

   7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lut 2015

  Jeśli głównym problemem jest fakt, zastawiania bram wjazdowych to dlaczego na podjazdach nie postawi się słupków uniemożliwiających parkowanie, a jednocześnie umożliwiających wjazd na posesję?

  Wilk syty i owca cała.

  8 6 Odpowiedz
 • 9 lut 2015

  Jestem mieszkańcem i komentarze są dla nas niesprawiedliwe.To co zostało zaproponowane przez urząd gminy w niczym nam nie poprawi komfortu dojazdu do domu.Ulica AK jest dwukierunkowa i parkowanie pod dwóch stronach ulicy jest skandalem.Niejednokrotne byłem świadkiem parkowania na chodniku i wychodzenia kierowcy po drugiej stronie/pasażera/ bo nie dało się otworzyć drzwi od strony kierowcy/jak wtedy korzystać z chodnika/. Proszę Straż Miejską , Policję o zwrócenie uwagi na łamanie przepisów drogowych a nie kto ile parkuje.Nam to jest obojętne czy przez 10 godzin stoi jeden samochód czy pięć po 2 godziny.Problem jest umówienie dostawy np opału , brak jest miejsca by samochód dostawczy mógł zaparkować na czas rozładunku, czy wjechać na podjazd.Brak miejsc parkingowych jest problem do załatwienia przez władze a nie wprowadzanie rozwiązań które tak i nic nie pomogą.

  13 11 Odpowiedz
 • 9 lut 2015

  I bardzo dobrze. Skończy się parkowanie na bramach na chodnikach. Dzisiaj byłem świadkiem jak kobieta zaparkowała na bramie i jak gdyby nigdy nic poszła na zakupu, szczyt chamstwa i bezczelności. Jak ktoś chce parkować na cały dzień to wara na stary targ gdzie jest za darmo Co nogi bolą, za daleko na busy albo do szkoły. Żal mi Was. Pozdrawiam były mieszkaniec AK ps. nikt na AK nie melduje kilkudziesięciu osób pod jednym numerem.

  7 19 Odpowiedz
  • 9 lut 2015

   Zgadza się to pokazuje, że to osoby, które zostawiają auta na cały dzień są zmorą mieszkańców. A nie te co idą na zakupy. A mam pytanie czemu nie zwrócił Pan uwagi? Te 50 zł odstraszy tąPanią, nie bo ona poszła na zakupy czyli przez 2 godz i tak zablokuje wjazd.

   1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lut 2015

  To nie rozwiązanie problemu tylko przesunięcie o kilka ulic dalej .W sumie z PR owego punktu widzenia zagranie dobre,rozwiązaliśmy problem tych mieszkańców a za kilka miesięcy będziemy rozwiązywać problemy mieszkańców innych ulic.I jak tu powiedzieć że władza nie pomaga obywatelom w ich problemach?

  9 4 Odpowiedz
 • 9 lut 2015

  Jak dla mnie to w całych Myślenicach powinno być dozwolone parkowanie na ulicach i na chodnikach (jeśli na to pozwalają przepisy) do 2 godzin. Jak ktoś chce zostawić samochód na dłużej to na własnej posesji, albo na wyznaczonych parkingach. Ci, którzy biadolą, że nie mają czym dojechać do pracy niech dalej głosują na Ostrowskiego, który doprowadził do upadku PKS-u - powodzenia idioci.

