Sport

Bieg dla życia: Natalia w trasie do Warszawy

Bieg dla życia: Natalia w trasie do Warszawy

Od niedzieli trwa "Bieg dla życia" w ramach którego 16-latka z Dobczyckiego Klubu Biegacza postanowiła dobiec do Pałacu Prezydenckiego i prosić Annę Komorwską o pomoc dla chorego na raka mózgu 7-latka

Natalia Lińczowska swój bieg rozpoczęła w niedzielę 14 lutego spod wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie. Przed nią ponad 300 kilometrowa trasa, a każdego dnia pokonywać będzie od 30 do 40 km. Dzisiaj znajduje się na 65 kilometrze trasy w Seceninie. 

- Podczas biegu dużo myślę – głównie o Piotrusiu. To wielki chłopak! Okażmy Mu dobre serce i pomóżmy! Pomódlmy się, trzymajmy kciuki za leczenie i wpłacajmy nawet symboliczne 1 zł na Jego konto! Kiedyś dobro spotka Was! Przkonajcie się o tym sami - na swoim blogu pisze Natalia. 

Pierwszy kryzys

Jak relacjonuje Natalia po 4 dniu biegu dopadł ją pierwszy kryzys. - Był chwilowy, ale na szczęście minął szybciutko i mogłam biec dalej. Psychika mówiła: Ojej, daj sobie na dzisiaj spokój… ale przecież ja to robię dla Piotrusia! Wzięłam się w garść i pobiegłam dalej - mówi. 

Głównymi bohaterami akcji „Bieg dla życia” są 7-letni chory na raka mózgu Piotruś Wiśniewski i niespełna 16-letnia uczennica dobczyckiego gimnazjum - Natalia Lińczowska.

Piotruś zmaga się z chorobą nowotworową od dwóch lat. Leczenie  wymaga ogromnych środków pieniężnych, co przerasta  możliwości jego rodziny. Historią chłopca zainteresowała się młoda mieszkanka Stadnik, która postanowiła pomóc chłopcu, wykorzystując do tego swoją życiową pasję - biegi długodystansowe. 

Natalia, wspierana przez swoich kolegów z Dobczyckiego Klubu Biegacza zamierza przebiec ok. 300 kilometrową trasę z Krakowa do Warszawy i finalnie poprosić o wsparcie akcji Pierwszą Damę Rzeczpospolitej Polski - Annę Komorowską. Według planu dobiegnie do niej 25 lutego.

Postępy Natalii można śledzić przy pomocy aplikacji endomondo i na facebooku 

Jak włączyć się do akcji? 

Możecie przekazać 1% podatku. Wystarczy w formularzu PIT wpisać nr KRS0000037904, a w rubryce „informacje uzupełniające” wpisać 25130 Piotr Działdowo.

Mieszkańcy gminy Dobczyce, powiatu myślenickiego, wielickiego mogą wesprzeć akcję kupując bilet na spektakl Andrzeja Grabowskiego, który odbędzie się 12 lutego 2015 r. w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. Koszt biletu 40 zł. Całość zebranych pieniędzy zostanie przekazane na rzecz chorego Piotrusia Wiśniewskiego.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

Zobacz więcej

Hubert Strzelec wicemistrzem Polski w Judo
Judo 0

Hubert Strzelec wicemistrzem Polski w Judo

Hubert Strzelec w kat. 81 kg zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików rozgrywanych w Kielcach ...

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego
Szachy 0

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego

Szachiści z regionu zmierzyli się w finale IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego To zwieńczenie trwających od marca rozgrywek "szachy niedzielą", które połączy...