Kultura

Kto wystąpi podczas Myślenickiego Festiwalu Lata 2015? Znamy wyniki plebiscytu

Kto wystąpi podczas Myślenickiego Festiwalu Lata 2015? Znamy wyniki plebiscytu

Znamy wyniki sondażu na gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata przeprowadzonego przez UMiG Myślenice 

W dniach od 21 do 30 stycznia na gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata można było głosować w internecie oraz uzupełniając papierowe ankiety. W plebiscycie wzięły udział 1322 osoby. Mieszkańcy wybierali gwiazdę na każdy z dwóch dni festiwalu. Na sobotni występ najwięcej osób wytypowało Comę, natomiast na niedzielę T. Love.

Zasady wyboru gwiazd wyjaśniają organizatorzy festiwalu. Jak mówią ankieta określa gusta muzyczne myśleniczan, które będą się starali spełnić. W pierwszej kolejności sprawdza się dostępność gwiazd, czyli wolne terminy, a następnie kwotę jaką wykonawcy domagają się za koncert. 

- Na obecną chwilę wiemy już, że Kamil Bednarek podobnie jak Coma niestety nie dysponują wolnym terminem, w czasie gdy odbywa się Myślenicki Festiwal Lata. Wiemy także, że koncert Zakopower czy T. Love znacznie przewyższa nasze obecne możliwości finansowe - mówią organizatorzy - czytamy w Gazecie Myślenickiej.  Ostateczny skład gwiazd zostanie podany za kilka tygodni. 

Tak wygląda lista rankingowa gwiazd po podliczeniu głosów:

SOBOTA: 

Coma: 328 głosów
Agnieszka Chylińska: 251 głosów
Kamil Bednarek: 214 głosów
Ewa Farna 163: głosy
Inne propozycje: 126 głosów
Sylwia Grzeszczak: 106 głosów
Lady Pank: 101 głosów
Strachy na Lachy: 76 głosów
Kult: 64 głosy
Grzegorz Hyży: 42 głosy
Indios Bravos: 16 głosów 

NIEDZIELA: 

T. Love: 280 głosów
Zakopower: 235 głosów
Pectus: 216 głosów
Dawid Podsiadło: 216 głosów
Bracia: 206 głosów
Inne: 131 głosów
Future Folk: 61 głosów
Halina Młynkowa: 50 głosów
Krzysztof Krawczyk: 42 głosy
Zbigniew Wodecki: 24 głosy

A tak głosowali czytelnicy Miasto-info.pl:

Sobota:  Coma, Kamil Bednarek, Agnieszka Chylińska

Niedziela: T. Love, Zakopower, Bracia

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Tomasz 13 lut 2015

  Bardzo dobre zestawienie :)

  9 18 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  Nie żebym się czepiał ale co ma tytuł do treści? dalej nie wiemy kto wystąpi. Redakcjo ogarnij się.

  61 5 Odpowiedz
  • profesor profesor 13 lut 2015

   Nie żebym się czepiał, ale tytuł zachowuje swoją logikę, natomiast to u Ciebie występuje problem z jego zrozumieniem. Pochylmy się zatem nad nim. Może to być ciekawą rozrywką:

   Człon 1
   "Kto wystąpi podczas Myślenickiego Festiwalu Lata 2015?"

   Pytanie sugeruje, że odpowiedź nie jest jednoznaczna. Można odnieść wrażenie, że coś tu jest... kolokwialnie mówiąc nie tak. Zastanawia, wprowadza w zakłopotanie, jednak z pomocą przychodzi...

   Człon 2

   ...tego tytułu, który brzmi "Znamy wyniki plebiscytu" i te oto wyniki są prezentowane w artykule. Odważę się więc poddać pod wątpliwość Twoje (niesłuszne zresztą) pretensje, bowiem artykuł podaje wyniki ankiety, jak i wyjaśnia kto wystąpi podczas festiwalu. Będzie to zespół z listy z wolnym terminem i koszt którego nie przekroczy budżetu organizatora.

   Pozdrawiam
   Profesor

   8 29 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  Czy nie słuszniej było sprawdzić terminarze "gwiazd" i zorientować się z jakimi kosztami liczyć się w przypadku konkretnych wykonawców, jeszcze przed stworzeniem takich ankiet? Następnie na podstawie uzyskanych informacji zrobić zestawienie i ankiety już z zespołami czy wokalistami/wokalistkami, które faktycznie będą mogły się pojawić na Myślenickim Festiwalu Lata. Równie dobrze można w takiej ankiecie umieścić Metallicę, Marylina Mansona, Eminema czy Britney Spears, a później mimo wygranej w ankiecie napisać, że budżet jest niewystarczający na takie gwiazdy..co przecież jest zgodne z prawdą i zrozumiałe, tylko po co właśnie umieszczać nieosiągalne gwiazdy w ankietach i mydlić oczy jakie to mamy prawo wyboru i możliwości...

  90 5 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  to po co w ogóle taka ankieta z tymi artystami skoro nie orientujecie się wcześniej czy w ogóle mają wolne terminy i czy was w ogóle na nich stać...jakiś dramat !!