  6 12 Odpowiedz
 • 9 lut 2015

  Moi Drodzy,
  jestem gościem, który czasami czyta miasto-info. Do tej pory nie zakładałem konta, ale po przeczytaniu tego artykułu musiałem to zrobić.
  Jestem mieszkańcem innej części Myślenic, do Dekady czasami jadę zrobić zakupy ale pomysł wprowadzenia opłaty za postój uważam za IRRACJONALNY aby nie nazwać go idiotycznym!
  Mogę go przyrównać do wprowadzenia ZAKAZU PARKOWANIA NA OSIEDLU 1000-LECIA dla samochodów innych niż tych co mają w dowodzie meldunek pod w/w adresem. Idąc tym tokiem rozumowania niech kilku mieszkańców z poszczególnych regionów Myślenic pomyśli podobnie a za chwilę każdy będzie miał "prywatne miejsce parkingowe" !
  Uważam ten pomysł za niewłaściwy. Przerażają mnie również radni, którzy poparli ten projekt. PROBLEM NIE ZOSTAŁ ROZWIĄZANY, A MIEJSCA PARKINGOWE NA W/W ULICACH STAŁY SIĘ W TEN SPOSÓB PRYWATNYM FOLWARKIEM TAM MIESZKAJĄCYCH.
  Osoby, które być może całodziennie tam parkowały BĘDĄ ZOSTAWIAĆ NADAL SWOJE SAMOCHODY TYM RAZEM POZA STREFĄ PARKOWANIA. Oznacza to przesunięcie problemu nieco dalej np. na ulicę K.Wielkiego, Słowackiego czy Reja. W ten sposób drodzy radni generują dodatkowe zagrożenia na dużo bardziej komunikacyjnie ważnych ulicach niż np. Armii Krajowej.

  Gratuluję kolejnego "świetnego pomysłu" dla autorów w ostatnim czasie, podobnie jak ten z przeniesieniem przychodni prawie do Osieczan.

  13 4 Odpowiedz
 • jacek fala 10 lut 2015

  Osoby zostawiające swoje samochody w celu "przesiadki" na busy chcą być zbyt wygodne i niestety blokują tą część miasta ( okolice Dekady), bo co by się stało aby zostawić samochód na parkingu np. przy ul. Traugutta - dawny plac targowy, - do przystanku Bus na ul. Sobieskiego ok. 200-300m, parking na basenem - przystanek BUS osiedle -300-400m, parking przy "SEZAM" (dawny dworzec) -przystanek BUS ul. Słowackiego ok. 200 m.
  Czy naprawdę tych kilkaset metrów nie można przejść - kto ma ma tak pracę ,że wysiada z samochodu już jest na miejsu?
  Problem stanowią uczniowie dojeżdżających do szkół LO i ZSM, którzy blokują okoliczne ulice i tu może szkoły zadbały by o swoich uczniów budując lub udostępniając swoje niewykorzystane tereny na parkingi.
  A w strefie handlowej powinien obowiązywać obszar czasowego ograniczenia parkowania tak, aby można było skorzystać z placówek handlowych w tym miejscu, a mieszkańcy mogli normalnie funkcjonować ( bo brutalnie mówiąc to one(sklepy) przynoszą pośrednio lub bezpośrednio zysk miastu , a nie "słoiki" pozostawiające auta i blokujące przejazd)

  5 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lut 2015

  Ach słoiki, w 18 tys. mieście, które nie wytwarza prawie nic, bez kumoterstwa normalnej i godziwej pracy nie ma i ma same sklepy.

  Och, no tak Krakowianie to do Myślenic przyjeżdżają pracować, nie odwrotnie.

  ~smuteczek

  4 4 Odpowiedz
 • 10 lut 2015

  A wiecie jaki jest największy skandal? Taki, że krakowianie pracują w UMiG w Myślenicach.

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lut 2015

  Tak, Myślenice dla Myśleniczan, a nie wsiórów z Krakowa!

  Wiecie jaki jest skandal? Myśleniczanie kupują mieszkania w Krakowie oraz codziennie zapierniczają busikami do pracy w Krakowie i zabierają krakowianom pracę.

  Smuteczek.

  5 4 Odpowiedz
 • Piotr 11 lut 2015

  @4x4 mam do Ciebie prośbę, przeczytaj jeszcze raz ze ZROZUMIENIEM to co napisała powyżej @monika85 i zastanów się czy chodzi o bycie "zbyt wygodnym" czy o minimalizowanie i tak ogromnej straty czasu z jaką wiąże się dojazd do pracy z peryferii. Możesz również rzucić okiem na mój powyższy akapit o @seban. Jak już przeczytasz, odwiedź proszę przystanki o który wspominasz i porównaj czym różnią się rozkłady owych przystanków z rozkładem jazdy i dostępnymi kierunkami z naszego tzw "centrum komunikacji". Przy okazji zwracam uwagę, że powinieneś doliczyć do "centrum komunikacji" rozkład i częstotliwość kursów z przystanku "Myślenice Estakada"!

