Okolice

Pcim: Pijane małżeństwo wiozło samochodem trójkę dzieci

Pcim: Pijane małżeństwo wiozło samochodem trójkę dzieci

Samochód prowadziła 30-latka z Pcimia, która miała 1,9 promila, a obok w stanie nietrzeźwości siedział jej mąż. Na tylnej kanapie posadzili 1,5 rocznego chłopca i dwie 11-latki

Była niedziela 15 lutego kilka minut przed godz. 16, kiedy na lokalnej drodze w Pcimiu policjanci myślenickiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego fiata. 

- Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało u 30-letniej mieszkanki Pcimia 1,9 promila alkoholu w organizmie. Obok siedział jej mąż, który także znajdował się w stanie nietrzeźwości, a w samochodzie były przewożone dzieci obojga małżonków: 1,5 roczny chłopiec i 11-latka oraz jej rówieśniczka - koleżanka - relacjonuje Szymon Sala, rzecznik myślenickiej policji. 

Dzieci zostały przez policjantów przekazane innemu członkowi rodziny oraz ustawowemu opiekunowi. Kobieta straciła prawo jazdy. Grozi jej kara więzienia do 2 lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa jest w toku. 

Jeśli przeprowadzone dalsze czynności i zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim zachowaniem spowodowali bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia dzieci (swoich i cudzego), grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze (19)

 • Brak zdjęcia
  17 lut 2015

  Wysoki sądzie, wnoszę o najwyższy wymiar kary ! - Nie 5 lat jak na wczasach tylko 5 lat codziennych prac społecznych w zamian za jedzenie.

  72 7 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  Matka??!! jaka matka naraża dzieci!!!

  64 5 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  "Jeśli przeprowadzone dalsze czynności i zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim zachowaniem spowodowali bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia dzieci (swoich i cudzego), grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności."

  A to jeszcze trzeba weryfikować czy spowodowali bezpośrednie zagrożenie życia bądź zdrowia dla dzieci?
  przecież ona miała 1,9 promila, to jest przestępstwo a nie wykroczenie.

  A na dodatek dzieci były pod opieką nietrzeźwych!

  54 3 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  bo niby miastowe to takie wzorowe matki...brak słów.

  55 11 Odpowiedz
 • 17 lut 2015

  Czyli że niby kobiety na wsi takie okrutne?? Albo się jest mądrym albo głupim nie ma znaczenia miasto czy wieś.

  52 10 Odpowiedz

Zobacz więcej