  40 4 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  COOOOOOOMA ! jednak zaszczyce DM swoją obecnością :)

  3 41 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  A wiadomo kto poprowadzi festiwal lata? I przejmie mikrofon po panu staszku?

  12 6 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  Zerknełam tylko na wyniki i się przedwcześnie ucieszyłam :( po cholere wystawiacie sondaże do głosowania, jak i tak większość tych zespołów jest dla Was nieosiągalna? robicie ludziom chętki a potem i tak nic z tego nie wychodzi. Kiepska logistyka.

  24 10 Odpowiedz
 • OKOKI 13 lut 2015

  Coś trzeba pisać ,aby ludzie mieli co czytać.

  14 2 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  No i kto głosował na tego sepleniącego "gwiazdora"?

  10 6 Odpowiedz
 • 13 lut 2015

  oj profesor profesor ale się uśmiałem :) poprawiłeś mi humor na koniec dnia :) W każdym bądź razie, cieszę się z wyboru zespołu z listy z wolnym terminem i koszt którego nie przekroczy budżetu organizatora :)

  8 1 Odpowiedz
 • 14 lut 2015

  Ehh... skoro tak wygląda sytuacja, to plebiscyt ten był jedną wielką parodią :/

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lut 2015

  To Ja Proponuję Cyrk pod batutą Franza tsz zwisła!! Grają Tak że powinni za Darmo Wystąpić lub Dopłacić do Występu!!

  3 7 Odpowiedz
 • Magdalena 16 lut 2015

  Hahaha... może jestem wredna (tak, jestem wredna), ale mam teraz dobrą bekę z tych wszystkich ludzi, którzy w pocie czoła zapraszali znajomych do wydarzenia na FB, "głosuj na come, nie chcemy bednarka" xD.

  2 7 Odpowiedz
 • 16 lut 2015

  Nie widzę w tym nic śmiesznego Magdaleno. Gdyby zespół Coma wystąpił na Dniach Myślenic z pewnością byłoby to wielkie wydarzenie w tym mieście, dlatego że jest to nieprzeciętny zespół, który swoim poziomem muzycznym zabija 90 % innych polskich zespołów. Myślę, że sama nie zawiodłabyś się gdyby ten zespół wystąpił :)

  4 4 Odpowiedz
  • Magdalena 16 lut 2015

   Przeciwnie - już raz pisałam, że na ich koncercie byłam. Z własnej, nieprzymuszonej woli, a wręcz z chęci. Wydałam pieniądze, liczyłam na dobrą zabawę... a okazał się to najgorszy koncert na jakim wżyciu byłam. Nie chce mi się pisać po raz kolejny dlaczego, ale wyjaśnię, że nie chodzi tu o muzykę comy, bo tę bardzo lubię - chodzi o zachowanie zespołu na scenie. Dno.

   5 2 Odpowiedz
   • 16 lut 2015

    Jak się słucha chłamu i kiczu to wiadomo, że Coma nie przejdzie, bo to za wysokie progi na słuch muzyczny poniżej przeciętnej.

    2 5 Odpowiedz
    • Magdalena 17 lut 2015

     Zdajesz sobie sprawę, że cytując mój post właśnie nazwałaś Comę chłamem i kiczem? :)
     Przecież napisałam, że poszłam specjalnie na ICH koncert... więc mówimy o ICH muzyce, i jak Twoim zdaniem miałabym być na ich koncercie gdyby nie przyjechali?

     Zachowanie Roguckiego na scenie było dla mnie niedopuszczalne. Widywałam gwiazdy światowego formatu, którte na scenie są już kilkadziesiąt lat i pływają w pieniądzach, a mimo to do fanów odnosili się z szacunkiem, koncerty prowadzili ciekawie i nie "naodpierdolsie", a wykonawcy bawili się z publiką.
     Pan Rogucki najwyraźniej ma ból dupy, że nie jest jak Darski albo Titus znany w świecie, a nie tylko w swoim polskim grajdole, a swoje flustracje wyładowuje na polakach. A to dlatego, że zamiast się uczyć angielskiego i zaśpiewać więcej niż jedną piosenkę w obcym języku, a później być w stanie poprowadzić koncert po angielsku, to woli pokazywać na koncertach, że cierpi z powodu tego, że jego publika to polaczki, na których nawet zarobić się nie da.