  @max60 czy mógłby mi Pan wyjaśnić czemu ulica Rzemieślnicza dosyć szeroka i z szerokimi chodnikami po obu stronach jest jednokierunkowa, a Okulickiego nie? Jak to wpływa na organizację ruchu i problem parkowania i mijania się samochodów? Może warto zacząć od reorganizacji ruchu, zakaz parkowania z jednej strony z dopuszczonym parkowaniem po drugiej i zakazem parkowania na chodniku? Chodniki będą drożne, ruch płynny. Jakoś się ten system sprawdza na Rzemieślniczej, Słowackiego (w wielu miejscach) na Matejki. Reorganizuje się ruch, buduje ronda, stosuje ulice jednokierunkowe, tworzy wysepki wydzielające (Słowackiego przy strażnicy, rynek koło DG) Czemu nie można było zacząć od reorganizacji ruchu?

  Napisze to jeszcze raz, zgadzam się i w 100% popieram postulaty mieszkańców, że NIEPRAWIDŁOWE parkowanie to zmora miasta tyle, że powyżej pan @Tadeusz R był świadkiem jak kobieta stanęła na bramie i poszła na ZAKUPY, nie na cały dzień do Krakowa, tylko na ZAKUPY. Parkowanie i blokowanie chodników też jest nieprawidłowe, tyle że akurat tam wynika z dwukierunkowego ruchu. Czy któryś z mieszkańców lub byłych mieszkańców jest w stanie przytoczyć nam statystykę jaki jest stosunek przypadków parkowania na bramach samochodów które zostały na cały dzień do tych które ktoś zostawił idąc na zakupy? Pytam TYLKO o bramy, bo problem chodników - naganny i również mnie irytujący - wynika z dwukierunkowości ulic. Moim skromnym zdaniem, zwiększenie rotacji wynikającej z irracjonalnych "kar" za parkowanie ponad 2h spowoduje tylko pogłębienie problemu blokowania bram i podjazdów i to stanie się jak zapowiada to forum już przed Bożym Narodzeniem po otwarciu drugiego dużego obiektu w tym rejonie.

  Przy okazji, jeśli mamy zaś uznać wyższość klientów lokali komercyjnych nad mieszkańcami dalszych rejonów gminy (tu przy okazji polecam sprawdzić dokładne znaczenie pejoratywnego określenia "słoik" przed jego błędny stosowaniem w dyskusji), to postuluje zakazywanie wydawania darmowych identyfikatorów dla mieszkańców. Czemu oni mogą blokować miejsca? Co oni wnoszą do budżetu? Niech te miejsca zostaną również wolne aby klienci mogli nabijać sakwę właścicielom lokali usługowych. Należy również wyrzucić samochody mieszkańców ulicy Niepodległości i Mickiewicza. Czemu mają blokować dostęp do komercyjnych lokali w tym rejonie? Najlepiej niech parkują nad basenem bo to przecież 200-300 metrów, a oni parkując pod blokami też wydają się być "zbyt wygodnymi"! Bzdura? Dokładnie taka sama jak wszystkie argumenty za organizacją strefy zamiast skupieniu się na reorganizacji ruchu i egzekucji już obowiązującego prawa.

  ----

  Gazeta Myślenicka publikuje wywiad z komendantem SM o nieprawidłowym parkowaniu i prewencyjnych działaniach SM. W ramach wywiadu cytowany jest również KRD:

  [i]"Auto można zaparkować w odstępie 10 m od zebry i to tylko wówczas, gdy nie zakazuje tego inny znak. Minimum 10 m odstępu należy zachować także parkując w rejonie skrzyżowania oraz przejazdu rowerowego."[/i]

  Przeciętnie auto ma około 4-5 metrów, a więc 10 metrów to minimum 2 auta, z ciekawości więc skorzystałem z Google Maps by rozejrzeć się w lewo i prawo na moim ulubionym skrzyżowaniu: https://www.google.pl/maps/@49.830535,19.940065,3a,75y,190.78h,73.57t/data=!3m5!1e1!3m3!1slgZldcN-UieUlMEZBIOqtw!2e0!5s20120701T000000
  Tu polecam skorzystanie z opcji widoku historycznego (lewy górny róg) Street View lipiec 2012 i maj 2013. Rok różnicy a ta sama Panda z jednej i drugiej strony skrzyżowania stoi poniżej 10 metrów ograniczając widoczność pieszym i kierowcom! Przypominam 10 metrów od zebry lub skrzyżowania to dwie długości samochodu, można by w sumie te zdjęcia dorzucić do galerii miasto-info "Parkowanie w Myślenicach".

