Miasto

Myślenice: Koniec z całodniowym zostawianiem samochodów w okolicach Słonecznej?

Myślenice: Koniec z całodniowym zostawianiem samochodów w okolicach Słonecznej?

Darmowy parking tylko przez dwie godziny. Później 50 zł za każde rozpoczęte 24-godziny. Takie zasady mogą niedługo obowiązywać na ul. Okulickiego, Armii Krajowej i Maczka

Takie rozwiązanie wypracowali mieszkańcy tych ulic wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Ulice Okulickiego, Armii Krajowej i Maczka to drogi gminne, dlatego propozycja mieszkańców trafi na obrady rady miejskiej i to radni zdecydują czy wprowadzić w tym rejonie nowe zasady parkowania - informuje Gazeta Myślenicka

Mieszkańcy proponują, aby pierwsze dwie godziny za pozostawienie samochodu były bezpłatne, jednak za każdą kolejną rozpoczętą dobę kierowcy mieliby płacić 50 zł. Opłata miałaby obowiązywać od poniedziałku do do soboty w godz. 7-18. Mieszkający w obszarze objętym strefą zostaliby zwolnieni z opłat, a na każdy dom zostaną przydzielone dwa identyfikatory, które pozwolą na bezpłatne parkowanie w strefie. 

Ulice na których mogą obowiązywać nowe stawki za parkowanie: Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka

Najczęściej samochody pozostawiają tu uczniowie i osoby, które z Myślenic jadą busem do pracy do Krakowa. Początkowo samochody stały na parkingu przy Dekadzie, jednak odkąd bezpłatny postój przysługuje wyłącznie klientom, coraz więcej samochodów zostawianych jest przy Słonecznej i przyległych ulicach.

Temat parkowania w mieście poruszacie również na forum

W 2013 roku o wprowadzeniu płatnych stref parkingowych na terenie miasta zdecydowali radni, którzy zgodzili się na podzielenie miasta na obszar A i B.

 

 

 

W jednym z naszych sondaży zdecydowana większość z Was (87%) deklaruje, że zostawiając samochód w centrum Myślenic szuka wolnego, ale darmowego miejsca. W płatnych strefach parkuje co 10 z was (13%).

Powiązane tematy

Komentarze (61)

 • 28 sty 2015

  E.............. tam 50 zł. Trzeba z grubej rury panie burmistrzu.
  200zł mandatu, holowanie, parking 200zł za dobę.
  Postawcie jeszcze rogatki na wjazdach do Myślenic i pobierajcie 50 zł od samochodu,aż ludzie zaczną omijać Myślenice szerokim łukiem.

  95 34 Odpowiedz
 • Magdalena 28 sty 2015

  Takie rozwiązanie to tylko przenoszenie problemu z miejsca w miejsce. Nałożenie opłat nie sprawi, że samochodów nagle zrobi się mniej! Po prostu trzeba dorobić parkingów i tyle...

  80 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sty 2015

  Gdyby chodziło o dobro mieszkańców to jedna decyzja -parking po busach na Słowackiego bezpłatny i po problemie.Tu chodzi o to aby się nachapać i pokazać przy okazji jaka to władza troskliwa o obywatela ile czasu poświęca na rozwiązanie problemu który sama stworzyła.Radzą ,pokazują w mediach ,ludzie się cieszą że tak o nich dbają a jak zwykle g...o z tego wyjdzie.

  61 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sty 2015

  kochani robicie misz masz nie wiadomo z czego. Jak mi wiadomo to jest to część miasta gdzie w ostatnim czasie tuż przed wyborami zameldowało sie ponad 50 osób w jednym domu zatem wystarczy przeliczyć że jakieś 30 z nich ma samochody to już robi się tłok na przyległych uliczkach. Należy zdecydowanie ograniczyć meldunki apeluje do dyrektora urzędu MiG Myślenice!!!!!!

  68 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sty 2015

  Miałam o tym napisać,jeżeli pod jednym numerem melduje się trzydzieści parę osób to nie ma się co dziwić że na tej ulicy nie ma gdzie zaparkować?

  62 20 Odpowiedz

Zobacz więcej