     Chcę jeszcze zauważyć Amelio, żebyś trochę włączyła jednak troszeczkę obiektywizm, bo Twoje zachowanie przypomina nieco szał nastolatek za justinem bieberem, który pluł na nie, a one i tak go kochały... Weź pod uwagę, że fakt, że ktoś genialnie śpiewa i tworzy na prawdę świetna muzykę, nie stawia go od razu na stanowisku boga, nie oznacza, że osoba ta ma najwspanialszy charakter na świecie, karmi sieroty, przygarnia zwierzątka, szerzy miłość równość i zasługuje na pokojowego nobla... niektórzy wykonawcy to zwyczajne chamy i na prawdę nie stawia to ich twórczości ani trochę niżej od reszty.
     Sama np uwielbiam [muzykę] helloweena i byłam już na kilku koncertach, ale samego zespołu nieznoszę, ponieważ uważam, że zachowują się jak nabije bufony, zwłaszcza po tym, jak na metalfeście w jaworznie wystawili tłum ludzi, czekający kilka godzin w kolejce do sesji autografowej i zwyczajnie sie na niej nie pojawili. Straciłam wtedy przez nich cały koncert Sodoma.
     Jednak o ile mówimy o metalfeście, to był festiwal, za który się płaciło niemałe pieniądze, ale nikt nie zmuszał nikogo do ich wydania i uczestnicy wiedzieli co robią kupując bilety. Kiedy mówimy o dniach myśłenic, zauważ, że pieniądze przeznaczane na taki koncert są z kasy myśleniczan, którzy nie poszli świadomie do sklepu po bilety. (mam nadzieję, że rozumiesz różnicę) W tym wypadku nie można pozwolić na to, żeby za kasę mieszkanców naszego miasta przyjezdzal do nich na koncert ktoś, kto prawdopodobnie będzie traktował ich jak pomyje, dlatego świetnie się składa, że Coma nie jest w stanie przyjechać, a nawet bym się nie zdziwiła jakby ten zajęty termin to była ściema, żeby tylko nie musieć tu występować (aczkolwiek to tylko spekulacje).

     6 2 Odpowiedz
     • 17 lut 2015

      Nie, nazwałam Twój gust muzyczny tandetnym, a Twoje poczucie smaku muzyki zaklasyfikowałam poniżej przeciętnej :)

      5 Odpowiedz
     • 17 lut 2015

      W takim razie omijaj Come szerokim lukiem i nie trąb pseudo mąrdym językiem na temat zachowania na scenie. Zostań gwiazdką w różu, zabawiaj publikę wedle swoich zasad i naprawiaj świat.

      5 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  Elenko, też byłam na metalfeście i nie patrze na obecnosć na nim przez pryzmat kasy. Chyba jesteś strasznym skąpcem albo kasy Ci brakuje. Zwyczajnie nie bywaj na takich koncertach jeżeli potem i tak żałujesz wydanych pieniedzy. Na braku Twojej obecnosći zespół nie starci a wręcz zyska, bo nie bedzie musiał oglądać naburmuszonej, zdegustowanej miny. Jak czegoś nie znosisz to z tym nie obcuj. Mniej się będziesz denerwowała.

  1 3 Odpowiedz
  • Magdalena 17 lut 2015

   Dopiero za 3 postem załapałaś, że mam gust muzyczny najwyraźniej podobny do Twojego, czy jednak dalej ciężko Ci to pojąć?
   Naburmuszonej miny, bo nie pozwalam na to, by traktowano fanów i de facto klientów jak ścierwa?! Poza zwykłym szacunkiem do drugiego człowieka, wypada przynajmniej szanować ludzi, dzięki którym się zarabia. To nie kwestia skpąstwa, tylko czegoś takiego jak dobre wychowanie i odrobina klasy. A ja nie żałuję wydanych pieniędzy na metalfest - nie dopisuj sobie historii.
   W żadnym miejscu nie napisałam, że nie znoszę muzyki comy - wręcz przeciwnie, lubię ją! (PRZECZYTAJ TO ZDANIE KILKA RAZY ZANIM ZNOWU ZACZNIESZ JEŹDZIĆ PO MOIM GUŚCIE MUZYCZNYM). Nie znoszę natomiast chamów i prostaków.
   I apeluję po raz kolejny - zaopatrz się w odrobinę obiektywizmu...

   1 1 Odpowiedz
 • 23 lut 2015

  bracia!!! Podsiadło jest często w tych rejonach przereklamowany młody gwiazdor. Pectus ma tylko ze dwie sławne piosenki -.- Bracia to jest prawdziwy rock coś innego niż zawsze ....wreszcie nie tani pop. Ich energia na koncertach jest świetna. Rozrusza całe Myślenice BRACIAAAA

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lut 2015

  Tylko jakaś kapela disco -polo lub jakiś klezmerski zespół.Zapraszanie jakiegoś kultowego zespołu aby grał do kiełbasek i piwa na wolnym powietrzu to jak wieszanie obrazów Picassa w stodole.Jaki festiwal taki zespół.

  1 Odpowiedz
 • Bolek 7 mar 2015

  Do Redakcji... Dlaczego T.Love jest w propozycjach do glosowania, a nie ma możliwosci finansowych? Jak sie daje wokalistow do glosowania to powinno byc zapewnione ze miasto na ten zespól stac... Wygralo T.Love (Tak jak chcialem) I teraz mam nadzieje ze sie uda i zagraja:)

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Umarł dziś Towarzysz Stalin
Historia Lekkostrawna 1

Umarł dziś Towarzysz Stalin

Myślenice, rok 1953. Poniedziałkowy wieczór zgasił światło i tak przykrótkiego marcowego dnia. Jest zimno. Strach skuł miasto cienką warstwą lodu. Trwa epidem...