  ----

  Problemem parkowania w Myślenicach nie są auta zostawiane na cały dzień (bo do takich aut zalicza się całe mnóstwo aut należących do mieszkańców tychże ulic) tylko brak restrykcyjnej egzekucji obowiązującego prawa przez organy do tego uprawnione. Szkoda, że nikt nie poprosił komendanta o skomentowanie galerii zdjęć która powstaje na tym forum - może to czas aby @Redakcja przeprowadziła taki wywiad i zapytała komendanta o to czy z punktu widzenia płynności ruchu nie powinno się zacząć od jego reorganizacji i egzekucji prawa a nie wprowadzaniu nieprzemyślanego i nieegzekwowalnego prawa?

  13 1 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  medic to co Ty teraz zrobisz gdzie będziesz stał ???

  1 2 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  [cytat=medic]Widzę trafiła się pierwsza ignorantka w dyskusji. Wspaniale!

  A teraz koleżanko powiedz co to wnosi do dyskusji? Podpowiem Ci, nic. Dowartościowałaś się? Cieszę się, a teraz poszukaj sobie innych wątków gdzie możesz dodać swoje błyskotliwe myśli.

  Kilka podpowiedzi ode mnie:
  http://miasto-info.pl/myslenice/10083,kto-wystapi-podczas-myslenickiego-festiwalu-lata-2015-znamy-wyniki-plebiscytu.html
  http://miasto-info.pl/myslenice/10084,30-tys-zl-dla-ziemi-myslenickiej-na-instrumenty.html[/cytat

  Jak ignorantka o co Ci chodzi ??? Myślisz ,że jesteś pępkiem świata ,mam się użalać i płakać nad tym,że nie będziesz miał gdzie parkować. myślisz ,że jak ktoś ma inne zdanie niż Ty to możesz go obrażać ??? Nie ja po prostu uważam ,że na w życiu są większe problemy tylko Ty ich jeszcze nie doświadczyłeś.

  2 Odpowiedz
  • 17 lut 2015

   No właśnie chodzi mi o ton Twojej wypowiedzi. Nie dość że ignorantka to jeszcze histeryczka (co wnioskuję po Twojej gramatyce i pisaniu po trzykroć znaku zapytania za każdym razem).

   Nikt Cię nie prosi o użalanie się czy inne wsparcie. Ba. Nikt Ci nawet nie kazał wchodzić na to forum.
   W dodatku nikt nikogo nie obraża. Ale skoro poczułaś się dotknięta to widocznie była w tym jakaś prawda.

   Na jakiej podstawie mnie oceniasz? Przecież mnie nie znasz, nie wiesz czego w życiu doświadczyłem.

   2 2 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  Pracują na ulicy Słowackiego praktycznie codziennie mam zablokowany wjazd do pracy,i muszę 15 min jeździć w kółko aż łaskawie ktoś raczy odjechać , zwracając kierowcy uwagę nie raz usłysz spi.......aj i zobacze środkowego palca , taka jest wasza kultura parkowania.
  Kiedyś przez tydzień miałam zastawiony wjazd od rana do wieczora bo jak się okazało dziewczyna jeździła do pracy do krakowa i nie widziała wjazdu , tak ,że ja się nie dziwie ludziom z tej ulicy i tyle.

  4 4 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  histeryzujesz to Ty a nie ja, i z tonu Twojej wypowiedzi wywnioskowałam ,że obrażasz ludzi i wydaje ci sie ,że jesteś pępkiem świata "Z całym szacunkiem kolego weź przykład z Pani omc prezydent ogórek i jak nie masz pojęcia o temacie to się nie wypowiadaj tylko potulnie skul ogon."
  I ciesze się ,że nie będziesz już stał na tej ulicy i tyle na ten temat.

  PS. kogoś takiego jak Ty nie chciałabym poznać!!!!!!!!!

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej