Miasto

Parkowanie: Dwie godziny za darmo. Kolejna doba 50 zł

Parkowanie: Dwie godziny za darmo. Kolejna doba 50 zł

Od marca na ul. Okulickiego, Armii Krajowej i Maczka obowiązywać będą nowe zasady. Taką decyzję podjęli radni miejscy 

Niedawno pisaliśmy o propozycji mieszkańców, którzy domagali się uporządkowania zasad dotyczących parkowania na drogach w okolicach ul. Słonecznej. Problem dotyczył kierowców, którzy na całe dnie zostawiali samochody na ul. Okulickiego, Armii Krajowej i  Maczka. 

Sprawa trafiła na sesję rady miejskiej, gdzie radni zdecydowali o wprowadzeniu w tych miejscach oraz na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2 nowych zasad. Od marca pierwsze dwie godziny parkowania będą darmowe, natomiast każde kolejne rozpoczęte 24 kosztować będą 50 zł. Opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 7-19, natomiast w soboty w godz. 7-13. Zwolnieni z opłat będą mieszkańcy wymienionych ulic jeżeli do 20 lutego złożą odpowiednie dokumentu w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice. Więcej na ten temat

Temat parkowania w mieście poruszacie również na forum

 

Powiązane tematy

Komentarze (56)

 • 7 lut 2015

  Znowu przypomniał mi się taki kawał
  Żyje nam się lepie, oznajmili burmistrz i radni
  to dobrze Wam ,pomyśleli mieszkańcy

  74 5 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Czyli jednak wygrała samowolka mieszkańców. W sumie nie ma się co dziwić - mieszkają tam krótko mówiąc ludzie ustawieni, nie wspominając już o sytuacji meldunku kilkudziesięciu osób pod jednym numerem na Armii Krajowej...

  Nadal nie wiadomo, jakim prawem będzie pobierana opłata 50 zł zamiast np. 3 złotych za każdą godzinę powyżej tych dwóch. Dla mnie jest to szczyt bandyctwa w biały dzień. Jakim prawem mam być karany mandatem 50zł za zostawienie pojazdu w miejscu, gdzie nie ma zakazu zatrzymywania? Przecież to nie jest teren prywatny, lecz przestrzeń publiczna! Mam nadzieję, że ta sytuacja się wyjaśni, bo na ten moment wygląda to na niemały skandal.

  Skoro dołączono do tych ulic jeszcze teren parkingu szkoły podstawowej, to zapewne zatrudnione będą dwie osoby do wystawiania druczków z godziną rozpoczęcia postoju danego samochodu. Kto im będzie płacił? Wygląda na to, że gmina i to z pieniędzy nas, podatników, którzy na tym nic nie zyskamy, lecz, co najlepsze, stracimy!

  Nie rozumiem też, dlaczego dołączyli do tych ulic parking przy SP2. Miło wspominam lata w tej szkole, lecz podczas rozbudowy terenu wokół niej nie mogłem się pogodzić, że wycięto tyle drzew, żeby w ich miejsce wybudować parking. Z czasem zrozumiałem tą decyzję - coraz więcej samochodów, więc parking jednak potrzebny. Dlaczego więc teraz ma on być niedostępny? Zapełniony jest on jedynie przed 8 rano i około 13-14, kiedy samochody jedynie zatrzymują się na moment, aby wysadzić/zabrać dzieci. Przez resztę dnia jest on zapełniony może w połowie, głównie przez nauczycieli i część uczniów z ZSTE. Teraz pytanie - co ma wnieść zakaz parkowania powyżej 2 godzin w tym miejscu? Wycięto dziesiątki drzew, aby teraz w ich miejscu był pusty plac z betonową kostką? Nie jestem w stanie tego zrozumieć...

  Jakie będą skutki wprowadzenia ,,zakazu'' parkowania na tych ulicach? Negatywne dla WSZYSTKICH. Osoby dojeżdżające do Myślenic samochodem i przesiadające się na busa do Krakowa będą po prostu szukały miejsca na Słonecznej lub Rzemieślniczej, więc problem przesunie się jedynie o kilkaset metrów. Uczniowie ZSTE dojeżdżający samochodami również będą szukać miejsca jak najbliżej szkoły, czyli niedługo należy spodziewać się problemów z parkowaniem na ulicy Żeromskiego, Rzemieślniczej i Słonecznej. W konsekwencji każdy będzie parkował byle jak, o przejezdności ulicy Rzemieślniczej w miejscu, gdzie jest już dwukierunkowa nie wspomnę.

  I pomyśleć, że wszystko to przez kilkadziesiąt osób, które nie potrafią zrozumieć, że droga publiczna jest dla wszystkich...

  80 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lut 2015

  bliżej nieokreślony podmiot jest sobie "winny", potrafisz wskazać konkretne osoby czy stosujesz odpowiedzialność zbiorową jak naziści?
  Jestem kierowcą, parkuje również na Rzemieślniczej czy Armii Krajowej, bramy wjazdowej nikomu nigdy nie zastawiłem (bo szanuje innych), czemu więc uważasz, że jestem sam sobie winny (zmiana przepisów uderzy również we mnie jako użytkownika drogi)?

  Chora nienawiść to zły doradca, jak chcesz popluć na kogoś to popluj sobie na tego fagasa, którego ujrzysz przed lustrem.

  53 14 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Nie wierze, nie wierze....szkoda słów żeby to wogóle komentować....
  Z PUBLICZNEJ drogi mieszkańcy zrobili sobie prywatny parking :-D To są Jaja i tyle w tym temacie...
  Czy to jest w ogóle zgodne z prawem?? Bo jeśli tak to ja też na swojej ulicy wprowadzę sobie takie zasady :-D
  J-A-J-A
  Jak takie szychy tam mieszkają- bo zwykły szarak nigdy by czegoś takiego nie wywalczył- to proszę bardzo niech sobie wykupią na własność te uliczki i wtedy pobierają opłaty nawet 1000 zł, niech sobie je odśnieżają i remontują. Ale póki droga jest PUBLICZNA to ja i każdy inny może sobie z niej DO WOLI korzystać!

  51 16 Odpowiedz
 • 7 lut 2015

  Wystarczy przeczytać powyższe komentarze zwolenników tego absurdalnego pomysłu, aby dowiedzieć się, kto mieszka na tych ulicach. W gruncie rzeczy sprawa ogranicza się do pewnych osób mieszkających na Armii Krajowej, ale nie będę podawał nazwisk, bo i tak większość wie, o kogo chodzi.

  Są dwie wersje zdarzeń:
  1. Szeroko rozumiany nepotyzm - dziwne, że pomysł, aby na tych ulicach powstała strefa płatnego parkowania już od kilku lat nie przynosił żadnych efektów w postaci działań, aż tu nagle chwilę po wybraniu nowego składu radu, od razu są działania i to nie strefa parkowania, lecz HARACZ od mieszkańców (zamieszanie z kilkudziesięcioma osobami zameldowanymi pod jednym numerem na Armii Krajowej oraz oczywiste znajomości ,,u władz'' przemawiałyby za tą wersją).
  2. Ktoś ,,dał w łapę'' - dziwne, że zakaz nie obejmuje moim zdaniem najbardziej ,,zakorkowanej'' z tych czterech ulic, czyli ulicy Rzemieślniczej.

  Innej opcji być nie może, bo:
  1. Rozwiązanie nie jest dobre dla ogółu mieszkańców.
  2. Rozwiązanie nie rozwiązuje problemu ograniczonych miejsc do parkowania.
  3. Rozwiązanie (można nawet zaryzykować takie stwierdzenie) jest niezgodne z prawem - nie podano żadnych podstaw prawnych wprowadzania opłaty w wysokości 50zł, chyba, że redakcja miasto-info o tym jeszcze nie wie.

  W innym kraju byłaby to ciekawa sprawa dla telewizji czy nawet wymiaru sprawiedliwości, ale niestety u nas panuje przyzwolenie na małomiasteczkowy nepotyzm, układziki itp. I nic się nie zmieni, bo sami zmian nie chcemy. Co z tego, że razem z kilkoma osobami napiszę wywód, w którym w punktach potwierdzę tezę, że to rozwiązanie jest niezgodne z wszelkimi prawami moralnymi, własnościowymi oraz zasadami współżycia społecznego, skoro znajdzie się ktoś w stylu renawa, który wrzuci wszystkich do jednego worka i napisze, że to jest genialny pomysł. Po prostu szkoda słów..

  40 13 Odpowiedz

Zobacz więcej